Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.11.2019 19:27

Przywołujesz wspomnienia z moich pobytów w Londynie. :D
Egipskie eksponaty też zrobiły na mnie spore wrażenie a fontannę na Trafalgar Square mam obfoconą ze wszystkich stron.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 20:09

megidh napisał(a):Przywołujesz wspomnienia z moich pobytów w Londynie. :D
Egipskie eksponaty też zrobiły na mnie spore wrażenie a fontannę na Trafalgar Square mam obfoconą ze wszystkich stron.


Ja myślę, że na każde z tych TOP CLASS muzeów to trzeba poświęcić minimum 5-6h. Moi mnie gonili, a ja w tym Egipcie chciałem wszystko przeczytać CO TO JEST :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2019 20:12

Jak już pisałam, nie wybieram się, ale cały czas jestem na bieżąco... Pogoda, którą widzę u Ciebie mnie też coś nie zachęca, jednak wolę jak jest sucho niż mokro.... A kiedy dokładnie byłeś, bo nie mogę znaleźć....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 20:27

piekara114 napisał(a):Jak już pisałam, nie wybieram się, ale cały czas jestem na bieżąco... Pogoda, którą widzę u Ciebie mnie też coś nie zachęca, jednak wolę jak jest sucho niż mokro.... A kiedy dokładnie byłeś, bo nie mogę znaleźć....


Ja nie wiem dlaczego Ty sie nie wybierasz ;) Posłuchaj ludzi, którzy tam byli:)

Pogoda oczywiście - jest niepewna, cała sobotę (następny dzień w relacji) PADAŁ DESZCZ :)
Tez byłem wkurzony, no ile k... może padać?

Ale wtedy można iśc do Madame Toussads albo innego Natural History Musem, albo posiedzieć w pubie :)

Byliśmy 10.10 (czwartek wieczór) do 14.10 (poniedziałek wieczór) - w sumie pełne 4 dni

:boss: :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.11.2019 20:51

tony montana napisał(a):
megidh napisał(a):Przywołujesz wspomnienia z moich pobytów w Londynie. :D
Egipskie eksponaty też zrobiły na mnie spore wrażenie a fontannę na Trafalgar Square mam obfoconą ze wszystkich stron.


Ja myślę, że na każde z tych TOP CLASS muzeów to trzeba poświęcić minimum 5-6h. Moi mnie gonili, a ja w tym Egipcie chciałem wszystko przeczytać CO TO JEST :(

Pośród tych egipskich ekspozycji spędziliśmy kilka godzin, na inne też poświęciliśmy trochę czasu, dopóki nas ochrona nie przegoniła alarmem, bo ktoś reklamówkę zostawił przy chińskich figurach.

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jak już pisałam, nie wybieram się, ale cały czas jestem na bieżąco... Pogoda, którą widzę u Ciebie mnie też coś nie zachęca, jednak wolę jak jest sucho niż mokro....


Ja nie wiem dlaczego Ty sie nie wybierasz ;) Posłuchaj ludzi, którzy tam byli:)

Pogoda oczywiście - jest niepewna, cała sobotę (następny dzień w relacji) PADAŁ DESZCZ :)
Tez byłem wkurzony, no ile k... może padać?

Ale wtedy można iśc do Madame Toussads albo innego Natural History Musem, albo posiedzieć w pubie :)

Tony ma rację, posłuchaj tych, co tam byli, bo Londyn warto odwiedzić.
Ja pogodę miałam. Na 14 dni (2 x po 7dni) padało tylko dwa razy. Pozostałe dni były słoneczne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2019 21:00

Pewnie kiedyś odwiedzę, ale na razie zdecydowanie wolę południowe klimaty....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 21:08

megidh napisał(a):
Pośród tych egipskich ekspozycji spędziliśmy kilka godzin, na inne też poświęciliśmy trochę czasu, dopóki nas ochrona nie przegoniła alarmem, bo ktoś reklamówkę zostawił przy chińskich figurach.
.


No właśnie ja mam poczucie że total po łebkach zrobiliśmy.....
Mam jednak zamiar wrócić do Londynu, zresztą ogólnie Wyspy są fajne :)
:boss:

piekara114 napisał(a):Pewnie kiedyś odwiedzę, ale na razie zdecydowanie wolę południowe klimaty....


No jasne, jak będziesz gotowa :)

Ja tam wole trochę tego i trochę tego - dlatego lubię Szkocję i Wyspy generalnie też
Nie tylko Śródziemiomorze :)

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2019 21:12

Ja zdecydowanie jestem ciepłolubna, zawsze i o każdej porze :D
A ostatnio to nawet nie chce mi się jechać na pół dnia na narty, choć dotychczas lubiłam takie wypady, nawet prosto po pracy... Mam nadzieję, że jak najdłużej będzie taka pogoda tak teraz, dość ciepło, nawet dość sucho, i choć okresowo ze słońcem...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.11.2019 21:20

tony montana napisał(a):A to, gdzie mieszkacie i Oystery czy Travelcardy macie wykukane? Wiesz o tych atrakcjach 2 for 1? Tylko trzeba wcześniej drukować vouchery!

Dzięki za info o rowerach i dobre podpowiedzi. :)
Sprawdziłam już sobie opcję 2 for 1, ale większość tych ofert na http://www.daysoutguide.co.uk jest na razie ważna do końca 2019 roku, więc nawet nie mogę wziąć vouchera na styczeń. Nie wiem, czy przedłużą - mam nadzieję, że tak, bo to fajna promocja, zwłaszcza że jadę z siedemnastolatkiem, który w niektórych miejscach płaci jak dorosły. Jest jeszcze możliwość zarezerwowania 2 lub więcej atrakcji razem z London Eye, co wychodzi nieco taniej, jakby się nie udało 2 for 1. Ale muszę to sobie jeszcze dobrze przeliczyć w różnych konfiguracjach...
Natomiast mam już zabukowane tickety do Warner Bros. Studio Tour London. :) Nie miałam serca odmówić dzieciom, zwłaszcza młodszej fance Pottera, a i starszy syn jest wciąż jeszcze zainteresowany obejrzeniem filmów "od kuchni". :wink:
To co mnie w Londynie zachwyca, to mnóstwo świetnych i darmowych muzeów, z tymi wspomnianymi przez Ciebie na czele. Na pewno sporo czasu w nich spędzimy.
Mieszkać mamy zamiar w okolicy Kensington, w zasięgu spaceru mamy stacje metra z 1 i 2 strefy, więc położenie raczej ok, travelcard wystarczy nam pewnie na zones 1-2 i ku niej się skłaniam, zwłaszcza że planujemy być 7 dni (6 noclegów).
Jak Ci się przypomni coś jeszcze i będziesz miał dla mnie wskazówki, chętnie przyjmę. :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 21:28

piekara114 napisał(a):Ja zdecydowanie jestem ciepłolubna, zawsze i o każdej porze :D
A ostatnio to nawet nie chce mi się jechać na pół dnia na narty, choć dotychczas lubiłam takie wypady, nawet prosto po pracy... Mam nadzieję, że jak najdłużej będzie taka pogoda tak teraz, dość ciepło, nawet dość sucho, i choć okresowo ze słońcem...


U nas już kicha, deszcze i ciemno strasznie, wiem że na Południu jeszcze fajnie

:)

Mikromir napisał(a):Mieszkać mamy zamiar w okolicy Kensington, w zasięgu spaceru mamy stacje metra z 1 i 2 strefy, więc położenie raczej ok, travelcard wystarczy nam pewnie na zones 1-2 i ku niej się skłaniam, zwłaszcza że planujemy być 7 dni (6 noclegów).
Jak Ci się przypomni coś jeszcze i będziesz miał dla mnie wskazówki, chętnie przyjmę. :smo:


Hohoho, Kensington. Dobra miejscówka. Bardzo dobra. Pewnie nietania ;0

No to Travelcard ze zdjęciem za 35 funciaków (za adulta) w National Railway chyba powinniście wziąć (weźcie po zdjęciu z Polski, choć na miejscu tez można zrobić), jeśli 2 for 1 wchodzi w grę. Moim zdaniem od stycznia będzie nowa oferta, pewnie podobna do tej z 2019.

Lot do Gatwick czy Luton or Stansted?

Ps Młodemu jeszcze oczywiście bardzo double-deckery się podobały. Szczególnie jak w naszej dzielni wchodził na górę i był jedynym białym :) (bez podtekstów absolutnie)

:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 04.11.2019 21:49

Też jakoś nie mogę dojrzeć do tego Londynu.
Jak co niektórzy powyżej wolę południowe klimaty (choć upały odpadają).
Na dodatek jakoś to wszystko takie wielkie jest :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 21:55

aga_stella napisał(a):Też jakoś nie mogę dojrzeć do tego Londynu.
Jak co niektórzy powyżej wolę południowe klimaty (choć upały odpadają).
Na dodatek jakoś to wszystko takie wielkie jest :smo:


Ja też WOLĘ południowe klimaty

Ale Wyspy mają swój (INNY) klimat

Jakie tam wielkie - najwyzej nieco ponad 300 metrów ;)
Obrazek

:lol: :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.11.2019 22:03

tony montana napisał(a):Hohoho, Kensington. Dobra miejscówka. Bardzo dobra. Pewnie nietania ;0

No jakby nie patrzeć, kwatery w Londynie tanie nie są. :( Dlatego mamy bardzo skromny i malutki trzyosobowy pokój prywatny z łazienką w zwykłym hostelu za 323 funciaki za 6 noclegów. :roll: :? No już trudno, i tak w tym roku nie pojedziemy na narty na dłużej, więc zamiast tego będzie Londyn. :wink: Ale sama dzielnica mnie przekonała - w sumie będziemy mieszkać tylko około 10 minut pieszo od Wiliama i Kate, więc na popołudniową herbatkę u nich będzie bliziutko. :mrgreen: :oczko_usmiech:

tony montana napisał(a):Lot do Gatwick czy Luton or Stansted?

Luton. I ciągle myślę jak stamtąd tanio dojechać do centrum, bo easybus wcale nie kosztuje 2 funty, jak się chwalili. :?

tony montana napisał(a):Ps Młodemu jeszcze oczywiście bardzo double-deckery się podobały. Szczególnie jak w naszej dzielni wchodził na górę i był jedynym białym :) (bez podtekstów absolutnie)

:lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.11.2019 22:12

Niecałe 60 funtów za trójkę w takiej dzielni to jak prawie for free....:)
Jeszcze powiedz że z inglisz brekfestem
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.11.2019 22:23

tony montana napisał(a):Niecałe 60 funtów za trójkę w takiej dzielni to jak prawie for free....:)
Jeszcze powiedz że z inglisz brekfestem

Niecałe 54 funty na dobę za trójkę :wink: ale niestety bez inglishbrekfesta. :( Sama dzieckom zrobię śniadanie - polskie. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stolica europejskich stolic - Londyn jesień 2019 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone