Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podroz samolotem (Wakacje 2020)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014
Podroz samolotem (Wakacje 2020)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 30.07.2019 12:19

Dzien dobry

Planujac wakacje na 2020 wybralem Chorwacje. Powrot po trzech latach na chorwacka ziemie, ale tym razem zamiast samochodem planuje leciec samolotem. Aktualnie moj dystans do miejsca docelowego wychodzi okolo 2400km w jedna strone wiec wydaje sie to byc jedyne sensowne rozwiazanie.

Czy ktos moze polecic optymalnie ktore lotnisko jest najlepiej zorganizowane na wybrzezu Cro? Bede lecial z Kopenhagi, Billund lub Hamburga. Zalezy mi na informacji o tym czy lepiej wynajac samochod, czy moze sa opcje transferu/taxi/uber. Tak, wiem, ze te wszystkie informacje znajde w necie, ale pytam poniewaz chcialbym sie dowiedziec jakie macie doswiadczenia/jesli macie? Docelowo planuje leciec z dwojka dzieci (7lat + 1,5roku) w okolice Primosten/Zecevo/Rogoznica/Razanj.

Bede wdzieczny na wszelkie informacje 

Pozdrawiam!
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 02.08.2019 11:24

Missiakkuss napisał(a):Dzien dobry

Planujac wakacje na 2020 wybralem Chorwacje. Powrot po trzech latach na chorwacka ziemie, ale tym razem zamiast samochodem planuje leciec samolotem. Aktualnie moj dystans do miejsca docelowego wychodzi okolo 2400km w jedna strone wiec wydaje sie to byc jedyne sensowne rozwiazanie.

Czy ktos moze polecic optymalnie ktore lotnisko jest najlepiej zorganizowane na wybrzezu Cro? Bede lecial z Kopenhagi, Billund lub Hamburga. Zalezy mi na informacji o tym czy lepiej wynajac samochod, czy moze sa opcje transferu/taxi/uber. Tak, wiem, ze te wszystkie informacje znajde w necie, ale pytam poniewaz chcialbym sie dowiedziec jakie macie doswiadczenia/jesli macie? Docelowo planuje leciec z dwojka dzieci (7lat + 1,5roku) w okolice Primosten/Zecevo/Rogoznica/Razanj.

Bede wdzieczny na wszelkie informacje 

Pozdrawiam!


Planując zakwaterowanie w Primosten to będziesz pomiędzy dwoma lotniskami do wyboru. Zadar półtorej godziny jazdy, lub Split 40 minut jazdy. O ile chcecie się zameldować i wypoczywać bez większych wojaży, to sensownie będzie wykupić tylko transfer. Czasami właściciele kwater/hoteli mają transfery w ofercie. Natomiast jeśli chcecie zwiedzać to oczywistym jest posiadać na miejscu auto. Wynajem samochodu kompaktowego to ok. 70 zł / dzień.
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 05.08.2019 11:03

Dzieki za informacje.

Gdyby ktos chcial cos dodac to zapraszam do komentowania.
Gdybym mial dodatkowe pytania to na pewno sie odezwie.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.12.2019 16:58

Missiakkuss napisał(a):Zalezy mi na informacji o tym czy lepiej wynajac samochod, czy moze sa opcje transferu/taxi/uber.

Wybrałeś już coś? Myślałeś o transporcie publicznym?
linia Split-lotnisko-Trogir: http://www.promet-split.hr/en/airport-line
transport z lotniska Zadar: https://www.zadar-airport.hr/en/public-transport
dworce autobusowe, rozkłady jazdy: http://www.autobusni-kolodvor.com/en/default.aspx
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 06.12.2019 18:11

Lądowałam i w Splicie i w Zadarze. W Splicie w środku wakacji, duży ruch na lotnisku, do wynajęcia auta kolejka. Ale oprócz tego wszystko sprawnie. W Zadarze byłam w maju, małe lotnisko, wszystko szybko, wynajęcie auta w rewelacyjnej cenie (ale nie wiem jak w sezonie z cenami). Jeśli będę jeszcze kiedyś lecieć to wybiorę znowu Zadar.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2019 18:52

Tłoku na lotnisku nie brałabym pod uwagę, bo możesz lądować w godzinach gdzie spiętrzą się loty lub będzie pustka na lotnisku, zawsze też może być opóźnienie/przekierowanie i mistery plan na puste lotnisko się posypie.

Ważniejsze to dobra komunikacja przed wylotem i po przylocie z miejsce docelowym. No i określenie co chce się robić na lotnisku.
Dla mnie podstawa to termin, potem loty, potem miejscówka pod oczekiwania i czy jest transfer z noclegu.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 09.01.2020 22:13

W sierpniu lądowaliśmy i startowaliśmy z Dubrovnika.
Mimo szczytu sezonu, wszystko szybko i sprawnie.
Personel uprzejmy, nastawiony na turystów, pomocny.
Przed lotniskiem sporo wypożyczalni samochodów.
Tu też dość sprawnie.
I co ważne dla wypożyczających auto, przy samym lotnisku jest stacja benzynowa, przydatne gdy oddajemy samochód.

Półtora roku temu zostaliśmy rodzicami. Na podróż samochodem, z maluchem, porwaliśmy się raz.
Potem raz, na próbę, polecieliśmy...
i jest to ogromna wygoda.

Jeśli południowa Dalmacja, Dubrovnik jest dobrą opcją.
Jeśli Istria lub Kvarner, latamy do włoskiego Treviso.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 13.01.2020 23:23

Magdalena S. napisał(a):Jeśli Istria lub Kvarner, latamy do włoskiego Treviso.


A po co, skoro można do Puli albo chociażby Rijeki
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.01.2020 10:27

Slavko1974 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):Jeśli Istria lub Kvarner, latamy do włoskiego Treviso.


A po co, skoro można do Puli albo chociażby Rijeki

A lata coś w tym roku bezpośrednio do Puli?Bo nie mogę znaleźć,w 2018 córka leciała z Warszawy,a teraz nic nie widzę.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.01.2020 15:48

mums71 napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):Jeśli Istria lub Kvarner, latamy do włoskiego Treviso.


A po co, skoro można do Puli albo chociażby Rijeki

A lata coś w tym roku bezpośrednio do Puli?Bo nie mogę znaleźć,w 2018 córka leciała z Warszawy,a teraz nic nie widzę.


Najprościej pisząc... bo lubię :D
Mieszkamy przy zachodniej granicy. Najbliższe lotnisko mamy w Berlinie.
Owszem dwa razy w tygodniu mamy połączenie Ryanair do Puli, ale niestety o szóstej rano.
Nie lubię zarywać nocek, wolę lecieć popołudniu do Treviso.
Taka namiastka Włoch dodaje chorwackim wakacjom koloru. Nie potrafię odmówić sobie carbonary w Trieście, do którego zawsze na chwilę zaglądamy. I spaceru po uroczym, mało turystycznym Treviso, gdzie często fundujemy sobie jeden nocleg, bo po prostu bardzo je lubimy :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2020 18:37

Magdalena S. - wynajmujecie auto w Treviso?
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.01.2020 21:24

Tak. W budynku lotniska jest kilka stanowisk różnych wypożyczalni. My korzystamy z europcar. Wcześniej robimy rezerwację przez internet i pracownik czeka na nas w okienku z dokumentami i kluczykami. Same samochody czekają 300 metrów dalej na parkingu. Jak to we Włoszech, są umiarkowanie czyste.
Jeśli wybieracie się do Chorwacji, trzeba to zgłosić w wypożyczalni i niestety za wyjazd za granicę jest dopłata w wysokości 7€ za dobę.
Ale jeśli urlop dzielony jest pomiędzy Włochy i ,,Niewłochy” to dopłata jest tylko za dni poza granicą.
W pobliżu lotniska jest samoobsługowa stacja benzynowa.
A podczas zwroty auta na parkingu najczęściej nie ma pracownika. Po prostu zostawiamy samochód i odnosimy kluczyk do punktu na lotnisku.
No i napiszę jeszcze, że kaucja w europcar we Włoszech jest o połowę niższa niż w Chorwacji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2020 21:36

Magdalena S. napisał(a):No i napiszę jeszcze, że kaucja w europcar we Włoszech jest o połowę niższa niż w Chorwacji.
Z ciekawości w sezonie ile płacisz za dobę samochodu i czy z ubezpieczeniem i ile ta kaucja wynosi?
Do tej pory tylko raz korzystałam z wypożyczalni, która chciała kaucję (szukam takich, które tego nie chcą), ale i tak umówionych 100 EUR nie zablokowali (to było w Atenach).
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.01.2020 22:43

Historia krótkiej małżeńskiej korespondencji:
Ja: -Napisz mi proszę, ile zapłacimy w sierpniu za samochód w Cro. I co to będzie za samochód?
Mąż: -Cholera, przecież my nie mamy żadnej rezerwacji na samochód... 8O

Na stronie europcar widzę, że w Dubrovniku ceny w sierpniu zaczynają się od 350€ za tydzień, za mały samochód.
Dla porównania w Treviso ceny wyjściowe to niecałe 300€.
I to jest loteria, potanieje, albo będzie już tylko drożeć.

Z kaucją mieliśmy tak, że w Treviso zawsze blokują nam 500€. Nie ma znaczenia czy to 4 noce czy 8.
Pieniądze wracają po kilku dniach po oddaniu samochodu.
W Dubrovniku spodziewaliśmy się tej samej kwoty
a usłyszeliśmy, że 1000.
Tu konsternacja, nie byliśmy na to przygotowani... Ostatecznie zablokowali nam pieniądze z dwóch różnych kart.
Pieniądze na jedną wróciły jeszcze przed zwrotem auta, a o drugim zwrocie ,,zapomnieli”.
Oddali po blisko miesiącu, po kilku meilach przypominających.
Podobną sytuację mieliśmy kiedyś we Francji.
Taki niepotrzebny stres.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.01.2020 06:33

Blokują oczywiście na karcie kredytowej?
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Podroz samolotem (Wakacje 2020)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone