Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja samolotem a wysyłka pontonu z silnikiem ???

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AutoStop
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2022
Chorwacja samolotem a wysyłka pontonu z silnikiem ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) AutoStop » 23.05.2022 23:28

Witam, przeglądam to forum już bardzo długo, lecz dopiero dziś postanowiłem zarejestrować się u was, jestem tu nowy więc jak coś będzie nie na miejscu proszę o wyrozumiałość. Od 2007r jeździmy co lato do Chorwacji autem i ciągniemy przyczepę ze skuterem, łodzią później ponton w bagażniku busa, przyszedł czas na pomysł Wrocław-Split samolotem (4 osoby 2100 zł w obie strony, bynajmniej do tej pory taka oferta jest) więc nie ma szans autem za te pieniądze tego objechać ALE problem powstaje z pontonem i silnikiem. Jest Honda BF20 i Quicksilver 320 daje to super wrażenia, wiem można wypożyczyć, ale będzie to 5ps albo coś większego i wtedy już mowa o innych pieniądzach za wynajem... PYTANIE: Czy ktoś przerabiał wysyłkę np palety lub są może przewoźnicy typu PL-CRO, gdzie można by to nadać? Może i dziwny pomysł ale 1godz40min samolotem a 14godzin samochodem to trochę różnicy, a ceny paliwa + cała reszta kosztów podróży też ostatnio dają do myślenia... Proszę nie piszcie co i jak można na miejscu wypożyczyć bo znam temat na wylot, chodzi mi głównie o podpowiedź w temacie przesyłki bo wszyscy typu DHL, UPS itp. nie są zainteresowani. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 24.05.2022 08:18

AutoStop napisał(a):Witam, przeglądam to forum już bardzo długo, lecz dopiero dziś postanowiłem zarejestrować się u was, jestem tu nowy więc jak coś będzie nie na miejscu proszę o wyrozumiałość. Od 2007r jeździmy co lato do Chorwacji autem i ciągniemy przyczepę ze skuterem, łodzią później ponton w bagażniku busa, przyszedł czas na pomysł Wrocław-Split samolotem (4 osoby 2100 zł w obie strony, bynajmniej do tej pory taka oferta jest) więc nie ma szans autem za te pieniądze tego objechać ALE problem powstaje z pontonem i silnikiem. Jest Honda BF20 i Quicksilver 320 daje to super wrażenia, wiem można wypożyczyć, ale będzie to 5ps albo coś większego i wtedy już mowa o innych pieniądzach za wynajem... PYTANIE: Czy ktoś przerabiał wysyłkę np palety lub są może przewoźnicy typu PL-CRO, gdzie można by to nadać? Może i dziwny pomysł ale 1godz40min samolotem a 14godzin samochodem to trochę różnicy, a ceny paliwa + cała reszta kosztów podróży też ostatnio dają do myślenia... Proszę nie piszcie co i jak można na miejscu wypożyczyć bo znam temat na wylot, chodzi mi głównie o podpowiedź w temacie przesyłki bo wszyscy typu DHL, UPS itp. nie są zainteresowani. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


Cześć. Do Chorwacji jeżdżę od 1986 roku. Forum bardzo dokładnie obserwuję od 2005 roku. Nigdy nie wpadłem na relację lub przypis o locie samolotem i nadaniu bagażu z pontonem i silnikiem. Rozumiem, że lot samolotem jest bardzo wygodny. Natomiast nie rozumiem Twojego wyliczenia kosztowego transportu. Piszesz, że lot w obie strony samolotem z Wrocławie do Splitu kosztuje 2100zł. Odległość obu punktów, to około 1300 kilometrów x 2 daje nam 2600 kilometrów. Zakładając spalanie twojego auta z małą przyczepką na ponton i bambetle 10 litrów na sto kilometrów zapłacisz za paliwo 2600 zł. Mało prawdopodobne jest przewiezienie pontonu z silnikiem do Splitu z Wrocławia w obie strony za 500 zł.Według mnie dochodzi ewentualny dodatkowy problem, a jednocześnie bardzo prawdopodobny zapach benzyny.
Jeśli koniecznie chcecie lecieć samolotem i dodatkowo popływać pontonem, poszukajcie kogoś jadącego do cro samochodem z przyczepką w tym samym terminie. Może za te 5 stówek zabierze wam sprzęt w obie strony.

Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2022 14:48

CZYSZKOWEK napisał(a):Cześć. Do Chorwacji jeżdżę od 1986 roku. Forum bardzo dokładnie obserwuję od 2005 roku.

Cześć smoki3 :mrgreen:
Ciekawe ile razy będziesz kasował konta i zakładał nowe. :smo: :?:
Wprawdzie regulamin tego nie zabrania, ale jaki to ma sens - nie ogarniam. :roll:

Pozdrav. :papa:
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 24.05.2022 21:09

AutoStop napisał(a):PYTANIE: Czy ktoś przerabiał wysyłkę np palety lub są może przewoźnicy typu PL-CRO, gdzie można by to nadać? Może i dziwny pomysł ale 1godz40min samolotem a 14godzin samochodem to trochę różnicy, a ceny paliwa + cała reszta kosztów podróży też ostatnio dają do myślenia.... Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale ja spędzam wakacje koło Orebicza, a to troche koniec świata i sama podróż samolotem bez pontonu to już wyzwanie.
Zgadałem się kiedyś z gościem, który wozi dosyć regularnie dużym busem ze Złotoryi do Chorwacji materiały izolacyjne. Do Splitu też jeździ. Mogę zapytać, czy jest opcja dołożenia dodatkowego ładunku, ale jeśli nawet jest taka opcja to problemem będzie zgranie dokładnego terminu transportu.
Jak znajdziesz jakieś dobre rozwiązanie to daj znać.
AutoStop
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) AutoStop » 25.05.2022 10:11

desperadek napisał(a):
AutoStop napisał(a):PYTANIE: Czy ktoś przerabiał wysyłkę np palety lub są może przewoźnicy typu PL-CRO, gdzie można by to nadać? Może i dziwny pomysł ale 1godz40min samolotem a 14godzin samochodem to trochę różnicy, a ceny paliwa + cała reszta kosztów podróży też ostatnio dają do myślenia.... Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale ja spędzam wakacje koło Orebicza, a to troche koniec świata i sama podróż samolotem bez pontonu to już wyzwanie.
Zgadałem się kiedyś z gościem, który wozi dosyć regularnie dużym busem ze Złotoryi do Chorwacji materiały izolacyjne. Do Splitu też jeździ. Mogę zapytać, czy jest opcja dołożenia dodatkowego ładunku, ale jeśli nawet jest taka opcja to problemem będzie zgranie dokładnego terminu transportu.
Jak znajdziesz jakieś dobre rozwiązanie to daj znać.


Coś drgneło... a masz jakiś namiar na tego przewoźnika?
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 25.05.2022 11:06

Janusz Bajcer napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):Cześć. Do Chorwacji jeżdżę od 1986 roku. Forum bardzo dokładnie obserwuję od 2005 roku.

Cześć smoki3 :mrgreen:
Ciekawe ile razy będziesz kasował konta i zakładał nowe. :smo: :?:
Wprawdzie regulamin tego nie zabrania, ale jaki to ma sens - nie ogarniam. :roll:

Pozdrav. :papa:


Z jednym można się zgodzić w twoim poście. Nie ogarniasz już od bardzo dawna.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Chorwacja samolotem a wysyłka pontonu z silnikiem ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone