Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli HRVATSKA 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes1 » 22.08.2008 12:12

Witam wsystkich .Super lektura świetnie się czyta ,ja od trzech lat myślę o tym żeby wyjechać,ale zawsze jest coś co w tym mi przeszkadza.Dzięki wam koledzy mogę prawie tam być pozdrawim wszystkich. :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.08.2008 12:18

Witam wszystkich nowoprzybywających na forum i cieszę sie że akurat w mojej relacji zostawiacie swoje pierwsze ślady :D. Najpierw ks (Krzysztof) teraz ty Agnes :)
agnes1 napisał(a):Witam wsystkich .Super lektura świetnie się czyta ,ja od trzech lat myślę o tym żeby wyjechać,ale zawsze jest coś co w tym mi przeszkadza.Dzięki wam koledzy mogę prawie tam być pozdrawim wszystkich. :)

Prawie jak zapewne wiesz robi wielką różnicę ;). Także niech już tym razem nie staje Ci nic na przeszkodzie czego Ci życzę i jedź żeby zobaczyć Chorwację na własne oczy bo zdjecia i opisy nie oddadzą ani jej piękna, ani serdeczności Chorwatów ;)

Pozdrav :papa:
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 22.08.2008 12:49

To prawda prawie a różnica jest wielka . 8)
Ja jako wzgłednie świeża cromaniaczka miałam okazję przekonać się o tym w te wakacje. Zakochałam sie w tym kraju na amen . :? Od powrotu z wielką nostalgią śledzę forum i już planuję następne wakacje. Byłam na wyspie Ciovo Okrug Donji miejsce spokojne takie jak lubię zwiedzilliśmy Krka, Dubrownik no i Trogir oczywiście troszkę też wyspę .Mieliśmy jeszcze w planach więcej ale z racji awarii autka i jego braku przez dwa dni pozotało nam plażowanie, co dla moich małych jeszcze dzieci było najlepszą atrakcją. :P
Twoje wspomnienia są bardzo wcjągające zdjęcia suuuuper :!: :lol: czekam na cd.pozdrawiam Aga
agnes1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes1 » 22.08.2008 16:00

Dięki Ci Leszku za dobre życzenia, szansa jest w tym roku ale jeszcze nie widomo u mnie co dnia to się zmienia.Może wrzesień ?Ale nawet jeśli nie to zawsze można wejść tu i poczytać .Nawet godzinami nie sprzątać nie gotować tylko czytać.Pozdrawiam wszystkich zararzonych Cro.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 22.08.2008 16:36

Cześć Leszku,
zapisuję się w czytelni.
Pozdrawiam. :lol: :papa:
filus1974
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) filus1974 » 22.08.2008 19:20

świetna relacja, właśnie dzięki takim relacjom zaliczyłem w tym roku mój pierwszy raz w Chorwacji :)

I już wiem, gdzie pojadę w przyszłym roku..... :)....oczywiście do CHORWACJI...!!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.08.2008 00:44

Lesiu, jak zwykle się Ciebie jedwabiście czyta i ogląda świat Twoim okiem. Teraz znikam na parę dni a potem wracam do czytelni. Dzięki za przedwyjazdową wiadomość na ggadulcu, jak spróbowałem odpowiedzieć to już się zmyłeś :lol:
KasiaAD
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaAD » 24.08.2008 11:27

Wspaniała relacja!!! Sprawia, że coraz bardziej dłuży mi się czas do wyjazdu- a on dopiero 04.09!!! jako namiastkę mam nadmuchany materac w salonie!!!!!
Pozdrawiam gorąco i czekam na dalesze opisy!
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 25.08.2008 10:31

No to tutaj już jestem na bieżąco :lol:
Super relacja, ja jestem cały czas w "szoku popowrotowym" więc nieprędko się zabiorę za pisanie, ale chociaż poczytać można i powspominać :wink:

P.S.
Jakoś mało ludzi na zdjęciach z Plitvickich... :roll:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.08.2008 10:42

Dziękuję za miłe słowa...

Kamil, nie przesadzasz aby :?: :roll:

Marsylko mam też zdjęcia gdzie jest masa ludzi, tylko po co je tu wklejać :?: :roll: Przecież nie o ludzi chodziło tylko o jeziora i wodospady nie :?: ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Niedługo ciąg dalszy ;) Może jeszcze dzisiaj :?: :roll: :wink:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 25.08.2008 10:45

Leszek Skupin napisał(a):
Marsylko mam też zdjęcia gdzie jest masa ludzi, tylko po co je tu wklejać :?: :roll: Przecież nie o ludzi chodziło tylko o jeziora i wodospady nie :?: ;)



uffff, bo już myślałam, że to tylko ja tak źle trafiam :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.08.2008 13:05

Właśnie dojechaliśmy do wodospadów KRKA. Tego dnia w planie miał być właśnie Sibenik, którego w końcu nie zwiedziliśmy. Trochę żal, ale w sumie już tam byliśmy więc....

Kupiliśmy bilety po 80 kun za głowę i poczłapaliśmy do autobusu, który miał nas zawieźć na dół do wodospadów.

Gorąco
Obrazek

Obrazek

Ciasno byłooooo 8O
Obrazek

Nie przeszkadzało to jednak mojej żonie studiować najspokojniej w świecie przewodnika (po polsku) po N.P. KRKA ;)
Obrazek

No i kolejny raz zobaczyliśmy przecudnie czystą wodę w głębi lądu, niezliczone ilości ryb i masę ludzi, ale na swojej drodze rodaków nie spotkaliśmy aż do samego wodospadu pod którym się wolno kąpać. Zdania na temat piękna i atrakcyjności N.P. Plitvicka Jezera i N.P. Krka wśród forumowiczów są podzielone a większość twierdzi, że Plitvice są piękniejsze... może i racja, ale ogromnym atutem Krka jest możliwość kąpieli pod przepięknymi wodospadami. Z pełną premedytacją piszę "ogromnym", bo zwiedzanie w tych temperaturach szczególnie w sezonie w lecie byłoby dużo bardziej uciążliwe bez możliwości schłodzenia się ;)

Kilka zdjęć z N.P. Krka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taaaa cały czas czekam aż Piotrek się zaloguje :twisted: i pokaże kilka swoich fotek :twisted:, bo po minie widać, że jest zadowolony z tego co zrobił ;)
Obrazek

Obrazek

A pstrykał wiele ;)
Obrazek

O, o, o, wreszcie coś większego się pojawia :D

Obrazek
Piiięęęękne

Niestety tutaj już nie dało się uniknąć zdyszanego i zmęczonego tłumu za plecami ;)
Obrazek

A to już plac przed wodospadem pod którym wolno się kąpać... to zdjecie zrobiłem tylko po to, żeby pokazać forumowiczom jakie to zbiorowisko ludzi w sezonie....
Obrazek

No i wreszcie sam wodospad...
Obrazek

Ale żeby nie było tak sielsko anielsko....
Obrazek
:twisted:

Sam też zostałem ustrzelony przez szanowną małżonkę :D jak się taplam w wodzie ;)
Obrazek

A co :?: :lol: Co prawda wielu kilometrów na nogach nie nabiliśmy, ale jednak chłodna woda była silniejsza niż magnes, więc skorzystaliśmy z tej możliwości ;)

Dopiero koło godziny 16 zaczęliśmy się powoli zbierać... Czekała nas jeszcze wycieczka spowrotem w górę do przystanku autobusowego.

Wodospad z bliska ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i od tego momentu już tylko droga powrotna

Obrazek

Obrazek

Przed wejściem do autobusu dzieciaki już nie wiedziały co ze sobą zrobić to szalały jak kozice po skałach :lol:

"Prijatieli" Adam i Kuba
Obrazek

Na przystanku autobusowym dane nam było po raz drugi spotkać grupę rodaków, których już wcześniej spotkaliśmy koło Zagrzebia (pozdrav :papa:) :D. Mieli jechać na Istrię, ale najwyraźniej plany są od tego, żeby je zmieniać ;) i tak oto wylądowali w Dalmacji :D. To raczej oni nas poznali. ;)

I tak zakończył się kolejny dzień naszego urlopu
Obrazek

Raczej mało piszę, a więcej zdjeć pokazuję, ale myślę, że taka forma też jest do przyjęcia ;)

c.d.n. ;)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.08.2008 13:50

To musiała być jedna najprzyjemniejszych kąpieli. Słodka woda nie szczypie w oczy jak słona woda w Adriatyku (co mnie zniechęca do głebokiego zanurzenia). A dało się rzeczywiście popływać?

Ludzi sporo ale widzę, że na trawniku jeszcze są wolne miejsca.


Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia wodospadów, bo nie robią z kropelek rozbryzganej wody wacianej strugi (taki efekt specjalnie uzyskiwany jest chyba przy dłuższym czasie naświetlania).
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.08.2008 13:59

Ano była to jedna z najprzyjemniejszych kąpieli :D.
Czas naświetlania to 1/2000 s ;) więc spadająca woda została "zamrożona".
Popływać :?: dało się, ale dopchać się do tej wody :twisted: to już zupełnie inna bajka ;)

Ludzi była masakryczna ilość :!: Szczególnie to było widać na kładkach :( Ciężko było przejść nie mówiąc o targaniu ze sobą wózka dla Julki :(.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.08.2008 14:43

A mam pytanko-czy można wypływać poza tą linkę? Czy można podpłynąć pod sam wodospad?
Czekam na więcej :)
My w tym roku odwrotnie-Sibenik zamiast Krka. Jest po co wracać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli HRVATSKA 2008 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone