Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 29.06.2014 13:01

Mervik linia brzegowa i widoki gorsze niż w Chorwacji. Miasta ładniejsze i wspaniały klimat (flamenco i te sprawy). Nie zrozum mnie źle, ja nie generalizuję i nie twierdzę, że wszyscy Chorwaci to oszuści czy gbury. Zdarzały się też miłe akcenty, jak chociażby gratisowy trunek od właściciela apartamentu w Trogirze. Chorwacja nie jest jednak miejscem do którego wrócę. Zresztą mało jest miejsc gdzie wracam, gdyż świat jest zbyt duży i piękny by jeździć w te same miejsca. Andaluzję przytoczyłem ze względu na to, iż miałem możliwość bezpośredniego porównania. Byłem tam w kwietniu tego roku przez 10 dni. Hiszpanie są bardzo pomocni, zatrzymują na ulicy gdy widzą, że się idzie z mapą. Z wieloma ucinałem dość długie pogawędki. Nie wiem, może to też po części kwestia języka bo oczywistym jest, że gdy mówimy w języku danego kraju, rozmowa oraz przekazywanie myśli ma zupełnie inny wymiar, niż gdy oboje interlokutorów mówi w języku dla siebie obcym. Ja niestety po chorwacku nie mówię. Nie jest to również zachłyśnięcie się Hiszpanami, gdyż to nie była moja pierwsza wizyta w tym kraju. Jednakże w Barcelonie czy Madrycie nie jest już tak pięknie jak w Andaluzji. Ci z północnej części Hiszpanii mają mimo wszystko delikatnie inne podejście niż Ci z południa. Mógłbym też przytoczyć piękną Prowansję jako odbicie sytuacji z Chorwacji. Powalająca przyroda i widoki, ale Francuzi pozostawiają swoją mentalnością wiele do życzenia. Szanuję ich jednak mimo wszystko za to, że potrafią się do tego przyznać, że są préjugé (uprzedzeni) jak to sami o sobie mówią:) Na Bałkany wrócę, ale w inne regiony. Chodzi mi po głowie podróż przez Serbię, Macedonię i Albanię z dłuższym przystankiem w Czarnogórze, ale to plany może na przyszły rok;)
P.S. W Mostarze parkowałem przy apartamencie, a w Blagaj wzięli 1 EUR za parking ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.06.2014 13:21

Maciej87 napisał(a): Ja niestety po chorwacku nie mówię.


Ja niestety też nie umiem ,ale starałem się poznać parę słów żeby się jakoś dogadać,
...jak z nimi rozmawiałem ,aż mnie ręce bolały :lol: to zawsze jakoś się dogadywałem
..a w nagrodę jakoś większe lody dostawałem czy porcję obiadu :wink:
...ci co próbowali szpanować angielskim czy niemieckim jakimś trafem dostawali mniejsze porcje 8O
...albo trafiałem na miłych ludzi ,co nie znaczy że wszyscy są tacy :wink:
W Czarnogórze spotkałem się też z niemiłymi jak i bardzo miłymi osobami :roll:
Czarnogóra jest warta odwiedzenia
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071.html
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.06.2014 13:22

Może gdybyście trochę wolniej zwiedzali odczucia byłyby inne... dla mnie Chorwacja to krajobrazy i natura, miast nienawidzę.
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 29.06.2014 13:26

Dzięki za link. Zagłębię się w lekturę. Aż mnie naszła ochota na weekend w Budapeszcie jak zobaczyłem Twoje zdjęcia, a mój zeszłoroczny wypad tam wspominam bardzo dobrze:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 15:03

Maciej87 napisał(a):Po włożeniu papierka do maszyny wszystko zaczęło pikać na czerwono i wyskoczył komunikat: "heroin detected". W pierwszej chwili się wystraszyłem, gdyż Chorwat stwierdził, że przewozimy narkotyki.


Myślę, że Chorwaci po Tobie płakać nie będą i takich turystów jak Ty nie chcą
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 29.06.2014 15:24

Myślę, że jesteś bardzo zgryźliwy i doskonale pasujesz do opisu Chorwatów przedstawionych przeze mnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 15:45

Dziękuj Panu Bogu, że tak się to dla Was w Neum skończyło
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 29.06.2014 15:59

Lednice napisał(a):
Maciej87 napisał(a):Po włożeniu papierka do maszyny wszystko zaczęło pikać na czerwono i wyskoczył komunikat: "heroin detected". W pierwszej chwili się wystraszyłem, gdyż Chorwat stwierdził, że przewozimy narkotyki.


Myślę, że Chorwaci po Tobie płakać nie będą i takich turystów jak Ty nie chcą


Kolego daj ludziom swobodnie się wypowiedzieć, to już któryś raz z kolei jak widzę, że atakujesz kogoś kto nieprzychylnie wypowiada się o Chorwacji. Ludzie mają różne odczucia i podobają im się inne rzeczy, nie każdemu musi się podobać to samo.
Wrzućcie trochę na luz.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 16:15

Szukasz rozróby :?: :roll:


Podobna "przygoda" z funkcjonariuszami na Zachodzie to duuuuuuuuuuże kłopoty :?
Justysia
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justysia » 29.06.2014 19:53

No jakaś selekcja musi być :) Nie może się wszystkim podobać. Jest pewien gatunek turystów który w HR się zaszczepić nie da i całe szczęście :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 29.06.2014 21:15

Justysia napisał(a):No jakaś selekcja musi być :) Nie może się wszystkim podobać. Jest pewien gatunek turystów który w HR się zaszczepić nie da i całe szczęście :)

Ja się zaszczepiłem 13 lat temu,,,i żadne jakieś "dziwne" relacje nie odszczepią mnie!!
Justysia
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justysia » 30.06.2014 08:51

Mnie też nie jest w stanie nic odczulić na tę zarazę :)
Powiem więcej -byłam sześć razy i w życiu mnie nikt nie oszukała ani mnie nie próbował oszukać. Widocznie mam tak wredny pysk, że się nikt nie ośmielił albo taka ze mnie łajza, że się nie doliczyłam :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.06.2014 08:55

A mnie parę razy próbowano oszukać (np. z 200 euro wydano mi do 100..). Ile razy nie udało mi się zauważyć to nie wiem...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.06.2014 10:36

Oszukać mogą nas wszędzie, niestety na to nie ma reguły. Dla przeciwwagi, rok temu byłem w Mostarze, ogólnie bardzo ładne miasteczko, ale.. najpierw parking niedaleko mostu, nie był tani... zeszliśmy na dół pod most, syf był straszny potłuczone butelki itp, w sumie jest to ich główny punkt więc mogliby chociaż raz dziennie posprzątać aby to jakoś wyglądało.
Stwierdziliśmy że zjemy tutaj obiad, odeszliśmy dość daleko od mostu po drugiej stronie w celu poszukania restauracji.. znaleźliśmy.. za cholerę nie szło się w niej dogadać w żadnym języku tylko na migi :), żadnego cennika ani menu, ale że byliśmy głodni i zmęczeni to usiedliśmy... dostaliśmy jedzenie bardzo średnie za które nas ładnie skroili, w sumie 2 porcje, jakiegoś pulpeta czy coś z ziemniakami + frytki jedna porcja dla dzieci i piwo w sumie wyszło 250 kun :), rachunek to jakieś bazgroły kelnerki na małej kartce, więc drogi kolego ci twoi wychwalani Bośniacy też kantują. Dodatkowo byliśmy zaczepiani przez żebrzących ludzi co w Chorwacji nigdy nie miało miejsca.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.06.2014 11:08

Maciej87 napisał(a):No to wróciliśmy. Uczucia dość mieszane, ale może po kolei.



Maciej87 napisał(a):Podsumowując wyjazd całkiem udany, ale do perfekcji wiele brakowało. Chorwacja może się szczycić pięknymi krajobrazami, cudowną przyrodą, jak i ciekawymi miasteczkami. Należy jednak pamiętać, iż kraj to nie tylko przyroda i krajobrazy, ale przede wszystkim mentalność i zachowanie ludzi. Chorwaci niestety nie zrobili na mnie dobrego wrażenia. Chamstwo, bezczelność, wyniosłość i obojętność było nieodłączną wizytówką wielu miejsc, które zobaczyliśmy. Byłem już w naprawdę wielu krajach, ale pierwszy raz właśnie tutaj zdarzyło się, że zostałem naciągany i oszukiwany. Może gdy ludzie przestaną tam jeździć Chorwaci się zmienią i zrozumieją na czym polega robienie biznesu. Odnośnie Bośni wrażenia zgoła odmienne, ludzie przemili i uczynni mimo tak krótkiego pobytu, ale należy zwrócić uwagę, iż to zupełnie inna kultura. Mnie się bardzo podobało, ale reszcie ekipy już nie. Miałem wrażenie, że przeżyli delikatny szok kulturowy - modlitwy z meczetów, bieda, ślady wojny, niezbyt duża czystość (zdarzało się, że np. szklanka od napoju była brudna), dlatego jeśli ktoś oczekuje błogiego lenistwa powinien raczej unikać tego kraju, a jeśli ktoś tak jak ja pragnie poznać nową kulturę, to Bośnia powinna być dla niego obowiązkowym przystankiem. Jeśli ktoś mnie zapyta czy polecam Chorwację bez wahania powiem nie. Jedźcie lepiej do hiszpańskiej Andaluzji, gdyż przy niej i przy tamtejszych mieszkańcach cały blask Chorwacji niestety blednie.


Na spokojnie ;)
Od początku nie wierzyłam, że uda Ci się idealnie zrealizować wszystko co było zaplanowane - wliczając w to zadowolenie :)
W Chorwacji byłam 8 razy i nawet 3 dniowa bora z deszczem pod namiotem - nie zniechęciła mnie do tego kraju. Nigdy nie zostałam naciągnięta czy oszukana.
Myślę, że te wszystkie "przeciw" to takie frycowe, które zapłaciłeś chcąc przelecieć przez Chorwację zgodnie z napiętym planem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone