Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.11.2019 15:54

Mikromir napisał(a):Tony, jak już tak epatujesz tymi kulinariami, to powiedz, czy w tym Lądku podają gdzieś co jadalnego dla człowieka z kontynentu i nie za milion monet?


Jedliśmy np jakiś fast-food w chińskim barze po 6,30 funta było świetne
2 razy Pizza HUT ;) bo Młody chciał no i najtaniej - za 17-20 funtów mega duża pizza i bar sałatkowy do woli

Bylismy też w greckiej knajpce na South Bank - Real Greek - mnóstwo miejsca, fajnie podane
Obrazek

Widzę, że to jakaś sieć, bo w Covent Garden tez ona jest

Fajna jest są knajpki w Covent Garden

:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.11.2019 16:04

Dzięki za informacje. :) To może jakoś przeżyjemy. :wink:

Właśnie sobie oglądam Sky Garden :) ale jeszcze za wcześnie na bookowanie ticketa.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2019 18:58

Mikromir napisał(a):Dzięki za informacje. :) To może jakoś przeżyjemy. :wink:

Właśnie sobie oglądam Sky Garden :) ale jeszcze za wcześnie na bookowanie ticketa.


Oferta gastronomiczna jest w Londku oszałamiająca. Zawsze też można chrupać cos po drodze a posiłek zjeść obfity jeden tak koło 17-18 - stare sposoby z lat studenckich :)

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2019 09:16

Natural History Museum

Ja prosty chłopak jestem, nie jakiś muzealny, ale te londyńskie muzea To TOP TOPÓW

Drugiego pełnego dnia w Londynie (sobota) idziemy do Natural History Museum (wejście za darmo), jak widać święta w Londynie trwają cały rok ;)
Obrazek

Przy wejściu stoi taki gościu
Obrazek

Obrazek

Potem jedzie sie schodami na górę
Obrazek

Obrazek

Tak"lecą" trzęsienia ziemi
Obrazek

Takie coś 2,5 metrowe w głębinach mamy
Obrazek

Trochę o Moonie
Obrazek

Sporo rzeczy tu jest panie ekhm interaktywnych
Obrazek

8O 8O
Obrazek

Jest tego tutaj
Obrazek

Obrazek

Scary
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolekcja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szmaragdy
Obrazek

The Biggest on earth
Obrazek

Obrazek

Słynna z filmów kolekcja gadów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten Scorpio się ruszał i atakował
Obrazek


Obrazek

Obrazek

CDN

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2019 11:00

Dla tych kilku muzeów mogłabym się do Londka pofatygować... :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2019 15:52

piekara114 napisał(a):Dla tych kilku muzeów mogłabym się do Londka pofatygować... :papa:


Byliśmy w trzech (ale oczywiście po łepkach), National History, Science Museum i British Museum

:boss: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.11.2019 22:14

Wróciły wspomnienia z najfajniejszego okresu mojego życia - gdy przez 6 lat mieszkałam w Lodynie (dzielnice Hampstead i Maida Vale, ale też przez pół roku na samym Leicester Square - w kamienicy, w której kiedyś mieszkał Sir Isaac Newton :) )
Poruszony został wątek kulinariów jak też pokazane China Town...
Ponieważ byłam ściśle związana z londyńską gastronomią, to jednym z moich obowiązków :wink: było testowanie przybytków kulinarnych. Chyba nie ma takiego miasta, które oferowałoby taki wachlarz kuchni z całego świata.
To było w czasach przed akcesją naszego kraju do Unii i obowiązywała ustawa zakazująca sprzedaży alkoholu po 23 ciej (teraz się to chyba zmieniło)...zarówno w pubach i sklepach. Wina, czy innego drinka można było się napić po tej godzinie jedynie w miejscach, które "historycznie" dzierżyły specjalną licencję . Głównie były to lokale na West End i China Town właśnie. W tej ostatniej dzielnicy konieczne było też zamówienie posiłku. Ile ja się tych kaczek najadłam :lol: Jedną ze specjalności tamtejszych chińskich knajpek była "Crispy aromatic duck"...niepowtarzalna i nie do odszukania w żadnej innej europejskiej stolicy. Najlepsze kaczki były w lokalach, które wyglądały obskurnie, miały ceraty na stołach, odrapane lamperie i plakaty komunistycznych przywódców na ścianach :oczko_usmiech:
Polecam każdemu odwiedzającemu Londyn :hearts:

Do relacji zaglądam, cichutko wzdycham i tęsknię..
Sorry za OT, ale nie wytrzymałam :wink: :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.11.2019 22:25

Pamiętam te skeletony z Natural History Museum. :wink:
piekara114 napisał(a):Dla tych kilku muzeów mogłabym się do Londka pofatygować... :papa:

You're absolutely right. :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 02.12.2019 09:27

Mikromir napisał(a):Chyba najmniejsze dziecię wezmę na smycz jaką... :oczko_usmiech:

Ja byłem w listopadzie 2015r. z córkami, jedna w wózku, a druga pięcioletnia.
Mikromir napisał(a):Tony, jak już tak epatujesz tymi kulinariami, to powiedz, czy w tym Lądku podają gdzieś co jadalnego dla człowieka z kontynentu i nie za milion monet?

My byliśmy we włoskiej restauracji Prezzo, niedaleko Trafalgar Square. Zjesz standardy typu pizza czy pasty, a na przystawkę dobre są pieczarki grillowane z mozarellą, jadłem tam też (tyle, że w innej miejscowości) pierożki krabowe.
Trafagar Square, przy Buckingham Palace, Piccadilly Circus oraz dzielnica Westminster (np. Big Ben), tam byłem i chętnie wróciłbym jeszcze raz. Obecnie bilety do Londynu z Bydgoszczy czy Gdańska są po 39zł (na święta, czy ferie zimowe), więc warto lecieć :).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.12.2019 09:59

Trajgul napisał(a):Obecnie bilety do Londynu z Bydgoszczy czy Gdańska są po 39zł (na święta, czy ferie zimowe), więc warto lecieć :).
W orzypadku Londynu to koszt samolotu to raczej najniższy z kosztów....
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 02.12.2019 10:04

Oczywiście. Akurat ja mam tę możliwość, że niedaleko Cambridge, mieszka żony siostra z rodziną, a stamtąd do Londynu, to godzina pociągiem na King Cross.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2019 22:06

Katerina napisał(a):Najlepsze kaczki były w lokalach, które wyglądały obskurnie, miały ceraty na stołach, odrapane lamperie i plakaty komunistycznych przywódców na ścianach :oczko_usmiech:


W Eire usłyszałem (a potem przeczytałem to samo u Roddyego Doyle'a), że im fajniejsza (ładniejsza) knajpa z zewnątrz, tym gorzej jest w środku :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.12.2019 14:51

Pozdrawiam Krajankę (ja tęz z Trójmiasta) Katerinę
i Was wszystkich tez pozdrawiam

:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.12.2019 15:10

Natural History Museum cd oraz Madame Tussauds

"MUN"
Obrazek

Se tak wisi
Obrazek

T-Rex
Obrazek

Jako że leje, wydajemy 65 funciaków z Młodym na kolejną londyńską atrakcję - Madame Tussauds
Obrazek

Wita nas Marylin
Obrazek

i Tomek
Obrazek

Mój idol - Dwayne "The Rock" ;)
Obrazek

Eddie Redmayne i Sherlock Holmes jak żywi
Obrazek

Idealny Morgan Freeman, za nim słabszy Pitt Brad
Obrazek

Strefa Obcego - niezalecana dla dzieci
Obrazek

Obrazek

AU
Obrazek

ITI GOU HOUM
Obrazek

DŻEMS
Obrazek

ARNI i BRUS
Obrazek

Młody z Mistrzem Spielbergiem
Obrazek

Krystyna
Obrazek

Royal Family
Obrazek

Tu był tłum, ale skumajcie jacy podobni!!
Obrazek

Teraz idziemy na 15-minutowy film 4 D - Avengers
:)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 15.12.2019 17:49

Natural History Museum - ciekawe obiekty trzeba przyznać mają.
Jeden mały kamyczek bijący blaskiem, by się przydał :oczko_usmiech:
Figury też fajne
Freeman jak żywy.
DŻEMS – za chłopaczkowaty :smo:
Royal Family – też całkiem całkiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone