Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezaszczepiony2
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezaszczepiony2 » 12.08.2021 11:40

Jadę do Ninu i gdybym trochę zboczył miałby te Jeziorka po drodze w związku z tym mam pytanie: Czy da się coś zobaczyć za darmo? Np. czy z jakiejś drogi bocznej widać jakiś wodospad?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2021 13:45

niezaszczepiony2 napisał(a):Jadę do Ninu i gdybym trochę zboczył miałby te Jeziorka po drodze w związku z tym mam pytanie: Czy da się coś zobaczyć za darmo? Np. czy z jakiejś drogi bocznej widać jakiś wodospad?


Tak, jeżdżąc w okolicy jest kilka ładnych miejsc

Jadąc 1-ką od Karlovac, też gdzieś się zatrzymywaliśmy i chodziliśmy na dół. Było sporo ludzi, ładne miejsce. Nie pamiętam nazwy
niezaszczepiony2
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezaszczepiony2 » 13.08.2021 11:32

piotrulex napisał(a):
niezaszczepiony2 napisał(a):Jadę do Ninu i gdybym trochę zboczył miałby te Jeziorka po drodze w związku z tym mam pytanie: Czy da się coś zobaczyć za darmo? Np. czy z jakiejś drogi bocznej widać jakiś wodospad?


Tak, jeżdżąc w okolicy jest kilka ładnych miejsc

Jadąc 1-ką od Karlovac, też gdzieś się zatrzymywaliśmy i chodziliśmy na dół. Było sporo ludzi, ładne miejsce. Nie pamiętam nazwy


Patrze na mape i nie widzę miejsca z ktorego za free dałoby się zobaczyć jakiś większy wodospad:
https://www.google.com/maps/place/Great ... 15.6079556
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2021 13:05

Aby zobaczyć te większe, trzeba zapłacić. :smo:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.08.2021 14:22

niezaszczepiony2 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
niezaszczepiony2 napisał(a):Jadę do Ninu i gdybym trochę zboczył miałby te Jeziorka po drodze w związku z tym mam pytanie: Czy da się coś zobaczyć za darmo? Np. czy z jakiejś drogi bocznej widać jakiś wodospad?


Tak, jeżdżąc w okolicy jest kilka ładnych miejsc

Jadąc 1-ką od Karlovac, też gdzieś się zatrzymywaliśmy i chodziliśmy na dół. Było sporo ludzi, ładne miejsce. Nie pamiętam nazwy


Patrze na mape i nie widzę miejsca z ktorego za free dałoby się zobaczyć jakiś większy wodospad:
https://www.google.com/maps/place/Great ... 15.6079556

Jak chcesz za free zobaczyć jakiś większy to Krka. Ale to kawałek dalej.
niezaszczepiony2
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezaszczepiony2 » 17.08.2021 13:04

Janusz Bajcer napisał(a):Aby zobaczyć te większe, trzeba zapłacić. :smo:


A cokolwiek z mniejszych wodospadów można zobaczyć z jakiejś drogi?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2021 13:33

niezaszczepiony2 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
niezaszczepiony2 napisał(a):Jadę do Ninu i gdybym trochę zboczył miałby te Jeziorka po drodze w związku z tym mam pytanie: Czy da się coś zobaczyć za darmo? Np. czy z jakiejś drogi bocznej widać jakiś wodospad?


Tak, jeżdżąc w okolicy jest kilka ładnych miejsc

Jadąc 1-ką od Karlovac, też gdzieś się zatrzymywaliśmy i chodziliśmy na dół. Było sporo ludzi, ładne miejsce. Nie pamiętam nazwy


Patrze na mape i nie widzę miejsca z ktorego za free dałoby się zobaczyć jakiś większy wodospad:
https://www.google.com/maps/place/Great ... 15.6079556


Nie pytałeś o większy

Mniejsze zobaczysz

To o czym pisałem, to chyba ta okolica https://www.google.com/maps/place/Rasto ... 15.5874196
mars28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars28 » 26.08.2021 08:52

W tym roku udało nam się wreszcie odwiedzić Jeziora Plitvickie, jedno z obowiązkowych miejsc jak dla mnie. Byliśmy 15.08, w niedzielę, bilety kupione 2 dni wcześniej, wejście nr 2 o 11:00. Miło zaskoczył nas parking, akurat o nim niewiele czytałem wcześniej, i spodziewałem się jakiegoś dużego placu, a okazało się, że to całkiem sympatyczne dróżki w lesie, dzięki czemu samochód przez cały czas stoi w cieniu. Bilety skanowane od razu z telefonu. Nie wiem, czy spowodowały to limity wejść, czy mniejsza ilość odiwedzających z powodu pandemii, ogólnie ilość ludzi nie przeszkadzała. Wybraliśmy trasę H, przewidywana na 4-6 godzin, zrobiliśmy na spokojnie, z fotkami, w niecałe 5 godzin. Zacienienie szlaków bardzo pomaga w pokonywaniu tras w takim upale, jaki był. "Pociągi" i przeprawa statkiem przez Kozjak bez zbędnego oczekiwania, zawsze najbliższym kursem po dotarciu na przystanki. Maseczki wymagane, ale tylko przy wejściu zwracają na to uwagę, w trakcie przejazdów/przepływania przynajmniej połowa ludzi już ich na twarzach nie ma. Chyba tylko w dwóch czy trzech miejscach trafił się mały zator na szlaku, gdzieś przy dolnych jeziorach i największym wodospadzie (który mnie osobiście nie powalił na kolana, chyba inna pora roku, bardziej deszczowa, byłaby lepsza na jego podziwianie). Po opłaceniu parkingu mamy 30 minut na wyjazd, więc jest sporo czasu na odnalezienie samochodu i opuszczenie parkingu. Wrażenia z wizyty w parku jak najbardziej pozytywne, wg mnie miejsce warte odwiedzenia i spędzenia tam tych kilku godzin.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.12.2021 20:24

mars28 napisał(a):W tym roku udało nam się wreszcie odwiedzić Jeziora Plitvickie, jedno z obowiązkowych miejsc jak dla mnie. Byliśmy 15.08, w niedzielę, bilety kupione 2 dni wcześniej, wejście nr 2 o 11:00. Miło zaskoczył nas parking, akurat o nim niewiele czytałem wcześniej, i spodziewałem się jakiegoś dużego placu, a okazało się, że to całkiem sympatyczne dróżki w lesie, dzięki czemu samochód przez cały czas stoi w cieniu. Bilety skanowane od razu z telefonu. Nie wiem, czy spowodowały to limity wejść, czy mniejsza ilość odiwedzających z powodu pandemii, ogólnie ilość ludzi nie przeszkadzała. Wybraliśmy trasę H, przewidywana na 4-6 godzin, zrobiliśmy na spokojnie, z fotkami, w niecałe 5 godzin. Zacienienie szlaków bardzo pomaga w pokonywaniu tras w takim upale, jaki był. "Pociągi" i przeprawa statkiem przez Kozjak bez zbędnego oczekiwania, zawsze najbliższym kursem po dotarciu na przystanki. Maseczki wymagane, ale tylko przy wejściu zwracają na to uwagę, w trakcie przejazdów/przepływania przynajmniej połowa ludzi już ich na twarzach nie ma. Chyba tylko w dwóch czy trzech miejscach trafił się mały zator na szlaku, gdzieś przy dolnych jeziorach i największym wodospadzie (który mnie osobiście nie powalił na kolana, chyba inna pora roku, bardziej deszczowa, byłaby lepsza na jego podziwianie). Po opłaceniu parkingu mamy 30 minut na wyjazd, więc jest sporo czasu na odnalezienie samochodu i opuszczenie parkingu. Wrażenia z wizyty w parku jak najbardziej pozytywne, wg mnie miejsce warte odwiedzenia i spędzenia tam tych kilku godzin.


W celu zwizualizowania tego co napisane powyżej ;) :), zapraszam na film :) :) ...



S.P. Swoją drogą minęliśmy się raptem o dwa dni :) ... ale zakładam, że Wy mieliście słońce, a u nas akurat był dzień załamania chorwackiej pogody ;) :) ...

PAP
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.12.2021 04:01

PAP napisał(a):
S.P. Swoją drogą minęliśmy się raptem o dwa dni :) ... ale zakładam, że Wy mieliście słońce, a u nas akurat był dzień załamania chorwackiej pogody ;) :) ...

PAP

Ja byłem dzień wcześniej :)
Nam akurat pogoda dopisała.
Dzięki za film, chętnie powspominam.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.12.2021 10:17

empire13 napisał(a):
PAP napisał(a):
S.P. Swoją drogą minęliśmy się raptem o dwa dni :) ... ale zakładam, że Wy mieliście słońce, a u nas akurat był dzień załamania chorwackiej pogody ;) :) ...

PAP

Ja byłem dzień wcześniej :)
Nam akurat pogoda dopisała.
Dzięki za film, chętnie powspominam.


Ciekawe jaką trasę wybraliście :) :) ...

PAP
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.12.2021 11:24

PAP napisał(a):
empire13 napisał(a):
PAP napisał(a):
S.P. Swoją drogą minęliśmy się raptem o dwa dni :) ... ale zakładam, że Wy mieliście słońce, a u nas akurat był dzień załamania chorwackiej pogody ;) :) ...

PAP

Ja byłem dzień wcześniej :)
Nam akurat pogoda dopisała.
Dzięki za film, chętnie powspominam.


Ciekawe jaką trasę wybraliście :) :) ...

PAP

Najdłuższą :)
Chyba to był wariant K.
A później trochę ją zmodyfikowaliśmy.
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 08.01.2022 18:52

Witam

W tym roku chcielibyśmy jadąc na południe odwiedzić również jeziora plitwickie, proszę powiedzcie:
- czy wystarczy jeden cały dzień na obejście tych jezior? czy warto zostać dwa dni?
- którą trasę polecacie? (czy najdłuższa jest najlepsza?)
- obecnie na stronie Narodowego Parku Jezior Plitwickich niektóre trasy są wyłączone (czy jest to tylko w związku z sezonem zimowym? Czy raczej jakaś dłuższa sprawa?
- Czy bilety wstępu do parku obejmują w swojej cenie również autobusiki i łódeczki którymi się przemieszczamy po parku?

Proszę o odpowiedź

Dziękuję
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.01.2022 19:40

Witaj sheliak. My nad jeziorami byliśmy kilka lat temu. Chyba w 2017 roku.
- Moim zdaniem jeden dzień wystarczy ale wiadomo jak ktoś będzie zatrzymywał się nad każdym listkiem czy potokiem to i z dwa dni może być mało:).
- Nie wiem czy najlepsza to najdłuższa, dla nas była za długa z racji czasu, okazało się, że na miejscu byliśmy o godz. 15.45, ( planowaliśmy na drugi dzień zwiedzać, ale szkoda nam było popołudnia i zaryzykowaliśmy), do tego z córką lat 11 i balismy się ze będzie marudna. Wybraliśmy chyba trasę C z 2 wejścia. Pamiętam, że na starcie jechaliśmy wagonikiem doczepionym do traktora spory kawałek pod górę a później z buta zejście, spacer po kładkach, rejs statkiem, spacer pod największy wodospad, i w górę do 1 wejścia, z którego później takim samym wagonikiem do miejsca startu nas przewieźli. Pamiętam, że było to już ostatni kurs około godziny 20...
- wyłączone tego nie wiem, może w związku z porą roku albo pandemią?
- tak bilet wstępu cholernie drogi ale obejmuje już wszystko:) .
Jest to piękne miejsce, wyjątkowo dobrze zorganizowane. My będąc pod koniec czerwca i juz o późniejszej godzinie nie odczuliśmy tłumów na trasie czy stania w kolejce za biletami, statkiem...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.01.2022 13:39

lulmar napisał(a):Byłem w Plitvicach 10 lat temu i wróciłem w tym roku. Niestety małe rozczarowanie ...


My byliśmy po raz pierwszy pewnie w 2009 i ponownie w 2019 czy 2020, więc też po około 10 latach

Było równie świetnie jak za pierwszym razem, bilety kupione tak jak chcieliśmy na konkretną godzinę, jakby mniejszy tłok
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone