Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Henryk Stary
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2011
Re: Trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk Stary » 24.06.2011 08:07

Agulek777 napisał(a):[Cieszę się, że mogliśmy komuś pomóc. Trasa sprawdzona i przedyskutowana z tutejszymi, doświadczonymi ludźmi. Wy wyjeżdżacie w czwartek, więc pewnie będzie jeszcze luźniej.

..............................................................................................

Przepraszam, źle napisałem, wyjeżdżamy 30-go ale lipca. Żona w piątek jeszcze ma iść do pracy. Może się uda na piątek załatwić zastępstwo to wyjechalibyśmy w piątek ok. 4 rano. Planujemy być tydzień w Orebicu a wracając zatrzymać się w okolicy Krk i jezior Plitwickich, tak że razem z drogą zajmie to nam 2 tygodnie. Skoro pojedziemy w nocy (nad ranem) to może (po luźnym przejechaniu przez wąskie i zatłoczone zazwyczaj drogi) wpaść potem na autostradę (y) i przelecieć do Splitu ?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2011 12:35

consett0805 napisał(a):Agulek pokręć się trochę z lapkiem na tarasie i może znajdziesz free łącze :D
Ja dość że supertanią kwaterkę znalazłem to i łącze free się też znalazło hhhhee. Pozdrawiam
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 24.06.2011 17:20

consett0805 napisał(a):
consett0805 napisał(a):Agulek pokręć się trochę z lapkiem na tarasie i może znajdziesz free łącze :D
Ja dość że supertanią kwaterkę znalazłem to i łącze free się też znalazło hhhhee. Pozdrawiam


Kurcze, Ty już tam i nic się nie chwalisz??!!! I jak? Jak pogoda? Jak kwaterki? Jak cenowo? No i jak nasza trasa? Jechałeś tak jak my chcemy jechać???
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 24.06.2011 17:23

Henryk Stary napisał(a):
Agulek777 napisał(a):[Cieszę się, że mogliśmy komuś pomóc. Trasa sprawdzona i przedyskutowana z tutejszymi, doświadczonymi ludźmi. Wy wyjeżdżacie w czwartek, więc pewnie będzie jeszcze luźniej.

..............................................................................................

Przepraszam, źle napisałem, wyjeżdżamy 30-go ale lipca. Żona w piątek jeszcze ma iść do pracy. Może się uda na piątek załatwić zastępstwo to wyjechalibyśmy w piątek ok. 4 rano. Planujemy być tydzień w Orebicu a wracając zatrzymać się w okolicy Krk i jezior Plitwickich, tak że razem z drogą zajmie to nam 2 tygodnie. Skoro pojedziemy w nocy (nad ranem) to może (po luźnym przejechaniu przez wąskie i zatłoczone zazwyczaj drogi) wpaść potem na autostradę (y) i przelecieć do Splitu ?


My zaraz po przekroczeniu granicy w Letenye wpadamy na autostradę i lecimy nią aż do Sestanovac. W zeszłym roku zjechaliśmy właśnie w Split. Jak już będziesz na autostradzie chorwackiej to sobie poradzicie - tam jest wszystko super oznaczone.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2011 22:48

Agulek7... Nie mnie w tym roku niema w Cro :( Będą mazury :) Ja napisałem o sytuacji z zeszłego roku 8O
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 25.06.2011 09:49

consett0805 napisał(a):Agulek7... Nie mnie w tym roku niema w Cro :( Będą mazury :) Ja napisałem o sytuacji z zeszłego roku 8O


Mazury też są super.
:oops: nie wiem czemu założyłam że też jedziesz do Cro...ihhihi
Z drugiej strony postaram się złożyć taką relację, że na pewno poczujesz jakbyś tam był :lol:
Jeszcze 28 dni...........................................................
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 25.06.2011 15:12

Agulek777 napisał(a):
consett0805 napisał(a):Agulek7... Nie mnie w tym roku niema w Cro :( Będą mazury :) Ja napisałem o sytuacji z zeszłego roku 8O


Mazury też są super.
:oops: nie wiem czemu założyłam że też jedziesz do Cro...ihhihi
Z drugiej strony postaram się złożyć taką relację, że na pewno poczujesz jakbyś tam był :lol:
Jeszcze 28 dni...........................................................

Czekam czekam jeśli tylko będzie tak dokładna jak Twój opis drogi to wielu po prostu nie pojedzie bo już wszystko będzie jak na obrazku hhehhe( więcej miejsc :D ) żartuje oczywiście.
Ok miłego wypoczynku odkrywania przecudnej Riwiery Makarskiej ogromnych wrażeń, super pogody i szczęśliwej podróży tam i z powrotem :D
Ps. Psrtykaj zdjęcia i z drogi i z pobytu relacja ze zdjęciami bezie good.
Niejeden z nas
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niejeden z nas » 25.06.2011 22:38

Byłem kilkakrotnie w Chorwacji ale bardzo spodobała mi się omawiana tu trasa i na pewno ją wypróbuję :) Wyruszam już za tydzień :hut:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.06.2011 00:54

Niejeden z nas napisał(a):Byłem kilkakrotnie w Chorwacji ale bardzo spodobała mi się omawiana tu trasa i na pewno ją wypróbuję :) Wyruszam już za tydzień :hut:

To miło ja nią przejechałem po raz pierwszy w zeszłym roku i jest gites :D
Teraz to już jeśli będę zasuwać do Cro autem to zupełnie inaczej, z racji zmiany miejsca zamieszkania. :roll:
Niejeden z nas
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niejeden z nas » 26.06.2011 12:54

A jeszcze zapytam (proszę nie krzyczeć ale to dla mnie nie jest jasne). Granicę Węgiersko-Chorwacką W Latenje pokonujemy drogą nr 7 żeby było darmooo ?? :roll:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 26.06.2011 18:22

Niejeden z nas napisał(a):A jeszcze zapytam (proszę nie krzyczeć ale to dla mnie nie jest jasne). Granicę Węgiersko-Chorwacką W Latenje pokonujemy drogą nr 7 żeby było darmooo ?? :roll:


Witam "sąsiada". Cieszę się, ze trasa się podoba.
Granicę węgiersko-chorwacką w Letenye przekraczamy drogą nr 7, oczywiście bez opłat. Jedziemy nią właśnie między innymi dlatego, żeby minąć Słowenię, na której łatwo się pogubić i wpaść na autostradę, a to oczywiście koszt.
Płatna jest tylko autostrada na Słowacji, no i potem już tylko Chorwacja. Węgry bez opłat, a na Słowenię nie wpadamy.
A gdzie jedziesz konkretnie?
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 26.06.2011 18:24

Relacja, będzie obiecuję. Tym bardziej, że od niedawna odkrywam w sobie nową pasję jaką jest fotografia. Będziecie mogli być pierwszymi recenzentami moich prac :lol:
Niejeden z nas
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niejeden z nas » 26.06.2011 21:20

Agulek777 napisał(a):A gdzie jedziesz konkretnie?

Chcemy dojechać możliwie daleko na południe - ale przed Dubrovnik. Tam nasze oczy jeszcze nie były :)
Agulek a jak droga przez Zwardoń wygląda ?? Jechałem tamtędy ostatnio 2 lata temu i to była mordownia... Co chwilę roboty, zwężenia, ruch wahadłowy... Zmieniło się coś, nie wiesz przypadkiem ??
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 27.06.2011 07:50

Niejeden z nas napisał(a):
Agulek777 napisał(a):A gdzie jedziesz konkretnie?

Chcemy dojechać możliwie daleko na południe - ale przed Dubrovnik. Tam nasze oczy jeszcze nie były :)
Agulek a jak droga przez Zwardoń wygląda ?? Jechałem tamtędy ostatnio 2 lata temu i to była mordownia... Co chwilę roboty, zwężenia, ruch wahadłowy... Zmieniło się coś, nie wiesz przypadkiem ??


Powiem tak; ostatnio tamtędy nie jechałam, ostatni raz jakieś 3 miesiące temu do Besanovej, była zima, żadnych problemów, zwężek nic takiego nie zauważyłam. W ogóle swego czasu dość często jeździliśmy na Słowację i jakoś nigdy nie mieliśmy większych problemów z dojazdem do Zwardonia i po przekroczeniu granicy. Faktycznie jakieś dwa lata temu trwała tam budowa obwodnicy i były utrudnienia, ale teraz juz jest oddana, więc nie powinno być problemów.
Natomiast droga na Żywiec to już inna kwestia, choć mieszkamy w Bielsku, to Żywiecką omijamy z daleka, bo tam budują obwodnicę i co chwilę o jakichś utrudnieniach się słyszy. Na Żywiec to najczęściej jedziemy na Bystrą, Buczkowice i tam polami mijamy roboty, sam Żywiec też mijamy obwodnicą no i do granicy zawsze jakoś idzie. Oczywiście, że zawsze mogą pojawić się jakieś niespodzianki, ale niestety to już niezależne od nas. Na pewno po drodze miniemy L-ki bo to już jest tradycja, także na to trzeba sobie wziąć poprawkę, bo to że spotkamy te pojazdy to pewne na bank :lol:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 05.07.2011 07:23

Agulek777 napisał(a):Witajcie, po przestudiowaniu forum oraz dzięki Waszym cenny radom zasiedliśmy z mężem w sobotę wieczorkiem przy drinku i wyszła nam piękna trasa:

1. Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń; (droga nr 69)

2. SŁOWACJA (autostrady oznaczone na kolor zielony, w Polsce mamy niebieski) - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.
Za przejściem granicznym wjeżdżamy do Skalite, następnie drogą nr 12
suniemy na Oscadnicę. Za Oscadnicą kierujemy się na drogę E75 (11) na Zilinę. Po drodze przejeżdżamy przez Krasno nad Kysucou, Dunajow, Kysucky Lieskovec, Kysucke Nove Mesto. Przed Zilina a za Budatin trzymamy się drogi E75 (E442, E50), która leci w prawo.
W okolicy Zilinska Lehota zaczyna się piękna słowacka autostrada E75, D1, E50, którą ciśniemy do samej Bratysławy. W Bratysławie kierując się na lewo wpadamy na D2, E75 kierując się na przejście graniczne Rajka.

3. WĘGRY
Po przejechaniu granicy kierujemy się na Level (E75, E65, 15). Z Level kierujemy się na Krisztinamajor, tam skręcamy w prawona słynną drogę 86, E65. Lecimy na Janossomorja, dalej Bosarkany i dalej Csatarimajor i Csorne. W Csorne skręcamy w prawo na 85 (może być oznaczenie na Farad), potem w lewo dalej na 86 (mogą być już oznaczenia na Szombathely. Jadąc tą droga po drodze powinniśmy mijać Szlisarkany, Szil, Pali Repcelak, Vesergerszeg. Prosto przez rondo, dalej mijamy Hegyfalu, Pasta, Szeleste, Nemesbod. Cały czas kierujemy się na Szombathely (86, E65). Z Szombathely kierujemy się drogą 86, E65 na Kormed. Za Kormed (a przed Katafa) musimy uważać żeby zjechać w lewo na drogę 76, E65. Jedziemy dalej, powinniśmy mijać Katafa, Hegyhatsal, Hegyhathodasz, Hagyarosborond - za tą miejscowością dojeżdżamy do rozwidlenia i po łuku jedziemy w lewo (76, E65).
Jedziemy na Bagad i dojeżdżamy do Zalaegerszeg, gdzie mijamy dwa ronda, na których jedziemy prosto i za drugim rondem zmienia się droga z 76 na 74 (E65). Stamtąd kierujemy się na Nagykanizsa, po drodze mijamy Csatar, Bak. W miejscowości Bak na rondzie dalej jedziemy prosto drogą 74 (E65), po drodze mijamy Szenasrolggupuszta, Csurgopuszta, Hahot, Magyarszentniklos.
W końcu dojeżdżamy do węgierskiej autostrady, którą przecinamy górą i nie skręcając niegdzie, nadal jedziemy prosto do ronda, na którym również prosto. Dojeżdżamy do następnego ronda, gdzie skręcamy w prawo. Jesteśmy na drodze nr 7. Jedziemy przez miejscowość Sormes, przejeżdżając nad autostradą, dalej cały czas prosto, przez Becsehely. W końcu dojeżdżamy do Letenye. Po raz kolejny jedziemy nad autostradą i dojeżdżamy do ronda, na którym jedziemy prosto i wpadamy prosto na stare przejście graniczne Węgry-Chorwacja.

4. CHORWACJA - opłata drogowa
Za przejściem granicznym, kierujemy się na chorwacką autostradę A4, E65, E71.

My uznaliśmy, że pojedziemy autostradą przez Zagreb, Karlovac, Split do zjazdu w Sestanovac, a stamtąd Magistralą do Gradac.

Po tym jak w zeszłym roku tak strasznie pobłądziliśmy, wolę mieć wszystko czarno na białym:)))) ach, te ronda węgierskie...

Oczywiście, jeśli ktoś ma jakieś uwagi to bardzo chętnie skorzystamy.
A za dotychczasowe wskazówki bardzo dziękujemy.

Oczywiście, zdam relację, jak tylko wrócę:)))
Zostało jeszcze 38 dni heheh:)))


Hej,
chciałam zaktualizować trasę:)) Czy ktoś z Was jechał ostatnimi czasy tą trasą? Chodzi mi konkretnie o odcinek węgierski. Wiem, że na 86-ce możemy się spodziewać jakichśc 4-ech mijanek, przynajmniej tak wyczytałam tu na forum. Jak wygląda trasa 76 już do granicy w Letenye (stara droga nr 7) i samo przejście??? Czy macie może aktualne wieści??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone