Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2014 14:42

Ja jechałem na Mureck i potem normalnie na Lenart i Ptuj.
Drugą wersję możesz zmodyfikować i jechać dalej na Omrož i Varaždin
http://goo.gl/maps/otQZa
Wtedy mijasz zatłoczone przejście w Macelj
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 08.07.2014 15:38

Dzięki. Pojadę przez Mureck, w piątkowy wieczór myślę, że tłok w Macelj mnie ominie ;)
MikolajPOZ
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikolajPOZ » 08.07.2014 16:10

Dzień Dobry, wybieram się 07.08 do Chorwacji a dokładnie do Gradac.
mam pytanie z racji , że wybieramy się pierwszy raz to jaką drogę byście polecili ?
chciałbym również ominąć autostradę w Słowacji.


Planuję ruszyć z Poznania , Świebodzin, Czechy , Austria , Słowenia (z ominięciem autostrady) ? ,
z góry dziękuje za wskazówki dotyczące mojej prodróży. Winietę kupię przez internet aby mieć spokojną głowę.

Dzięki
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2014 16:17

MikolajPOZ napisał(a):Dzień Dobry, wybieram się 07.08 do Chorwacji a dokładnie do Gradac.
mam pytanie z racji , że wybieramy się pierwszy raz to jaką drogę byście polecili ?
chciałbym również ominąć autostradę w Słowacji.


Planuję ruszyć z Poznania , Świebodzin, Czechy , Austria , Słowenia (z ominięciem autostrady) ? ,
z góry dziękuje za wskazówki dotyczące mojej prodróży. Winietę kupię przez internet aby mieć spokojną głowę.

Dzięki

Jakbyś tak spojrzał na poprzednia stronę, to polecałem koledze dealer25 trasę z Wałcza na wyspę Vir. Jest tam link do tej trasy (nawet z ominięciem słoweńskie autostrady) która biegnie przez Poznań, wystarczy tylko zmienić punkt startu i mety. Jeśli to za trudne to pozmieniam te punkty i linka wkleję, ale dopiero wieczorem bo bez "magicznego napoju" zaczynają mi witki opadać :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2014 16:18

A po co przez Niemcy i Swiebodzin z Poznania?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10900
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.07.2014 18:42

piotrekb_s3 napisał(a):Witam,
Wybieram się na początku sierpnia do Chorwacji. Mam problem o obraniem odpowiedniej trasy. Wyjazd z Łodzi.
Chciałbym pojechać autostradami przez Słowację i Węgry zahaczając o Balaton( kupie winietki). Pomoże ktoś i zaznaczy najlepszą trasę na Google? Chyba że są dogodniejsze trasy omijające autostrady.


mój drugi post na stronie 34 tego wątku:
post1430039.html#p1430039
do Cieszyna chyba nie trzeba tłumaczyć... wielkiej filozofii nie ma
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 08.07.2014 19:21

A ja zaproponuję jeszcze troszkę inaczej z ominięciem Macelja. Jeżdżę tak co roku i niekiedy widuję korek na autostradzie na dojeździe do granicy (autostradę widać z drogi około 300m), a ja jadę pustą drogą i w nosie mam korek. Mianowicie:
Ptuj, Videm pri Ptuju, Cvetlin, Trakoscan.
https://www.google.pl/maps/dir/46.43669 ... m0!1m0!3e0
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2014 21:36

Adam,K napisał(a):A ja zaproponuję jeszcze troszkę inaczej z ominięciem Macelja. Jeżdżę tak co roku i niekiedy widuję korek na autostradzie na dojeździe do granicy (autostradę widać z drogi około 300m), a ja jadę pustą drogą i w nosie mam korek. Mianowicie:
Ptuj, Videm pri Ptuju, Cvetlin, Trakoscan.
https://www.google.pl/maps/dir/46.43669 ... m0!1m0!3e0


Ja w ubiegłym roku tak mijałem granicę w Macelj:
https://maps.google.pl/maps?saddr=Slove ... 2&t=m&z=11
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2014 21:38

Czyli tak jak my :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.07.2014 15:57

Troszkę wysiłku w czytaniu dla jadących pierwszy raz nie zaszkodzi.
Mam wrażenie że niedługo będą tu padały pytania typu:

Mieszkam na ul. Słowackiego w Zgierzu. Jak myślicie która opcja dla mnie będzie lepsza czy jak skręcę z domu w prawo czy w lewo?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.07.2014 21:21

Michalm2012 napisał(a):Troszkę wysiłku w czytaniu dla jadących pierwszy raz nie zaszkodzi.
Mam wrażenie że niedługo będą tu padały pytania typu:

Mieszkam na ul. Słowackiego w Zgierzu. Jak myślicie która opcja dla mnie będzie lepsza czy jak skręcę z domu w prawo czy w lewo?


Społeczeństwo się robi wygodne lub nieporadne - obstawiam to drugie patrząc na chłopięcia w wieku licealnym, co to wygląda jak dziewczyna bez cycków.

I pomyśleć, że nasi Ojcowie jeździli maluchami bez GPSów do Jugosławi i nikt nie pytał o objazd Słowenii, tylko parli przed siebie, lali paliwo tudzież paliwo+mixol i się cieszyli. A teraz...szkoda słów.
DonFrogg
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonFrogg » 11.07.2014 21:23

el_guapo napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Troszkę wysiłku w czytaniu dla jadących pierwszy raz nie zaszkodzi.
Mam wrażenie że niedługo będą tu padały pytania typu:

Mieszkam na ul. Słowackiego w Zgierzu. Jak myślicie która opcja dla mnie będzie lepsza czy jak skręcę z domu w prawo czy w lewo?


Społeczeństwo się robi wygodne lub nieporadne - obstawiam to drugie patrząc na chłopięcia w wieku licealnym, co to wygląda jak dziewczyna bez cycków.

hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 11.07.2014 21:30

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." Stanisław Lem :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.07.2014 22:03

DonFrogg napisał(a):hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?

Po kilku latach na forum, odpowiedział bym Ci ale zaraz dostałbym smutna buźkę przy awatarze :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 11.07.2014 22:06

dids76 napisał(a):
DonFrogg napisał(a):hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?

Po kilku latach na forum, odpowiedział bym Ci ale zaraz dostałbym smutna buźkę przy awatarze :oczko_usmiech: :mrgreen:


A Ty Mariusz to nie chodź tak sobie na piwo, bo ludzie po autostradach Polski i Europy błądzą :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone