Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2020 20:36

Żegnamy się z październikowym Londynem - to były super 4 dni. Moja Żona była w Londynie 4 raz (chyba), ja po raz drugi, zaś mój Syn poznał to miasto po raz pierwszy - bardzo mu się podobało (generalnie chyba tez polubił wyspy, bo Szkocję wspomina bardzo często)

Poglądowa mapka okolic Temple
Obrazek

Jedziemy na Gatwick tym o 18.05, zdążymy???
Obrazek

Na Gatwicku korzystamy z dobrodziejstw sieci Wetherspoon
Obrazek

Obrazek

Jak widać Saddler's White za 4,55 funciaka
Obrazek

Ostatni hambuś na Wyspach, kolejnego zjemy w Kornwalii za 2 mce - ach byLI CZASY
Obrazek

Nasz Wizz - odlot 21.50, gate info 21.40 - jajcarze :)
Obrazek

THE END

:papa: :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 13.04.2020 22:34

Dzięki za fajną relację. Trochę odczarowałeś dla mnie ten kierunek (jednak południe Europy bardziej ciągnie).
Czy da się kiedyś zrealizować? Czas pokaże.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.04.2020 09:37

Kiedyś, kiedyś, ale nie szybko, trzeba będzie sam Londyn odwiedzić,
ale priorytety do jednak dla mnie cieplejsze kierunki...

:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2020 10:03

tony montana napisał(a):Nasz Wizz - odlot 21.50, gate info 21.40 - jajcarze :)

Na Luton też nas zaskoczyli irracjonalnie krótkim czasem między gate info a odlotem. Widać lokalna tradycja. :oczko_usmiech:

Tony, bardzo dziękuję za tę relację. Była dla mnie pomocna. :D
Cieszę się, że zdążyłam do Londka właściwie last minute przed wirusową zawieruchą. Pamiętam, jak w londyńskiej gazetce w metrze napotkałam na pierwsze mocno niepokojące artykuły... Nie spodziewałam się wtedy, że to przybierze aż takie rozmiary także w Europie. :-(

Pozdrawiam serdecznie. :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.04.2020 12:15

aga_stella napisał(a):Dzięki za fajną relację. Trochę odczarowałeś dla mnie ten kierunek (jednak południe Europy bardziej ciągnie).
Czy da się kiedyś zrealizować? Czas pokaże.


Minister Zdrowia mówi, żeby jednak zapomnieć w tym roku o wakacjach :(
A Bill Gates, że bezpiecznie będzie dopiero na jesieni 2021 :(

piekara114 napisał(a):Kiedyś, kiedyś, ale nie szybko, trzeba będzie sam Londyn odwiedzić,
ale priorytety do jednak dla mnie cieplejsze kierunki...

:papa:


Kto bogatemu zabroni ;) :coool: :hearts:

Mikromir napisał(a):Na Luton też nas zaskoczyli irracjonalnie krótkim czasem między gate info a odlotem. Widać lokalna tradycja. :oczko_usmiech:

Tony, bardzo dziękuję za tę relację. Była dla mnie pomocna. :D
Cieszę się, że zdążyłam do Londka właściwie last minute przed wirusową zawieruchą. Pamiętam, jak w londyńskiej gazetce w metrze napotkałam na pierwsze mocno niepokojące artykuły... Nie spodziewałam się wtedy, że to przybierze aż takie rozmiary także w Europie. :-(

Pozdrawiam serdecznie. :papa:


Myślę., że teraz trzeba się ratować starymi relacjami i zdjęciami

Ja zużyłem sporo gigabajtów internetu oglądając różne miejsca w 4 k na tv :(

:papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.04.2020 18:47

tony montana napisał(a):THE END

:papa: :papa:

Szkoda że już koniec.
Lubię relacje z miejsc, w których byłam, bo zawsze można zobaczyć coś, co się samemu przeoczyło.

aga_stella napisał(a):Dzięki za fajną relację. Trochę odczarowałeś dla mnie ten kierunek (jednak południe Europy bardziej ciągnie).
Czy da się kiedyś zrealizować? Czas pokaże.

piekara114 napisał(a):Kiedyś, kiedyś, ale nie szybko, trzeba będzie sam Londyn odwiedzić,
ale priorytety do jednak dla mnie cieplejsze kierunki...

:papa:

Czyżbyście się urodziły pod tą samą gwiazdą, że macie takie same upodobania :?: :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.04.2020 19:50

megidh napisał(a):Lubię relacje z miejsc, w których byłam, bo zawsze można zobaczyć coś, co się samemu przeoczyło.


Mam dokładnie tak samo jak Gosia i dzięki temu łatwiejsze powroty w te same , ale nie takie same , bo zmieniające się z czasem ( a więc ciekawe ) rejony . W tym roku zaczęliśmy sezon wyjazdowy po raz kolejny od Wysp Brytyjskich , 05.03.2020 wróciliśmy z Anglii , Londyn również odwiedziliśmy - kilka miejsc zupełnie mi nieznanych też było :)

Tony , dziękuję za relację i życzę wielu owocnych powrotów na wyspy i nie tylko , jak już uporamy się z wirusami .


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.04.2020 08:43

Dzięki Wam za obecność

Jako suplement - kilka fotek z porannego spaceru po dzielnicy Stratford
Obrazek

Obrazek

ArcerolMittal Orbit, w tle LOndon Stadium
Obrazek

Obrazek

Pływalnia olimpijska
Obrazek

Tutaj chodzi Steve Harris z Iron Maiden na mecze West Hamu
Obrazek

Obrazek

Pływalnia z okolic stadionu
Obrazek

Kawał żelastwa
Obrazek

Stratford
Obrazek

I nasz Viking
Obrazek


:papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2020 08:45

Koleżanka mieszkająca w Londynie spaceruje po mieście - mówi, że pusty Londyn wygląda trochę przerażająco i smutno.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.04.2020 14:19

tony montana napisał(a):Minister Zdrowia mówi, żeby jednak zapomnieć w tym roku o wakacjach :(
A Bill Gates, że bezpiecznie będzie dopiero na jesieni 2021 :(

I raczej nie mamy innego wyjścia, jak się z tym pogodzić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone