Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podroz samolotem (Wakacje 2020)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2020 10:03

Tak. Blokada na karcie kredytowej głównego kierowcy. Ja blokad nie lubię i staram się je omijać: zawsze auto wypożyczam z pełnym ubezpieczeniem dodatkowo szukam małych lokalnych wypożyczalni, one zwykle nic nie blokują.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 22.01.2020 23:54

My trzymamy się tego europcaru.
Przymierzaliśmy się kiedyś do nieco tańszej wypożyczalni na Sycylii, ale tańsza wypożyczalnia żądała wtedy znacznie wyższej kaucji.
A kto by miał na tak ochotę...
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 22.03.2020 15:04

Na jednej z grup Facebook'owych takie info znalazłem:

Ryanair odwołuje loty do Chorwacji zarezerwowane na lipiec czy ktoś z Was również ma problem z wysyłką formularza o zwrot środków za bilety? Kontakt z infolinią jest utrudniony, a robot obsługujący chat nie radzi sobie w tej sytuacji może ktoś był w podobnej sytuacji i coś podpowie


Generalnie sporo lotów nie tylko do Cro, ale też na półwysep iberyjski czy do Italii Ryanair odwołuje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2020 15:09

Nie ma co się dziwić R. Kwarantanny, to kto ma latać?
R. zapowiedział, że w najbliższych dniach odwoła loty nawet na 3 miesiące. Jak odblokują się loty to w pierwszym momencie będą to loty na kierunkach najbardziej rotujących, kierunki typowo wakacyjne będą później, więc wcale mnie nie zdziwi, jeśli loty Polska-Chorwacja nie będą dostępne lub będą mocno zredukowane.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 22.03.2020 21:24

Od poniedziałku powinniśmy wypoczywać w hiszpańskiej Esteponie.
Loty (z Berlina do Malagi) kupione w Ryanair. Hotel przez niemieckie TUI.
W sobotę, pół godziny po tym jak Hiszpania ogłosiła stan wyjątkowy, dostaliśmy wiadomość od TUI, informującą że zrywają z nami umowę i oddadzą nam poniesione koszta.
Ryanair kilka dni wcześniej proponował bezpłatne przebukowanie lotów na inny termin. Do ostatniej chwili czekaliśmy w nadziei, że odwołają lot. Nie odwołali.
Samolot poleciał, kasa przepadła.
Natomiast dostaliśmy MEiL, że odwołują nasz lot powrotny (szczęście w nieszczęściu, że siedzimy w domu) i możemy domagać się zwrotu kasy.
Formularza nie da się wypełnić.
Nr rezerwacji wskazuje jako błędny.
Z chatu dostaliśmy odpowiedz, że nie zrozumieli, o co nam chodzi.
Udało nam się dodzwonić na infolinię Ryanair (było to zadanie dla cierpliwych, wytrwałych...)
Miły pan powiedział, że zgłasza do ich systemu naszą prośbę o zwrot i że pieniądze wrócą na konto w ciągu 28 dni.
Następnego dnia znów dostaliśmy MEiL z formularzem zwrotu do wypełnienia. I jakimś nowym numerem rezerwacji, którego znów nie idzie wpisać.
Oszaleć można.

Mam nadzieję, że cała ta okropna sytuacja z wirusem uspokoi się do lata. Czego nam wszystkim z całego serca życzę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2020 22:02

Magdalena S. napisał(a):Z chatu dostaliśmy odpowiedz, że nie zrozumieli, o co nam chodzi.
Rozmawiałaś pewnie z bootem. Sprawę załatwisz na tym czacie: https://cdn.livechatinc.com/ryanair?lang=pl - rozmowa z konsultantem, poproś o przesłanie na @ potwierdzenia rozmowy. Sama tak prosiłam o zwrot kasy z dwóch lotów, bo formularz nie działał, teraz czekam na zwrot. Tylko potrzebujesz cierpliwości, bo długi jest czas oczekiwania. Wolę taką formę niż tel. bo mam dowód na to, że złożyłam dyspozycję.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 23.03.2020 21:28

Dzięki :)
Spróbujemy napisać i tu.
Myślę, że w końcu oddadzą.
Chyba, że wcześnie zbankrutują... :|
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2020 21:40

Magdalena S. napisał(a):Chyba, że wcześnie zbankrutują... :|
Nie podejrzewam, że R. by zbankrutował. Mają dużo samolotów a to spora wartość.
Mi napisali, że zwrot do miesiąca czasu, więc spokojnie czekam.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 24.03.2020 09:56

Magdalena S. napisał(a):Od poniedziałku powinniśmy wypoczywać w hiszpańskiej Esteponie.

Natomiast dostaliśmy MEiL, że odwołują nasz lot powrotny (szczęście w nieszczęściu, że siedzimy w domu) i możemy domagać się zwrotu kasy.
Formularza nie da się wypełnić.
Nr rezerwacji wskazuje jako błędny.
.


Bardzo możliwe że za lot powrotny kasy Wam nie oddadzą, zależy to od tego jak kupione były bilety, jeśli lot tam i powrót są na jednej
rezerwacji , to nie stawienie się na pierwszy odcinek podróży automatycznie anulowany jest powrót. Tak mają linie tradycyjne LO, LH, BA itp. Musicie szczegółowo przeczytać regulamin jaki ma FR.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.03.2020 10:18

piekara114 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):Chyba, że wcześnie zbankrutują... :|
Nie podejrzewam, że R. by zbankrutował. Mają dużo samolotów a to spora wartość.
Mi napisali, że zwrot do miesiąca czasu, więc spokojnie czekam.


W kwestii formalnej - duża liczba samolotów to obecnej sytuacji tylko ogromny balast. Nie wspomnę, że pewnie większość w leasingu, za który trzeba płacić na bieżąco.
https://stooq.pl/q/?s=ryaay.us&c=1y&t=l&a=lg&b=0
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.03.2020 15:09

...a jak się mają zwroty/refundacja za anulowanie lotu z ewentualnej polisy ubezpieczenia podróżnego?
pozdro
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.03.2020 18:28

W zależności jakie masz ubezpieczenie. Zwykle drogie loty (np. do Azji) dokupuje się ubezpieczenie od rezygnacji/choroby/wydarzeń niespodziewanych i jeśli zgłosisz wystąpienie takiej sytuacji przed datą wylotu to jest zwrot. Warunek to wykupienie ubezpieczenia w wymaganym przez ubezpieczyciela terminie, zwykle kilka dni od daty zakupu biletów. Niektóre ubezpieczenia na życie także mają takie opcje, ale to trzeba czytać z OWU, co się ma w ubezpieczeniu.
Jeśli płaciło się kartą (kredytową lub debetową, ale już nie blikiem) za lot lub wycieczkę z bp to można ubiegać się o chargeback, ale jak podają ostatnie interpretacje to nie zadziała to w przypadku epidemii - ja raz z opcji chargebacku korzystałam jak R. pobrał mi więcej za lot niż wynosiła wartość biletów. No ale teraz są loty odwoływane, więc po zgłoszeniu
otu chęci zwrotu kasy potrzeba tylko cierpliwości.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.03.2020 19:16

...no właśnie mam dwie polisy ubezpieczenia turystycznego, z czego właśnie jedna z Mastercard-sa,
i jak tylko wprowadzono obostrzenia w sprawie wyjazdów przyszło mi info SMS-em z banku...
Screenshot_20200324-151043_Messages (1).jpg

...gdzie w treści m.in. jest
-ubezpieczenie Mastercards pokrywa koszty przebukowania i zakupu biletów do domu
- masz wykupioną podróż lecz nie jedziesz-pokrywamy koszty pod warunkiem iż była wykupiona przed 12 marca
...i w linku jeszcze więcej.
A moje pytanie jest właśnie o to:
-skoro macie kredyty i polisy np. na życie i ewentualnie inne ubezpieczenia to może warto sprawdzić co faktycznie macie?
pozdro
fly
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.03.2020 19:24

Tylko jak linia odwołała to zrobi zwrot, więc nie ma co z polisy korzystać? A zapewne przy kolejnym ubezp. składka wzrośnie. To dobre wyjście jak linia nie chce oddać, a tu nie ma problemu bo R. wypłaca kasę (ludzie to potwierdzają) tylko jest dużo zgłoszeń, więc trochę to trwa.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.03.2020 20:09

Ja dostałam właśnie sms od Rajana, że mój lot do Wiednia (11-14 kwietnia) został odwołany i zwracają mi kasę ...
To samo było z lotem do Bolonii ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Podroz samolotem (Wakacje 2020) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone