Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rejestracja pontonu w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022
Rejestracja pontonu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.08.2023 23:20

Czy ktoś może mi powiedzieć co to znaczy "muszę zarejestrować ponton"?
Sorry, ale zgłupiałem. Mam ponton, taki gumowy na 3 osoby i chciałem sobie popływać w Chorwacji. Wyczytałem gdzieś że musze go zarejestrować, opłacić jakieś winiety. Jakieś uprawnienia i inne.
Gdzie to mam zarejestrować, gdzie opłacić i ile? Nie mam na ten temat pojęcia.
Czy ktoś może mi objaśnić i mnie oświecić?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 06.08.2023 23:30

StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.08.2023 23:42

Tak jak się spodziewałem. Sami fachowcy a pytający to idiota i trzeba mu dać referat na 10 stron do czytania.
Bo oczywiście bardzo ciężko napisać w paru słowach. jak się dowiem to też będę taki mądry jak ty.
Już wiem że winietę należy kupić w kapitanacie. A pobliski kapitanat jest w Castoramie czy Media Mark?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 06.08.2023 23:45

Napisz gdzie jedziesz to ci poszukam
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 06.08.2023 23:48

StaryMarek napisał(a):Tak jak się spodziewałem. Sami fachowcy a pytający to idiota i trzeba mu dać referat na 10 stron do czytania.
Bo oczywiście bardzo ciężko napisać w paru słowach. jak się dowiem to też będę taki mądry jak ty.
Już wiem że winietę należy kupić w kapitanacie. A pobliski kapitanat jest w Castoramie czy Media Mark?


Po takim poście określenie pytającego jest jak najbardziej słuszne. Stron do przeczytania w linku jest 1 słownie jedna.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.08.2023 23:55

Do Chorwacji. A gdzie to dowiem się jak wykupię sobie w następnym roku.
Po prostu, dla mnie jest to temat tak nowy i dziwny jak dla tego co sobie kupił drona i chce nim latać koło lasu. Nie zdaje sobie nawet sprawy ze jest to samolot i są potrzebne uprawnienia lotnicze z ubezpieczeniem i kategoriami. Akurat o tym wiem, bo mam uprawnienia lotnicze do latania nawet na imprezach i wiem że można latać nawet na lotnisku wojskowym.
Czy każdy tutaj taki mądry?
To ja pytam o ponton. Taki zwyczajny, dmuchany, na 3 osoby. I mogę go mieć na taki zwykły silnik elektryczny lub na wiosła. I poczytałem że jest to obwarowane warunkami i nie wiadomo co. Ja nie wiem. Dlatego pytam. Po Wiśle mogę sobie pływać ile chcą, a okazuje sie że w Chorwacji nie bardzo.
I bardzo proszę o odpowiedz jak ktoś chce i ma ochotę, bez prawienia morałów.
A morały też możecie prawic jak to przyjemność sprawia.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 07.08.2023 00:01

Pik71 napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Tak jak się spodziewałem. Sami fachowcy a pytający to idiota i trzeba mu dać referat na 10 stron do czytania.
Bo oczywiście bardzo ciężko napisać w paru słowach. jak się dowiem to też będę taki mądry jak ty.
Już wiem że winietę należy kupić w kapitanacie. A pobliski kapitanat jest w Castoramie czy Media Mark?


Po takim poście określenie pytającego jest jak najbardziej słuszne. Stron do przeczytania w linku jest 1 słownie jedna.


A wystarczyło napisać tylko adres jakiegokolwiek kapitanatu. Nawet nie wiem co to jest.
Myślę że na telefon oni by mi powiedzieli jak u nich zapłacić
Ale dla ciebie morały mają większą wartość.
Dobrze znam zwyczaje na forach. Zaczekam, jestem pewny że po 20 watkach/postach i stukania różnych mądralińskich dowiem się co chcę wiedzieć.
Głupie morały dla podreperowanie swojego ego, spływają po mnie jak woda po kaczce.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.08.2023 00:04

Napisz gdzie jedziesz jakiej wielkosci ponton i z jakim silnikiem bo za duzo pracy jest przy tym nie mam tyle czasu i tez mi sie nie chce
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 07.08.2023 00:07

Chętnie bym poczytała od kogoś kto naprawdę ma ochotę pomóc.
W kilku słowach, nawet w punktach.
1. Gdzie rejestruje się ponton
2. Co to jest kapitanat?
3. Jakie są opłaty?
4. jak szybko i bezboleśnie zrobić uprawnienia jak są potrzebne

Ps. A cha, jak zrobię uprawniania to pewnie już będę wszystko wiedział. Tylko ja pytam o Chorwację a nie o pływanie po Wiśle.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 07.08.2023 00:10

nenek napisał(a):Napisz gdzie jedziesz jakiej wielkosci ponton i z jakim silnikiem bo za duzo pracy jest przy tym nie mam tyle czasu i tez mi sie nie chce

Ponton dmuchany na trzy osoby, długi na 2,8 m. Silnik? Cholera wie jaki kupię. Mały, elektryczny. Mozę być i na wiosła.
Mnie nie chodzi o rejsy morskie. Chcę sobie koło plaży popływać z dzieckiem i może na wysepkę co jest o 300m dalej.
Jadę do Chorwacji, gdzieś na Istrię.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 07.08.2023 00:23

Jak mam rozumieć ten tekst:
"Dla łodzi i jachtów których długość całkowita jest większa, albo równa 3m 2,5m lub moc jednostki napędowej wynosi 5kW, albo więcej należy wykupić winietę. Z obowiązku posiadania winiety zwolnione są łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne itp."

Czy ponton na wiosła o długości 2,8 jest jako łódź wiosłowa?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2023 07:28

StaryMarek napisał(a):Tak jak się spodziewałem. Sami fachowcy a pytający to idiota i trzeba mu dać referat na 10 stron do czytania.
Bo oczywiście bardzo ciężko napisać w paru słowach. jak się dowiem to też będę taki mądry jak ty.
Już wiem że winietę należy kupić w kapitanacie. A pobliski kapitanat jest w Castoramie czy Media Mark?
Mówi się, że forum to "kopalnia wiedzy".
Sugeruję wziąć "lampkę, kilofek i łopatkę" i przebić się przez pokłady tekstów.
Bo roszczeń typu: "daj mi diament, a jeszcze lepiej gotowy brylant... i w ogóle dlaczego mi go nie dałeś zanim zapytałem" jest tu (na forum) w nadmiarze.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 07.08.2023 07:40

boboo napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Tak jak się spodziewałem. Sami fachowcy a pytający to idiota i trzeba mu dać referat na 10 stron do czytania.
Bo oczywiście bardzo ciężko napisać w paru słowach. jak się dowiem to też będę taki mądry jak ty.
Już wiem że winietę należy kupić w kapitanacie. A pobliski kapitanat jest w Castoramie czy Media Mark?
Mówi się, że forum to "kopalnia wiedzy".
Sugeruję wziąć "lampkę, kilofek i łopatkę" i przebić się przez pokłady tekstów.
Bo roszczeń typu: "daj mi diament, a jeszcze lepiej gotowy brylant... i w ogóle dlaczego mi go nie dałeś zanim zapytałem" jest tu (na forum) w nadmiarze.


W końcu to też odpowiedź. Dziękuję bardzo.
Jak będziesz koło Krakowa to wpadnij na piwo. Postawię ci "Żywca"

Ps. Dużo tutaj pisze się o zaśmiecaniu forum powtarzającymi się pytaniami. Chociaż nie bardzo wiem jak można zaśmiecać. Dyskusja na forum nie jest obowiązkiem, a skoro ktoś udział bierze to znaczy że to lubi i ma przyjemność. Mniejsza z tym.
To o tym zaśmiecaniu. Ciekawi mnie kto bardziej zaśmieca? Czy ten co głupio pyta czy ci od moralnego porządku co bardzo mądrze odpowiadają - "poszukaj sobie z lupką"
Zadałem proste pytanie i wystarczyła tylko prosta odpowiedź od kogoś kto zna temat.
Nawet w czterech punktach. 1. rejestruje się ponton w Urzędzie Miasta Krakowa. 2. Winietkę kupuje się tu i tutaj w Chorwacji. 3. Jak masz silnik to musisz sobie zrobić kurs za 500 zł. 4. jak masz ponton do 2,5 m to nic nie musisz.
I temat zakończony, ja wiem co chciałem wiedzieć. Watek można usunąć.
Ale NIE!!!!. Moraliści muszą podładować własne ego.
Sorry panowie. Pomyliłem się. Myślałem że znajdę tutaj jakieś minimum życzliwości.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 07.08.2023 09:27

StaryMarek napisał(a):Czy ponton na wiosła o długości 2,8 jest jako łódź wiosłowa?


Tak.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.08.2023 10:27

Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone