Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 11:25

Darkos napisał(a):To co opisujesz o wyjeździe ze swoją mamą, ja miałem podobnie.
W 2010 kiedy nasz najstarszy syn skończył 18 lat już podziękował za wspólne wakacje.
Wtedy do auta mogła zmieścić się jedna osoba.
Pojechała mama.
Też chciałem jej pokazać Tą Cudowna Chorwację.
Dwa tygodnie w Dubie Peljeskiej-tam jest cudnie.

Ale pisz dalej.


Już zaczynam i dziękuję za obecność :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1728
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.11.2012 11:43

Dołączam się do czytania i oglądania :D
Wprawdzie kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi, ale może uda mi się jeszcze znaleźć jakiś kawałek wolnego miejsca i sobie przycupnę gdzieś w kąciku, może być na stojaka :wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 11:49

Odcinek drugi - etap przygotowań , czyli jak przekonać Mamę ...

O słuszności swojej decyzji w sprawie zabrania Mamy do Cro , byliśmy przekonani. Jednak nie do końca przekonana była ONA.

Od sierpnia 2011 , do lipca 2012 , podsuwaliśmy Jej co jakiś czas pomysł wspólnego wyjazdu , ale zawsze pojawiało się jakieś "ale".

Problemu w zasadzie nie było , bo zawsze "w ciemno" jeżdzimy , tak właściwie do końca nie znamy terminu ( jakiś tydzień "przed" zapada decyzja ),więc kwater nie musieliśmy rezerwować ( plany były oczywiście , ale jak zwykle wiosną okazało się ze daty wyjazdu znać nie będziemy , więc rezerwowanie kwatery nie wchodziło w grę ).

Początkiem lipca zaczęliśmy się zastanawiać ( właściwie to ja zaczęłam , bo zapracowany mąż dostaje gotowy plan wyjazdu i jeszcze się nie zdarzyło , aby zaprotestował :lol: ) gdzie w tym roku się udać.

Plany były dwa.

Jeśli Mama nie da się przekonać , będzie tydzień na Riwierze Makarskiej ( jak zawsze ) i tydzień na Riwierze Omiskiej , bo tam byliśmy tylko przejazdem .Rozważaliśmy Marusici i Pisak.

Jeśli Mama pojedzie , pierwszy tydzień pozostanie bez zmian , drugi będzie Peljesac , bo tam już byliśmy , i wiemy że będziemy mogli Jej pokazać jedno z piękniejszych miejsc w Cro.

W połowie lipca decyzja Mamy jest bardziej na NIE , niż na TAK , więc mąż wpada na genialny plan.

-Prezentów się nie oddaje , prawda ?
-Mhm.....
-Ok., przyspieszymy Babci urodziny , może się nie pogniewa :wink:

Dwa dni póżniej , odbywa się przyspieszona "mini impreza" urodzinowa , i MAMA dostaje w prezencie zaproszenie na dwutygodniowe wakacje w Chorwacji. :oczko_usmiech:

Jest zaskoczenie , radość , niepewność ....

Dziewczynki już wiedzą że jedzie z nami Babcia.
Ostatnio edytowano 29.11.2012 21:21 przez Iwona75, łącznie edytowano 1 raz
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1728
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.11.2012 12:07

Matka siedzi z tyłu

Pierwsze skojarzenie, kiedy przeczytałem alternatywny tytuł relacji - Czy jedzie z nami Babcia :lol:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 06.11.2012 12:09

Zasiadam i ja,
w którymś tam rzędzie, nie ważne w którym, ważne żeby widać było zdjęcia :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2012 12:12

PabloX napisał(a):Matka siedzi z tyłu

Pierwsze skojarzenie, kiedy przeczytałem alternatywny tytuł relacji - Czy jedzie z nami Babcia :lol:

Mi się ten alternatywny tytuł bardzo spodobał :)
I wcale nie dlatego że pierwszym skojarzeniem było Czy leci z nami pilot 8O :lol:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1728
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.11.2012 12:17

Czy leci z nami pilot też mi przyszło do głowy, ale jako drugie skojarzenie, tuż po scenie z Misia :D

Czyli relacja oddziaływuje na wyobraźnię, oby tak dalej :hut:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 06.11.2012 12:27

Atmosfera powoli się zagęszcza...


:wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 12:32

Witam nowych czytelników , miejsca wolne jeszcze dostępne , zdjęcia będzie widać już wkrótce .

Skojarzenia z jednym z alternatywnych tytułów mamy bardzo podobne ( ale się uśmiałam , ogladając fragment filmu :lol: ), miło mi że się podoba.

Chwilka wolnego dzisiaj czasu jeszcze mi pozostała , postaram się "dojechać " na Riwierę....
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 12:53

Odcinek trzeci - witaj Chorwacjo !

Nadszedł dzień wyjazdu . I tutaj rozpisywała się nie będę , bo standardowo wyjechaliśmy ok.6 rano , trasa jak rok wcześniej wiodła przez Słowację i Węgry , a Chorwacja przywitała nas ulewnym deszczem.

Mile zaskoczeni byliśmy pustą autostradą na Węgrzech ( od Budapesztu ) , mimo że jechaliśmy w środku tygodnia ruch był niewielki , w zasadzie to jakby go wcale nie było.

Przyjemnie się jechało , młodsze dziecię przeszło matamorfozę od ubiegłego roku i spokojnie sobie siedziało , oglądało książeczki , rozładowywało energię podczas krótkich postojów.

Ok.16 pojawiła się nuda , wiec został wyciągnięty ostatni as z rękawa i "Mały miś" towarzyszył nam aż do miejscowości Gospic , gdzie postanowiliśmy zatrzymać się na nocleg.

Z noclegiem łatwo nie było , prywatne kwatery w okolicy były pozajmowane , w końcu trafiliśmy do motelu ,po obniżeniu ceny przez panią w recepcji , postanowiliśmy zostać.

Po deszczu nie było oczywiście śladu , za to upał....w tym miejscu klima była dużym plusem.

Rano podudka , szybka kawusia i dalej na wybrzeże.

Mama zaczyna wczuwać się w sytuację , sprawdza na mapie gdzie jesteśmy.....

Słoneczko grzeje , dziewczyny śpiewają , mijamy kolejne tunele , a mnie chce się smiać :D !
Bo już coraz bliżej ! :wink:

Postój na śniadanko i w tym miejscu tradycyjne pierwsze fotki.

Obrazek

Obrazek

Zainteresowanie ze strony Mamy rośnie , a mnie się wydaje że cykady specjalnie dla nas , dają powitalny koncert.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 13:15

Po kikudziesięciu kilkometrach , pojawiają sie pytania.
-To od czego zaczynamy ? Riwiera , czy Peljesac ?
- czas mamy niezły , może Peljesac....a może nie...albo tak , raczej tak....
- zaraz będzie zjazd na Riwierę.....
-to może jednak tutaj....albo nie
-kobieto ! decyduj ! zjeżdzać , czy nie ?
-zjeżdżaj , ja już chcę nad Jadran !

I zjeżdżamy . Tradycyjnie zatrzymujemy się w naszym ulubionym punkcie widokowym i rozpoczynamy nasze piąte wakacje w Cro.

Obrazek

- I jak tam Mamo ? Ładnie ?
-Pięknie.....
-przecież Ci mówiłam , że Chorwacja zaczyna się w Dalmacji....
Ostatnio edytowano 06.11.2012 14:15 przez Iwona75, łącznie edytowano 2 razy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13440
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.11.2012 13:51

Przyjemnie się czyta, piękne zdjęcia, a to ostatnie jakby moje :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 06.11.2012 14:13

Rzeczywiście pięknie się zaczyna. 8O
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 06.11.2012 19:23

Spóźniony dosiadam się.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 06.11.2012 19:50

czyżby, za zakrętem był Pisak :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone