Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 10.05.2014 15:06

Pod wypowiedzią walp-a,też składam swój autograf.Pozdrawiam :papa:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 13.05.2014 11:15

walp napisał(a):urlop zaczyna się z chwilą wyjazdu z garażu i już wszystko,
co po drodze (łącznie ze zwiedzaniem) do niego należy.
Dla mnie urlop to relaks, a relaksuję się przejazdem, zwiedzaniem i plażowaniem. :wink:

Szczera prawda :)
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 13.05.2014 11:22

kanarowski napisał(a):
Moim zdaniem szkoda rezygnować z Kotoru. Widoki przepiękne zwłaszcza jadąc wzdłuż Boki Kotorskiej. My w 2011 roku byliśmy 7 dni w Chorwacji - dokładnie Baśka Voda. Stamtąd zwiedziliśmy park narodowy Krka, Medjugorie w Bośni, rejs na wyspy Hvar i Brać ze zwiedzaniem słynnej plaży Zlatni Rat, Trogir, Split. Następnie pojechałem do Czarnogóry. Po drodze zwiedziliśmy Dubrovnik i Herceg Novi. Zatrzymaliśmy się w słynnym Św. Stefanie. Stamtąd zwiedziliśmy okolice jak Bar, Ulcnij, Petrovac i Shkoder w Albanii. W Czarnogórze byliśmy 3 noclegi. Podczas wycieczki starczyło czasu i na opalanko i na zwiedzanie. Wracając do domu jechałem przez Niksic i dalej przepięknym kanionem rzeki Pivy. Następnie zwiedzanie Sarajeva, nocleg i dalej do domu., a po drodze zwiedzanie Budapesztu. Było super. Nie rezygnuj z Czarnogóry, bo jest ładna, chociaż panuje w niej inny klimat turystyczny niż w Chorwacji. Szkoda rezygnować z Czarnogóry będąc kilka kilometrów od niej. Nie wiadomo, czy kiedyś tam wrócisz.

Po datach widzę, że jedziesz mniej więcej w tym samym terminie co my jechaliśmy. Pojechaliśmy zupełnie w ciemno. W Baśka Voda wyszukanie kwatery na miejscu zajęło 5 minut, a w Czarnogórze podobnie. Bałem się tak jechać, bo to wtedy był mój pierwszy taki wyjazd. Ale kolega, który tam był dwa razy namówił mnie na wyjazd w ciemno. Przed wyjazdem sprawdzałem ceny w necie kwater dla dwóch osób. Zaczynały się od 30 euro (tylko kilka), a reszta od 35 wzwyż. Na miejscu znalazłem kwaterę za 20 euro :). Pokój z aneksem, łazienka, klima. W Czarnogórze płaciłem 25 euro. W Baśka Voda stało przy ulicy pełno osób z tabliczkami "sobe,apartamani, zimmer, room, pokoje". Można było przebierać. W Sw. Stefanie zapytaliśmy się stojącej przy ulicy kobiety czy wie gdzie można przenocować. Zaprowadziła nas do siebie. Myślę, że cenowo mieliśmy znacznie taniej niż w Internecie przez booking czy inne portale.


Dziękuję za doskonałą relację w pigułce!

Lednice napisał(a):

W momencie rezerwacji noclegów każdy kupuje noclegi,
czasem z odroczonym terminem płatności, po przyjeździe,
czasem można się jeszcze rozmyślić za friko :wink:
czasem traci się tylko zaliczkę,
czasem trzeba od razu wpłacić całość kasy, itd.


Jak już zarezerwowałeś, to nie rób z was niepoważnych ludzi i nie odwołuj rezerwacji. :!:


Teraz tylko dostosuj swój program do całej waszej czwórki, pogadajcie na spokojnie, co kogo kręci,
poczytaj na forum relacje,
poczytaj przewodnik po Chorwacji :D


Odnośnie booking.com mam dość spore doświadczenie i nie potrzebuję tutaj rad :) Zawsze sprawdzam, czy mam możliwość odwołania rezerwacji bez ponoszenia kosztów. Do tej pory zdarzyło mi się odwoływać nocleg tylko raz, ze względu na brak możliwości meldunkowej po godzinie 24:00, a nie miałem innej możliwości, gdyż lądowałem po północy w miejscowości docelowej.


kaeres napisał(a):Powiem jedno. Bardzo ambitnie i wyniszczająco !
Rzeźnia po prostu. Jeżeli Ty jesteś na prawdę mocny i nie lubisz siedzieć w jednym miejscu to cała reszta podróżników jadących z Tobą da Ci w kość.
Też nie siedzę na d*** w Chorwacji i zwiedzam co się da ale bez przesady.
Co drugi dzień jakiś wypad ale ze stałej bazy noclegowej bo jeszcze zbieranie tobołów co nocleg to ja dziękuję.
Od siebie nie polecam z całego serca.
Rozłożyłbym to na minimum 2 wyjazdy do Chorwacji.



Ja natomiast nie widzę najmniejszego problemu w zmienianiu miejsca noclegu nawet każdej nocy. Nie wyobrażam sobie natomiast siedzieć w jednym miejscu 5 dni i wybierania się z tego miejsca na jednodniowe wycieczki. Marnujemy zarówno czas (przejazd tam i z powrotem) jak również pieniądze (paliwo x2). Na początku kwietnia br. robiłem "kółko" po Andaluzji i mimo, iż była możliwość zorganizowania noclegu w jednym miejscu i jeżdżenia na jednodniowe wycieczki nie skorzystałem. Zbyt duże odległości i zmarnowanie czasu na powroty.


walp napisał(a):Dla mnie urlop to relaks, a relaksuję się przejazdem, zwiedzaniem i plażowaniem. :wink:


Podpisuję się pod tym dwoma rękoma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2014 15:38

Napisałeś wcześniej:

"generalnie większość załogi (3 na 4 osoby) chce trochę plażować. Ja natomiast nastawiam się na zwiedzanie"

A piszesz o Waszej wyprawie tylko w pierwszej osobie 8)
Ja.. Ja... Ja... Ja... Ja..
Tylko ja 8)

Przecież jedziecie całą paczką, a ty jesteś w mniejszości ze swoim ambitnym planem zaliczenia wszystkiego w ekspresowym tempie.
Dla ciebie liczy się tylko czas. Żeby nie marnować czasu.
A co jest marnowaniem, tylko ty decydujesz.

Mały Putinek :wink:
Ostatnio edytowano 13.05.2014 19:10 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 13.05.2014 19:09

Lednice napisał(a):A co jest zbędne, tylko ty decydujesz.

Mały Putinek :wink:


...hihihi ...może to kierownik wyprawy i kierowca w jednym .....więc :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2014 19:11

Jeśli jest też sponsorem, to mogę zrozumieć :roll:
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 13.05.2014 19:27

Lednice, trochę racji masz. Trudno się nie zgodzić;) Może trochę zbyt egoistyczne podejście:P Może powinienem jeździć sam ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2014 19:47

Ja miałem kiedyś podobne podejście: wszystko pozwiedzać i szkoda mi było czasu na zbędne rzeczy :wink:

Ale w czasie studenckich wypraw zostałem przekonany, że trzeba rozkoszować się chwilą :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 13.05.2014 19:50

Lednice napisał(a):Ale w czasie studenckich wypraw zostałem przekonany, że trzeba rozkoszować się chwilą :D


...młody i naiwny dawał się wykorzystać :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2014 20:07

mervik napisał(a):
Lednice napisał(a):Ale w czasie studenckich wypraw zostałem przekonany, że trzeba rozkoszować się chwilą :D


...młody i naiwny dawał się wykorzystać :lol:


ale zapewne z jaką przyjemnością dawał się wykorzystwać :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2014 20:40

Nie narzekałem :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.05.2014 11:34

Maciej87 napisał(a):
kaeres napisał(a):Powiem jedno. Bardzo ambitnie i wyniszczająco !
Rzeźnia po prostu. Jeżeli Ty jesteś na prawdę mocny i nie lubisz siedzieć w jednym miejscu to cała reszta podróżników jadących z Tobą da Ci w kość.
Też nie siedzę na d*** w Chorwacji i zwiedzam co się da ale bez przesady.
Co drugi dzień jakiś wypad ale ze stałej bazy noclegowej bo jeszcze zbieranie tobołów co nocleg to ja dziękuję.
Od siebie nie polecam z całego serca.
Rozłożyłbym to na minimum 2 wyjazdy do Chorwacji.



Ja natomiast nie widzę najmniejszego problemu w zmienianiu miejsca noclegu nawet każdej nocy. Nie wyobrażam sobie natomiast siedzieć w jednym miejscu 5 dni i wybierania się z tego miejsca na jednodniowe wycieczki. Marnujemy zarówno czas (przejazd tam i z powrotem) jak również pieniądze (paliwo x2). Na początku kwietnia br. robiłem "kółko" po Andaluzji i mimo, iż była możliwość zorganizowania noclegu w jednym miejscu i jeżdżenia na jednodniowe wycieczki nie skorzystałem. Zbyt duże odległości i zmarnowanie czasu na powroty.
.

Nie zrozum mnie źle ale albo "tracę" paliwo (o ile można tak nazwać podróżowanie po Chorwacji) wypoczywając albo nie tracę zapieprzając i goniąc czas jak pies.
Oczywiście są indywidualne podejścia do tematu co uwidacznia ewidentnie Twój plan.
Dlatego na koniec dodałem zrobiłbym to na 2x wykorzystując po prostu 2x wakacje.
Jak dobrze zaplanujesz taki wypad na 2x to będziesz się poruszał w obrębie 50-100km nie więcej.

PS. Co do pakowania się co noc. Jesteś pierwszym człowiekiem, od którego słyszę że to nie jest kłopot.
Powiem więcej to jest najgorsza rzecz w całym urlopie i dostaję trzęsawki na tydzień przed urlopem myśląc o pakowaniu.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 14.05.2014 11:56

Maciej87 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie czerwca wybieramy się na 12 dni do Chorwacji. Chciałbym przedstawić wstępny plan wyjazdu i prosić o ewentualne rady tudzież korekty.

14.06 - Wyjazd z Poznania
15.06 - Zagrzeb
16.06 - Jeziora Plitwickie i przejazd do Zadaru (wieczorne zwiedzanie Zadaru)
17.06 - spacer po Zadarze i przejazd do Parku Narodowego Krka. Przejazd do Trogir. Wieczorne spacer po mieście
18.06 - Split
19.06-21.06 - Makarska. Opcjonalnie po drodze do Makarskiej plażowanie w Breli oraz przepłynięcie na wyspę Brać na jednodniowe plażowanie.
22.06 - wodospady Kravica, Počitelj, Blagaj, Mostar. Noc w Mostarze
23.06-24.06 - Dubrownik
25.06 - przejazd do Herceg Novi
26.06 - przejazd do Ptuj (godzinne zwiedzanie miasta) i przejazd do Mariboru
27.06 - powrót do Poznania


Zaplanuj dobrze jaką trasę chcecie przejść w Plitwicach. My połączyliśmy trasę H i K i zajęło nam to ok. 6 godz. Po tylu godzinach wędrówki, to mieliśmy siłę tylko na powrót do Slunj, kolację w konobie i wieczorny spacer po Rastoke. Raczej nie miałabym siły na jazdę do Zadaru, na którą trzeba liczyć ok. 2,5-3 godz.
Podczas pierwszego pobytu w Breli, wybraliśmy się do Omisa na spływ Cetiną. Super zabawa, jeśli coś takiego lubicie.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.05.2014 12:00

kaeres napisał(a):PS. Co do pakowania się co noc. Jesteś pierwszym człowiekiem, od którego słyszę że to nie jest kłopot.
Powiem więcej to jest najgorsza rzecz w całym urlopie i dostaję trzęsawki na tydzień przed urlopem myśląc o pakowaniu.


Jak się nie rozpakowuje, to nie trzeba się pakować. ;)

A ja jak mam się pakować przed urlopem to się bardzo cieszę. :) Gorzej jest z rozpakowywaniem po urlopie.. ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.05.2014 12:04

razpol napisał(a):
Jak się nie rozpakowuje, to nie trzeba się pakować. ;)

Nie wziąłem tego pod uwagę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone