Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011
Najlepsze Konoby w Cro :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 31.05.2012 10:21

Hej
Ponieważ lubię dobrze zjeść, postanowiłam (DZIĘKI WASZEJ POMOCY) stworzyć regionalną listę restauracji godnych polecenia.
Piszcie co, gdzie warto zjeść + bardzo pożądane zdjęcia jedzonka.

Jeśli macie opnie, adresy, cenniki lub zdjęcia dotyczące wymienionych poniżej konob, to również czekam na takie informacje 8)

Mam wielką prośbę - podczas wakacji zwróćcie uwagę na nazwy knajpek, w których jecie, cyknijcie zdjęcie lokalu z zewnątrz, wewnątrz i specjały, które warto zjeść
Ostatnio edytowano 14.06.2012 10:42 przez ewciaku, łącznie edytowano 5 razy
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 31.05.2012 10:22

Tu będzie na bieżąco aktualizowana lista konob według regionów CRO :)

*Brela Gorna
Konoba Roko - potańcówki wieczorne, miło wspominam /janusz_sul/
Conoba Tadići - w drodze na Rafting od strony Breli. Piękne widoki na przełom Cetiny./janusz_sul/

*Borak
Dalmatinska Kuca - jak się tam jest to wiadomo gdzie jest ta konoba bardzo polecam male riby, mieszane mięso z peka i oczywiście wino Dingacz a dla smakoszy hobotnica. /censor, Joan65, Bocain/

*Cavtat
Bufet "Ciparis"/smok 131/

*Drace
farma ostrygowa - konoba to to nie jest...przy drodze jadąc w stronę Orebica po prawej...najlepsze mule (w sosie pomidorowym) i ostrygi jakie jadłam. Prosto z morza /Joan65, Cmok_Wawelski/


*Dubrovnik
Moby Dick - http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=2072 /Joan65/



*Golubinica-Donja Banda
konoba Munitić /Bocian/

*Gradac
restauracja "Marinero NO 1" /smok 131/

*Karanac
"Baranjska kuća" - tu jadłem Čobanac i rezance s makom /Bocian/

* Kastel Stari, Kastela
Konoba "Intrada"- najlepsza riblja plate w całej CRO /Akasza/

*Kuciste
Restauracja Vrgorac /telepol/

Kunjak /Buber/

* Kuna Peljeska
konoba u Antunovica /Bocian/

* Loviste
Konoba BARSA /Joan65/

*Makarska
Konoba Decima - http://konoba-decima.com/index_en.html
smacznie /mkr/
Tanio. Np. 45 kun za porcję orady czy lubina. To była nasza ulubiona konoba na Makarskiej Rivierze, co roku staraliśmy się tam bywać, bo stosunek jakość -cena był satysfakcjonujący.
Zawsze bywaliśmy na obiad, w ciągu dnia. W ubiegłym roku wybraliśmy się wieczorem i to był błąd. Pośpiech kucharzy i kelnerów zepsuł dobre wrażenia. /Maslinka/

restauracja ,,Zmaj"- przy promenadzie. Jest to rodzinny lokal.
Polecam wyśmienitą komarczę albo serową lasagne. /Magdalena S./

* Mali Ston
Kapetanova Kuća - najlepsza plata /Bocian/

"Vila Koruna" - uznanie budzi przede wszystkim bardzo bogata karta, głównie owoce morza. Na koniec dostaje się kilogram miejscowej morskiej soli. Jako że to Ston, to można spróbować świeżych ostryg (niedrogo). Bezcenny widok kelnerek patrzących z politowaniem na próbujących przezwyciężyć wstręt nowicjuszy /Krzychooo/

*Mimice
"Carevi Dvori" - świeże rybki prosto z grilla i niepowtarzalny klimat /Tika/

*Omis, Lokva Rogoznica
Kod Mije - restaurację polecił nam gospodarz i miał rację. Świetne ostrygi i kalmary z grill'a. Knajpka znajduje się przy trasie z Lokvy w stronę Omis'a (ok. 1 km za kempingiem Sirena)/Joan65/

*Omis, Svinisce - Phone: +385 (0)21 86 02 91
Konoba Kremenko - prima jedzonko. Jedyny feler to konieczność rezerwacji telefonicznej, bo tak z drogi w sezonie to marne szanse na miejsce no i dojazd z Omisza trochę trudny./censor/

* Orebic
Peljeski Dvori/Bocian/

*Pakostane.
Tri Ferala /FUX/

Giorgina /FUX/

Laterna /FUX/

Rożen na ryneczku z prosiakami i jagnięciną /FUX/

*Podgora
Roko food house - bardzo przyjemny lokal, smacznie, bardzo miła obsługa.
Obok Roko jest Konoba Obala - również bardzo ok. /Wojciiech/

Rovinj
"Veli Joze"
- dobre żarcie, a poza tym obsługa cierpliwa i wyrozumiała-byliśmy z 5-tką dzieci, wiadomo chaos, skakanie jeden na drugiego,zaraz się coś wylało etc., a obsługa niewzruszona i miła. Polecam również ze wzg. na fajne widoczki. /KURYK/

*Split
FIFA - to bardziej taki bar szybkiej obsługi ale jedzonko jest przednie. Nie mam zdjęć ale można tam zjeść miedzy innymi rekina -marski pas. jest wiele potraw z ryb i mięsa, zawsze tam jest dużo ludzi ale kolejka szybko się posuwa. ceny bardzo przystępne. FIFA znajduje się przy wyjściu z promenady portowej - warto pytać ludzi, pokażą wam drogę. /NATIOLES/

Sperun Restaurant - najlepsza plata /Hrvatski mačka/

*Suza
"KOVAČ ČARDA" - Tu jadłem niezapomniany fišpaprikaš /Bocian/

* Tribanj(pomiędzy Stari Grad Paklenica a Karlobagiem)
restauracja Jure - jedzonko pyszne, porcje słuszne, ceny nie wygórowane, no i sympatyczny Jure, który sam obsługuje gości wdając się przy tym w miłe pogawędki./rbogi/

*Trogir
Restauracja"Kamerlengo" /smok 131/

*Trpanj
2 konoby znajdujące się obok siebie (po przeciwnych stronach głównej ulicy). Podają tam wyśmienite ryby i owoce morza. Wszystko bardzo świeże. Nie raz widziałem "szefa kuchni", jak rano wracał z przystani z rybkami z nocnego połowu. /christo1250/

* Tučepi
Konoba RANČ - bardzo klimatyczne miejsce z przepysznym jedzonkiem i winem. Jak tam trafić ? Konoba znajduje się po drodze do Gornego Tučepi. Idąc Jadranką w kierunku Pogory ostatnia asfaltowa droga w lewo. Czynna od 18, warto wcześniej zarezerwować stolik, bo ludzi mnóstwo. /Krzysztof i Lidia/


restauracja Dupin - http://www.tucepi.net/marija/restaurant_dupin.htm
często chodziliśmy tam na obiady, było smacznie /mkr/


* Wyspa CIOVO - Okrug Gornji
restauracje LEONARDO na końcu plaży jadąc od Trogiru. Pyszne i wielkie porcje. Na przystawki dają grzanki, a na deserek mały talerz owoców za free. Porcje naprawdę ogromne. Ludzi pełno. POLECAM. Ceny też OK. /marcgrzy/

*Wyspa Cres - Vidovici
Restauracja "Mali Raj" wyśmienita jagnięcina z grill'a w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Vidovici usytuowane jest na wysokim wzgórzu, skąd rozciąga się niesamowity widok na morze i okoliczne wysepki. /christo1250/

*Wyspa Hvar - Pitve
"Dvor Duboković" smok 131, Bocian/

Vrisnik
konoba Vrisnik - tu jadłem najlepszy żółty ser pływający w oliwie ze świeżym rozmarynem, zerwanym przy nas. /Bocian/

Dol
konoba Kokot - ponoć polecana przez naszą skarbnicę wiedzy Kasię

*Wyspa Korčula - Vela Luka
konoba "Lučica" - miejsce z "klimatem". Jedliśmy tam skuše, czyli makrele (były ich 3 w jednej porcji). Jak na makrele, były pyszne. Ceny bijelej ryby stosunkowo wysokie. Ale w tym miejscu liczy się atmosfera. Kolacja na takim pięknym, gwarnym dziedzińcu ma swój niepowtarzalny urok. /Maslinka/

Zrnovo
Konoba Belin - najlepsza wyżerkodajnia na wyspie. Tafić tam można skręcając w prawo (jadąc od strony miasta Korcula) na Zrnovo, bądź też dalej na jedynych na wyspie światłach (też w prawo). Jak już skręcicie, to są ręcznie robione "drogowskazy".
Mają tam sporo miejsc na zewnątrz, jest dosyć klimatycznie - winorośla, koty, genialna obsługa, no i bezpośredni podgląd na grill, który znajduje się na zewnątrz, w pobliżu stołów. Brakuje może tylko widoku morza, no ale dzięki temu nie trafiają tu przypadkowi ludzie.
Polecam oczywiście ryby, ale także dania z jagnięciny. Na przystawkę koniecznie weźcie rybki z soli, te małe - palce lizać. /Marsallah/

*Wyspa Krk - Baska
Fast Food
To był taki trochę fast food z owocami morza przy samym brzegu, ale o dziwo z baaardzo smacznym menu, nawet w porównaniu do innych, lepszych knajp... Właściwie non stop kolejka, czekając na swoje porcje czasem się widziało cały proces przygotowania posiłku - począwszy od wyjęcia 'robali', przygotowanie, aż po smażenie.
Napis na 'budzie' głosił "FAST FISH - GEBRATENER FISCH - PRZENE RIBE".
Luksusów tam nie było - wszystko plastik - ale smakowało świetnie. /razpol/

Krk
"Kantun"
Tu pisałem o małej knajpce w Krku. W sezonie masa ludzi, czasem trzeba poczekać parę minut na miejsce. Ceny jak na Krk umiarkowane, jakieś 55-65 kun za danie. Jest pizza, są owoce morza. Polecam smażone kalmary. /Krzychooo/

* Wyspa Mljet - Mljet - Pomena
konoba "Matana" - przepyszna ryba - dorada/Maslinka/

*Wyspa Nin
23232 Nin, Ulica Šubića Bribirskih,
konoba "Stara kužina"
Bardzo domowy, rodzinny nastrój, miejsca wewnątrz i na ogrodzie (dosłownie).Godne polecenia szczególnie rodzinom z dziećmi - na miejscu hodowla żółwi, która sprawia, że dzieciaków przez jakiś czas nie ma, sporo zieleni i miejsca. Podczas, gdy dorośli raczą się całkiem dobrym jedzeniem, dzieciaki bawią się ze sobą w bezpiecznym miejscu i/lub obserwują żółwie. /razpol/

*Wyspa Pag
Mandre
Bonaca - bardzo przyjemna knajpka nad wybrzeżem, pyszne owoce morza /ewciaku/

Pag - Dominikanski trg 1
ANKORA - bardzo miła obsługa, duże porcje i pyszna travarica[/b] /jakabzdura/

Pag
Konoba BARCAROLA - widokowo super, nad samym morzem, parking blisko. Jedzenie godne polecenia zwłaszcza kalmary i "ribna plata".
Niezwykle miła obsługa...
I ważna informacja naleśniki podają z marmoladą z fig... delicje... /goszka/

Zadar, ul. Plemića Borelli 12
Gostiona Zlatni Vrtic - obsługa, atmosfera, wewnętrzny ogród no i oczywiście jedzonko palce lizać /marcin 10/

Zivogosce-Blato
bar przy marinie - pizza Capriciosa - w życiu lepszej nie jadłem! /mkr/

*Živogošće Strnj
Konoba - nie jedliśmy tam, ale mogę polecić tamtejsze pyszne wino (zarówno białe, jak i czerwone) - strnjak. Nalewają w konobie, również do butelek turystów.
Miejsca raczej trzeba rezerwować, ale podobno warto. Jedzenie tam musi być pyszne, a do tego dochodzą okoliczności - umiejscowienie konoby "u stóp" Biokova. Aby dojechać do restauracji, trzeba w Živogošće Blato, za campingiem Boban, skręcić w lewo i podjechać stromo w górę. /Maslinka/
Ostatnio edytowano 23.06.2013 11:04 przez ewciaku, łącznie edytowano 49 razy
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 31.05.2012 11:09

Dobra, to ja zacznę
PAG - Mandre

Konoba Bonaca - knajpka przy morzu. Wszystkim bardzo smakowały owoce morza. Ja niestety obiektywnie się nie wypowiem, bo nie lubię tych żyjątek

Obrazek

Obrazek

Mój Bartuś pochłaniał w całości :)
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.05.2012 11:12

Dla mnie namber łan:

Obrazek

Zawsze odwiedzam w drodze powrotnej. Jakieś 100 km. na północ od Peruckiego Jeziora.
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 31.05.2012 16:37

Mimice "Carevi Dvori", świeże rybki prosto z grila i niepowtarzalny klimat .
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 08.06.2012 08:15

To nie jest konoba. Restauracja nazywa się Mali Raj w miejscowości Vidovici na wyspie Cres. Podają tam wyśmienitą jagnięcinę z grill'a w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Vidovici usytuowane jest na wysokim wzgórzu, skąd rozciąga się niesamowity widok na morze i okoliczne wysepki.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 09.06.2012 14:29

konoba "Dvor Duboković" w Pitve na Hvar,
restauracja "Marinero NO 1" w Gradacu
Restauracja"Kamerlengo" Trogir
Bufet "Ciparis" Cavtat
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 11.06.2012 06:48

Polecam Konobę BARSA w Loviste...prima żarełko i świetny właściciel
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 11.06.2012 09:55

Dzięki wielkie, już wciągam wszystkie propozycje na listę :D
jakabzdura
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 04.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakabzdura » 11.06.2012 11:39

Pag - ANKORA

Pag
Dominikanski trg 1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet mam kilka rachunków jeszcze z cenami

lignje przene 66,00
orada 85,00
mjesana meso 70,00
mjesana salata 15,00
spageti bolonjeze 44,00
rizoto sa plodovima mora 44,00
dagnje na buzaru 50,00
panirani oslic 57,00
pileci cordon blue 65,00
punjena pljeskavica 67,00

mineralna voda 10,00
juice 14,00
ozujsko boca 15,00
pelsjesac orno 1.0 70,00

Bardzo miła obsługa, duże porcje i pyszna travarica :D
polecam ! ;)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 11.06.2012 13:00

jakabzdura - super, takich informacji jak najwięcej 8)
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006
Konoba Kremenko

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 11.06.2012 13:25

To i ja dorzucę dwie propozycje:
1. Konoba Kremenko, Svinisce, Omis, Croatia, Phone: +385 (0)21 86 02 91 . Prima jedzonko. Jedyny feler to konieczność rezerwacji telefonicznej bo tak z drogi w sezonie to marne szanse na miejsce no i dojazd z Omisza trochę trudny.
2. Borak, Dalmatinska Kuca - jak się tam jest to wiadomo gdzie jest ta kanoba, bardzo polecam male riby, mieszane mięso z peka i oczywiście wino Dingacz a dla smakoszy hobotnica.

P.S.

Prośba do wszystkich, zamieszczajcie w tym wątku tylko dane kanob, restauracji itp. jadłospisy, cenniki i zdjęcia potraw.
Proszę o powstrzymanie się od jakichkolwiek innych wpisów typu podoba mi się ten wątek, czy też to i ja zasiadam do czytania, bo zamienimy ten naprawdę pożyteczny temat w bicie piany niepotrzebnie zresztą.
wojciiech
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciiech » 11.06.2012 21:57

Roko food house - Podgora.

Bardzo przyjemny lokal, smacznie, bardzo miła obsługa.
Polecam.

Obok Roko jest Konoba Obala - również bardzo ok.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 23:36

Nie ma co gadać Bocian zna najlepsze :D
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 13.06.2012 07:03

A co Ty żeś się tak tego Bociana uczepił? Zluzuj poślady i nie rób syfu na forum...
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone