Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami cromaniaków czyli Jeziora Plitwickie i Pag 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.07.2014 15:43

mszkudlarek36 napisał(a):I co powiecie o tej plaży?? Dla mnie numer 1
Tak wygląda moja klasyfikacja plaż, które odwiedziliśmy:
1. Plaża w Bosanie
2. Beretnica
3. Rucica
4. Sv. Marija
5. Girenica
6. Plaże w Mandre
7. Sv. Duh (brak fotek)



Ja w sumie nic nie powiem, ale Mikromir pewnie sporo. :oczko_usmiech:

Moja klasyfikacja?
Prosze uprzejmie. :D

1.Beretnica
2.Rucica
3.Zubava

a potem długo, długo nic............... :mrgreen:
Na pewno nie ma tam plaż z Mandre (no może za wyjątkiem Girenicy,choć i tam d..nie urywa), Sv.Duha to już wogle... :roll:
Na temat Bošany się nie wypowiadam, bo zaraz się zacznie bałkanica. :lool:

No, ale to oczywiście moje (subiektywne) odczucia. :wink:
Agula81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agula81 » 02.07.2014 17:23

Witam, świetne zdjęcia, ciekawa relacja i mam nadzieje udany wypoczynek :) Ale chciałam zapytać, czy było coś co cię rozczarowało, zaskoczyło na Pagu? Pozdrawiam :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2014 17:52

anakin napisał(a):Ja w sumie nic nie powiem, ale Mikromir pewnie sporo. :oczko_usmiech:


A oczywiście, że się wypowiem. Tyle, że głównie w kwestii położenia tej najpiękniejszej plaży. :mrgreen:

mszkudlarek36 napisał(a):jedziemy dalej, tuż przed znakiem oznajmującym koniec miejscowości Bosana zauważamy kolejne wąskie zejście. Podejmujemy kolejną próbę, która okazała się strzałem w dziesiątkę.
Oto nasza ulubiona plaża...


Znak oznajmujący koniec Bošany znajduje się o wiele dalej niż sama Bošana, jadąc od strony Pagu. Za właściwą Bošaną, której plaże nawet się nie umywają do tej Twojej ulubionej, jest jeszcze plaża w Dubravie (przed nią jeszcze jakaś mała dostępna od wody i z prywatnej posesji). Za Dubravą jedziesz jeszcze kawałek w stronę Sv. Mariji - tam jest wspomniany znak. Tylko to już okolice właśnie Sv. Mariji, gdzie plaż jest kilka, mniej lub bardziej dostępnych od lądu. Wydaje mi się, że wylądowałeś właśnie na jednej z nich, tej dalej od zabudowań osady, czyli gdzieś między Dubravą a Sv. Mariją. Widać niektóre na tym zdjęciu (z netu, bo nie latam :mrgreen: ):

Obrazek

Tak więc moim zdaniem, byłeś po prostu na jednej z wielu plaż w okolicach Sv. Mariji - jest zbyt piękna jak na samą Bošanę. :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2014 19:54

No dobra, wygrałeś anakin. Wypowiem się w kwestii mojego rankingu plaż. Krótki będzie - przynajmniej jeśli chodzi o top-plaże. :mrgreen:

1. Cały szereg plaż w zatoczkach od Dubravy do Sv. Mariji *

Obrazek

* pod warunkiem, że poza ścisłym sezonem turystycznym (bo za dużo ludzi o nich wie) i w godzinach przedpołudniowych (późnym popołudniem całkiem zacienione). :wink:

Wyjaśniam dlaczego:
- idealnie podłoże pod kuper
- niezwykłe otoczenie samych plaż: te skały są totalnie zakręcone!
- fantastyczne widoki na łyse okolice Pagu i Velebit

2. Beritnica *

Obrazek

* ale minusem jest ten kawał drogi do przejścia i ostre kamienie na samej plaży

Wyjaśnienie:

- widokowo jest po prostu niepowtarzalna, skalny minimalizm powala
- mało ludzi tam dociera :mrgreen:

I to by było na tyle top-plaż...

Za interesujące uważam jeszcze:
- pozostałe plaże za Sv. Mariją, czyli Sv. Marko i Filino (bo Sv. Duh już nie)
- Rucicę bo interesujące jest to skaliste otoczenie, ale za dużo tam ludzi w sezonie i ryczy agregat przy jednej z knajp
- no i waham się w kwestii Girenicy - podobał mi się tylko ten dalszy odcinek za skałami (bo piękne białe otoczaki i mniej ludzi) oraz dojazdowa droga szutrowa między murkami (dreszczyk) :mrgreen:

Innych wystarczająco ciekawych plaż nie widziałam bądź nie pamiętam. :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.07.2014 20:23

Mikromir napisał(a):i w godzinach przedpołudniowych (późnym popołudniem całkiem zacienione). :wink:

Nie, no co Ty nie powiesz! 8O
A jednak jest cień.... :mrgreen:

Na Pagu jest masa pięknych zatoczek czy plaż (yczek), niemniej jednak sporo zupełnie niedostępnych od strony lądu.
Idelanym rozwiązaniem jest gumjak, ale niewielu stać na taki rarytas (czyż nie, Rich? :oczko_usmiech: ).
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.07.2014 20:29

anakin napisał(a):Nie, no co Ty nie powiesz! 8O
A jednak jest cień.... :mrgreen:


cień, ktory o 17tej zjadał przeciwległy brzeg :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.07.2014 20:31

Bea.ta napisał(a):cień, ktory o 17tej zjadał przeciwległy brzeg :)

Nie wiem czy pamiętasz, ale tam przecież..........."żadnego cienia nie było"!!!(cytat) :mrgreen:

Kończymy, bo nas właściciel wątku pogoni w pis...... :? :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2014 20:34

Bea.ta napisał(a):
anakin napisał(a):Nie, no co Ty nie powiesz! 8O
A jednak jest cień.... :mrgreen:


cień, ktory o 17tej zjadał przeciwległy brzeg :)


No ileż można o tym cieniu?... :x

Czyż to nie cień właśnie jest najbardziej poszukiwanym towarem w bardzo upalnym chorwackim sezonie turystycznym?

A o 17tej to się idzie na dinner, a nie siedzi na plaży...
:wink: :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.07.2014 20:34

anakin napisał(a):Nie wiem czy pamiętasz, ale tam przecież..........."żadnego cienia nie było"!!!(cytat) :mrgreen:

Kończymy, bo nas właściciel wątku pogoni w pis...... :? :wink:

bo on przychodził tylko ;)
nie było go :)

Mikromir napisał(a):No ileż można o tym cieniu?... :x

Czyż to nie cień właśnie jest najbardziej poszukiwanym towarem w bardzo upalnym chorwackim sezonie turystycznym?

cień to ja mam w domu :) tam zapłaciłam za słońce ... cały dzień :)

Mikromir napisał(a):A o 17tej to się idzie na dinner, a nie siedzi na plaży...
:wink: :mrgreen:

yhy .... :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2014 20:38

anakin napisał(a):Na Pagu jest masa pięknych zatoczek czy plaż (yczek), niemniej jednak sporo zupełnie niedostępnych od strony lądu.


To jest właśnie ten ból... (albo może bul... :wink: )
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 03.07.2014 00:45

Mikromir napisał(a):Znak oznajmujący koniec Bošany znajduje się o wiele dalej niż sama Bošana, jadąc od strony Pagu. Za właściwą Bošaną, której plaże nawet się nie umywają do tej Twojej ulubionej, jest jeszcze plaża w Dubravie (przed nią jeszcze jakaś mała dostępna od wody i z prywatnej posesji). Za Dubravą jedziesz jeszcze kawałek w stronę Sv. Mariji - tam jest wspomniany znak. Tylko to już okolice właśnie Sv. Mariji, gdzie plaż jest kilka, mniej lub bardziej dostępnych od lądu. Wydaje mi się, że wylądowałeś właśnie na jednej z nich, tej dalej od zabudowań osady, czyli gdzieś między Dubravą a Sv. Mariją. Widać niektóre na tym zdjęciu (z netu, bo nie latam :mrgreen: ):

Tak więc moim zdaniem, byłeś po prostu na jednej z wielu plaż w okolicach Sv. Mariji - jest zbyt piękna jak na samą Bošanę. :wink:


Wszystko się zgadza. Przejechaliśmy całą Bosanę, minęliśmy wszystkie zabudowania, później wjechaliśmy do lasku, a zejście na plażę, o której mówimy było praktycznie przed znakiem z przekreślonym napisem Bosana. Tak więc myślałem, że nadal byliśmy w Bosanie :D
Ostatnio edytowano 03.07.2014 00:50 przez mszkudlarek36, łącznie edytowano 1 raz
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 03.07.2014 00:49

Mikromir napisał(a):No dobra, wygrałeś anakin. Wypowiem się w kwestii mojego rankingu plaż. Krótki będzie - przynajmniej jeśli chodzi o top-plaże. :mrgreen:

1. Cały szereg plaż w zatoczkach od Dubravy do Sv. Mariji *

Obrazek

* pod warunkiem, że poza ścisłym sezonem turystycznym (bo za dużo ludzi o nich wie) i w godzinach przedpołudniowych (późnym popołudniem całkiem zacienione). :wink:

Wyjaśniam dlaczego:
- idealnie podłoże pod kuper
- niezwykłe otoczenie samych plaż: te skały są totalnie zakręcone!
- fantastyczne widoki na łyse okolice Pagu i Velebit

:wink:


Ufff.... jednak nie jestem sam :D
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 03.07.2014 00:52

Agula81 napisał(a):Witam, świetne zdjęcia, ciekawa relacja i mam nadzieje udany wypoczynek :) Ale chciałam zapytać, czy było coś co cię rozczarowało, zaskoczyło na Pagu? Pozdrawiam :papa:


Dojedziemy i do tego:D, ale to w podsumowaniu.
Cierpliwości :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.07.2014 01:01

Co powiem o Twej nr one?
Cóż...obiecałam,że porównam :lol:
Otóż...wcale mnie nie dziwi Twoja faworytka. Uwielbiamy ją...tyle,że i ją, i inne ciągnące się w ukryciu od Bosany do sv.Marco i na odwrót..gdy zaliczysz ich więcej,nie będziesz mógł zdecydować, która najpierwszej urody! :wink: Faktem jest,że tę odwiedziliśmy kilka razy w przeciwieństwie do niektórych..
To właśnie z ich powodu tam ciągle wracamy...
Na drugą stronę nie było przez to czasu (pozdrawiam obserwujących NASZ cień :mg: po dr.str.kanału )ale to może się wkrótce zmienić :lol: ...
Już za parę dni,za dni parę...
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 03.07.2014 01:06

Dla tych co pytają jak dojechać do Rucicy wrzucam mapkę z zaznaczonymi dwoma drogami.

Obrazek

Zieloną kropką oznaczyłem plażę Rucica.
Dojechać tam możemy dwoma drogami:
- droga niebieska z lepszą nawierzchnią prowadząca na dolny parking.
- droga czerwona to szutrowa ścieżka prowadząca na parking u góry, wjazd na szutrową drogę znajduje się tuż za cmentarzem, albo kapliczką (nie pamiętam dokładnie :D )

Oba parkingi, przynajmniej jak ja tam byłem były darmowe i do plaży trzeba było dojść jakieś 200m.

Żółta kropka to Beretnica. Opis jak tam dojść był już w relacji jednego z forumowiczów, jeśli ktoś mógłby podrzucić link do tej relacji byłbym wdzięczny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami cromaniaków czyli Jeziora Plitwickie i Pag 2014 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone