Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 15.06.2011 15:55

Agulek777 napisał(a):Takie malutkie mieścinki mają swój niepowtarzalny klimat. Nas jednak jakoś bardziej ciągnie całkiem na południe, no i choć z sentymentem wróciłoby się w to samo miejsce, to jednak chcemy być za każdym razem gdzie indziej.
I tak teraz się zastanawiam czy nie lepiej byłoby podzielić dwutygodniowy pobyt na 2 x tydzień w dwóch różnych miejscach, ale na wakacjach lubimy leniuchować i nie bardzo chce nam się zaś pakować, rozpakowywać, szukać noclegów itp :)

Wszystko przed Wami. Ja raz sobie takie wakacje zafundowałem w 3 różnych miejscach 3-4 dni, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł jedna zmiana to tak, ale tak jak ja 3 różne miejsca, za dużo straconego czasu na przemieszczanie się. :D
Co do tematu małych machlojek na bramkach. Jestem 100% ofiarą czegoś takiego. I z tego co pamiętam 80% tegoż oszustwa odbywa się właśnie na pierwszej bramce tam gdzie jest do zapłaty 36 kun. Mnie walnięto na 10kun, ale z tematem tez zapoznałem się dopiero w trakcie wakacji. niech tylko 30-50 samochodów tak walnie utrzymanie wypasione dla całej rodzinki dziennie.
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 15.06.2011 18:56

Witam koleżanki i kolegów w moim pierwszym poście ;)
Również wybieram się do Gradac a na miejscu planuję być w sobotę 16.07 przed południem i w związku z tym mam pytanko.
Wiem że korków na drodze nie da się przewidzieć ale jak wygląda droga z Sestanovac przez Makarska o tej porze ? zastanawiam się czy nie cisnąć autostradą do końca do przez Vrgorac, troche drożej napewno ale czy dużo szybciej ?
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.06.2011 19:01

consett0805 napisał(a):
Agulek777 napisał(a):Takie malutkie mieścinki mają swój niepowtarzalny klimat. Nas jednak jakoś bardziej ciągnie całkiem na południe, no i choć z sentymentem wróciłoby się w to samo miejsce, to jednak chcemy być za każdym razem gdzie indziej.
I tak teraz się zastanawiam czy nie lepiej byłoby podzielić dwutygodniowy pobyt na 2 x tydzień w dwóch różnych miejscach, ale na wakacjach lubimy leniuchować i nie bardzo chce nam się zaś pakować, rozpakowywać, szukać noclegów itp :)

Wszystko przed Wami. Ja raz sobie takie wakacje zafundowałem w 3 różnych miejscach 3-4 dni, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł jedna zmiana to tak, ale tak jak ja 3 różne miejsca, za dużo straconego czasu na przemieszczanie się. :D
Co do tematu małych machlojek na bramkach. Jestem 100% ofiarą czegoś takiego. I z tego co pamiętam 80% tegoż oszustwa odbywa się właśnie na pierwszej bramce tam gdzie jest do zapłaty 36 kun. Mnie walnięto na 10kun, ale z tematem tez zapoznałem się dopiero w trakcie wakacji. niech tylko 30-50 samochodów tak walnie utrzymanie wypasione dla całej rodzinki dziennie.

No i właśnie dlatego sobie odliczę te 36 kunek, co by się nie wdawać w dyskusję z "miłym panem" na bramkach:))
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.06.2011 19:06

oracz napisał(a):Witam koleżanki i kolegów w moim pierwszym poście ;)
Również wybieram się do Gradac a na miejscu planuję być w sobotę 16.07 przed południem i w związku z tym mam pytanko.
Wiem że korków na drodze nie da się przewidzieć ale jak wygląda droga z Sestanovac przez Makarska o tej porze ? zastanawiam się czy nie cisnąć autostradą do końca do przez Vrgorac, troche drożej napewno ale czy dużo szybciej ?

Hej kolego,
jeśli chodzi o korki to tak jak napisałeś, nie sposób ich przewidzieć. Powiem jednak tak; w zeszłym roku, też wyjeżdżaliśmy w piątek i na sobotę byliśmy w Chorwacji, ale z racji tego, że strasznie pobłądziliśmy, do Splitu wjechaliśmy dopiero ok. godziny 14 albo trochę później nawet. I stamtąd jechaliśmy już Magistralą do Baśki. Jakiegoś strasznego ruchu sobie nie przypominam, więc myślę, że tym razem też nie powinno być jakichś większych problemów. Fakt też, że do Makarskiej nie dojechaliśmy, ale myślę że sytuacja na drogach ma się podobnie.
No, ale to tak jak mówię, ciężko wyczuć :roll:
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 15.06.2011 19:13

dzięki i może do zobaczenia na miejscu ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 15.06.2011 19:24

oracz napisał(a):Witam koleżanki i kolegów w moim pierwszym poście ;)
Również wybieram się do Gradac a na miejscu planuję być w sobotę 16.07 przed południem i w związku z tym mam pytanko.
Wiem że korków na drodze nie da się przewidzieć ale jak wygląda droga z Sestanovac przez Makarska o tej porze ? zastanawiam się czy nie cisnąć autostradą do końca do przez Vrgorac, troche drożej napewno ale czy dużo szybciej ?

Od zjazdu Sestanovac a dokładniej mówiąc od ślimaka, po którym zjedziesz do magistrali (Uwaga przepiękne widoki a daleko w dole jedna z najbardziej pożądanych i trudno dostępnych zatoczek) Na ślimaku ograniczenie do 30-20/km. Ale do sedna sprawy wracam. Ten odcinek od ślimaka do Makarskiej to około 20 min nie więcej. Ruch zagęszczony ale raczej zawsze jak miałem okazje tam jeździć był bardzo płynny. Co do samej Makarskiej tam też się jedzie w miarę płynnie, ale trzeba pamiętać, że to kurort więc nieco więcej ludzi a niż gdzieś indziej. Wjeżdżając do Makarskiej zaraz na samym początku będzie rozwidlenie dróg Y - w kształcie tej litery Ty wybierasz lewą odnogę. To droga tranzytowa dalej na południe. Powodzonka i słonka :D
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 16.06.2011 09:17

oracz napisał(a):dzięki i może do zobaczenia na miejscu ;)


No z miłą chęcią wypijemy rakijkę z krajanami:)) A powiedz mi kolego czy na miejscu w Chorwacji będziesz miał sprzęt do połączenia się z netem???
Ja oczywiście rozumiem że możesz nie mieć laptopa, telefonu itd, bo ja sama preferuję wakacje bez "smyczy elektronicznych" hihi
Pytam tylko, bo gdybyś miał, to mógłbyś podrzucić najświeższe info co do trasy, a także noclegów:)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 16.06.2011 09:19

consett0805 napisał(a):
oracz napisał(a):Witam koleżanki i kolegów w moim pierwszym poście ;)
Również wybieram się do Gradac a na miejscu planuję być w sobotę 16.07 przed południem i w związku z tym mam pytanko.
Wiem że korków na drodze nie da się przewidzieć ale jak wygląda droga z Sestanovac przez Makarska o tej porze ? zastanawiam się czy nie cisnąć autostradą do końca do przez Vrgorac, troche drożej napewno ale czy dużo szybciej ?

Od zjazdu Sestanovac a dokładniej mówiąc od ślimaka, po którym zjedziesz do magistrali (Uwaga przepiękne widoki a daleko w dole jedna z najbardziej pożądanych i trudno dostępnych zatoczek) Na ślimaku ograniczenie do 30-20/km. Ale do sedna sprawy wracam. Ten odcinek od ślimaka do Makarskiej to około 20 min nie więcej. Ruch zagęszczony ale raczej zawsze jak miałem okazje tam jeździć był bardzo płynny. Co do samej Makarskiej tam też się jedzie w miarę płynnie, ale trzeba pamiętać, że to kurort więc nieco więcej ludzi a niż gdzieś indziej. Wjeżdżając do Makarskiej zaraz na samym początku będzie rozwidlenie dróg Y - w kształcie tej litery Ty wybierasz lewą odnogę. To droga tranzytowa dalej na południe. Powodzonka i słonka :D


No wielkie dzięki za informacje, bo my niby tak wszystko zaplanowaliśmy, a o tej części drogi nie pomyśleliśmy wcale, bo po prostu uznaliśmy, że jak już zjedziemy na Magistralę, to cały czas prosto no i w końcu dojedziemy do Gradac.
Consett0805 byłeś kiedyś w Gradac?
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 16.06.2011 10:49

Będę miał netbooka ale bez internetu, może gdzieś będzie hotspot wi-fi bo na apartamencie brak
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 16.06.2011 11:08

oracz napisał(a):Będę miał netbooka ale bez internetu, może gdzieś będzie hotspot wi-fi bo na apartamencie brak

Jakby się udało, byłoby super. Jak się nie uda, też tragedii nie będzie.
A Wy jaką trasą jedziecie?
Sierek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sierek » 16.06.2011 13:03

gulo76 napisał(a):
Sierek napisał(a):Witam Krajanów!

Od 2001 r. jeżdżę kawałeczek za Split z Bielska zawsze tą drogą:
http://mapa.targeo.pl/Bielsko_-_Dugi_Rat,29,19.62032,46.58432?l=8a1e3028a23a53e5

Ruszając w piątek drogą przez Słowację sam dojazd do Żywca to masakra.

Jeździmy w ciemno, łapiąc miejsce na nocleg na miejscu. Podany budżet spokojnie powinien Wam wystarczyć.


Hej, też myślę, że powinniśmy się zamknąć w takim budżecie, z drugiej strony wakacje nie są od tego żeby oszczędzać na każdym kroku:))
A kiedy jedziecie i gdzie?


Punkt docelowy Dugi Rat - jest na mapie.
Wyjazd 8.07 ok. 18.00
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 16.06.2011 14:24

Sierek napisał(a):
gulo76 napisał(a):
Sierek napisał(a):Witam Krajanów!

Od 2001 r. jeżdżę kawałeczek za Split z Bielska zawsze tą drogą:
http://mapa.targeo.pl/Bielsko_-_Dugi_Rat,29,19.62032,46.58432?l=8a1e3028a23a53e5

Ruszając w piątek drogą przez Słowację sam dojazd do Żywca to masakra.

Jeździmy w ciemno, łapiąc miejsce na nocleg na miejscu. Podany budżet spokojnie powinien Wam wystarczyć.


Hej, też myślę, że powinniśmy się zamknąć w takim budżecie, z drugiej strony wakacje nie są od tego żeby oszczędzać na każdym kroku:))
A kiedy jedziecie i gdzie?


Punkt docelowy Dugi Rat - jest na mapie.
Wyjazd 8.07 ok. 18.00


Powiem szczerze że nie patrzyłam na tą trasę, bo po wejściu na podany link muszę się zalogować, a w moim przypadku to jest równoznaczne z rejestracją bo konta tam nie posiadam.

Droga na Żywiec jest o tyle wkurzająca, że tam dość często jedzie mnóstwo L-ek i to jeszcze jedna za drugą, a na tej drodze niestety nie ma warunków do wyprzedzania. Trzy lata dojeżdzałam tam do pracy więc wiem coś o tym.
Mimo to jednak zawsze jeździmy na Zwardoń i nigdy jakiegoś większego dramatu nie ma. Zawsze możemy też śmignąć przez Bystrą:))
Myślę jednak, że przy tej całej trasie, aż do Chorwacji, nasz odcinek stanowi najmniejszy problem:))
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 16.06.2011 15:11

Nie nigdy nie byłem w Gradac :( Choć na pewno jej żółte tablice mijałem naście razy :)
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 16.06.2011 15:20

Agulek777 napisał(a):Jakby się udało, byłoby super. Jak się nie uda, też tragedii nie będzie.
A Wy jaką trasą jedziecie?


Start Stanowice k.Oławy - Nysa - Głuchołazy - Olomouc - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz ( albo na skróty przez Riegersburg, w nocy myślę że szybko przelecimy przez kilka wiosek a to nie 90 tylko niecałe 60 km) - Mureck Lenart Ptuj ;) - Macelj - Zagrzeb i dalej już wiadomo...
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 20.06.2011 15:54

consett0805 napisał(a):Nie nigdy nie byłem w Gradac :( Choć na pewno jej żółte tablice mijałem naście razy :)


Kurcze consett0805 zazdroszczę, to ile razy byłeś już w Cro?
Mam jeszcze pytanko do "starego wyjadacza", powiedz gdzie warto w tamtych okolicach się udać? Wymyśliliśmy, że pojedziemy na pewno do Dubrownika i na któryś wieczorek skoczymy do Makarskiej. Chcemy sobie też statkiem popłynąć na Korculę, bo podobno tam w Gradać organizują takie rejsy typu fishpicnik. Możecie nam jeszcze coś polecić?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone