Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8660
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.01.2019 09:56

Bem-vindo à Lagos

Na początek dobra rada :). Gdybyście się wybierali w sezonie na Algarve (a nasz wrzesień to tam pełnia sezonu!) poszukajcie sobie noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem :oczko_usmiech: .
Ja zabrałam się za temat w czerwcu i przebierałam w ofertach dawno już przebranych, do tego w cenach kosmicznych. Perspektywa płacenia za pokój ze wspólną łazienką na korytarzu 70 € z dobę bolała mnie bardzo :? . Regularnie przeglądałam booking i airbnb, aż końcu w lipcu przyszło olśnienie. Skoro na drugą część pobytu i tak planujemy wypożyczyć auto, żeby pojeździć po plażach Costa Vicentiny to może podzielmy te noclegi. Znalezienie w Lagos noclegu na cztery dni okazało się już nieco prostsze niż szukanie go na cały tydzień :).

Tym sposobem zamieszkaliśmy w Angela Guest House u babci Angeli jak ją pieszczotliwie nazwaliśmy. Starsza pani jest Francuską, a męża Portugalczyka poznała na wakacjach w Maroku. Jakiś czas mieszkali w Paryżu, potem przenieśli się do Lagos. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam, bo Angela tak mówiła po angielsku jak ja po francusku. Czyli wcale :lol: .
Małżeństwo samo mieszka w gest hausie i wynajmuje tam turystom trzy pokoje. Do dyspozycji gości są dwie wspólne łazienki oraz kuchnia. Za gościnę zapłaciliśmy równe 200€ w gratisie dostając skromne śniadanie w postaci tostów z własnej roboty dżemami w dwóch smakach (pyszne :D ) i pomarańczy.

Angela Guest House mieści się w tym bloku po lewej, niedaleko od centrum Lagos.

Obrazek


A to nasz widok z okna :).

Obrazek

(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8660
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.01.2019 09:56

Mimo, że zrobiło się już dość późno, a do tego pochmurno nie mogliśmy sobie odmówić zamoczenia w oceanie chociaż nogi . Najbliżej mamy na Praia do Pinhão.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Okazuje się, że w wyniku pływów morskich ocean wszamał znaczną część plaży :).

Obrazek


Przechodzimy na drugą część praji 8) .

Obrazek


Patrzymy sobie jakiś czas na fale.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i wracamy póki jeszcze się da nie mocząc ubrań :D .

Obrazek


:hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2019 10:01

Piękne widoki - czekam na więcej. :lol:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 31.01.2019 12:10

Fajnie spacerowało się z wami po Lizbonie. Mimo dwukrotnego pobytu w tym mieście jeszcze nie zajrzeliśmy we wszystkie kątki. Jeśli chodzi o Park Narodów to mam bardzo podobne zdanie do waszego - gdyby nie Oceanarium nie byłoby najmniejszej potrzeby zapuszczania się w tamte rejony. Samo Oceanarium super - szczególnie dla dzieciaków - mój junior był zachwycony.

Czekam na Algarve. Chociaż nie jest to moja ulubiona część Portugalii :oops: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2019 22:52

W sumie fajna lokalizacja w Lagos - od naszej Vilabranca
Podobny dystans mieliście do Praia dos Estudantes

My z Vilabranca, gdzie spędzilismy tez 4 noce najbliżej mieliśmy na Dona Ana :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8660
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.02.2019 22:18

Janusz Bajcer napisał(a):Piękne widoki

A to dopiero początek :wink: .



Aglaia napisał(a):Czekam na Algarve. Chociaż nie jest to moja ulubiona część Portugalii .

Ja nie mam jeszcze swojej ulubionej części Portugalii :).
A Algarve? Na pewno zobaczyć warto. A nawet trzeba :!: . Koniecznie, bo pięknie tam :D . Ale popularność tego wybrzeża, tłumy turystów, ścisk na plażach sprawiają, że nie jest to dla mnie wymarzone miejsce na urlop. Odcinek między Albufeirą, a Lagos to ogromny turystyczny kombinat. Można jednak zacisnąć zęby dla tych zachwycających widoków 8) .



tony montana napisał(a):W sumie fajna lokalizacja w Lagos - od naszej Vilabranca

Twojej Vila też się przyglądałam szukając dachu nad głową. I Myszę też pytałam o jej miejscówkę.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.02.2019 22:37

A Ty już we słonecznej Italii? :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8660
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.02.2019 23:03

mysza73 napisał(a):A Ty już we słonecznej Italii? :smo:

W pewnym sensie tak :wink: . Pracuję nad relacją z Apulii :mrgreen:.

A jak pytasz o Neapol, to lądujemy za tydzień. Jak kontrolerzy lotów pozwolą :roll: :evil: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.02.2019 23:06

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):A Ty już we słonecznej Italii? :smo:

W pewnym sensie tak :wink: . Pracuję nad relacją z Apulii :mrgreen:.
Bardzo mnie cieszy Twoja pracowitość :oczko_usmiech:
Ale o Algarve nie zapominaj :smo:

marze_na napisał(a):A jak pytasz o Neapol, to lądujemy za tydzień. Jak kontrolerzy lotów pozwolą :roll: :evil: .
Trzymam kciuki :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.02.2019 10:20

Hehehe, Bari po raz 16, a Neapol? (8?) ?;)

Hihihi

:roll: :lol: :lol: :lol:
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 02.02.2019 18:49

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8660
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.02.2019 19:59

altezza napisał(a):
marze_na napisał(a):Gdybyście się wybierali w sezonie na Algarve (a nasz wrzesień to tam pełnia sezonu!) poszukajcie sobie noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem :oczko_usmiech:

Algarve jest bardzo popularne od marca do pazdziernika, dla Irlandczykow i Brytyjczykow jest jak dla nas Baltyk latem.

Wydaje mi się, że przynajmniej co drugi samolot lądujący w Faro był z Wysp Brytyjskich :D . Dużo spotykaliśmy też Niemców.



altezza napisał(a):Lagos i Costa Vicentina to dla mnie kwintesencja Algarve. Duzo bardziej niz glosna i imprezowa Albufeira.

Ja najlepiej wspominam długie, piaszczyste plaże Costa Vicentiny 8) . Ale wszystko to wyjdzie w relacji :D .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2019 20:59

marze_na napisał(a):
altezza napisał(a):
marze_na napisał(a):Gdybyście się wybierali w sezonie na Algarve (a nasz wrzesień to tam pełnia sezonu!) poszukajcie sobie noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem :oczko_usmiech:

Algarve jest bardzo popularne od marca do pazdziernika, dla Irlandczykow i Brytyjczykow jest jak dla nas Baltyk latem.

Wydaje mi się, że przynajmniej co drugi samolot lądujący w Faro był z Wysp Brytyjskich :D .

Dlatego jak pisałem w relacji, terminal w Faro jest podzielony na 2 części, dla "Wyspiarzy" i reszty świata... :)
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 03.02.2019 02:16

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.02.2019 16:37

Taka długa przerwa ... 8O ... czyżby kolejny wyjazd ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone