Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 06.07.2014 18:12

molloch napisał(a):13.07.14 jade pierwszy raz na CRO wiec mam pytanie odnosnie objazdu Slowenskich autostrad, jest to problem objechac jadąc pierwszy raz?

Zobacz sobie pierwszy post na tej stronie.wszystko sobie zobaczysz ja pierwszy raz jechałem bez navi i dało radę.szerokości.
molloch
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) molloch » 06.07.2014 18:15

walp napisał(a):
molloch napisał(a):Jeśli chodzi o kultowy objazd M-L-P, nie ma absolutnie żadnego problemu, nawet jadąc po raz pierwszy. :P

masz na mysli Mureck -Lenart - Ptuj?

taka bedzie dobra?
https://goo.gl/maps/m9s2E
dealer25
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dealer25 » 06.07.2014 20:28

Witam wybieram się 1 raz do Chorwacji na wyspę Vir, termin wyjazdu to 21.07-30.07, apartament juz mam zarezerwowany koszt 50 euro za dobę za 2 osoby. Chciałbym sie dowiedzieć jak jechać, jaka trasą najlepiej, mieszkam w Wałczu.

mam 2 opcję do wyboru:
Niemcy - Austria- Słownia- Chorwacja

lub Czechy-Austria-Słowenia- CHorwacja


Jaka opcja jest najkorzystniejsza dla mnie???Auto w trasie pali 10 litrów, przy opcji "emeryt" da rade zejść do 9. Jade tylko z narzeczoną i nie wiem czy jechać całą trasę czy zatrzymać się na nocleg. Chciałbym mieć wszystko załatwione kupić winety juz w Polsce ale jak czytam forum to wszyscy odradzają. Szukać winet na stacjach? Jaki koszt dojazdu mnie czeka za drogi płatne w obu przypadkach? I gdzie najlepiej zatankować w drodzę, na pełnym baku 88 litrów przejadę około 850 km wiec w 1 opcji podrózy zatankuje w niemczech a 2 opcji w Austrii.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10970
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2014 20:30

molloch napisał(a):
walp napisał(a):
molloch napisał(a):Jeśli chodzi o kultowy objazd M-L-P, nie ma absolutnie żadnego problemu, nawet jadąc po raz pierwszy. :P

masz na mysli Mureck -Lenart - Ptuj?

taka bedzie dobra?
https://goo.gl/maps/m9s2E


tak to je to

temat
Paweł34
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.03.2014
WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMOSTEN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł34 » 07.07.2014 08:35

Witam!

Jak w temacie. Ruszam za 2 tygodnie. Trasę już robiłem kilka razy. Wolę Słowacją bo cały czas autostradą i nadkładam niewiele a się fajnie jedzie. Pytanie czy ktoś jechał tą trasą ostatnio i jak wygląda przejezdność jeśli chodzi o trasę z tematu. Jak jeżdżę już 12 lat do Chorwacji zawsze na autostradzie w Austrii są roboty drogowe (zwłaszcza Wiedeń-Graz). Google pokazuje też opcję węgierską. Jak to wygląda praktycznie jeśli chodzi o drogi i ceny?

Prosiłbym o praktyczne informacje :):):)

Pozdrawiam!!!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMO

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 08:47

WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMOSTEN
dla mnie taka opcja jest bez sensu.

Jeżeli już tak karkołomnie jedziesz, to po co wjeżdżasz do Słowenii? :roll:
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMO

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 07.07.2014 09:09

dorzuć do tego jeszcze Węgry i będzie gitara
Paweł34
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.03.2014
Re: WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł34 » 07.07.2014 11:10

Z Bratysławy jadę na Wiedeń. To takie karkołomne? Wole z Wroclawia juz caly czas a4 i a1 do Ostravy a nie przez Boboszow :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 12:00

A po co przez Boboszów?
:roll:
A4-A1 do Brna-Breclav-Reintal-Wifersdorf-dalej wiadomo...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10970
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: WROCŁAW-CZECHY-SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA-PRIMO

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.07.2014 12:25

Paweł34 napisał(a):Witam!

Jak w temacie. Ruszam za 2 tygodnie. Trasę już robiłem kilka razy. Wolę Słowacją bo cały czas autostradą i nadkładam niewiele a się fajnie jedzie. Pytanie czy ktoś jechał tą trasą ostatnio i jak wygląda przejezdność jeśli chodzi o trasę z tematu. Jak jeżdżę już 12 lat do Chorwacji zawsze na autostradzie w Austrii są roboty drogowe (zwłaszcza Wiedeń-Graz). Google pokazuje też opcję węgierską. Jak to wygląda praktycznie jeśli chodzi o drogi i ceny?

Prosiłbym o praktyczne informacje :):):)

Pozdrawiam!!!


weteran przejazdu prosi o radę?
to może taką trasą ; winieta SK + H
albo taka opcja ; winieta tylko SK, na Węgrzech krajówką dośc szybko, jednak to nie autostrada
dealer25
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2014
wyjazd z Wałcza kierunek wyspa VIr jaka trasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dealer25 » 08.07.2014 00:21

Witam
Wyjeżdżam 21.07 w swoją 1 podróż do Chorwacji i trochę się obawiam :) chciałbym jechać przez Czechy,Austrię, Słowenię. Jeszcze nie mogę wklejać linków wieć skopiuję trasę z google maps

Wałcz
Zjedź z DK22 na: S3 w: Gorzów Wielkopolski
113 km, 1 godz. 39 min
Jedź dalej S3. Wjedź na DW297, A4, Trasa 13, E442, ... i D3 do: Trasa 3 w: Jihočeský kraj, Česká republika
504 km, 5 godz. 20 min
Jedź Trasa 3 i B310 do: E55 w: Oberösterreich, Österreich
107 km, 1 godz. 32 min
Wjedź na A9 i E59 do: Zagrebačka ul. w: Rakitje, Hrvatska. Wybierz zjazd 7-Jankomir z E59
409 km, 3 godz. 54 min
Zjedź z D1 na: A1/E71 w: Gornja Ploča
192 km, 2 godz. 50 min
Jedź A1/E71 do: Islam Latinski. Wybierz zjazd 17-Zadar I z A1/E71
49,2 km, 29 min
Jedź Jadranska magistrala, D8 i D306 do celu w: Vir
40,3 km, 46 min
Dalej prosto
Droga częściowo płatna
550 m
Skręć w lewo w Jadranska magistrala
6,2 km
Kontynuuj wzdłuż D8
3,6 km
Skręć łagodnie w prawo w kierunku Kraljičin put
15,7 km
Kontynuuj wzdłuż Kraljičin put
750 m
Kraljičin put skręca łagodnie w lewo i przechodzi w Vukovarska ul.
150 m
Skręć w prawo w Put Grgura Ninskog
1,0 km
Kontynuuj wzdłuż D306
230 m
Skręć w prawo, pozostając na D306
1,4 km
Kontynuuj wzdłuż Virski put
3,0 km
Kontynuuj wzdłuż D306
Przejedź przez 1 rondo
5,0 km
Kontynuuj wzdłuż Ul. Borisa Krnčevića
2,3 km
Skręć w prawo
450 m
Vir


Czy taka trasa będzie poprawna? Czy lepiej jechać na Wrocław?? jedziemy z narzeczoną w dwójkę, chciałbym ominąć płatne drogi w Słoweni i gdzieś sie przespać w połowie drogi, może ktoś pomóc i wrzucić link do optymalnej dla mnie trasy?? Kupuje winietkę na czechy, austrię wiec jeśli chcę ominąć płatne autostrady w Słowenii nie muszę kupować winiety? No chyba ze wg was nie ma sensu oszczędzać tych 30 euro dziekuje i pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10970
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: wyjazd z Wałcza kierunek wyspa VIr jaka trasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.07.2014 08:06

dealer25 napisał(a): jeśli chcę ominąć płatne autostrady w Słowenii nie muszę kupować winiety? No chyba ze wg was nie ma sensu oszczędzać tych 30 euro dziekuje i pozdrawiam

jest sens omijać autostradę SLO, gdyż objazd nie jest ani trudny, ani długi
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7962
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: wyjazd z Wałcza kierunek wyspa VIr jaka trasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2014 09:30

dealer25 napisał(a):.....


Ja bym pojechał mniej więcej tak:
http://goo.gl/maps/sf3jA
Czyli na Wrocław, potem A4, A1 na Ostravę ( w Polsce możesz jeszcze do tankować), za granica kupujesz winietę na Shellu, Brno, Wiedeń ( tu możesz kupić winietę na OMV w Wilfersdof), Graz, objazd słoweńskiej autostrady przez M-L-P, Zagrzeb i dalej na południe.
piotrekb_s3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekb_s3 » 08.07.2014 14:16

Witam,
Wybieram się na początku sierpnia do Chorwacji. Mam problem o obraniem odpowiedniej trasy. Wyjazd z Łodzi.
Chciałbym pojechaćautostradami przez Słowację i Węgry zahaczając o Balaton( kupie winietki). Pomoże ktoś i zaznaczy najlepszą trasę na google? Chyba że są dogodniejsze trasy omijające autostrady.
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 08.07.2014 14:29

Pytanko do tych, którzy wolą drogę 66 niż autostradę koło Grazu:
czy lepiej jechać 66 - Bad Radkersburg - Gornja Radgona - Ptuj: https://goo.gl/maps/8AVzD
czy na Mureck: https://goo.gl/maps/mYPIB
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone