Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starym samochodem do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.11.2017 02:09

Spox, rozumiem...
i dodam że jeszcze będą się turlać po drogach jakiś czas.
pozdro
fly
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.11.2017 12:38

kojacek napisał(a):Nie popadajmy w skrajność, wystarczyłoby doładowane 2-3 litry :wink: będzie trochę palić, ale i jechać: coś za coś :D


Doładowane 2-3 litry w benzynie spali mi dwukrotnie więcej niż 2,2 DTi, a ten jedzie jak dla mnie w zupełności dość :wink: 90 % mojego przebiegu to wieś/miasto, więc ponad 150 kucy i 320 Nm w zupełności wystarczy żeby do limitowych 50km/h trakcja mrygała :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.11.2017 13:07

Nie ma to jak szpanerstwo :mrgreen: piąte auto w stajni, setki koni wszystkie wybitne :) Mam 17 letnią avensis 1.6 silnik i pomyka, ilości kucy nawet nie znam :) bo po co :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.11.2017 13:44

Powiadasz szpanerstwo :?: 15 sto letnim paździerzem w kombiku z pokrzywioną maską i obdartymi zderzakami :?: Dobra koncepcja :wink: Powiadasz że nie wiesz ile masz kucy pod maską? Rubryka P.2 dowodu rejestracyjnego 8) Mam nadzieję że w innych kwestiach związanych z Twoim pojazdem i jego prowadzeniem wykazujesz większe zainteresowanie :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.11.2017 14:33

Rysio napisał(a):... Powiadasz że nie wiesz ile masz kucy pod maską? Rubryka P.2 dowodu rejestracyjnego 8) :


Nie to żebym bronił kolegi gdyż nie taki mój zamiar

Ja też nie mam pojęcia ile kucy czy KW mają auta jakimi latami się poruszam. Wiem oczywiście gdzie jest to napisane. Nie wiem z prostej przyczyny a mianowicie absolutnie mnie to nie interesuje :)

Jak mnie najdzie i kupię pewnie 20to kilku letnie auto, które od lat mi się podoba to może będzie to dla mnie istotne czy mam deklarowane 299 czy 328 KM. Teraz w aucie do jeżdżenia absolutnie nie jest to dla mnie istotne :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.11.2017 20:15

Ja tym osiołkiem ciągnąłem kilkukrotnie przyczepkę do Cro, więc zainteresowany byłem co kupuję, żeby pod M.Kapelę czy Sv. Rok na 3 nie piłować. Poza tym każdy ma jakieś zainteresowania. Mnie interesowało wszystko co warczy od małego i tak mi zostało :mrgreen:

W Waszych stwierdzeniach zastanawia mnie natomiast jedno :roll: Jak kupujecie samochód. To dlatego że czerwony :?: :lol:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.11.2017 20:38

piotrulex napisał(a):
Rysio napisał(a):... Powiadasz że nie wiesz ile masz kucy pod maską? Rubryka P.2 dowodu rejestracyjnego 8) :


Nie to żebym bronił kolegi gdyż nie taki mój zamiar

Ja też nie mam pojęcia ile kucy czy KW mają auta jakimi latami się poruszam. Wiem oczywiście gdzie jest to napisane. Nie wiem z prostej przyczyny a mianowicie absolutnie mnie to nie interesuje :)

Jak mnie najdzie i kupię pewnie 20to kilku letnie auto, które od lat mi się podoba to może będzie to dla mnie istotne czy mam deklarowane 299 czy 328 KM. Teraz w aucie do jeżdżenia absolutnie nie jest to dla mnie istotne :)

...e chyba żartujesz?
Gdy dzwonie do mechanika zamówić serwis (m.in. będę robić rozrząd) tak jak na przykład teraz przed świętami,
to jedno z pierwszych o co pyta mechanik:
-A jakie tam serduszko w tej alhambrze bije?
a ja na to:
-a takie i takie
A on na to:
-a ile koników tam bryka pod maską?
a ja na to:
-a tyle i tyle
A on na to:
to poprosze o sms-a z Vin-em żeby się upewnić.
....albo pełnia szczęścia bo sobie kupił przyczepkę (DMC +/-1000kg) do ciągania np. łódki,rib-a, pociągną parę razy aż uszczelkę
z pod głowicy wywiało i zdziwony. Podobnie zresztą z skibox-em, zapakuje rodzinkę dowali bambetli, box-a na dach i....pojechane.
... a i jeszcze zdziwiony że tak załadowany jak się w końcu rozbujał i wyprzedzał tira to latał na drodze jak przysłowiowy "Żyd po pustym sklepie".
Do nikogo nie pije, ale uważam iż jest to niemal elementarna wiedza jeśli ktoś o sobie mówi że jest kierowcą.
pozdro
fly
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.11.2017 22:05

A... i nie byłbym sobą, gdybym nie pomógł kol. bluesman :wink: ,
...otóż 17 letnia Toyota Avensis to auto z rocznika 2000 czyli Awensis I,
ale że to rocznik '00 to tu pojawia się problem, ponieważ w roku 2000 Avensis I przechodził facelifting oraz modernizację układów. W modelu z roku 2000 stosowano dwie jednostki benzynowe o pojemności 1, 6 litra, jedna generowała moc 74 kW czyli 101 KM, a druga 81kW czyli 110 KM.
pozdro
fly
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.11.2017 23:32

Rysio napisał(a):W Waszych stwierdzeniach zastanawia mnie natomiast jedno :roll: Jak kupujecie samochód. To dlatego że czerwony :?: :lol:


Kupuję auto, na ktore mnie stać, a nie to, które mi się podoba :) Podejrzewam, że w tematach, które mnie interesują masz nikłą wiedzę :papa:

fly napisał(a):...e chyba żartujesz?
Gdy dzwonie do mechanika zamówić serwis (m.in. będę robić rozrząd) tak jak na przykład teraz przed świętami,
to jedno z pierwszych o co pyta mechanik:
-A jakie tam serduszko w tej alhambrze bije?
a ja na to:
-a takie i takie
A on na to:
-a ile koników tam bryka pod maską?
a ja na to:
-a tyle i tyle
A on na to:
to poprosze o sms-a z Vin-em żeby się upewnić.....albo pełnia szczęścia bo sobie kupił przyczepkę (DMC +/-1000kg) do ciągania np. łódki,rib-a, pociągną parę razy aż uszczelkę
z pod głowicy wywiało i zdziwony. Podobnie zresztą z skibox-em, zapakuje rodzinkę dowali bambetli, box-a na dach i....pojechane.
... a i jeszcze zdziwiony że tak załadowany jak się w końcu rozbujał i wyprzedzał tira to latał na drodze jak przysłowiowy "Żyd po pustym sklepie".
Do nikogo nie pije, ale uważam iż jest to niemal elementarna wiedza jeśli ktoś o sobie mówi że jest kierowcą.
pozdro
fly


Zabawnie piszesz :) do mechanika nie dzwonię po prostu podjeżdżam i sam prosi o dowód rejestracyjny :) By Cię bardziej rozbawić potrafię trochę rzeczy przy aucie zrobić nie tylko wymienieć żarówkę ;)
Jak będę kupował przyczepkę (nie zamierzam) to na pewno się zainteresuję ale nawet haka nie mam. By kogoś wyprzedzić muszę wiedzieć ile auto ma koni ? 8O Dalej podtrzymuję, że wiedza ile moje auto ma koni jest mi zbędna do czasu kiedy uznam, że będzie mi potrzebna.


fly napisał(a):A... i nie byłbym sobą, gdybym nie pomógł kol. bluesman :wink: ,
...otóż 17 letnia Toyota Avensis to auto z rocznika 2000 czyli Awensis I,
ale że to rocznik '00 to tu pojawia się problem, ponieważ w roku 2000 Avensis I przechodził facelifting oraz modernizację układów. W modelu z roku 2000 stosowano dwie jednostki benzynowe o pojemności 1, 6 litra, jedna generowała moc 74 kW czyli 101 KM, a druga 81kW czyli 110 KM.
pozdro
fly

Tu mnie wyłącznie rozśmieszyłeś :)
Ostatnio edytowano 27.11.2017 23:40 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.11.2017 23:40

bluesman napisał(a):Kupuję auto, na ktore mnie stać, a nie to, które mi się podoba :)

Kupowałem auta na które mnie było stać ... i które mi się podobało :lol:
Ostatnio kupiłem takie, na które było mnie stać ... i które uwodzi bez końca :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.11.2017 23:41

Janusz Bajcer napisał(a):
bluesman napisał(a):Kupuję auto, na ktore mnie stać, a nie to, które mi się podoba :)

Kupowałem auta na które mnie było stać ... i które mi się podobało :lol:
Ostatnio kupiłem takie, na które było mnie stać ... i które uwodzi bez końca :oczko_usmiech:


Szczęściarz :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.11.2017 23:47

bluesman napisał(a):Szczęściarz :)

To ostatnie widziałeś :wink:
Nawet chyba zdjęcie pstrykałeś :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.11.2017 23:48

Janusz Bajcer napisał(a):
bluesman napisał(a):Szczęściarz :)

To ostatnie widziałeś :wink:
Nawet chyba zdjęcie pstrykałeś :oczko_usmiech:


Owszem tylko przypadkowo zostały usunięte :( stąd ich nie dostałeś :oops:

Zapomniałem szybę zabezpieczyć i niestety zapowiada się jutro skrobanko :)
Staruszka troszkę zmarznie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.11.2017 23:52

Moja majowa "staruszka" w garażu :lol:
Skrobanki nie będzie :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.11.2017 23:56

Janusz Bajcer napisał(a):Moja majowa "staruszka" w garażu :lol:
Skrobanki nie będzie :lol:


dwóch nie upchnę :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Starym samochodem do Cro - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone