Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.07.2014 22:09

jara napisał(a):
dids76 napisał(a):
DonFrogg napisał(a):hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?

Po kilku latach na forum, odpowiedział bym Ci ale zaraz dostałbym smutna buźkę przy awatarze :oczko_usmiech: :mrgreen:


A Ty Mariusz to nie chodź tak sobie na piwo, bo ludzie po autostradach Polski i Europy błądzą :lol:


Mam przed sobą imprezowy weekend, boję się że korki będę miał po domem :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 11.07.2014 22:12

dids76 napisał(a):Mam przed sobą imprezowy weekend, boję się że korki będę miał po domem :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:


Zawsze możesz między kolejkami pokierować ruchem. :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.07.2014 22:13

jara napisał(a):
dids76 napisał(a):Mam przed sobą imprezowy weekend, boję się że korki będę miał po domem :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:


Zawsze możesz między kolejkami pokierować ruchem. :lol:

Jak będą w drodze powrotnej to Karlovacko pozbieram :oczko_usmiech: :mrgreen:
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 12.07.2014 11:41

Mam pytanko, czy zapłace karta za winiete na Czechy na pierwszej stacji Shell?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.07.2014 12:24

filipekROW napisał(a):Mam pytanko, czy zapłace karta za winiete na Czechy na pierwszej stacji Shell?

No pewno, zawsze płacę kartą i niema problemu.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.07.2014 12:25

dids76 napisał(a):
jara napisał(a):
dids76 napisał(a):
DonFrogg napisał(a):hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?

Po kilku latach na forum, odpowiedział bym Ci ale zaraz dostałbym smutna buźkę przy awatarze :oczko_usmiech: :mrgreen:


A Ty Mariusz to nie chodź tak sobie na piwo, bo ludzie po autostradach Polski i Europy błądzą :lol:


Mam przed sobą imprezowy weekend, boję się że korki będę miał po domem :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

Chodzi co o takie korki jak na Lućko ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: włąsnie się zaczeły http://www.hak.hr/info/kamere/
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 12.07.2014 13:17

kodens79 napisał(a):
dids76 napisał(a):
jara napisał(a):
dids76 napisał(a):
DonFrogg napisał(a):hehe bardzo trafne spostrzeżenie, dokąd zmierza ten świat?

Po kilku latach na forum, odpowiedział bym Ci ale zaraz dostałbym smutna buźkę przy awatarze :oczko_usmiech: :mrgreen:


A Ty Mariusz to nie chodź tak sobie na piwo, bo ludzie po autostradach Polski i Europy błądzą :lol:


Mam przed sobą imprezowy weekend, boję się że korki będę miał po domem :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

Chodzi co o takie korki jak na Lućko ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: włąsnie się zaczeły http://www.hak.hr/info/kamere/

Ale na granicy raczej luźno
Borek123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borek123 » 13.07.2014 15:29

Witam, 16 lipca w godzinach porannych wyjeżdżam z Augustowa (północny-wschód Polski) do Chorwacji, do Splitu. Którędy najlepiej jechać, aby ominąć remonty? Z tego co tu wyczytałem w Czechach i Austrii są jakieś grubsze remonty, czyli wybrać trasę przez Słowację i Węgry? Byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie najdogodniejszej, najszybszej trasy, możliwe bez korków.
Borek123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borek123 » 14.07.2014 08:54

No dobra, jest trasa z google maps, ale którędy lepiej jechać, bo z tego co widzę na tej mapce sporo tam remontów.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 14.07.2014 09:06

Borek123 napisał(a):No dobra, jest trasa z google maps, ale którędy lepiej jechać, bo z tego co widzę na tej mapce sporo tam remontów.

Ja proponuję Ci jechać: Augustów, Białystok, Lublin ( obwodnica), Rzeszów ( obwodnica autostradowa), Barwinek ( brak remontów), Presov, Koszyce, Miskolc, Budapest, Letenye, Zagrzeb, .....
Argumenty: Droga Białystok,Lublin, Rzeszów to mało uczęszczana trasa, więc można się w miarę szybko poruszać. Lublin ma obwodnicę, przez Rzeszów w miarę szybko przejedziesz ( mozna obwodnicą, można normalnie). Droga Barwinek - Rzeszów - bez remontów. Przez Słowację możesz przejechać nie płacąc za autostrady i niewiele tracisz czasowo - jest to odcinek ok. 30 km ( Presov - Koszyce), który omijasz drogą równoległą. Potem od Miskolca masz już tylko i wyłącznie autostradę.
Ostatnio edytowano 14.07.2014 09:50 przez M@rlon, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2014 09:38

Remonty występują co roku, więc nie ma o co kruszyć kopii. Najczęściej jest to kilku kilometrowy odcinek z jednym lub dwoma węższymi pasami i ograniczeniem do 80 km/h
Nie patrz na pierdoły tylko jedź!
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.07.2014 09:40

dids76 napisał(a):
wojteo_CK napisał(a):Cześć :)

Proszę o sprawdzenie trasy jaką mam jechać do Splitu/Makarskiej.

Wybrałem taką:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Sukow ... s&t=m&z=13

oraz taką:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Sukow ... ,5&t=m&z=9

Nie wiem którą trasę wybrać. Głównie zależy mi na tym żeby jakość dróg była jak najlepsza.

Pozdrawiam! :)


A dlaczego nie tak :?:
http://goo.gl/maps/bVaPs
Lub z ominięciem autostrady w Słowenii
http://goo.gl/maps/jXSgg
:oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Zgadzam się z Mańkiem w całej rozciągłości.
Korzystałem z jego rad podczas poprzednich wyjazdów i jechałem przez SLO zarówno autostradą jak i "krajobrazowo" :)
:papa:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 14.07.2014 09:54

pdw88 jechał 2 tygodnie temu z Bialej Podlaskiej wskazana przeze mnie trasą:
z-lublina-do-cro-t17489-15.html
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 14.07.2014 17:55

Witajcie,
Czy ktoś z Was jechał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez Barwinek, Koszyce itd.... Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że droga krajowa równoległa do autostrady słowackiej prze Budimir jest rozkopana, drugi wątek, czy przed samą granicą węgierską, gdzieś za Koszycami pojawiła się nowa droga ekspresowa do granicy węgierskiej (ponoć jest płatna???). Wszystkie te niusy mam od kumpla który jedzie pierwszy raz i strasznie wszystkim się interesuje i przeżywa, ktoś mu nagadał, że na tej nowej ekspresówce walą wszystkim bezwinietowcom straszne mandaty... Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.
DK
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone