Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 13:12

czekor68 napisał(a):Jadę na wczasy nie na wyścigi tylko żeby spokojnie i bezpiecznie dojechać.

I dlatego ja wybieram autostradę w Austrii.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 13:15

Bocian napisał(a):
czekor68 napisał(a):Jadę na wczasy nie na wyścigi tylko żeby spokojnie i bezpiecznie dojechać.

I dlatego ja wybieram autostradę w Austrii.

Ja chyba też, a Tesco jest w Aleksie. :smo:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.02.2014 13:57

jara napisał(a):[
A 86-ka przebiega przez miasta i wsie, trzeba zwalniać, przyspieszać, to i paliwa więcej się spali


na ČT24 oglądałem przed sezonem 2013 i ostrzegali przed jazdą nocą oraz często pojawiającymi się zwierzętami na drodze + ciężarówki

tu kawałek trasy; jednak wolę autostradowy luz
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 06.02.2014 19:46

Koledzy te kiero,jara,Bocian,można jeszcze Bratysława-Gyor-Kisber-Shekesfehervar-Leten ye-Zagrzeb, czyli robiąc skrót drogą nr 81.
te kiero a co na tym filmie jest takiego ze lepiej autostradą na Austriie,czegoś nie zauważyłem ? bo jak pojadę to sam się zastanawiam jak.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.02.2014 20:04

jak zauważyłeś na pewno, ten film jest tylko wycinkiem z całej tej ok.200km trasy i ewent. wskazówką do info o zwierzakach (jak w poście), do tego dochodzi to co opisał jara; na autostradzie nie ma miast, wsi, skrzyżowań kolizyjnych itd więc dla mnie luz jazdy, a zwierzaki można oczywiście spotkać, gdyż nie wszystkie odcinki są ogrodzone;
podana przez Ciebie wersja przez 81 jest oczywiście porządną opcją przy korkach jakie można spotkać na M0 przy Budzie i zamierzam z niej skorzystać w tym roku;
86tkę traktuję jedynie jako sposób na oszczędność na matricy; wybór należy do każdego
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 06.02.2014 20:27

No tak nie jest to autostrada tylko droga jak większość w Polsce,wiec nie wiem skąd zdziwieni z tego filmu,myślałem że czegoś nie zauważyłem np. jakiejś zwierzyny,zwłaszcza ze to jest powiedzmy droga alternatywna bez winiety a autostrady to wiemy a i jak się omija Słowenie to tez jest podobna droga,więc tak jak pisałeś kto co woli,warto przeliczyć i się zastanowić czy płacić i szybciej (o ile nie będzie korków na bramkach ) czy taniej i wolniej.
A ja ostatnio jechałem na MO i żadnych korków.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.02.2014 20:57

Ja ostatnio wybieram opcje trasy na dwa dni, więc staram się oszczędzić na autostradach (Słowenia i jazda D1 w CRO), oraz skracam sobie drogę np B66 w Austrii. To co zaoszczędzę na winiecie, autostradzie i skróceniu drogi wydaję na nocleg. Gdy jadę "na raz" to większość autostradami, oczywiście oprócz Słowenii :oczko_usmiech:
Trasę 86 też biorę pod uwagę jako opcję dojazdu z noclegiem :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2014 22:20

czekor68 napisał(a):@jara jakim cudem jadąc według przepisów spala się więcej paliwa? bo trzeba być niezłym magikiem żeby tego dokonać.Musiały by być chyba kilometrowe korki i jechać w pełni szczytu.



Nie wiem, jak u innych, ale mój samochód najwięcej (zwłaszcza obciążony) spala właśnie nie na autostradach, gdzie prędkośc jest mniej więcej jednostajna, a właśnie w miastach i miasteczkach, gdzie trzeba dużo przyspieszać i zwalniać. Zaznaczam, że pojemność 1,6 (LPG), a auto dość ciężkie.

Nie są to znaczące różnice, ale jednak autostradami wychodzi minimalnie taniej. Dlatego ja wybieram autostrady na Węgrzech - a dokładniej trasę opisaną przez andywiki:D

A sprzeczać się chyba nie ma o co, bo tras jest przynajmniej kilka - i każda ma jakieś wady i zalety. Wszystko zależy też od punktów docelowych, bo jeśli jadę do Vukovaru, to nikt mnie nie przekona do jazdy przez Brno i Wiedeń, tak jak do Rovinj nie bardzo jest sens jeździć przez Budapeszt.


Ale generalnie - każda jest dobra - byleby prowadziła nad Jadran :wink: :wink:
Ostatnio edytowano 06.02.2014 22:26 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
karolo333
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolo333 » 06.02.2014 22:24

Wpełni zgadzam się z raul73 - autostrada to tempomat i duża oszczędność a prędkość oczywiście do 130km/h
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.02.2014 22:27

karolo333 napisał(a):Wpełni zgadzam się z raul73 - autostrada to tempomat i duża oszczędność a prędkość oczywiście do 130km/h


Mnie również 130 km/h w zupełności wystarcza :D :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 22:33

czekor68 napisał(a):@jara jakim cudem jadąc według przepisów spala się więcej paliwa? bo trzeba być niezłym magikiem żeby tego dokonać.Musiały by być chyba kilometrowe korki i jechać w pełni szczytu.


Nie pisałem, że zgodnie z przepisami :smo:
Chodziło mi o to:
Raul73 napisał(a):prędkośc jest mniej więcej jednostajna


A tak wogóle, to chodzi o to:
Raul73 napisał(a):Ale generalnie - każda jest dobra - byleby prowadziła nad Jadran :wink: :wink:

:lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2014 22:34

andywiki napisał(a):Koledzy te kiero,jara,Bocian,można jeszcze Bratysława-Gyor-Kisber-Shekesfehervar-Leten ye-Zagrzeb, czyli robiąc skrót drogą nr 81.

Jechałem i 81 i 82 przez Veszprem.
Jakieś róznicy między nimi, a 86 nie widzę.

Przez A nie jeździłem, bo i po co?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.02.2014 22:52

Przez CZ A jednak jest najszybciej i najmniej męcząca trasa.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.02.2014 22:54

baunty napisał(a):Przez CZ A jednak jest najszybciej i najmniej męcząca trasa.

Wszystko zależy skąd ruszasz, dla tych z Rzeszowa raczej nie :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.02.2014 22:56

dids76 napisał(a):
baunty napisał(a):Przez CZ A jednak jest najszybciej i najmniej męcząca trasa.

Wszystko zależy skąd ruszasz, dla tych z Rzeszowa raczej nie :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:


Ty to odcinka polskiego w ogóle nie bierzesz pod uwagę :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone