Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokręconymi drogami (prawie)dookoła Albanii.

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.11.2014 18:08

lotnikwsk napisał(a):Witam :D
Relacja przeczytana w całości - rewelacja 8)


Witam :D

Pudelek napisał(a):kurczę, wydaliście mniej niż ja na 2 osoby, bez dzieci!


Oszczędni jesteśmy ;)
Kempy są tam jednak tanie, na przykład na siedem noclegów nad morzem wydaliśmy niewiele więcej niż na dwie noce w najtańszym hostelu w Sarajewie :)
Trochę też gotowaliśmy sami, mniej więcej 1/3 obiadów.
Może samochód Wam za dużo pali ;)

Pudelek napisał(a):ale jak dzieci nie mogły pomoczyć rąk w fontannach? ja moczyłem :D


Ja też mogłam ale dzieci, szczególnie Hanka, są trochę mniejsi i nie sięgali łapkami...

TJL napisał(a):Dzięki za bardzo fajną relację. Zwiedzanie Albanii jest możliwe również z dziećmi!


Cieszę się, że się podobało :D
Z dziećmi można zwiedzać niemal wszystko :)

Co do Grecji, to ja wolę Grecję ;) Ale Albania też jest warta poznania :)
Ja mam taki problem, że chyba nie ma kraju, którego nie chciałabym zobaczyć, wszędzie znajdzie się coś ciekawego :) I nawet jak gdzieś mi się bardzo podoba i mówię, że muszę tam wrócić, to potem ciągnie mnie tam, gdzie mnie jeszcze nie było ;)

Pozdrawiam
Asia :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.11.2014 18:37

JoannaG napisał(a):Przejechaliśmy po Albańskich drogach ponad 1300km i trochę poznaliśmy ten kraj :) Podobał nam się, choć nie będzie chyba na naszej liście ulubionych miejsc ;)


odniosłem to samo wrażenie po pobycie w Albanii

JoannaG napisał(a):Ja mam taki problem, że chyba nie ma kraju, którego nie chciałabym zobaczyć, wszędzie znajdzie się coś ciekawego :) I nawet jak gdzieś mi się bardzo podoba i mówię, że muszę tam wrócić, to potem ciągnie mnie tam, gdzie mnie jeszcze nie było ;)

Pozdrawiam
Asia :)


bratnia dusza :D

... i to wcale nie jest problem

dzięki i pozdrawiam
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.11.2014 20:02

Mikeee napisał(a):
JoannaG napisał(a):Ja mam taki problem, że chyba nie ma kraju, którego nie chciałabym zobaczyć, wszędzie znajdzie się coś ciekawego :) I nawet jak gdzieś mi się bardzo podoba i mówię, że muszę tam wrócić, to potem ciągnie mnie tam, gdzie mnie jeszcze nie było ;)

Pozdrawiam
Asia :)


bratnia dusza :D

... i to wcale nie jest problem

dzięki i pozdrawiam


Czasem jest, na przykład kiedy trzeba postanowić: gdzie jedziemy za rok? ;) A urlop z gumy nie jest, środki na koncie też ograniczone...

Pozdrawiam
Asia :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.11.2014 20:16

Też mam mieszane wrażenia z Albanii. Za dużo betonu, brak niemal dzikich plaż; a tam gdzie są są zwykle mokradła. Same drogi mi tak nie przeszkadzały, chociaż przebiłem oponę. Chyba jeszcze góry nie są tak skomercjalizowane, ale nie po to jadę nad Adriatyk. Podobały mi się ceny, zwłaszcza w knajpach i zwykle bardzo pomocni pracownicy. Nawet jak kończy się mój albański to ktoś znajdzie kogoś kto włada innym językiem.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.11.2014 22:21

Asiu , to jednak wielka szkoda , że urlop z gumy nie jest :wink:

JoannaG napisał(a):Ja mam taki problem, że chyba nie ma kraju, którego nie chciałabym zobaczyć, wszędzie znajdzie się coś ciekawego :) I nawet jak gdzieś mi się bardzo podoba i mówię, że muszę tam wrócić, to potem ciągnie mnie tam, gdzie mnie jeszcze nie było ;)


Skąd ja to znam :roll: :?: Pomimo to kilka razy udało mi się wrócić . . . może Wam też się to z Albanią przytrafi :idea: :)

Szkoda że to już koniec , bo fajnie było z Wami podróżować 8)


Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.11.2014 10:01

również żałuję, że już koniec, ta Twoja Albania, bardzo mi pomogła w kwestii przekonań i chętnie odwiedzę Skopje jak będę w tamtych stronach, gdyż również przypadło mi do gustu

JoannaG napisał(a):obiad...

toż to weselicho jakieś, a nie zwykły obiad :mrgreen:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 01.12.2014 00:05

MWN napisał(a):Też mam mieszane wrażenia z Albanii. Za dużo betonu, brak niemal dzikich plaż; a tam gdzie są są zwykle mokradła.


Ja mokradeł nie widziałam ale my nad morzem Jońskim byliśmy, nie nad Adriatykiem :)
Betonu zdecydowanie za dużo :)
Mieszane odczucia mamy, ale z przewagą tych pozytywnych :)

piotrf napisał(a):Asiu , to jednak wielka szkoda , że urlop z gumy nie jest :wink:


Oj szkoda, choć my, jako że sami sobie jesteśmy szefami, czasem możemy ten urlop naciągnąć ;)

piotrf napisał(a):Skąd ja to znam :roll: :?: Pomimo to kilka razy udało mi się wrócić . . . może Wam też się to z Albanią przytrafi :idea: :)


Nam się raz przytrafiło, zupełnie przypadkiem wróciliśmy na Istrię ;) No i jeszcze w Wenecji byłam trzy razy ale to zawsze po drodze ;)
Marzy mi się powrót na Korsykę jednak tutaj kwestie finansowe biorą górę... :(
Co do Albanii to pewnie kiedyś wrócimy, chciałabym ale już nie na całe wakacje ale na chwilę po drodze...
Dzisiaj chętnie bym się na chwilę wybrała do Albanii, bo oliwa kupiona na targu w Korczy nam się kończy, a jest wyjątkowo dobra... :)

piotrf napisał(a):Szkoda że to już koniec , bo fajnie było z Wami podróżować 8)


Bardzo mi miło :)

te kiero napisał(a):również żałuję, że już koniec, ta Twoja Albania, bardzo mi pomogła w kwestii przekonań i chętnie odwiedzę Skopje jak będę w tamtych stronach, gdyż również przypadło mi do gustu


Bardzo się cieszę :)

te kiero napisał(a):
JoannaG napisał(a):obiad...

toż to weselicho jakieś, a nie zwykły obiad :mrgreen:


Dla pięciu osób często zwykły obiad wygląda jak małe wesele ;)
No a dodatkowo był to ostatni wakacyjny obiad ;)

Pozdrawiam
Asia :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.12.2014 10:36

JoannaG napisał(a):
Dzisiaj chętnie bym się na chwilę wybrała do Albanii, bo oliwa kupiona na targu w Korczy nam się kończy, a jest wyjątkowo dobra... :)


Fakt, oliwa, którą kupiliśmy przy drodze podjeżdżając na przełęcz Llogara to jedna z lepszych jaką mieliśmy
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 01.12.2014 14:50

JoannaG napisał(a):Ja mam taki problem, że chyba nie ma kraju, którego nie chciałabym zobaczyć, wszędzie znajdzie się coś ciekawego :) I nawet jak gdzieś mi się bardzo podoba i mówię, że muszę tam wrócić, to potem ciągnie mnie tam, gdzie mnie jeszcze nie było ;)



to mój odwieczny problem - czy jechać do kraju, w którym już byliśmy, ale w inne miejsca (bo w te same z założenia nie jeżdżę - poza nielicznymi wyjątkami ;)) czy zupełnie gdzieś odmiennie.

I chyba w przyszłym roku po trzech latach Bałkanów będzie odbicie radykalne ;)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 01.12.2014 17:57

Dzięki za świetną relację :D :papa:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 01.12.2014 18:22

rysiek_r74 napisał(a):Dzięki za świetną relację :D :papa:


Cieszę się, że się podobało :)

Pozdrawiam
Asia :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.12.2014 18:49

JoannaG napisał(a):Dalszego ciągu nie będzie ;)

Teraz w spokoju mogę zacząć planować następne wakacje :)


Czyli cd będzie,
...
za rok. :D

Miło się z Wami wędrowało :!:

pzdr :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 01.12.2014 20:41

longtom napisał(a):
JoannaG napisał(a):Dalszego ciągu nie będzie ;)

Teraz w spokoju mogę zacząć planować następne wakacje :)


Czyli cd będzie,
...
za rok. :D

Miło się z Wami wędrowało :!:

pzdr :wink:


No tak, cd będzie, za rok :)
Ale już pewnie nie z pokręconych, albańskich dróg ;)

Pozdrawiam
Asia :)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 01.12.2014 23:13

JoannaG napisał(a):
longtom napisał(a):
JoannaG napisał(a):Dalszego ciągu nie będzie ;)

Teraz w spokoju mogę zacząć planować następne wakacje :)


Czyli cd będzie,
...
za rok. :D

Miło się z Wami wędrowało :!:

pzdr :wink:


No tak, cd będzie, za rok :)
Ale już pewnie nie z pokręconych, albańskich dróg ;)

Pozdrawiam
Asia :)


ale na pewno będzie fajnie :oczko_usmiech:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 02.12.2014 00:39

rysiek_r74 napisał(a):ale na pewno będzie fajnie :oczko_usmiech:


O tak, to na pewno :) Obojętnie gdzie jeździmy, czy blisko czy daleko, zawsze jest bardzo fajnie :D

Szkoda tylko, że do lata tak daleko... choć zapewne oczekiwanie umilimy sobie jakimiś weekendowymi wypadami na Jurę, w Beskidy czy w Tatry ;) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Pokręconymi drogami (prawie)dookoła Albanii. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone