Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 05.11.2012 21:38

Bardzo się cieszę, że jednak zabrałaś się za relację z Cro :D
Mam nadzieję, że znajdę czas, żeby ją na bieżąco czytać. Niestety ostatnio nie mam go ani na pisanie swojej ani śledzenie innych... :(

Peljesac to nasze pierwsze spotkanie z Cro, do tego jako całkiem młode małżeństwo, właściwie taka druga podróż poślubna :D Mamy same miłe wspomnienia dlatego z przyjmnością tam wrócę.
Natomiast Rivierę Makarską znam jedynie z drogi, więc też chętnie poczytam i poglądam :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.11.2012 21:41

Zakotwiczam tu na dłużej :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.11.2012 21:42

Również pozwolę sobie z zaproszenia skorzystać. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 05.11.2012 22:07

Aldonka napisał(a):Zakotwiczam tu na dłużej :)


Aldonka -" przytulam" sie do Ciebie! :)
Moge? ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 05.11.2012 22:18

byłem w tym roku w Pisaku ,blisko Riwiery Makarskiej chetnię powspominam :D.pisz ,wstawiaj foty-napewno będzie miło .Pozdrowiena :papa:
andriuszka1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriuszka1 » 05.11.2012 22:44

I ja tu zagoszczę,wszak Makarska (konkretnie Podgora) i Peljesac to mój trzytygodniowy,czerwcowy wyjazd
do Chorwacji w 2013 roku.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.11.2012 22:55

Takich tłumów w czytelni ,to ja się nie spodziewałam.....Aż się boję że nie podołam...... :oops:

Witam wszystkich razem i każdego z osobna , jak widzę , zasiadły nawet TE DWIE PANIE , które wspominałam na Peljesacu ( Basiu , Aldonko , fajnie że jesteście :lol: ).

Tych , których nie wspominałam , również miło mi tutaj gościć , mam nadzieję , że każdy znajdzie w tej relacji coś dla siebie. Postaram się aby było szybko , kolorowo i wesoło.

Zabieram się za pierwszy odcinek , więc kto jeszcze nie śpi i spać się nie wybiera , będzie mógł wkrótce przeczytać :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12750
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.11.2012 23:08

Makarska (ale riwiera bez samej Makarskiej - miasta :wink: ) i Peljesac (a w zasadzie jego fragmenty) to były etapy mojego pierwszego :) spotkania z Cro, więc z wielką przyjemnością :) "wrócę" tam z Twoją rodzinką.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.11.2012 23:19

Basiulinek napisał(a):
Aldonka napisał(a):Zakotwiczam tu na dłużej :)


Aldonka -" przytulam" sie do Ciebie! :)
Moge? ;)

Pewnie :)

Nie mogę się doczekać opowieści i zdjęć :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.11.2012 23:27

Odcinek pierwszy - czyli o narodzinach pomysłu na wakacje z Babcią

Babcią - naszych dziewczynek oczywiście , więc słów kilka na ten temat.

Jak do tej pory , wszystkie wakacje , odkąd staliśmy się rodziną , spędzaliśmy we własnym gronie.
Na krótkie wypady , jedno , czy kilkudniowe , chętni przeważnie byli , ale gdy była mowa o dłuższym pobycie , pojawiały się tysiące powodów , uniemożliwiające wspólny wyjazd.
Po kilku próbach ( lat temu wiele...) przestalismy w ogóle szukać towarzystwa na takie wypady ( o , przepraszam , raz towarzystwo samo nas znalazło i zapytało czy może się dołączyć - gdyby czasem....Kasiu i Arturze , pozdrawiam ciepło....). Jeżdziliśmy najpierw tylko z jedną córą , póżniej dołączyła druga.
I świetnie czuliśmy się we własnym towarzystwie , a często zdarzało się tak , że poznawaliśmy miłych ludzi już na miejscu i od czasu do czasu spędzaliśmy razem wieczór.
W sumie podobały się nam takie wyjazdy , mieliśmy czas tylko dla siebie , nikt nas nie ograniczał , robilismy to , na co mieliśmy ochotę.

Ale w ubiegłym roku , gdy po raz kolejny zachwycałam się urokami Chorwacji , przyszło mi do głowy , że chciałabym kawałeczek tego pięknego kraju , pokazać swojej Mamie.

Bo....Mama była kilka lat wcześniej w Chorwacji , ale nie zauroczył Jej ten kraj....

Pojechała " w ciemno " na Istrię.

Ani Ona , ani dwie osoby z Nią podróżujące , nie bardzo wiedzialy gdzie jechać , czego szukać .....

Skończyło się na tym , że kwaterę znalezli póżno w nocy , z daleka od plaży , na plaży były ostre kamienie i betony , w wodzie pływaly glony.....
Oglądałam zdjęcia , faktycznie , to nie była NASZA CHORWACJA !

Przez kilka lat , Mama nie dawała się przekonać , że Chorwacja jest piękna , mimo iż oglądała nasze zdjęcia.

I własnie w ubiegłym roku , będąc na takiej pięknej wyspie , z której fotkę zaraz tutaj wrzucę , pomyślałam sobie
" kurcze , to niemożliwe , żeby Ona tego nie widziała !"
I z tej właśnie wyspy wysłałam SMS-a "MAMO, TU JEST CUDNIE, MUSISZ TO ZOBACZYĆ"

Obrazek

Poznaje ktoś to miejsce ?
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.11.2012 23:48

dangol napisał(a):Makarska (ale riwiera bez samej Makarskiej - miasta :wink: ) i Peljesac (a w zasadzie jego fragmenty) to były etapy mojego pierwszego :) spotkania z Cro, więc z wielką przyjemnością :) "wrócę" tam z Twoją rodzinką.


Danusiu , miło że zagladnęłaś.

I uwierz mi , Makarska - miasto ,też ma w sobie nieco uroku. O ósmej rano.... :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.11.2012 00:37

Basiulinek napisał(a):
Aldonka -" przytulam" sie do Ciebie! :)
Moge? ;)


A ja w środeczek....też mogę :?: :lol: :wink:

Cześć Iwonko :papa: super że piszesz....
Muszę sprawdzić czy powrót do przeszłości jest tak samo fajny jak pierwszy raz (prawdopodobnie też mnie to czeka)
Będę u Ciebie pilnował regularności tak jak ty u mnie...... :oczko_usmiech:

Pozdrowionka.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.11.2012 09:45

CROberto napisał(a):
Basiulinek napisał(a):
Aldonka -" przytulam" sie do Ciebie! :)
Moge? ;)


A ja w środeczek....też mogę :?: :lol: :wink:

Cześć Iwonko :papa: super że piszesz....
Muszę sprawdzić czy powrót do przeszłości jest tak samo fajny jak pierwszy raz (prawdopodobnie też mnie to czeka)
Będę u Ciebie pilnował regularności tak jak ty u mnie...... :oczko_usmiech:

Pozdrowionka.


Witaj Robert , cieszę się , że wkomponowałeś się w takie piękne otoczenie.
Brakuje jeszcze dwóch PAŃ , i będziemy mieli komplet tych , o których myślałam będąc w Cro :wink:

Powrót do przeszłości jest nawet lepszy niż ten " pierwszy raz ".Coś już wiesz , a jeszcze sporo do odkrycia....

A regularność......będę się starała.... :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 06.11.2012 11:07

To co opisujesz o wyjeździe ze swoją mamą, ja miałem podobnie.
W 2010 kiedy nasz najstarszy syn skończył 18 lat już podziękował za wspólne wakacje.
Wtedy do auta mogła zmieścić się jedna osoba.
Pojechała mama.
Też chciałem jej pokazać Tę Cudowna Chorwację.
Dwa tygodnie w Dubie Peljeskiej-tam jest cudnie.

Ale pisz dalej.
Ostatnio edytowano 07.11.2012 15:49 przez Darkos, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.11.2012 11:25

Siadaj Robercik, siadaj :)

Tak mi się jakoś wzruszyło jak czytałam o Twojej Mamie. Ja mam tylko tatę, mama zmarłą jak miałam 8 lat. Mój tata całe swoje życie poświecił, żeby mi było dobrze, żebym wszystko miała. Teraz, kiedy mogę się mu odwdzięczyć i choćby pokazać kawałek świata, kawałek swojego raju - jemu się nie chce :) Bo za daleko, bo za gorąco, bo.....itd. Ale nie odpuszczam, namawiam i namawiać na wspólną Cro będę i mam teraz sprzymierzeńca w namowach - Julkę :D I coś mi się zdaje, że jej jednej może się to udać :D

Iwona75 napisał(a):Poznaje ktoś to miejsce ?

Ja nie poznaję, bo poza Peljesacem mało widziałam, ale zaryzykuję (co najwyżej nie trafię jak zwykle :) ) - czyżby Hvar? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone