Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 14.01.2022 14:19

sheliak napisał(a):Witam

W tym roku chcielibyśmy jadąc na południe odwiedzić również jeziora plitwickie, proszę powiedzcie:
- czy wystarczy jeden cały dzień na obejście tych jezior? czy warto zostać dwa dni?
- którą trasę polecacie? (czy najdłuższa jest najlepsza?)
- obecnie na stronie Narodowego Parku Jezior Plitwickich niektóre trasy są wyłączone (czy jest to tylko w związku z sezonem zimowym? Czy raczej jakaś dłuższa sprawa?
- Czy bilety wstępu do parku obejmują w swojej cenie również autobusiki i łódeczki którymi się przemieszczamy po parku?

Proszę o odpowiedź

Dziękuję


Nie warto zostawać na dwa dni.
Zależy, którą trasę wybierzesz, powinieneś zmieścić się w czasie podawanym na stronie.
My z 7 latką, w lipcu, program C zrobiliśmy na spokojnie w niecałe 4,5 godziny.

Moim zdaniem najdłuższa nie jest najlepsza.
Optymalna dla mnie jest C lub H. No chyba, że lubisz łazić, to możesz wziąć coś dłuższego.

Wyłączenia są związane z sezonem zimowym. W zeszłym roku było tak samo.

Bilety obejmują łódki i autobus.
W zeszłym roku było tak, że kupiłem bilety w normalnej cenie w czerwcu, a w lipcu okazało się, że będą tańsze. Park przysłał mi wiadomość o anulowaniu biletów i zwrocie kasy z tego powodu oraz zaprosił do kupna tańszych biletów.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.01.2022 14:39

sheliak napisał(a):czy wystarczy jeden cały dzień na obejście tych jezior? czy warto zostać dwa dni?

Wystarczy ale jak lubisz chodzi i podziwiać to w upalny dzień możesz pod koniec czuć zmęczenie. Wtedy lepiej na 2 dni ;)


sheliak napisał(a):którą trasę polecacie? (czy najdłuższa jest najlepsza?)

Wg mnie najdłuższa ale to zależy czy chcesz tylko odhaczyć wizytę i wrzucić fotki na fejsbuczka ;)
Trasę zresztą możesz sam modyfikować w dowolnym momencie.


sheliak napisał(a):obecnie na stronie Narodowego Parku Jezior Plitwickich niektóre trasy są wyłączone (czy jest to tylko w związku z sezonem zimowym? Czy raczej jakaś dłuższa sprawa?

W sezonie wszystko jest włączone :)


sheliak napisał(a):Czy bilety wstępu do parku obejmują w swojej cenie również autobusiki i łódeczki którymi się przemieszczamy po parku?

Tak.
rdw
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) rdw » 30.04.2022 04:20

Hej. Będę miał do dyspozycji jeden dzień, wstęp około 11-12 i chciałbym wyjść tak do 17-18.
Czy zamiast wybierać trasy z listy "lake tours" na stronie, nie lepiej po prostu w obie strony przepłynąć się statkiem, przejechać autobusem plus pochodzić tam gdzie są najładniejsze kładki (czyli spacerować zdaje się warto jak najdalej od dwóch wejść oficjalnych do parku)?
Czy wystarczą na cały dzień buty typu adidasy w to miejsce? Rozumiem, że wszędzie chodzi się wygodnymi ścieżkami/kładkami, a nie jakimiś ciężkimi kamieniami ze wspinaczką itp.?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.04.2022 09:15

Adidasy wystarczą.
Prawie wszędzie są wygodne ścieżki i kładki.
Wszędzie nie byłem ale na pewno w okolicy Miline jezero jest odcinek pod górę. Ale tamtędy mało osób chodzi.
W jaskini Šupljara też jest stromo.
Można te miejsca pominąć.
Jest wiele tras i każdą z nich można dowolnie modyfikować.
Jednak aby zobaczyć najładniejsze wodospady (w sumie wszystkie są ładne) to i tak trochę trzeba kilometrów zrobić ;)
rdw
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) rdw » 05.05.2022 06:59

Dwa pytania.
1. Czy ktoś był w tym parku narodowym od czasu jak wprowadzili sprzedaż online z limitowaniem liczby osób?
Bo zastanawia mnie jedno - jakby pogoda była marna i nie dawała szans zrobić choćby krótszego 4-godzinnego tripa i chciałoby się przejeżdżając w okolicy tylko na chwilę zajść nad wodospady, czy da się "przymknąć oko" na bilety wstępu?
Czytałem, że kiedyś były one sprawdzane głównie podczas wejścia na barki, jednak teraz podobno robią to już od wejść/parkingu?

2. Jeśli jednak burze w prognozach się nie sprawdzą i da się spędzić dzień nad jeziorami, w których miejscach są te najbardziej spektakularne, najlepsze do fotografowania wodospady? Czy to miejsce najbliżej od wejścia nr 1 (i stąd wynikałaby popularność tego miejsca) i czy w takim razie warto to miejsce zostawić na koniec 6-godzinnego zwiedzania, jako, że podoba mi się trasa H od wejścia nr 2?
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 05.05.2022 08:29

rdw napisał(a):Dwa pytania.
1. Czy ktoś był w tym parku narodowym od czasu jak wprowadzili sprzedaż online z limitowaniem liczby osób?
Bo zastanawia mnie jedno - jakby pogoda była marna i nie dawała szans zrobić choćby krótszego 4-godzinnego tripa i chciałoby się przejeżdżając w okolicy tylko na chwilę zajść nad wodospady, czy da się "przymknąć oko" na bilety wstępu?
Czytałem, że kiedyś były one sprawdzane głównie podczas wejścia na barki, jednak teraz podobno robią to już od wejść/parkingu?

2. Jeśli jednak burze w prognozach się nie sprawdzą i da się spędzić dzień nad jeziorami, w których miejscach są te najbardziej spektakularne, najlepsze do fotografowania wodospady? Czy to miejsce najbliżej od wejścia nr 1 (i stąd wynikałaby popularność tego miejsca) i czy w takim razie warto to miejsce zostawić na koniec 6-godzinnego zwiedzania, jako, że podoba mi się trasa H od wejścia nr 2?


Na pierwsze pytanie nie odpowiem - byłem wcześniej, przed sprzedażą online.
Jeśli chodzi o pytanie 2: Polecam trasę H, o której piszesz - jak w dobrym filmie - zaczyna się od pięknych widoków, a potem jest tylko lepiej - najbardziej spektakularne wodospady na samym końcu. Trasa wydaje się długa, ale w tak pięknych okolicznościach przyrody czas mija bardzo szybko.
Zobacz ten opis:
https://www.places2visit.pl/miejsca/jez ... ud-natury/
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.05.2022 09:39

1. Byłem w zeszłym roku i kupowałem online.
Bilety sprawdzali nam kilkukrotnie, nie tylko przy wejściu do parku i na łódkę.
2. Największy wodospad Veliki Slap jest bliżej wejścia nr 1. Można go podziwiać z dołu i naprzeciwko z tarasu widokowego. Warto być w obu miejscach. Pozostałe wodospady masz na zachód bliżej przystanku.
Nie wybrzydzaj tylko bierz najdłuższą trasę ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.07.2022 16:51

W końcu, przy okazji 13. crowakacji, udało mi się odwiedzić Plitvice i powiem, że:
1. Warto - raz wystarczy, ale trzeba to zobaczyć na własne oczy.
2. Przy wyborze najwcześniejszej godziny wejścia nawet w sezonie tłumy nie są straszne (bo o 8 i w lipcu ich nie ma).
3. 4h i szlus, dla mnie wystarczy.

No i bilety kupujemy kilka miesięcy naprzód :)
Ostatnio edytowano 16.05.2023 13:45 przez Marsallah, łącznie edytowano 1 raz
bozenadr
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bozenadr » 26.03.2023 11:31

Witam
mam pytanko: czy zdarzyła się komuś konieczność zwrotu biletów kupionych online? Czy jest z tym duży problem? Mam kupione ale trochę mi się pozmieniała rzeczywistość i nie bardzo mogę jechać w zaplanowanym terminie... Napisałam meila z zapytaniem ale na razie nie mam odpowiedzi.. Czy ktoś już to przerabiał?
pozdrawiam
bozenadr
Slaweeek7
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slaweeek7 » 10.07.2023 12:34

wątek się powinien nazywać wodospady Plitvickie ale niech będą i jeziora :D
są piękne, kto jeszcze nie był niech odwiedzi ...



pozdrawiam wszystkich :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.07.2023 22:22

Slaweeek7 napisał(a):wątek się powinien nazywać wodospady Plitvickie ale niech będą i jeziora :D


No chyba nie, bo oficjalna nazwa parku to : Nacionalni park Plitvička jezera. I jest słynny na świecie właśnie z powodu tych 16 jezior :D
luk82
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 12.07.2023 09:09

Planuję po drodze do miejsca docelowego zwiedzić z rodzinką wodospady, mamy ok 3h na poświęcenie, z tego co widzę mam do wyboru 3 trasy:

Trasa A o długości 3,5 km, której przejście zajmuje od 2 do 3 godzin. Rozpoczyna się przy wejściu 1 i prowadzi przez Wielki Wodospad i Kanion Dolnych Jezior.

Trasa B o długości 4 km, której przejście może zając 3 – 4 godziny. Start jest przy wejściu 1, a zwiedzanie przyjmuje okrężny charakter. Najpierw zwiedza się Kanion Dolnych Jezior, następnie przepływa łodzią po plitwickim Jeziorze Kozjak, przejeżdża się pociągiem, podziwiając panoramę, a następnie schodzi się ze szczytu wschodnią stroną kanionu w kierunku wyjścia.

Trasa F o długości 4,6 km, której przejście zajmuje 3 – 4 godziny. Zaczyna się przy wejściu 2 i obejmuje przejażdżkę łodzią, oglądanie Kanionu Dolnych Jezior i Wielkiego Wodospadu oraz spacer zawiłą serpentyną, bogatą w liczne widokowe punkty.

Którą wybrać aby najbardziej nacieszyć oczy?
Slaweeek7
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slaweeek7 » 19.07.2023 20:29

marekkowalak napisał(a):
Slaweeek7 napisał(a):wątek się powinien nazywać wodospady Plitvickie ale niech będą i jeziora :D


No chyba nie, bo oficjalna nazwa parku to : Nacionalni park Plitvička jezera. I jest słynny na świecie właśnie z powodu tych 16 jezior :D



.... e czepiasz się drobiazgów :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.07.2023 20:50

luk82 napisał(a):Planuję po drodze do miejsca docelowego zwiedzić z rodzinką wodospady, mamy ok 3h na poświęcenie, z tego co widzę mam do wyboru 3 trasy:

Trasa A o długości 3,5 km, której przejście zajmuje od 2 do 3 godzin. Rozpoczyna się przy wejściu 1 i prowadzi przez Wielki Wodospad i Kanion Dolnych Jezior.

Trasa B o długości 4 km, której przejście może zając 3 – 4 godziny. Start jest przy wejściu 1, a zwiedzanie przyjmuje okrężny charakter. Najpierw zwiedza się Kanion Dolnych Jezior, następnie przepływa łodzią po plitwickim Jeziorze Kozjak, przejeżdża się pociągiem, podziwiając panoramę, a następnie schodzi się ze szczytu wschodnią stroną kanionu w kierunku wyjścia.

Trasa F o długości 4,6 km, której przejście zajmuje 3 – 4 godziny. Zaczyna się przy wejściu 2 i obejmuje przejażdżkę łodzią, oglądanie Kanionu Dolnych Jezior i Wielkiego Wodospadu oraz spacer zawiłą serpentyną, bogatą w liczne widokowe punkty.

Którą wybrać aby najbardziej nacieszyć oczy?

Trasy B i F są takie prawie takie same tylko kierunek zwiedzania jest inny.
Ja polecam trasę B, bowiem idąc w tym kierunku ma się kaskady wodospadów przed sobą. Natomiast idąc trasą F trzeba się cały czas oglądać za siebie, aby podziwiać wodospady, gdyż idzie się w tym samym kierunku, w którym płynie woda.
Trasę B przemierzyłam osobiście i opisałam w relacji tutaj.

Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Jeziora Plitwickie - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone