Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 14.07.2014 18:47

head napisał(a):Witajcie,
Czy ktoś z Was jechał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez Barwinek, Koszyce itd.... Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że droga krajowa równoległa do autostrady słowackiej prze Budimir jest rozkopana, drugi wątek, czy przed samą granicą węgierską, gdzieś za Koszycami pojawiła się nowa droga ekspresowa do granicy węgierskiej (ponoć jest płatna???). Wszystkie te niusy mam od kumpla który jedzie pierwszy raz i strasznie wszystkim się interesuje i przeżywa, ktoś mu nagadał, że na tej nowej ekspresówce walą wszystkim bezwinietowcom straszne mandaty... Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.
DK


Jak nie musisz stale zajmować się tym bobasem ze zdjęcia to na forum powinieneś znaleźć odpowiedzi na wszystkie wątpliwości. Co do strasznych kar to można nieświadomie przejechać tamtędy za darmo trasa-przez-slowacje-wegry-budapeszt-t45265-60.html ale potraktuj to raczej jako wyjątek od reguły żeby jednak na takie odcinki nie pchać się bez poplatky
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 14.07.2014 21:15

demi-duox napisał(a):
head napisał(a):Witajcie,
Czy ktoś z Was jechał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez Barwinek, Koszyce itd.... Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że droga krajowa równoległa do autostrady słowackiej prze Budimir jest rozkopana, drugi wątek, czy przed samą granicą węgierską, gdzieś za Koszycami pojawiła się nowa droga ekspresowa do granicy węgierskiej (ponoć jest płatna???). Wszystkie te niusy mam od kumpla który jedzie pierwszy raz i strasznie wszystkim się interesuje i przeżywa, ktoś mu nagadał, że na tej nowej ekspresówce walą wszystkim bezwinietowcom straszne mandaty... Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.
DK


Jak nie musisz stale zajmować się tym bobasem ze zdjęcia to na forum powinieneś znaleźć odpowiedzi na wszystkie wątpliwości. Co do strasznych kar to można nieświadomie przejechać tamtędy za darmo trasa-przez-slowacje-wegry-budapeszt-t45265-60.html ale potraktuj to raczej jako wyjątek od reguły żeby jednak na takie odcinki nie pchać się bez poplatky

Dzięki, teraz wszystko jasne, zawsze korzystałem z krajówki, jak widzę teraz za Koszycami jest to dość czytelne aby nie władować się na R4
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.07.2014 21:23

Dziś jadąc D1 od granicy do Ostravy autostrada jest w fatalnym stanie czasami jest ograniczenie do 80km/h uważajcie bo naprawdę warto zwolnić kocie łby są straszne .
Widziałem dziś Duńczyka jak jechał z przyczepą i myślałem że w pewnym momencie odczepi się od samochodu :mrgreen:
Dziś koło 11 było dmuchanko przy zjeździe na Żory .
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.07.2014 00:07

kodens79 napisał(a):Dziś jadąc D1 od granicy do Ostravy autostrada jest w fatalnym stanie czasami jest ograniczenie do 80km/h uważajcie bo naprawdę warto zwolnić kocie łby są straszne .
[...]

Na dość nowej autostradzie pojawiły się spore nierówności??? 8O
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 15.07.2014 10:46

head napisał(a):Witajcie,
Czy ktoś z Was jechał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez Barwinek, Koszyce itd.... Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że droga krajowa równoległa do autostrady słowackiej prze Budimir jest rozkopana, drugi wątek, czy przed samą granicą węgierską, gdzieś za Koszycami pojawiła się nowa droga ekspresowa do granicy węgierskiej (ponoć jest płatna???). Wszystkie te niusy mam od kumpla który jedzie pierwszy raz i strasznie wszystkim się interesuje i przeżywa, ktoś mu nagadał, że na tej nowej ekspresówce walą wszystkim bezwinietowcom straszne mandaty... Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.
DK

Znajomi wrócili tydzień temu z Chorwacji i nie jest rozkopana. Powiedzieli by mi, bowiem za 2 tygodnie również jadę. Nową ekspresówką można jechać skręcając w prawo, a jadąc prosto PRZEZ WIADUKT pojedziesz starą drogą. Prawda jest, że jest na drogach bardzo dużo policji i dają mandaty już za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 5 km\h. Ale u nich to juz norma.
sławek78
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławek78 » 15.07.2014 13:39

kojacek napisał(a):
kodens79 napisał(a):Dziś jadąc D1 od granicy do Ostravy autostrada jest w fatalnym stanie czasami jest ograniczenie do 80km/h uważajcie bo naprawdę warto zwolnić kocie łby są straszne .
[...]

Na dość nowej autostradzie pojawiły się spore nierówności??? 8O


Cześć
Jechałem na wiosnę do Pragi i odcinek do Brna nie był taki zły.Dopiero od Brna do Pragi -dramat.
Czy ktoś jechał ostatnio odcinkiem od granicy do Brna i może napisać jak wygląda sytuacja obecnie ?

Mirosław
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 15.07.2014 15:44

Dzięki za info. Mi przekazano, że rozkopany jest odcinek krajówki między Koszycami a Presov, ale skoro mówisz że twoi znajomi byli tydzień temu, to zaryzykuję i dam sobie spokój z ich płatnymi odcinkami.
DK


M@rlon napisał(a):
head napisał(a):Witajcie,
Czy ktoś z Was jechał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez Barwinek, Koszyce itd.... Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że droga krajowa równoległa do autostrady słowackiej prze Budimir jest rozkopana, drugi wątek, czy przed samą granicą węgierską, gdzieś za Koszycami pojawiła się nowa droga ekspresowa do granicy węgierskiej (ponoć jest płatna???). Wszystkie te niusy mam od kumpla który jedzie pierwszy raz i strasznie wszystkim się interesuje i przeżywa, ktoś mu nagadał, że na tej nowej ekspresówce walą wszystkim bezwinietowcom straszne mandaty... Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.
DK

Znajomi wrócili tydzień temu z Chorwacji i nie jest rozkopana. Powiedzieli by mi, bowiem za 2 tygodnie również jadę. Nową ekspresówką można jechać skręcając w prawo, a jadąc prosto PRZEZ WIADUKT pojedziesz starą drogą. Prawda jest, że jest na drogach bardzo dużo policji i dają mandaty już za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 5 km\h. Ale u nich to juz norma.
olosuperkolo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olosuperkolo » 15.07.2014 18:30

Witam,
Za 3 tygodnie ruszam po raz pierwszy do HR, byłem już kilkakrotnie, jednak "tylko" autokarem, teraz jadę autem, punkt startu to Świdnica, jak myślicie jest sens jechać do granicy na Boboszów i później przez góry do Brna? czy jednak A4, potem A1?
Borek123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borek123 » 15.07.2014 19:29

M@rlon napisał(a):
Borek123 napisał(a):No dobra, jest trasa z google maps, ale którędy lepiej jechać, bo z tego co widzę na tej mapce sporo tam remontów.

Ja proponuję Ci jechać: Augustów, Białystok, Lublin ( obwodnica), Rzeszów ( obwodnica autostradowa), Barwinek ( brak remontów), Presov, Koszyce, Miskolc, Budapest, Letenye, Zagrzeb, .....
Argumenty: Droga Białystok,Lublin, Rzeszów to mało uczęszczana trasa, więc można się w miarę szybko poruszać. Lublin ma obwodnicę, przez Rzeszów w miarę szybko przejedziesz ( mozna obwodnicą, można normalnie). Droga Barwinek - Rzeszów - bez remontów. Przez Słowację możesz przejechać nie płacąc za autostrady i niewiele tracisz czasowo - jest to odcinek ok. 30 km ( Presov - Koszyce), który omijasz drogą równoległą. Potem od Miskolca masz już tylko i wyłącznie autostradę.

Dzięki i jeszcze jedno pytanie, Budapeszt normalnie przez centrum pokonać?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10900
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2014 21:13

olosuperkolo napisał(a):Witam,
Za 3 tygodnie ruszam po raz pierwszy do HR, byłem już kilkakrotnie, jednak "tylko" autokarem, teraz jadę autem, punkt startu to Świdnica, jak myślicie jest sens jechać do granicy na Boboszów i później przez góry do Brna? czy jednak A4, potem A1?


myślę, że ładowałbym na Mohelnice i dalej Olomouc, Brno...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.07.2014 15:04

kojacek napisał(a):
kodens79 napisał(a):Dziś jadąc D1 od granicy do Ostravy autostrada jest w fatalnym stanie czasami jest ograniczenie do 80km/h uważajcie bo naprawdę warto zwolnić kocie łby są straszne .
[...]

Na dość nowej autostradzie pojawiły się spore nierówności??? 8O


W uzupełnieniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi-na naszej jeszcze ciepłej, ledwo oddanej A1 też jest jakieś zwężenie i ograniczenie prędkości, ale biorąc pod uwagę jaki jest tam ruch to jedynym utrudnieniem jest jazda z prędkością ~80km/h a nie w okolicach 130-140.
A remont czeskiego odcinka potwierdził znajomy. Ale też nie ma problemów.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 18.07.2014 12:00

Borek123 napisał(a):
M@rlon napisał(a):
Borek123 napisał(a):No dobra, jest trasa z google maps, ale którędy lepiej jechać, bo z tego co widzę na tej mapce sporo tam remontów.

Ja proponuję Ci jechać: Augustów, Białystok, Lublin ( obwodnica), Rzeszów ( obwodnica autostradowa), Barwinek ( brak remontów), Presov, Koszyce, Miskolc, Budapest, Letenye, Zagrzeb, .....
Argumenty: Droga Białystok,Lublin, Rzeszów to mało uczęszczana trasa, więc można się w miarę szybko poruszać. Lublin ma obwodnicę, przez Rzeszów w miarę szybko przejedziesz ( mozna obwodnicą, można normalnie). Droga Barwinek - Rzeszów - bez remontów. Przez Słowację możesz przejechać nie płacąc za autostrady i niewiele tracisz czasowo - jest to odcinek ok. 30 km ( Presov - Koszyce), który omijasz drogą równoległą. Potem od Miskolca masz już tylko i wyłącznie autostradę.

Dzięki i jeszcze jedno pytanie, Budapeszt normalnie przez centrum pokonać?


Zależy o której godzinie będziesz przejeżdżał i w jaki dzień. Jezli weekend to przez centrum. Mnie jak jadę wychodzi przejazd przez Budapeszt w sobote pomiędzy 11 a 14. Zawsze wówczas jadę przez centrum i nie ma problemów. Nocą również przez centrum. Zwykły dzień - mnie trudno powiedzieć, bo zawsze jeździłem w weekendy. Wracam w soboty około 15-17 i tez nie ma problemów z przejazdem.
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 18.07.2014 13:18

Jak wygląda przejazd trasą nr 81 na Węgrzech ? W zeszłym roku zagalopowałem się aż do budapesztu i nadłożyłem jakieś 120km, w tym roku znów planuje trasę przez Węgry ale zastanawiam się nad skróceniem drogi właśnie przez 81
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2014 17:18

bidziaq napisał(a):Jak wygląda przejazd trasą nr 81 na Węgrzech ?



Bezproblemowo - lekko, łatwo i przyjemnie. :D :D

Bardzo dobry skrót.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014
Trogir - którędy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 18.07.2014 17:25

Hello!

Po wielu bojach myślowych postanowiłem, że jedziemy w tym roku do Trogiru (lub okolic). Makarsa wielkościowo nam pasowała, więc Trogir (jako niemal identyczny) też pewnie będzie :)

Którędy jechać? Jedziemy z Warszawy. Wybrać trasę SK-HU czy Cz-A-Slv?

Niestety (albo stety) będę musiał kupować winiety miesięczne, więc koszta też mają jakieś znaczenie :-)

Dzięki za sugestie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone