Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 25.05.2013 13:05

Tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi którą drogą jechać.
Po mojej jeździe przez Węgry i Austrię wybieram...Węgry.
Dzień spędzony dodatkowo nad Balatonem jest bezcenny :)
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 26.05.2013 07:56

Ja zawsze do Cro jeżdżę przez Słowację, Austrię I Słowenię (Mureck, Lenart, Ptuj) ale w tym roku korci mnie wycieczka przez Węgry ale trasą nr. 86. I tu pojawia się moje pytanko : czy ktoś ma aktualne info jak wygląda podróżowanie po tej drodze? Czy się korkuje, czy są na niej roboty drogowe itp. Za wszystkie inof z gory dziękuję I pozdrawiam
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.05.2013 08:04

Witaj, jest założony osoby temat "Aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86", zajrzyj tam.Pozdrawiam
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 26.05.2013 08:31

Oki dzięki za info I już tam kopytkuję :)
belgrano
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) belgrano » 27.05.2013 15:20

A ja spytam pod innym kątem. Gdzie taniej spać w trasie na Węgrzech czy w Chorwacji? Macie doświadczenia?
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 27.05.2013 15:29

belgrano napisał(a):A ja spytam pod innym kątem. Gdzie taniej spać w trasie na Węgrzech czy w Chorwacji? Macie doświadczenia?

Chyba nie ma dużych różnic.
Przyzwoite noclegi w południowych Węgrzech powinny się zamknąć w okolicach 50-60e za rodzinę 4-osobową. W Chorwacji, jak sądzę, powinno być podobnie.
belgrano
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) belgrano » 28.05.2013 06:48

karo11
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo11 » 13.06.2013 18:25

antjacek napisał(a):Moja trasa z Kalisza do najpiękniejszego sierpniowego miejsca jakie znam to taka:
http://mapy.google.pl/maps?saddr=kalisz ... ls&t=m&z=8

Landskoruna dlatego że nie muszę płacić czeskiej winietki (polecone przez polkę z Wiednią) i oczywiście objazd złodziejskiej winiety słoweńskiej (Lenart, Mureck, Ptuj)
Trasę polecam ! Może w tym roku się uda :-)


Kolego antjacek jak oceniasz trasę od Boboszowa do Brna przez Landskorunę, jest bardzo kręta, jaki ruch w godzinach wieczornych po godz. 20-ej? Jadę 11 lipca z Ostrzeszowa i bardzo mi Twoja trasa pasuje, tylko czy warto zaoszczędzić na czeskiej winiecie kosztem komfortu i szybkości pokonania tego odcinka ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.06.2013 19:20

Polecam trasę z Boboszowa przez Lanškroun, Svitavy, Brno do Mikulova. Wybieram tę trasę nie ze względu na oszczędzanie na czeskiej winiecie, ale głównie dlatego, że nie odpowiada mi czeska autostrada Mohelnice-Ołomuniec-Brno.
Drogą nr 43 jedzie się w miarę dobrze, nie jest ani bardzo kręta, ani zatłoczona. Trasa jest krótsza tylko o 20 km w porównaniu z autostradą, więc czasowo wychodzi trochę gorzej, ale nie jadę ze stukotem i przy okazji zaoszczędzam kilkadziesiąt złotych. :wink:
junker
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) junker » 13.06.2013 20:03

dids76 napisał(a):
wos71 napisał(a):Ja jechałem w drodze powrotnej tak:Lenart,Gornja Radgona,Fehring(tu był zamknięty odcinek do Ilz),Feldbach,Ilz.Droga krótsza i ładna widokowo ale czasowo to chyba gorzej niz przez Mureck,Graz.


Czyli jechałeś tak? :
http://goo.gl/maps/X9pdl
Też się nad taką trasa zastanawiałem. Ale raczej pojadę tak:
http://goo.gl/maps/EDXhd

Dids jechałem tą drugą trasą i powiem widoki masakra, pagórek na pagórku, ale jak ktoś jedzie w dzień to naprawdę warto dla widoków. Co do wygody i czasu przejazdu lepiej autostradą.
Pozdrawiam
Junker
WOJTEK15
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WOJTEK15 » 13.06.2013 20:20

Witam jestem świeży na tym forum , więc proszę o pomoc .Wybieram się z rodzinką do Chorwacji ( Draśnic ), człowiek z cro-trawel polecał aby jechać na Czechy, Austria .Mam w związku z tym pytanie jak faktycznie najlepiej jechać pierwszy raz , aby było w miarę szybko i się nie zgubić.Proszę o namiary oraz gdzie obowiązują winiety ?
Mamy zamiar w Cieszynie przekraczać "granice" bo tam ponoć można kupić winiety.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2013 20:29

junker napisał(a): Dids jechałem tą drugą trasą i powiem widoki masakra, pagórek na pagórku, ale jak ktoś jedzie w dzień to naprawdę warto dla widoków. Co do wygody i czasu przejazdu lepiej autostradą.
Pozdrawiam
Junker


Przez ostatnie 5 lat jeździłem autostradą, teraz chcę spróbować czegoś innego :mrgreen: . Jadę w dzień i do przejechania mam tylko 800km więc spoko :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2013 20:35

WOJTEK15 napisał(a):Witam jestem świeży na tym forum , więc proszę o pomoc .Wybieram się z rodzinką do Chorwacji ( Draśnic ), człowiek z cro-trawel polecał aby jechać na Czechy, Austria .Mam w związku z tym pytanie jak faktycznie najlepiej jechać pierwszy raz , aby było w miarę szybko i się nie zgubić.Proszę o namiary oraz gdzie obowiązują winiety ?
Mamy zamiar w Cieszynie przekraczać "granice" bo tam ponoć można kupić winiety.


Winiety najlepiej kupować w kraju na który obowiązują. Nie wiem skąd jedziesz więc nie mogę Ci powiedzieć czy Cieszyn jest najlepszym przejściem, wg mnie najlepsze przejście pomiędzy Pl a Cz to Gorzyczki na A1.
Winiety obowiązują w Czechach, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i jeszcze kilku krajach Europy.
WOJTEK15
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WOJTEK15 » 14.06.2013 07:58

Będę jechał ze Świętokrzyskiego .Chodzi mi o najlepszą trasę i w miarę szybką, chce wykorzystać waszą wiedzę i doświadczenie w jeździe do Cro
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 14.06.2013 13:14

My jedziemy z Włoszczowy na Kraków- Chyżne- Bańska B- Nitre- Nowe Zamky -Komarno omijamy Budapeszt - Szekesfeherwar- wylatujemy na autostradę i wzdłuż Balatonu do CRO cały czas autostradą- trasa turystyczna ,widokowa może być nocleg nad Balatonem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone