Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaża z dużą ilością cienia.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malaslicznotka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2009
Plaża z dużą ilością cienia.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malaslicznotka » 02.08.2009 17:07

Wybieramy się w sierpniu do Chorwacji. Poszukuje dla mojej mamy, która jest w ciąży jakiejś spokojnej miejscowości z dobrze zacienioną plażą. Miło by było żeby ta plaża była również mało uczęszczana o ile to możliwe. Z góry dziękuję i pozdrawiam. ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.08.2009 17:46

Północna część Pakostane. Niestety trzeba dojechać autem. Jest nawet piasek. Prawdziwy.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 03.08.2009 07:08

Dużo jest takich plaż, praktycznie wszędzie je znajdziesz w mniejszych miejscowościach.
Przy każdej plaży i na plaży rosną drzewa, pod którymi może się schronić każdy amator cienia.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 03.08.2009 14:31

:D właśnie się zastanawiałam czemu ktoś szuka zacienionej plaży (ja z tego samego powodu szukam zacienionego kempingu ;)). Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2009 14:55

Może z grubsza określ region poszukiwań, chyba, ze 500km w tą i z powrotem więcej nie robi Ci róznicy.

Ogólnie powiem, że upał mniej doskwiera na wyspach (mówię o tych zielonych).

Cienia szukaj na www.maps.google.com
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.08.2009 15:13

Kilka lat temu byłem w maleńkiej mieścinie DRAGE koło Pakostane, między Zadarem a Sibenikiem. Tam było dużo cienia :) Plaża w dużej części położona pod lasem karłowatych sosen. W dodatku fajna żwirowa plaża z łagodnym zejściem i prysznic ze słodką wodą do opłukania się z soli :)
dodka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodka » 03.08.2009 17:54

Na Riwierze Makarskiej w mniejszych, ale i większych miejscowościach można znaleźć cień. Należy jednak pamiętac, ze dużo cienia oznacza tez duży tłok :(

Spotkaliśmy nawet takie kawałki plaży, gdzie pusto na słońcu, a na kawałku zacienionym przez drzewo palca nie można wcisnąć...

Najśmieszniejsze jest to, że jak się już nam udało złapać dobrą miejscówkę, to po rozłożeniu majdanu nasze dzieci od razu biegły do wody i przez kolejne 2 h staliśmy w pełnym słońcu na brzegu i pilnowaliśmy naszych małych nurków (hihi)
:wink:
rafcio_102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcio_102 » 03.08.2009 19:58

Polecam plaże w Fażanie na Istrii. Naprawdę dużo cienia przy samej wodzie. A i tłoku tam nie ma. Pozdrawiam.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 03.08.2009 21:08

Dobra, to polecę konkretem:
zatrzymaliśmy się najpierw w Baśce Vodzie, a potem w miejscowości Promajna (jedna płynnie przechodzi w drugą, i przy linii brzegowej końca jednej, a początku drugiej miejscowości nie widać). Plaża tam to jakieś 3 metry kamyczków do płyty deptaka, i morze ludzi tam - chociaz cień by pewnie znalazł, gdyby przyjść koło 8 rano (chyba) to mnie już nie pasiło. Pojechaliśmy dalej w stronę Makarskiej, i zatrzymaliśmy sie w miejscowości Krvavica.
Ogromna, szeroka plaża, i mnóstwo cienia, i ludzi raczej niewiele.

Obrazek

Obrazek

Drugie zdjęcie robione już nieco z wieczora ;), kiedy wszycy opuszczali bezpieczne lokum pod drzewami ;)

A tak wygląda plaża w samej Makarskiej:

Obrazek
malaslicznotka
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malaslicznotka » 03.08.2009 21:41

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Myślę że wybierzemy się w kierunku południowej Dalmacji- do jakiejś spokojnej cichej mieścinki(typu Krvavica) :)
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 05.03.2010 20:30

moondek napisał(a):Kilka lat temu byłem w maleńkiej mieścinie DRAGE koło Pakostane, między Zadarem a Sibenikiem. Tam było dużo cienia :) Plaża w dużej części położona pod lasem karłowatych sosen. W dodatku fajna żwirowa plaża z łagodnym zejściem i prysznic ze słodką wodą do opłukania się z soli :)


Jesli cos pamietasz sprzed tych kilku lat to proszę o kilka słów,bo tam właśnie chcemy się wybrać,ale jakoś tak targa mna niepewność,a czas goni i Cro coraz bliżej :D
SEJU
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SEJU » 07.03.2010 11:36

Brela Soline z tym, że trzeba wcześnie przyjść ca max 9:30 - 10:00 lub (wzorem niektórych) zostawiać materace na nc na plaży...
betiglo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) betiglo » 20.06.2014 23:17

Witam .W tym roku chciałam zaproponować mojej córci wyjazd do Chorwacji.Problem zaczyna się z maluchami [3 i6 lat],z których jedna jest albinosem+zięć.W grę wchodzą tyko plaże z cieniem i w miarę blisko-jesteśmy ze świętokrzyskiego.Fajnie by było ,zeby w okolicach były jakieś małe urokliwe zatoczki,Nie przewidujemy zwiedzania - w sensie zabytków ale chciałabym ,zeby w pobliżu jakiejś głównej plaży przy której byłaby nasza kwatera były właśnie jakies fajne miejsca [jakies np. bardziej skaliste zatoczki]Czy znacie takie miejsca??,kwatery??Wyjazd planujemy w połowie lipca.i niestety tylko na tydzień
Bardzo proszę o jakies podpowiedzi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.06.2014 09:23

Pakostane. Pine beach. Cień, piasek na dnie, atrakcje, nie za gwarno, obok FKK.
Ostatnio edytowano 21.06.2014 20:20 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 21.06.2014 10:20

Może ja tez się podepnę pod temat szukam takich własnie miejsc w regionie Rogoznica Primosten wyspa Pag itp.. Może być coś mniejszego coś dla rodziny 2+2 z dwójka małych dzieci :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plaża z dużą ilością cienia.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone