Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.06.2011 14:13

Witajcie, po przestudiowaniu forum oraz dzięki Waszym cenny radom zasiedliśmy z mężem w sobotę wieczorkiem przy drinku i wyszła nam piękna trasa:

1. Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń; (droga nr 69)

2. SŁOWACJA (autostrady oznaczone na kolor zielony, w Polsce mamy niebieski) - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.
Za przejściem granicznym wjeżdżamy do Skalite, następnie drogą nr 12
suniemy na Oscadnicę. Za Oscadnicą kierujemy się na drogę E75 (11) na Zilinę. Po drodze przejeżdżamy przez Krasno nad Kysucou, Dunajow, Kysucky Lieskovec, Kysucke Nove Mesto. Przed Zilina a za Budatin trzymamy się drogi E75 (E442, E50), która leci w prawo.
W okolicy Zilinska Lehota zaczyna się piękna słowacka autostrada E75, D1, E50, którą ciśniemy do samej Bratysławy. W Bratysławie kierując się na lewo wpadamy na D2, E75 kierując się na przejście graniczne Rajka.

3. WĘGRY
Po przejechaniu granicy kierujemy się na Level (E75, E65, 15). Z Level kierujemy się na Krisztinamajor, tam skręcamy w prawona słynną drogę 86, E65. Lecimy na Janossomorja, dalej Bosarkany i dalej Csatarimajor i Csorne. W Csorne skręcamy w prawo na 85 (może być oznaczenie na Farad), potem w lewo dalej na 86 (mogą być już oznaczenia na Szombathely. Jadąc tą droga po drodze powinniśmy mijać Szlisarkany, Szil, Pali Repcelak, Vesergerszeg. Prosto przez rondo, dalej mijamy Hegyfalu, Pasta, Szeleste, Nemesbod. Cały czas kierujemy się na Szombathely (86, E65). Z Szombathely kierujemy się drogą 86, E65 na Kormed. Za Kormed (a przed Katafa) musimy uważać żeby zjechać w lewo na drogę 76, E65. Jedziemy dalej, powinniśmy mijać Katafa, Hegyhatsal, Hegyhathodasz, Hagyarosborond - za tą miejscowością dojeżdżamy do rozwidlenia i po łuku jedziemy w lewo (76, E65).
Jedziemy na Bagad i dojeżdżamy do Zalaegerszeg, gdzie mijamy dwa ronda, na których jedziemy prosto i za drugim rondem zmienia się droga z 76 na 74 (E65). Stamtąd kierujemy się na Nagykanizsa, po drodze mijamy Csatar, Bak. W miejscowości Bak na rondzie dalej jedziemy prosto drogą 74 (E65), po drodze mijamy Szenasrolggupuszta, Csurgopuszta, Hahot, Magyarszentniklos.
W końcu dojeżdżamy do węgierskiej autostrady, którą przecinamy górą i nie skręcając niegdzie, nadal jedziemy prosto do ronda, na którym również prosto. Dojeżdżamy do następnego ronda, gdzie skręcamy w prawo. Jesteśmy na drodze nr 7. Jedziemy przez miejscowość Sormes, przejeżdżając nad autostradą, dalej cały czas prosto, przez Becsehely. W końcu dojeżdżamy do Letenye. Po raz kolejny jedziemy nad autostradą i dojeżdżamy do ronda, na którym jedziemy prosto i wpadamy prosto na stare przejście graniczne Węgry-Chorwacja.

4. CHORWACJA - opłata drogowa
Za przejściem granicznym, kierujemy się na chorwacką autostradę A4, E65, E71.

My uznaliśmy, że pojedziemy autostradą przez Zagreb, Karlovac, Split do zjazdu w Sestanovac, a stamtąd Magistralą do Gradac.

Po tym jak w zeszłym roku tak strasznie pobłądziliśmy, wolę mieć wszystko czarno na białym:)))) ach, te ronda węgierskie...

Oczywiście, jeśli ktoś ma jakieś uwagi to bardzo chętnie skorzystamy.
A za dotychczasowe wskazówki bardzo dziękujemy.

Oczywiście, zdam relację, jak tylko wrócę:)))
Zostało jeszcze 38 dni heheh:)))
Sierek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sierek » 13.06.2011 14:20

Witam Krajanów!

Od 2001 r. jeżdżę kawałeczek za Split z Bielska zawsze tą drogą:
http://mapa.targeo.pl/Bielsko_-_Dugi_Rat,29,19.62032,46.58432?l=8a1e3028a23a53e5

Ruszając w piątek drogą przez Słowację sam dojazd do Żywca to masakra.

Jeździmy w ciemno, łapiąc miejsce na nocleg na miejscu. Podany budżet spokojnie powinien Wam wystarczyć.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.06.2011 15:32

Agulek777 ja Cię nie mogę toś to siok!!! Bravo !!! Nie trzymajcie się tak rozkładu bo sami zobaczycie droga dużo łatwiejsza jak by się wydawało POWODZENIA :D
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.06.2011 15:43

consett0805 napisał(a):Agulek777 ja Cię nie mogę toś to siok!!! Bravo !!! Nie trzymajcie się tak rozkładu bo sami zobaczycie droga dużo łatwiejsza jak by się wydawało POWODZENIA :D


heheeh, consett0805 - kurcze jakbyś tak pobłądził jak my w zeszłym roku, gdzie jechaliśmy z BB do Baśka Voda 23 godziny to też byś tak planował :)))))))
Poza tym to sprawdzanie, obmyślanie, pisanie to tak jakbym już prawie jedną nogą w Chorwacji była :)))))))))))))))))))))))))))
38 dni, a w sumie dzisiaj się już nie liczy czyli 37:)))
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.06.2011 15:58

Agulek777 napisał(a):
consett0805 napisał(a):Agulek777 ja Cię nie mogę toś to siok!!! Bravo !!! Nie trzymajcie się tak rozkładu bo sami zobaczycie droga dużo łatwiejsza jak by się wydawało POWODZENIA :D


heheeh, consett0805 - kurcze jakbyś tak pobłądził jak my w zeszłym roku, gdzie jechaliśmy z BB do Baśka Voda 23 godziny to też byś tak planował :)))))))
Poza tym to sprawdzanie, obmyślanie, pisanie to tak jakbym już prawie jedną nogą w Chorwacji była :)))))))))))))))))))))))))))
38 dni, a w sumie dzisiaj się już nie liczy czyli 37:)))

Hhehehe :D Ja też chyba kocham Chorwację miłego wszystkiego Wam życzę.
gulo76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gulo76 » 13.06.2011 16:55

Sierek napisał(a):Witam Krajanów!

Od 2001 r. jeżdżę kawałeczek za Split z Bielska zawsze tą drogą:
http://mapa.targeo.pl/Bielsko_-_Dugi_Rat,29,19.62032,46.58432?l=8a1e3028a23a53e5

Ruszając w piątek drogą przez Słowację sam dojazd do Żywca to masakra.

Jeździmy w ciemno, łapiąc miejsce na nocleg na miejscu. Podany budżet spokojnie powinien Wam wystarczyć.


Hej, też myślę, że powinniśmy się zamknąć w takim budżecie, z drugiej strony wakacje nie są od tego żeby oszczędzać na każdym kroku:))
A kiedy jedziecie i gdzie?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.06.2011 17:07

Agulek777 napisał(a):....2. SŁOWACJA - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.

Nie to żebym się czepiał krajanki ale 14 Euro.
Mi zostało 10 dni. Pozdrawiam.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.06.2011 17:12

romuald22 napisał(a):
Agulek777 napisał(a):....2. SŁOWACJA - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.

Nie to żebym się czepiał krajanki ale 14 Euro.
Mi zostało 10 dni. Pozdrawiam.

A czy mnie pamięć myli czy jak? Coś mi świta że w zeszłym roku było ro 9.90 euraczka a teraz 14? O ja to sobie podwyższyli łobuzy no :D
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.06.2011 17:23

hihihi, w całej tej egeszegerowskiej wypowiedzi machnełam się o 2 Euro, faktycznie 14.
10 dni.............................zazdroszczę :lol:

A jak wyglądają korki na starym przejściu w Letenye??
W zeszłym roku wjeżdżaliśmy od Słowenii, trochę postaliśmy, ale tragedii nie było.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.06.2011 18:00

consett0805 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Agulek777 napisał(a):SŁOWACJA - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.

Nie to żebym się czepiał krajanki ale 14 Euro....

A czy mnie pamięć myli czy jak? Coś mi świta że w zeszłym roku było ro 9.90 euraczka a teraz 14? O ja to sobie podwyższyli łobuzy no :D

Dobrze Ci świta :) .
Agulek777 napisał(a):A jak wyglądają korki na starym przejściu w Letenye??
W zeszłym roku wjeżdżaliśmy od Słowenii, trochę postaliśmy, ale tragedii nie było.

Nie pomogę w tej kwestii ponieważ ostatnimi laty jeżdże historyczną już na tym forum węgierską 86. O wadach i zaletach tej drogi napisano już wiele więc nie rozwijam - inny wątek. Na pewno jednak nie stałem jadąc nią na granicy Hu/Slo i Slo/Cro w korkach.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.06.2011 09:09

Mam jeszcze takie pytanko, bo tak sobie czytam i czytam, no i trafiłam na wątek o mykach niewydawania reszty na bramkach.
My jedziemy od Gorican do Sestanovac - wg kalkulatora wyszło nam 207 kunek. Powiedzcie mi proszę czy my to płacimy jednorazowo przy wyjeździe w Sestanovac czy też po drodze mijamy parę bramek i płaci się kolejno na każdej z nich???
Pytam bo tak sobie myślę, że może odliczylibyśmy sobie na każdą bramkę wyliczone no i po problemie :roll:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.06.2011 10:24

Agulek777 napisał(a):Mam jeszcze takie pytanko, bo tak sobie czytam i czytam, no i trafiłam na wątek o mykach niewydawania reszty na bramkach.
My jedziemy od Gorican do Sestanovac - wg kalkulatora wyszło nam 207 kunek. Powiedzcie mi proszę czy my to płacimy jednorazowo przy wyjeździe w Sestanovac czy też po drodze mijamy parę bramek i płaci się kolejno na każdej z nich???
Pytam bo tak sobie myślę, że może odliczylibyśmy sobie na każdą bramkę wyliczone no i po problemie :roll:

Zapłacisz dwukrotnie. Pierwszy raz w Sveta Helena - chyba 36 Kuna. Odcinek Sveta Helena - Zagrzeb Lucko jest bezpłatny.A potem juz przy zjeździe z autostrady resztę.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.06.2011 10:39

ano dzięki wielkie za info, czyli 36 Kunek, a potem 171 w Sestanovec:)))

romuald22 Tobie to parę dni zostało - fajnie,
odezwij się jak wrócisz, a tak w ogóle to gdzie jedziecie??
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.06.2011 11:12

Agulek777 napisał(a):...a tak w ogóle to gdzie jedziecie??

Już od kilku lat "zadomowiliśmy się" nieco poniżej Zadaru. Taka mała "pipidówa" - Turanj. Nie lubimy tłumów.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.06.2011 13:53

Takie malutkie mieścinki mają swój niepowtarzalny klimat. Nas jednak jakoś bardziej ciągnie całkiem na południe, no i choć z sentymentem wróciłoby się w to samo miejsce, to jednak chcemy być za każdym razem gdzie indziej.
I tak teraz się zastanawiam czy nie lepiej byłoby podzielić dwutygodniowy pobyt na 2 x tydzień w dwóch różnych miejscach, ale na wakacjach lubimy leniuchować i nie bardzo chce nam sie zaś pakować, rozpakowywać, szukać noclegów itp :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone