Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodem do Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014
Samochodem do Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 19.06.2014 10:49

Witam wszystkich użytkowników. :D
W ostatnich latach jeździliśmy do Chorwacji, Czarnogóry, a w ostatnie wakacje byliśmy w Albanii.
W tym roku postanowiliśmy jechać do Grecji (region Saloników) .
Mam kilka pytań :
1) Czy ma ktoś namiary na w miare tanie noclegi w tym regionie ?
2) Jak wygląda przejazd przez Macedonię ? Czy pobiera się w tym kraju jakieś opłaty za wjazd jak np. w Kosowie, czy Czarnogórze ?
3) Jakie są opłaty za autostrady w Macedonii i Grecji ?
5) Czy orientujecie się ile kosztują produkty spożywcze ? Chodzi mi o podstawowe rzeczy jak mleko, chleb, szynka, jogurt itp .
6) Jakie są ceny paliw w Grecji ? :?:
7) Na co uważać w Grecji ? :!:

Z góry dziękuję za pomoc :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.06.2014 10:58

ziggusieq napisał(a):Witam wszystkich użytkowników. :D
W ostatnich latach jeździliśmy do Chorwacji, Czarnogóry, a w ostatnie wakacje byliśmy w Albanii.
W tym roku postanowiliśmy jechać do Grecji (region Saloników) .
Mam kilka pytań :
1) Czy ma ktoś namiary na w miare tanie noclegi w tym regionie ?
2) Jak wygląda przejazd przez Macedonię ? Czy pobiera się w tym kraju jakieś opłaty za wjazd jak np. w Kosowie, czy Czarnogórze ?
3) Jakie są opłaty za autostrady w Macedonii i Grecji ?
5) Czy orientujecie się ile kosztują produkty spożywcze ? Chodzi mi o podstawowe rzeczy jak mleko, chleb, szynka, jogurt itp .
6) Jakie są ceny paliw w Grecji ? :?:
7) Na co uważać w Grecji ? :!:

Z góry dziękuję za pomoc :)


2/ przejazd przez Macedonie sprawny, tani , bezporoblemowy, bezkosztowy (nie dotyczy autostrad - niedrogich)
3/ autostrady w Grecji są płatne i niezłe - sporo jest dróg krajowych o b.dobrym standardzie. Autostrada w Macedinii jak wyżej.
4/ ??????????????????????????????????????
5/ ceny w sklepach w Grecji są tańsze od chorwackich (generalnie , średnio ciut droższe od polskich)
5/ Paliwo w Grecji to, jeśli dobrze pamiętam za diesla około 5,8 (benzyna droga) - tankujemy w Macedonii - 4,8 pln ON!
6/ bezwzględnie w Grecji trzeba uważać na piękne plaże , na dobre jedzenie też ale to już mniej niebezpieczne jest
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 19.06.2014 11:04

Dlaczego trzeba uważać na plaże i jedzenie ?
Chodzi mi o to, czego się strzec w Grecji .
Dziękuję za odpowiedź :) .

Czekam na odpowiedzi do punktu 1.
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 19.06.2014 11:19

Ja też prawdopodnie jade do Grecji i raczej w ciemno pierwszy raz :). Zdecydowałem się jechać w ciemno ponieważ nie kupuje kota w worku , a także ceny są troche niższe.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.06.2014 11:19

ziggusieq napisał(a):Dlaczego trzeba uważać na plaże i jedzenie ?
Chodzi mi o to, czego się strzec w Grecji .


Aaaa, o to Ci chodzi? Kraj przyjazny turystom, nie ma się czego obawić.
Uważać, żeby fajnych plaż nie pomijać.

ziggusieq napisał(a):Czekam na odpowiedzi do punktu 1.

linków umieszczać nie można więc wpis sobie Chalikidiki accomodation

Kassandra na Chalkidiki jest dobra i tania,



drożej na Sithonii, ale tam to już plażowy wypas.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.06.2014 11:47

Wystarczy poczytać w istniejących wątkach szkoda zakładać nowego bo robi się bałagan.Natomiast alternatywnie można o wszystkim poczytać na bliźniaczym forum greckim.A uważać należy jak pisał kolega na to by nie pomijać ślicznych plaż i z oczarowania tam nie zostać choć to nie głupi pomysły.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.06.2014 20:19

Witam

Jeżeli planujesz pobyt na Chalkidikach to za drogę od granicy z Macedonią nie zapłacisz nic
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 22.06.2014 05:32

Dziękuję za infromację .
Czy macie może namiary na jakieś niedrogie kwatery powiedzmy ( 1 - 2 sypialnie, łazienka , kuchnia, itd) ?
Jedziemy w trzy osoby .
Chodzi mi o jakieś kwatery sprawdzone przez Was.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 25.06.2014 10:11

Torac napisał(a):
ziggusieq napisał(a):Dlaczego trzeba uważać na plaże i jedzenie ?
Chodzi mi o to, czego się strzec w Grecji .


Aaaa, o to Ci chodzi? Kraj przyjazny turystom, nie ma się czego obawić.
Uważać, żeby fajnych plaż nie pomijać.

ziggusieq napisał(a):Czekam na odpowiedzi do punktu 1.

linków umieszczać nie można więc wpis sobie Chalikidiki accomodation

Kassandra na Chalkidiki jest dobra i tania,



drożej na Sithonii, ale tam to już plażowy wypas.


Myślałem w tym roku o Chalkidiki ale czy macie może jakieś sprawdzone, ciche miejsca i najlepiej nie przy drodze głównej?.. Czy możecie podać jakieś namiary na apartamenty (bez zbędnych pośredników)? 8)
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 09.07.2014 19:16

Witam .
Znalazłem już kwaterę

Możecie jeszcze podać ceny w € za autostrady w Macedonii i Serbii ?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 09.07.2014 19:42

ziggusieq napisał(a):Możecie jeszcze podać ceny w € za autostrady w Macedonii i Serbii ?

Serbia niespełna 16, Macedonia ok. 3 (w jedną stronę).
darajawahusz
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darajawahusz » 09.07.2014 21:29

w Macedoni płacisz 50, 60, 50 Dinarów , 60 dinarów to 1 eu. sa 3 bramki. Płatnosci w dinarach lub płacisz banknotami euro, reszte wydaja w dinarach . Mozesz tez płacic karta . Przerabiałem , bezproblemowo. o tej porze roku wiekszosc kwater jest juz zarezerwowana . Sithonia cieszy sie bardzo duzym powodzeniam wsrod serbów , macedonczyków , rumunów. polaków jest mało.
Ja rezerwowałem kwatere na poczatku lutego , a kilka innych ktore mi sie podobały niestety juz wtedy były zajete. Ale widziałem sporo wolnych miejsc w Sarti , Toroni Czy tez Vourourou . wiekszosc apart oscyluje w kwocie od 45 do 70 eu . Tzn mowie o poczatkuku lipca . Potem ceny wzrastaja o ok 10 - 20 eu . Wez to pod uwage ze od 15 zaczyna sie szczyt sezonu. Na Sithoni masz ponad 100 plaz . lacznie z takimi ktore maja po 2, 3 km dlugosci :-)
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 05.01.2015 22:39

pawelh napisał(a):Wystarczy poczytać w istniejących wątkach szkoda zakładać nowego bo robi się bałagan.Natomiast alternatywnie można o wszystkim poczytać na bliźniaczym forum greckim.A uważać należy jak pisał kolega na to by nie pomijać ślicznych plaż i z oczarowania tam nie zostać choć to nie głupi pomysły.

A jaki jest adres tego "bliźniaczego" forum?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.01.2015 01:27

Klamer75 napisał(a):A jaki jest adres tego "bliźniaczego" forum?


S'IL VOUS PLAIT
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.01.2015 01:35

Podmienię link, bo tamten nie działa :cry:

Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Samochodem do Grecji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone