Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na wakacje w kwietniu-help!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014
Pomysł na wakacje w kwietniu-help!

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 07.03.2016 01:50

Zakładam tutaj wątek, ale jak się dowiem czegoś ciekawego to można usunąć :wink:

Otóż! Jako, że ja prawie całe życie jeździłam na wakacje do CRO to teraz, chcąc jechać gdzieś indziej, czuję się jak ślepiec, któremu każą odgadywać kolory :roll: Dostałam bojowe zadanie wymyślić nam miejsce na wakacje, ale średnio przychodzi mi coś do głowy. Może Wy pomożecie.
Trochę pisałam w wątku o Wyspach Kanaryjskich, ale tam nie ma hotelu, który możemy mieć za friko 8) , więc odpada.
Wymyśliłam Hurghade, ale moi znajomi, którzy byli w zeszłym roku w maju odradzają bardzo, jako że podobno przez sytuacje z zamachami itp. bardzo obniżył się poziom kurortów oraz spadł poziom obsługi gości 8O <prawda to? ktoś, coś?>

Już piszę, czego potrzebuję: potrzebuję słonka, ale nie za dużo-tak 25 stopni to optymalna temperatura, 27 max. Chciałabym pomoczyć doopkę w wodzie, więc byłoby fajnie, gdyby była w miarę ciepła. W zasadzie zależy nam na miejscu, gdzie albo się trochę wygrzejemy i pokąpiemy (stąd Egipt), albo troszkę obijemy o słońce i fajnie pozwiedzamy. Niemniej nie może to być zwiedzanie bardzo wyczerpujące. Bardzo odległe kraje też odpadają ze względu na długość lotu.
Wszystko rozbija się o to, że pod koniec kwietnia będę w prawie szóstym miesiącu ciąży i to implikuje wybór miejsca oraz to, co będziemy robić. Jest to ostatni dzwonek na porządne wakacje, więc musimy (!!!) to wykorzystać.

Co sądzicie o tym Egipcie? Od razu mówię, że mamy dostępny czterogwiazdkowy hotel (sieciówka) z europejskim wyżywieniem, więc chyba nie powinnam się niczym zatruć (teoretycznie)? Myślałam też może o Turcji albo Portugalii, ale w kwietniu chyba zimnawo tam ?:roll:

Ma ktoś jakiś pomysł? Był ktoś w ciąży na wakacjach? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie :-)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.03.2016 02:09

iwoniczanka napisał(a):Trochę pisałam w wątku o Wyspach Kanaryjskich, ale tam nie ma hotelu, który możemy mieć za friko 8) , więc odpada.
Wymyśliłam Hurghade <...>

Jeśli masz w Hurghadzie hotel za friko, to nic tego nie przebije. Po prostu bierz i leć.

iwoniczanka napisał(a):Myślałam też może o Turcji albo Portugalii, ale w kwietniu chyba zimnawo tam ?:roll:

Osobiście polecałbym właśnie Kanarki, ew. Maderę - jednak bezpieczna temperatura kąpieli bardziej w basenie, niż w oceanie. Podobnie ma się sprawa z portugalskim Algarve.
W ciąży nie byłem; jeśli zwiedzanie Cię interesuje, to w tej chwili na pierwszej stronie masz moje wątki traktujące o wymienionych rejonach.

Pozdrawiam,
Wojtek
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 07.03.2016 02:30

Franz napisał(a):
iwoniczanka napisał(a):Trochę pisałam w wątku o Wyspach Kanaryjskich, ale tam nie ma hotelu, który możemy mieć za friko 8) , więc odpada.
Wymyśliłam Hurghade <...>

Jeśli masz w Hurghadzie hotel za friko, to nic tego nie przebije. Po prostu bierz i leć.

iwoniczanka napisał(a):Myślałam też może o Turcji albo Portugalii, ale w kwietniu chyba zimnawo tam ?:roll:

Osobiście polecałbym właśnie Kanarki, ew. Maderę - jednak bezpieczna temperatura kąpieli bardziej w basenie, niż w oceanie. Podobnie ma się sprawa z portugalskim Algarve.
W ciąży nie byłem; jeśli zwiedzanie Cię interesuje, to w tej chwili na pierwszej stronie masz moje wątki traktujące o wymienionych rejonach.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dziękuję! Chętnie poczytam.
Hotel mamy za friko wszędzie, gdzie są hotele tej sieciówki (bardzo duży wybór w Europie i trochę mniejszy poza), ale akurat na Kanarach nie mają, a szkoda. W Portugalii i Turcji już tak :) Egipt przyszedł mi do głowy dlatego, że jest tam ciepło, woda też ciepła, widoki pod wodą zacne i w zasadzie jak na tydzień grzania tyłków i po prostu oderwania się od rzeczywistości w zupełności wystarczy, ale wszyscy mnie straszą tym Egiptem-bo obsługa się skiepściła, bo pewnie się zatruję ichnim żarciem, bo coś tam.... Stąd wątpliwości. A znowu intensywnego zwiedzania sama się boję, bo niestety za dużo nie pochodzę-od razu zaczynam sapać jak stary dziad, nawet przy małych dystansach, hahah. W grę wchodzi więc wypożyczenie auta i zwiedzanie w ten sposób jak już :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.03.2016 02:42

iwoniczanka napisał(a):Egipt przyszedł mi do głowy dlatego, że jest tam ciepło, woda też ciepła, widoki pod wodą zacne i w zasadzie jak na tydzień grzania tyłków i po prostu oderwania się od rzeczywistości w zupełności wystarczy, ale wszyscy mnie straszą tym Egiptem-bo obsługa się skiepściła, bo pewnie się zatruję ichnim żarciem, bo coś tam....

Jeśli nie miałabyś zamiaru ruszać się poza strzeżony teren hotelu i plaży, to osobiście bym się Hurghady nie bał. W kwestii wyżywienia zwykłe środki ostrożności - nic surowego, reszta jest OK.

Jeśli wolisz wynająć samochód i coś pooglądać, to polecam wcześniej wymienione zakątki. Skoro masz możliwość noclegów w Algarve - brałbym w ciemno. rzuć okiem na ostatnie kilkanaście stron tego wątku - Algarve jest przepiękne, można zwiedzać samochodem.

Pozdrawiam,
Wojtek
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 07.03.2016 03:31

Franz napisał(a):
iwoniczanka napisał(a):Egipt przyszedł mi do głowy dlatego, że jest tam ciepło, woda też ciepła, widoki pod wodą zacne i w zasadzie jak na tydzień grzania tyłków i po prostu oderwania się od rzeczywistości w zupełności wystarczy, ale wszyscy mnie straszą tym Egiptem-bo obsługa się skiepściła, bo pewnie się zatruję ichnim żarciem, bo coś tam....

Jeśli nie miałabyś zamiaru ruszać się poza strzeżony teren hotelu i plaży, to osobiście bym się Hurghady nie bał. W kwestii wyżywienia zwykłe środki ostrożności - nic surowego, reszta jest OK.

Jeśli wolisz wynająć samochód i coś pooglądać, to polecam wcześniej wymienione zakątki. Skoro masz możliwość noclegów w Algarve - brałbym w ciemno. rzuć okiem na ostatnie kilkanaście stron tego wątku - Algarve jest przepiękne, można zwiedzać samochodem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Przeglądałam już ten wątek-widoki nieziemskie!!!! Wcale nie ułatwiasz mi sprawy :D Zaraz jeszcze popatrzę na temperaturę powietrza w kwietniu w Portugalii. Na ocean nie liczę, tak jak wspomniałeś-woda na pewno będzie zbyt zimna, ale plaża Santa Cruz jest warta odwiedzenia nawet bez zamiarów kąpieli <3 Piękne są te wybrzeże, przewijam strony wątku i co chwilę rejestruję coraz piękniejsze widoki. Powiedz mi, proszę-orientujesz się, jak wygląda tam wypożyczenie auta (także cenowo)? Zapewne w hotelu pomogą mi to załatwić?

Pozdrawiam!
Monika
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.03.2016 23:53

iwoniczanka napisał(a):Powiedz mi, proszę-orientujesz się, jak wygląda tam wypożyczenie auta (także cenowo)? Zapewne w hotelu pomogą mi to załatwić?

Wachlarz cen jest spory. Najlepiej, jak wejdziesz w wyszukiwarkę i rzucisz hasłem "car hire", podając konkretną nazwę miasta.
Z moich doświadczeń wynika, że taniej jest wynająć samochód na lotnisku, ma to też tę zaletę, że nie martwisz się, jak z lotniska do hotelu dotrzeć.

Pozdrawiam,
Wojtek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.03.2016 11:39

Ja również polecę Ci ten Egipt. Byliśmy w zeszłym roku na przełomie lutego i marca. Było cieplutko, około 25-27 stopni. Woda w miarę ciepła. Dodam, że też byłam w ciąży i to w dość wczesnej, bo 10-ty tydzień. Niczym się nie zatrułam. O tej porze w Egipcie nie ma aż tylu zarazków, co latem, gdzie temperatura jest bardzo wysoka. No i właśnie trzeba przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim nie pic wody prosto z kranu - to odsalana woda morska, więc mogą w niej znajdować się bakterie. Owoce, zęby itp myliśmy wodą z butelki, która codziennie była dostarczana do pokoju przez obsługę. W lepszych, szanujących się hotelach takie potrawy jak zupy, czy sosy przygotowywane są również na wodzie butelkowanej więc zatrucie nie powinno występować. Jak masz hotel za darmo to leć i już :D

Owszem, Egipt to prawie same kurorty itp, ale jak masz hotel za darmochę, to nie zastanawiałabym się, bo fajnie złapać trochę słońca, kiedy u nas zimno :D
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 10.03.2016 00:57

Dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi :)
Agato, a wiedzialas juz, ze jestes w ciazy? Mnie wczoraj gin. nastraszyla wirusowym zapaleniem typu E, stwierdzila, ze ona nie wierzy, zeby kostki lodu robli tam z mineralnej, czy z takiej gotowali zupy i bardzo w zwiazku z tym odradzila ten Egipt. A szkoda, bo wlasnie stwierdzilismy, ze tym razem wolimy wygrzac tylki niz zwiedzac. Kanary odpadaja, bo tam nie ma hoteli Mercure. W Portugalii to jednak zwiedzanie glownie o tej porze roku. Na Sycylii, gdzie jest juz wzglednie cieplo moj tz byl i wracac nie chce. No i dalej nie wiem nic T_T

Przepraszam za brak polskich znakow, nie mam w tej chwili polskiej klawiatury.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.03.2016 11:30

Tak wiedziałam, że jestem w ciąży. Trudno do 10 tygodnia nie zorientować się, że jest się w ciąży. Lekarz zlecił wcześniej badania i dokładne usg. Wszystko okazało się w porządku, więc nie było przeciwwskazań do tego, żeby nie lecieć. Nie popadajmy w paranoję. Gdyby tak łatwo było się tam jakimiś paskudztwami zarazić, to nikt by tam nie latał. Ja poleciałam, świetnie się bawiłam, a córka ma już ponad 5 miesięcy :D
Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Jeśli się boisz i Twój urlop ma wyglądać tak, że na każdym kroku będziesz się wszystkiego wystrzegać, to odpuść i polećcie sobie jak już maleństwo się urodzi. Dzieci do dwóch lat mają praktycznie zawsze darmowe świadczenia. A nie ma się czego bać z dziećmi na wakacjach. Starszy syn był już z nami w Chorwacji, a w tym roku dwójkę zabieramy :D Wtedy jak byliśmy w Egipcie, leciało z nami małżeństwo z dwójką dzieci - 3 lata córka i synek 4 miesiące. Bawili się świetnie i byli zadowoleni. Więc jak się boisz lecieć będąc w ciąży, to po prostu odpuść i lećcie jak się dzidziuś pojawi i troszkę podrośnie :D
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 10.03.2016 11:44

pozwólcie że się wpiszę, w ciaży nie byłem ale chyba moge dodac cos od siebie na podstawie i wizyt w Egipcie no i mojej małżonki doświadczen:)

w Egipcie bylem jakies 10 razy, nie na wakacjach ale pobyty od tygodnia do 3 tygodni, slawna choroba zlapala mnie tylko raz, pewnie zlapaloby mnie wiecej razy ale codizennie 50gram zubrowki leczylo skutecznie

w kazdym badz razie, majac zone w ciazy nigdy nie zabralbym jej do egiptu, kurort czy nie kurort, ten kraj ma swoja specykie i tego sie nie przeskoczy

nie ma szans uniknac flory bakteryjnej ktora sie rozni od naszej, czy to woda czy nawet mycie owocow, zapomnijcie o tym, picie butelkowanej wody to tylko takie mydlenie oczu...masz zachorowac to zachorujesz

opieka medyczna? zapomnij

no a jak juz zachorujesz to wymioty, biegunka i goraczka...jakiej jeszcze w zyciu nie przezylas...ja pamietam ze co godzine wychodzilem na 40stopniowe slonce i stalem tak po 15 minut zeby sie rozgrzac jak mnie zlapala goraczka...fakt ichniejsze lekarstwa postawily mnie na nogi w 2 dni...ale czy warto ryzykowac? zwlaszcza ze alkoholem sie nie podleczysz a i pewnie coli nie pijesz

oczywiscie mozesz leciec (sprawdz tylko do ktorego meisiaca mozna wejsc do samolotu), bawic sie dobrze i wrocic i wszystko ok - tylko po co ryzykowac? dla wakacji w egipcie? pomysl...a jak cos sie stanie, rozchorujesz sie... to jak bardzo bedziesz wyrzucac sobie ze zaryzykowalas? dla tygodnia/dwoch w Egipcie?

oczywiscie ze nie ma co siedziec w domu jak pustelnik, ale proponuje wybrac sie do kraju z podbnym klimatem jak Polska, taka Chrowacja, Grecja kontynentalna czy Hiszpania bedzie na pewno bezpieczniejsza

tylko z mojej strony
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 12:07

kazow napisał(a):pozwólcie że się wpiszę, w ciaży nie byłem ale chyba moge dodac cos od siebie na podstawie i wizyt w Egipcie no i mojej małżonki doświadczen:)

w Egipcie bylem jakies 10 razy, nie na wakacjach ale pobyty od tygodnia do 3 tygodni, slawna choroba zlapala mnie tylko raz, pewnie zlapaloby mnie wiecej razy ale codizennie 50gram zubrowki leczylo skutecznie

w kazdym badz razie, majac zone w ciazy nigdy nie zabralbym jej do egiptu, kurort czy nie kurort, ten kraj ma swoja specykie i tego sie nie przeskoczy

nie ma szans uniknac flory bakteryjnej ktora sie rozni od naszej, czy to woda czy nawet mycie owocow, zapomnijcie o tym, picie butelkowanej wody to tylko takie mydlenie oczu...masz zachorowac to zachorujesz

opieka medyczna? zapomnij

no a jak juz zachorujesz to wymioty, biegunka i goraczka...jakiej jeszcze w zyciu nie przezylas...ja pamietam ze co godzine wychodzilem na 40stopniowe slonce i stalem tak po 15 minut zeby sie rozgrzac jak mnie zlapala goraczka...fakt ichniejsze lekarstwa postawily mnie na nogi w 2 dni...ale czy warto ryzykowac? zwlaszcza ze alkoholem sie nie podleczysz a i pewnie coli nie pijesz

oczywiscie mozesz leciec (sprawdz tylko do ktorego meisiaca mozna wejsc do samolotu), bawic sie dobrze i wrocic i wszystko ok - tylko po co ryzykowac? dla wakacji w egipcie? pomysl...a jak cos sie stanie, rozchorujesz sie... to jak bardzo bedziesz wyrzucac sobie ze zaryzykowalas? dla tygodnia/dwoch w Egipcie?

oczywiscie ze nie ma co siedziec w domu jak pustelnik, ale proponuje wybrac sie do kraju z podbnym klimatem jak Polska, taka Chrowacja, Grecja kontynentalna czy Hiszpania bedzie na pewno bezpieczniejsza

tylko z mojej strony


Zgadzam się. Egipt w marcu/kwietniu to dobry kierunek, ale nie Hurghada, tylko raczej Marsa Alam, gdzie rafy nie są zniszczone i nie trzeb płynąc 2 godzin aby zobaczyć rybi ogon ;). Tylko, że w ciąży raczej nastaw się na taplanie w wodzie i snorkowanie niż konkretne nurki.

Z zemstą faraona rzeczywiście jest problem. Byliśmy w Egipcie kilka razy i nigdy nie było żadnych problemów, aż tu za ostatnim razem dzień przed powrotem znajomy niemalże wybuchł ;) a już na lotnisku dopadło koleżankę. Dobrze, że mieliśmy w grupie lekarza z pigułami ;) Hotel był czysty i komfortowy, jedzenie też dobre, wody z kranu nikt nie pił, wszyscy wcześniej byli w różnych egzotycznych miejscach i tez nigdy nie mieli żadnych przypadłości żołądkowych.

Może Cypr albo Izrael?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.03.2016 12:27

Podpowiadam, że "zemsta faraona" to nie tylko woda z kranu, ale również lód do napojów, który często jest robiony z .... wody z kranu :D
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 12:38

viltob08 napisał(a):Podpowiadam, że "zemsta faraona" to nie tylko woda z kranu, ale również lód do napojów, który często jest robiony z .... wody z kranu :D


Wiem i dlatego nauczeni doświadczeniem i dobrymi radami, nigdy nie korzystamy z takiego lodu, lepiej prosić o drinka z colą z lodówki.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 10.03.2016 12:44

yyy serio uwazacie ze to tylko lod?

a owoce w czym myja? a sztucce? a szklanka z ktoej wypijcie ta wode z lodu to w czym umyta?

mebli nie dotykacie w pokoju? w basenie woda tez z lodu? pod prysznicem tez?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 12:59

kazow napisał(a):yyy serio uwazacie ze to tylko lod?

a owoce w czym myja? a sztucce? a szklanka z ktoej wypijcie ta wode z lodu to w czym umyta?

mebli nie dotykacie w pokoju? w basenie woda tez z lodu? pod prysznicem tez?


Pewnie też, ale idąc tokiem takiej obsesji, trzeba byłoby jeździć do Egiptu i innej egzotyki z własnym prowiantem i zapasem żelu dezynfekującego.

Zwykle podstawowe środki ostrożności wystarczają, ale zemsta to indywidualna reakcja organizmu na nową florę bakteryjna i każdy ją inaczej przechodzi. Jednemu nic nie będzie, choćby jadł podłogi, inny może się obes...ać od samego widoku piramid ;) Po prostu trzeba starać się minimalizować ryzyko i zażywać przed wyjazdem probiotyki ;) nawet jeśli już zemsta złapie, zwykle po 2-3 dniach mija, a przypadki wymagające hospitalizacji są raczej rzadkie. Trzeba w każdym razie dużo pić aby uniknąć odwodnienia.

Ciąża to już jednak zupełnie inna historia i tu raczej bym nie ryzykował.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Pomysł na wakacje w kwietniu-help!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone