Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.12.2013 08:48

Zawsze jeżdżę trasą przez Czech-Austrię i Słowenię ( z ominięciem autostrady). Dużo zależy od terminu w którym jedziesz. W sobotę w sezonie możesz na kilka godzin utknąć na granicy Slo/Cro, na granicy Hu/Cro niema takiego wielkiego ruchu.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 09:29

Witam Cie serdecznie dids76 widze ze dosc duzo sie udzielasz i na swoich mozna liczyc,praktycznie jezdzimy z tych samych stron nawed mysle ze chyba lepiej jechac na A1 niz wbijac w Cieszynie bo tam z kolei trzeba sie do Zyliny wlec,w tym roku bylem wczesnie bo poczatek czerwca ale i w przyszlym mysle jechac w czerwcu w bozecialo czyli od 19.06-28.06 jak juz pisalem jechalem teraz przez Wegry droga dobra bo autostrady ,ale dosc dlugo bo 16godz z powrotem 14godz,dzieci spaly ale malego (3lata ) chyba tylek bolal i jak bym sie wybieral w przyszlym roku chcial bym to skrocic o ile to jest tylko mozliwe. pozdrawiam i dziekuje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.12.2013 10:04

Najlepiej z Katowic jechać A1 na Ostravę (mostu w Mszanie raczej do tego czasu nie zrobią, o ile w ogóle on kiedykolwiek zostanie oddany :? ). W Czechach do Olomouca droga b.dobra, potem w kierunku Brna płyty, ale da się przeżyć. Droga w okolice Trogiru zajmowała mi przeważnie 11 do 12 godzin.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 04.12.2013 10:47

dids76 napisał(a):Najlepiej z Katowic jechać A1 na Ostravę (mostu w Mszanie raczej do tego czasu nie zrobią, o ile w ogóle on kiedykolwiek zostanie oddany :? ). W Czechach do Olomouca droga b.dobra, potem w kierunku Brna płyty, ale da się przeżyć. Droga w okolice Trogiru zajmowała mi przeważnie 11 do 12 godzin.

Wszystko zależy jak będzie z remontami , znajomi teraz lecieli tamtędy na chrzciny do Zagorja i od Ołomuńca po jednym pasie było. Jeśli tam będzie latem to słabo to widzę.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 10:52

Pewnie tak pojade,niewiem czy zdecyduje sie omijac autostrade w Słoweni bo jak bym wyjechal poznym popoludniem z Katowic to moge byc tam okolo polnocy bedzie noc , zmeczenie, zeby gdzies nie pobladzic,wiec moze lepiej autostrada jak na pierwszy raz,choc z kolei bylo juz tu bardzo dobrze opisywane jak objezdzac .

Kolego rodaivuk,remoty zazwyczaj zaczynaja sie z wakacjami,choc niema reguly jak to z wszystkim.
Ostatnio edytowano 04.12.2013 10:58 przez andywiki, łącznie edytowano 1 raz
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 04.12.2013 10:58

Objazd nie jest trudny czy to noc czy dzień. Kwestia polujących na nim policjantów to mit. Jazda autostradą też jest ok, szczególnie, że jedziesz nocą i na zjeździe przed Ptujem się nie korkuje. Zyskujesz trochę na czasie, tracisz trochę euro.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.12.2013 11:01

andywiki napisał(a):niewiem czy zdecyduje sie omijac autostrade w Słoweni bo jak bym wyjechal poznym popoludniem z Katowic to moge byc tam okolo polnocy bedzie noc , zmeczenie, zeby gdzies nie pobladzic,wiec moze lepiej autostrada jak na pierwszy raz,choc z kolei bylo juz tu bardzo dobrze opisywane jak objezdzac .

Jeśli +/- 30 Euro nie stanowi różnicy, to pierwszy raz, na dodatek w nocy, możesz jechać autostradą.
Z drugiej strony, masz opisany każdy zakręt i skrzyżowanie tego objazdu. Jeśli dodatkowo jedziesz z navi i masz obok siebie pilota, to nawet pierwszy raz nocą, nie będzie problemu. :wink:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 11:12

Wiadomo ze szkoda te 30euro,wyczytalem tez ze policja sie czepia,choc tu kolego rodaivuk pisze ze to mity to moze sie zdecyduje,jeszcze troche czasu mam,ale dziekuje wam koledzy za pomoc.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.12.2013 11:17

Ponieważ to są mity. Jednego, czy drugiego złapali, bo jechał np. za szybko. I potem tworzy się historia, że słoweńska policja wyrównuje dziure w budżecie spowodowana niewykupionymi winietami. Sam dałem się kiedyś w to wkręcić i miałem obawy. :)
Jeśli nie znajdziesz dokładnych informacji dotyczących objazdu, to napisz na PW - podeślę Ci marszrutę. :wink:
Ostatnio edytowano 04.12.2013 11:20 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 04.12.2013 11:19

andywiki napisał(a):Wiadomo ze szkoda te 30euro,wyczytalem tez ze policja sie czepia,choc tu kolego rodaivuk pisze ze to mity to moze sie zdecyduje,jeszcze troche czasu mam,ale dziekuje wam koledzy za pomoc.

Są tacy co ich się policja "zawsze" czepia. Byłem 14 razy i nie miałem nigdy kontroli policyjnej w czasie jazdy bez powodu. Z własnej winy miałem dwie.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 11:40

Pewnie albo napewno macie racje koledzy,bardzo duzo mi rozjasnijiscie za co dziekuje.
Kolego walp napewno napisze o marszrute.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.12.2013 12:13

Objazdem jeżdżę "od zawsze" czyli od czasu jak Słoweńcy wprowadzili winiety. Mandatu nie dostałem tam ani razu. Tak jak powiedzieli koledzy wcześniej, objazd jest bardzo prosty i według marszruty Walpa na pewno się nie zgubisz :oczko_usmiech: . Objazdem jedziesz jakieś 30 minut dłużej niż autostradą oszczędzasz 15 euro, wybór należy do Ciebie ;)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 12:20

Szkoda kasy wiec jestem za i napewno sproboje,dzieki ziomek Mariusz.pozd.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.12.2013 12:48

Muszę sprostować, że marszruta jest autorstwa kolegi dids76, ja tylko pośredniczę. :wink:
Tutaj jest mapka tego objazdu, a tutaj jeden z wątków poświęconych tematowi. :wink:

P.S. Staraj się korzystać z wyszukiwarki, znajdziesz dużo cennych informacji.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 21.01.2014 17:12

andywiki napisał(a):Witam koledzy ja jestem tu nowy i mam pytanie odnosnie drogi jaka wybrac w tym roku jechalem do Drvenika 30 km za Makarska,moja droga z Katowic wygladala nastepujaco : Na Zory-Cieszyn-Zyline-Bratyslaw-Gyor-z Gyoru autostrada na Budapeszt i tam zjazd na MO-pozniej caly czas wzdurz balatony na Letyne -Zagrzeb i tam dalej autostrada do Makarskiej.

CZY

Katowic-Ostrawa-Brno-Wieden-Graz-Maribor ???-Zagrzeb.

Roznica w kilometrach to na kozysc drugiej trasy i prawdo podobie szybciej, co wazne to jezdze z dzieci i moj maly mowi ze w przyszlym roku on niejedzie bo to daleko. :D

Z gory dziekuje za odpowiedzi.pozdrawiam.


ja bym przez Węgry nie jechał...
pierwszy i ostatni raz jechałem cztery lata temu, a później już tylko: CZ, A, SLO i CRO! ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone