Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 30.01.2014 20:22

czekor68 napisał(a):
jara napisał(a):Mnie odstraszają od tego wariantu opowieści o stadach dzikich zwierząt wybiegających na drogę.

Więcej zwierząt spotykam jadąc do pracy .Jeżdżę nocą i jedynie czasami ślepia lisów na poboczu zauważyłem.


Czyli opinia na plus :smo:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 31.01.2014 13:48

jara napisał(a):Czyli opinia na plus :smo:

Dokładnie a stan drogi jest coraz lepszy.Może że jak jechałbym na Istrię to bym jechał austriackimi autostradami .Nocą jak ja wyjeżdżam ze śląska wieczorem w sobotę to nawet ciężarówki się sporadycznie mija.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 31.01.2014 14:46

czekor68 napisał(a):
jara napisał(a):Czyli opinia na plus :smo:

Dokładnie a stan drogi jest coraz lepszy.Może że jak jechałbym na Istrię to bym jechał austriackimi autostradami .Nocą jak ja wyjeżdżam ze śląska wieczorem w sobotę to nawet ciężarówki się sporadycznie mija.


A w niedzielę?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 31.01.2014 15:44

jara napisał(a):A w niedzielę?

Może brak tirów jest zrozumiały ale zwierzęta nie maja świąt. :D W niedziele rano jestem już na miejscu w cro.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 31.01.2014 15:55

czekor68 napisał(a):
jara napisał(a):A w niedzielę?

Może brak tirów jest zrozumiały ale zwierzęta nie maja świąt. :D W niedziele rano jestem już na miejscu w cro.

Chodziło mi o TIR-y. W Polsce jest zakaz w wakacje, oprócz specjalnych przewozów. O Węgrzech trzeba poczytać :smo:
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 06.02.2014 01:17

Tak sobie zacząłem myśleć o tegorocznym wyjeździe do CRO i pierwszy raz pojawiła mi się myśl, coby może pojechać 86tką.
Tylko jakie argumenty tak naprawdę za tym przemawiają - nie licząc zwykłej ciekawości i chęci pewniej odmiany?
Wyjazd z Krakowa i to nie w sobotę tylko albo czwartek albo niedziela więc ani Macelj ani Lucko mnie na dłużej nie zatrzymają.
Wyjeżdżając z domu po 5 minutach jestem na obwodnicy Krakowa a potem - przy wariancie przez Czechy/Austrię i własnym rytmie jazdy z dzieciakami, po 9 godzinach (łącznie z postojami) przekraczam granicę SLO/CRO. Dalej wiadomo.
Zakładając trasę przez Słowację i 86 - czasowo wyjdzie mi podobnie, bo z tego co piszecie to na 86tke trzeba liczyć około 3 godzin.
Nie wiem co się zmieni do lipca ale póki co dojazd z Krakowa do Żylina jest paskudny, dalej owszem, do Bratysławy jedzie się już super. Ale do Żyliny około 3 godzin męczarni jak nic. Czyli około 5-6 godzin łącznie z postojami do Rajki a potem 3 więc do granicy SLO/CRO także około 9 godzin wyjdzie.
Jest jakiś argument za wyborem 86tki w takim przypadku? Oprócz wspomnianej ciekawości rzecz jasna? Niech mnie ktoś przekona:)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 09:47

sandomingo napisał(a):Tak sobie zacząłem myśleć o tegorocznym wyjeździe do CRO i pierwszy raz pojawiła mi się myśl, coby może pojechać 86tką.
Tylko jakie argumenty tak naprawdę za tym przemawiają - nie licząc zwykłej ciekawości i chęci pewniej odmiany?
Wyjazd z Krakowa i to nie w sobotę tylko albo czwartek albo niedziela więc ani Macelj ani Lucko mnie na dłużej nie zatrzymają.
Wyjeżdżając z domu po 5 minutach jestem na obwodnicy Krakowa a potem - przy wariancie przez Czechy/Austrię i własnym rytmie jazdy z dzieciakami, po 9 godzinach (łącznie z postojami) przekraczam granicę SLO/CRO. Dalej wiadomo.
Zakładając trasę przez Słowację i 86 - czasowo wyjdzie mi podobnie, bo z tego co piszecie to na 86tke trzeba liczyć około 3 godzin.
Nie wiem co się zmieni do lipca ale póki co dojazd z Krakowa do Żylina jest paskudny, dalej owszem, do Bratysławy jedzie się już super. Ale do Żyliny około 3 godzin męczarni jak nic. Czyli około 5-6 godzin łącznie z postojami do Rajki a potem 3 więc do granicy SLO/CRO także około 9 godzin wyjdzie.
Jest jakiś argument za wyborem 86tki w takim przypadku? Oprócz wspomnianej ciekawości rzecz jasna? Niech mnie ktoś przekona:)


Ja też trzeci raz będę jechał w niedzielę. Trasa Cz lub S i A bez żadnych utrudnień. 86 tylko z ciekawości. Ale czy jest aż taka atrakcyjna?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.02.2014 09:50

Też cały czas trasa 86 chodzi mi po głowie, ale też tylko z ciekawości
Tegoroczny wyjazd do Cro raczej do skutku nie dojdzie, więc na razie nic nie planuję. :oczko_usmiech:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 09:51

dids76 napisał(a):Też cały czas trasa 86 chodzi mi po głowie, ale też tylko z ciekawości
Tegoroczny wyjazd do Cro raczej do skutku nie dojdzie, więc na razie nic nie planuję. :oczko_usmiech:

8O
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 06.02.2014 11:07

Hehe, no właśnie, co oprócz ciekawości przemawia za tą trasą? Nie mówię że to jest mało ale co poza tym?
Jest oczywiście aspekt ekonomiczny, oszczędność kilkunastu eurasów na dwóch winietach austriackich plus najprawdopodobniej mniejsze spalanie na 86tce ale gdyby to pominąć to co zostaje?

Edit: po szybkim przeliczeniu odległości wyszło mi ok. 85 km mniej jadąc Słowacją i 86tką w porównaniu do Czech i Austrii. Natomiast czasowo, jak już pisałem wydaje się, że będzie podobnie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 11:12

sandomingo napisał(a):Hehe, no właśnie, co oprócz ciekawości przemawia za tą trasą? Nie mówię że to jest mało ale co poza tym?
Jest oczywiście aspekt ekonomiczny, oszczędność kilkunastu eurasów na dwóch winietach austriackich plus najprawdopodobniej mniejsze spalanie na 86tce ale gdyby to pominąć to co zostaje?

Edit: po szybkim przeliczeniu odległości wyszło mi ok. 85 km mniej jadąc Słowacją i 86tką w porównaniu do Czech i Austrii. Natomiast czasowo, jak już pisałem wydaje się, że będzie podobnie

Miesięczna winieta węgierska to 17 euro, dwie dziesięciodniowe austriackie także więc oszczędności nie ma żadnych.
Edit
Oczywiście jak poleci się 86ką to 17 euro do przodu...
Ostatnio edytowano 06.02.2014 11:36 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 11:23

Bocian napisał(a):
sandomingo napisał(a):Hehe, no właśnie, co oprócz ciekawości przemawia za tą trasą? Nie mówię że to jest mało ale co poza tym?
Jest oczywiście aspekt ekonomiczny, oszczędność kilkunastu eurasów na dwóch winietach austriackich plus najprawdopodobniej mniejsze spalanie na 86tce ale gdyby to pominąć to co zostaje?

Edit: po szybkim przeliczeniu odległości wyszło mi ok. 85 km mniej jadąc Słowacją i 86tką w porównaniu do Czech i Austrii. Natomiast czasowo, jak już pisałem wydaje się, że będzie podobnie

Miesięczna winieta węgierska to 17 euro, dwie dziesięciodniowe austriackie także więc oszczędności nie ma żadnych.


A 86-ka przebiega przez miasta i wsie, trzeba zwalniać, przyspieszać, to i paliwa więcej się spali
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.02.2014 13:00

Chcecie jeździć przez Austrię nikt wam przecież na siłę nie każe jeżdzić 86 bynajmniej jest jeszcze puściejsza.
Czego byście oczekiwali na tej drodze darmowych term? albo jakich innych atrakcji?
Co ja mogę poradzić że z ubiegającego się o olimpiadę Krakowa do Ziliny jedzie się 3 godziny ze śląska jestem na granicy Slo/HR po ok 6 godz i zakupach w Tesco w Szombatehely gdzie jadąc 3 autami tracę co najmniej 3 kwadranse niż się wszyscy pozbierają.
Jadę na wczasy nie na wyścigi tylko żeby spokojnie i bezpiecznie dojechać.
@jara jakim cudem jadąc według przepisów spala się więcej paliwa? bo trzeba być niezłym magikiem żeby tego dokonać.Musiały by być chyba kilometrowe korki i jechać w pełni szczytu.
Dla mnie zaletą 86 jest to ze nie jest monotonna jak autostrada i dlatego ją wybieram .
Ostatnio edytowano 06.02.2014 13:06 przez czekor68, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 13:06

czekor68 napisał(a):Chcecie jeździć przez Austrię nikt wam przecież na siłę nie każe jeżdzić 86 bynajmniej jest jeszcze puściejsza.
Czego byście oczekiwali na tej drodze darmowych term? albo jakich innych atrakcji?
Co ja mogę poradzić że z ubiegającego się o olimpiadę Krakowa do Ziliny jedzie się 3 godziny ze śląska jestem na granicy Slo/HR po ok 6 godz i zakupach w Tesco w Szombatehely gdzie jadąc 3 autami tracę co najmniej 3 kwadranse niż się wszyscy pozbierają.
Jadę na wczasy nie na wyścigi tylko żeby spokojnie i bezpiecznie dojechać.


Ja tylko pytam.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.02.2014 13:12

jara napisał(a):Ja tylko pytam.

Ja staram się grzecznie odpowiadać .Jedno jest pewne że nie ma już wahadeł co parę kilometrów jak kilka lat temu.I jedzie się o niebo lepiej niż na większości naszych dróg o podobnym standardzie.I puki nie zrobią Węgrzy odcinków płatnych na tej trasie to trzeba to wykorzystywać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone