Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 30.04.2014 16:15

A oto mój plan urlopowy
Załączniki:
90ba3ab17aa2ec4e.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.04.2014 17:10

Maciej87 napisał(a): Czy wyjeżdżając wcześnie rano (7:30) z Makarskiej kolejno nad wodospady Kravica, Počitelj, Blagaj, Mostar (nocleg) wystarczy czasu, aby zobaczyć co warte zobaczenia?


To dasz radę zrobić w jeden dzień. W czasie przejazdu z Mostaru do Dubrovnika możesz wjechać do Pocitelj, jest po drodze, a dzień wcześniej będziesz mieć więcej czasu na wodospady :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.04.2014 17:51

Maciej87 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie czerwca wybieramy się na 12 dni do Chorwacji. Chciałbym przedstawić wstępny plan wyjazdu i prosić o ewentualne rady tudzież korekty.

14.06 - Wyjazd z Poznania
15.06 - Zagrzeb
16.06 - Jeziora Plitwickie i przejazd do Zadaru (wieczorne zwiedzanie Zadaru)
17.06 - spacer po Zadarze i przejazd do Parku Narodowego Krka. Przejazd do Trogir. Wieczorne spacer po mieście
18.06 - Split
19.06-21.06 - Makarska. Opcjonalnie po drodze do Makarskiej plażowanie w Breli oraz przepłynięcie na wyspę Brać na jednodniowe plażowanie.
22.06 - wodospady Kravica, Počitelj, Blagaj, Mostar. Noc w Mostarze
23.06-24.06 - Dubrownik
25.06 - przejazd do Herceg Novi
26.06 - przejazd do Ptuj (godzinne zwiedzanie miasta) i przejazd do Mariboru
27.06 - powrót do Poznania

Gdzie planujesz noclegi, masz już coś zarezerwowane. :?:
Jak nie to licz się tym, że noclegi do trzech dni są ok. 30 % droższe :idea:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Makarska - Mostar - Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.04.2014 19:46

Maciej87 napisał(a):Witam serdecznie,
w połowie czerwca wybieramy się na 12 dni do Chorwacji. Mam pytanie odnośnie trasy z Makarskiej do Mostaru. Chcielibyśmy wyjechać wcześnie rano z Makarskiej (około godziny 7:30). W pierwszej kolejności chcielibyśmy się wybrać na wodospady Kravica. Czy moglibyście doradzić jak tam dojechać, żeby nie marnować zbyt wiele czasu na poszukiwania? Po około 1,5-2h chcielibyśmy dalej udać się do miejscowości Počitelj. Tutaj również poprosiłbym o wskazówki dojazdu oraz o czas jaki należy poświęcić na zwiedzenie tej mieściny. Z założenia chcielibyśmy zostać również 1,5 do 2h. W następnej kolejności Blagaj. Tutaj jakiś obiad i tak jak wcześniej około 1,5 do 2h. Finalnym punktem miałby być Mostar i tutaj chcemy zostać na noc. Kolejnego dnia planujemy wybrać się do Dubrownika i tam zostać dwie kolejne noce, bądź też bezpośrednio do Herceg Novi na jedną noc i dopiero potem do Dubrownika na dwie noce. Czy taki plan czasowy ma sens? Wystarczy nam czasu, żeby zahaczyć o te trzy miejsca w Bośni, spędzić wieczór i noc w Mostarze i jechać dalej kolejnego dnia?
Czekam na wskazówki. Z góry dziękuję.


Ja jechałem dwa lata temu w taką trasę ,zrobisz to wszystko w jeden dzień
Makarska ...Kravica...Mostar...Blagaj...i podrodze w stronę granicy masz Pocitelj nie ma nic ciekawego i na wieczór do Dubrovnika :wink:
...oczywiście kwaterę wcześniej mieć lepiej tam zarezerwowaną :wink:
https://www.google.pl/maps/dir/Makarska ... 506606!3e0
Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 30.04.2014 20:15

piotrmks, generalnie większość załogi (3 na 4 osoby) chce trochę plażować. Ja natomiast nastawiam się na zwiedzanie no i kilka dni plażowania. Nie jestem typem, który wytrzyma choćby tydzień plażowania i nic nie robienia:) Jeśli możesz coś polecić z gatunku "chorwacka przyroda" poza tym co wybraliśmy do tej pory tj. Plitwice, Krka i Kravica, jestem otwarty na propozycje.

Janusz Bajcer, wszystko zabukowane (standardowo jak przy każdej mojej podróży) przez booking.com z możliwością anulacji bądź też modyfikacji. Decydowaliśmy się na apartamenty czteroosobowe w sypialnią. Ceny od 45 - 60zł za osobę za noc.

mervik, cóż mogę powiedzieć, nie wiem jak Ci dziękować za nieocenioną pomoc. Na pewno skorzystam z Twoich rad i współrzędnych GPS :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.04.2014 20:45

Maciej87 napisał(a):.............


Generalnie jak dla mnie za dużo...za szybko. :?
Mała Pardubicka. :wink:

No, ale jeżeli lubicie wypoczynek w biegu.......
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2014 21:01

Maciej87 napisał(a):piotrmks, generalnie większość załogi (3 na 4 osoby) chce trochę plażować. Ja natomiast nastawiam się na zwiedzanie no i kilka dni plażowania.

wszystko zabukowane (standardowo jak przy każdej mojej podróży) przez booking.com



No to większość przegrała z twoimi gustami :roll:

Okaże się w trasie, czy nie będą ciebie gonić z kosą, bo program zwiedzania jest forsowny, a program plażowy ubogi :roll:

Skoro wszystko zabukowane, to nie rozumiem sensu pytania się o trasę na forum 8)
Niby odkręcić można, ale wiadomo, że jak się już coś kupiło w przekonaniu, że jest to dobre,
w tym przypadku noclegi,
to człowiek broni swojego zakupu przed innymi jak lew :wink:
danoxxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danoxxx » 30.04.2014 21:20

100 redbuli i dacie rady


ja to ledwo dojezdam do zadaru i padam a wy tak intensywnie chcecie wszytko zobaczyć powodzenia polecam wszytko spokojnie rozplanować bo w takim pospiechu to nic nie zapamiętacie zmordują się kierowcy i i wszystko wyjdzie bokiem pozdro stary turysta a wiem co mówię
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.04.2014 21:22

Wszystko zależy od tego czy ktoś chce oblecieć Chorwację czy ją poznać...
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 30.04.2014 21:59

Maciej87
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej87 » 01.05.2014 10:00

Odnośnie noclegów nic nie jest opłacone tylko zarezerwowane. Na bookingu zawsze płacę dopiero po przyjeździe na miejsce, dlatego pytam na forum o rady i niczego nie bronię jak lew :-) Tak jak napisałem jestem otwarty na wszelkie propozycje :-)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 01.05.2014 10:46

Maciej87 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie czerwca wybieramy się na 12 dni do Chorwacji. Chciałbym przedstawić wstępny plan wyjazdu i prosić o ewentualne rady tudzież korekty.

14.06 - Wyjazd z Poznania
15.06 - Zagrzeb
16.06 - Jeziora Plitwickie i przejazd do Zadaru (wieczorne zwiedzanie Zadaru)
17.06 - spacer po Zadarze i przejazd do Parku Narodowego Krka. Przejazd do Trogir. Wieczorne spacer po mieście
18.06 - Split
19.06-21.06 - Makarska. Opcjonalnie po drodze do Makarskiej plażowanie w Breli oraz przepłynięcie na wyspę Brać na jednodniowe plażowanie.
22.06 - wodospady Kravica, Počitelj, Blagaj, Mostar. Noc w Mostarze
23.06-24.06 - Dubrownik
25.06 - przejazd do Herceg Novi
26.06 - przejazd do Ptuj (godzinne zwiedzanie miasta) i przejazd do Mariboru
27.06 - powrót do Poznania



Moim zdaniem szkoda rezygnować z Kotoru. Widoki przepiękne zwłaszcza jadąc wzdłuż Boki Kotorskiej. My w 2011 roku byliśmy 7 dni w Chorwacji - dokładnie Baśka Voda. Stamtąd zwiedziliśmy park narodowy Krka, Medjugorie w Bośni, rejs na wyspy Hvar i Brać ze zwiedzaniem słynnej plaży Zlatni Rat, Trogir, Split. Następnie pojechałem do Czarnogóry. Po drodze zwiedziliśmy Dubrovnik i Herceg Novi. Zatrzymaliśmy się w słynnym Św. Stefanie. Stamtąd zwiedziliśmy okolice jak Bar, Ulcnij, Petrovac i Shkoder w Albanii. W Czarnogórze byliśmy 3 noclegi. Podczas wycieczki starczyło czasu i na opalanko i na zwiedzanie. Wracając do domu jechałem przez Niksic i dalej przepięknym kanionem rzeki Pivy. Następnie zwiedzanie Sarajeva, nocleg i dalej do domu., a po drodze zwiedzanie Budapesztu. Było super. Nie rezygnuj z Czarnogóry, bo jest ładna, chociaż panuje w niej inny klimat turystyczny niż w Chorwacji. Szkoda rezygnować z Czarnogóry będąc kilka kilometrów od niej. Nie wiadomo, czy kiedyś tam wrócisz.

Po datach widzę, że jedziesz mniej więcej w tym samym terminie co my jechaliśmy. Pojechaliśmy zupełnie w ciemno. W Baśka Voda wyszukanie kwatery na miejscu zajęło 5 minut, a w Czarnogórze podobnie. Bałem się tak jechać, bo to wtedy był mój pierwszy taki wyjazd. Ale kolega, który tam był dwa razy namówił mnie na wyjazd w ciemno. Przed wyjazdem sprawdzałem ceny w necie kwater dla dwóch osób. Zaczynały się od 30 euro (tylko kilka), a reszta od 35 wzwyż. Na miejscu znalazłem kwaterę za 20 euro :). Pokój z aneksem, łazienka, klima. W Czarnogórze płaciłem 25 euro. W Baśka Voda stało przy ulicy pełno osób z tabliczkami "sobe,apartamani, zimmer, room, pokoje". Można było przebierać. W Sw. Stefanie zapytaliśmy się stojącej przy ulicy kobiety czy wie gdzie można przenocować. Zaprowadziła nas do siebie. Myślę, że cenowo mieliśmy znacznie taniej niż w Internecie przez booking czy inne portale.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2014 11:47

kanarowski napisał(a):My w 2011 roku byliśmy 7 dni w Chorwacji - dokładnie Baśka Voda. Stamtąd zwiedziliśmy park narodowy Krka, Medjugorie w Bośni, rejs na wyspy Hvar i Brać ze zwiedzaniem słynnej plaży Zlatni Rat, Trogir, Split. Następnie pojechałem do Czarnogóry. Po drodze zwiedziliśmy Dubrovnik i Herceg Novi. Zatrzymaliśmy się w słynnym Św. Stefanie. Stamtąd zwiedziliśmy okolice jak Bar, Ulcnij, Petrovac i Shkoder w Albanii. W Czarnogórze byliśmy 3 noclegi. Podczas wycieczki starczyło czasu i na opalanko i na zwiedzanie. Wracając do domu jechałem przez Niksic i dalej przepięknym kanionem rzeki Pivy. Następnie zwiedzanie Sarajeva, nocleg i dalej do domu., a po drodze zwiedzanie Budapesztu.


Za 7 dni Riwiera Makarska, Krka, Medjugorie, Hvar, Brać, Trogir, Split, Dubrownik :?: :roll: :!:

Tempo błyskawicy :wink:

Sorry za złośliwość, ale
jak czytam sobie, jak 2 lata temu zaliczyliście Wiedeń za 3 godziny, wcześniej zaliczając za 4 godziny czeską Pragę, wszystko w jednym dniu,
to po prostu mi szczęka opadła, 8)
to jest najszybsze tempo zaliczania atrakcji turystycznych w Europie :!:
Japończycy przegrywają o lata świetlne
crikvenica-i-polnocna-chorwacja-we-wrzesniu-t39509.html
Ostatnio edytowano 01.05.2014 12:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 01.05.2014 11:49

Maciej87 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie czerwca wybieramy się na 12 dni do Chorwacji. Chciałbym przedstawić wstępny plan wyjazdu i prosić o ewentualne rady tudzież korekty.

14.06 - Wyjazd z Poznania
15.06 - Zagrzeb
16.06 - Jeziora Plitwickie i przejazd do Zadaru (wieczorne zwiedzanie Zadaru)
17.06 - spacer po Zadarze i przejazd do Parku Narodowego Krka. Przejazd do Trogir. Wieczorne spacer po mieście
18.06 - Split
19.06-21.06 - Makarska. Opcjonalnie po drodze do Makarskiej plażowanie w Breli oraz przepłynięcie na wyspę Brać na jednodniowe plażowanie.
22.06 - wodospady Kravica, Počitelj, Blagaj, Mostar. Noc w Mostarze
23.06-24.06 - Dubrownik
25.06 - przejazd do Herceg Novi
26.06 - przejazd do Ptuj (godzinne zwiedzanie miasta) i przejazd do Mariboru
27.06 - powrót do Poznania


Nie jestem osobą, która długo wytrzyma na plaży, ale Twój plan jest trochę zbyt ambitny.
Za dużo tu, jak dla mnie, przenosin w nowe miejsca noclegowe.
Lepiej wybrać 3-4 miejsca i zostać tam na dłużej. Dzięki temu moglibyście dokładniej poznać mniejsze, również ciekawe miejscowości, sąsiadujące z docelowymi miejscami.
Takie kilkugodzinne lub jednodniowe wycieczki, z powrotem na nocleg w to samo miejsce, stwarzają miłośnikom plażowanie, możliwość zrezygnowania z części zwiedzania na rzecz opalania 8)
Na Waszym miejscu podzieliłabym, to co chcecie zwiedzić, na dwa osobne wyjazdy.
Połowa w tym roku, reszta w przyszłym.
Obawiam się, że realizując tak napięty plan, po powrocie nie będziecie wiedzieli, gdzie dokładnie byliście.
Chorwację trzeba poznawać i rozkoszować się tym poznawaniem, a nie tylko zaliczyć i spieszyć się dalej :)

P.S. Herceg Novi nie może oczywiście równać się z takimi wspaniałościami jak Kotor czy Dubrovnik, ale to całkiem przyjemne, klimatyczne miasteczko. Z pewnością warte spaceru :papa:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 01.05.2014 16:02

Lednice napisał(a):
kanarowski napisał(a):My w 2011 roku byliśmy 7 dni w Chorwacji - dokładnie Baśka Voda. Stamtąd zwiedziliśmy park narodowy Krka, Medjugorie w Bośni, rejs na wyspy Hvar i Brać ze zwiedzaniem słynnej plaży Zlatni Rat, Trogir, Split. Następnie pojechałem do Czarnogóry. Po drodze zwiedziliśmy Dubrovnik i Herceg Novi. Zatrzymaliśmy się w słynnym Św. Stefanie. Stamtąd zwiedziliśmy okolice jak Bar, Ulcnij, Petrovac i Shkoder w Albanii. W Czarnogórze byliśmy 3 noclegi. Podczas wycieczki starczyło czasu i na opalanko i na zwiedzanie. Wracając do domu jechałem przez Niksic i dalej przepięknym kanionem rzeki Pivy. Następnie zwiedzanie Sarajeva, nocleg i dalej do domu., a po drodze zwiedzanie Budapesztu.


Za 7 dni Riwiera Makarska, Krka, Medjugorie, Hvar, Brać, Trogir, Split, Dubrownik :?: :roll: :!:

Tempo błyskawicy :wink:

Sorry za złośliwość, ale
jak czytam sobie, jak 2 lata temu zaliczyliście Wiedeń za 3 godziny, wcześniej zaliczając za 4 godziny czeską Pragę, wszystko w jednym dniu,
to po prostu mi szczęka opadła, 8)
to jest najszybsze tempo zaliczania atrakcji turystycznych w Europie :!:
Japończycy przegrywają o lata świetlne
crikvenica-i-polnocna-chorwacja-we-wrzesniu-t39509.html


A co tu dziwnego? Ile mieliśmy np. Split zwiedzać? tydzień?. Wycieczki robione były tak: 1 dzień wyjazd do wodospadów Krka, to do południa, wracając zwiedziliśmy Trogir, a potem Split. Kolejny dzień to rejs 10h na Hvar i Brać. Kolejny wyjazd do Medjugorie. Dubrownik w drodze do Czarnogóry. Wszystko idzie pogodzić i zmieścić się w wyznaczonym przez siebie czasie. Jak ktoś ma czas to może i tydzień siedzieć w Dubrovniku. My tyle nie mieliśmy. Co drugi dzień plaża. Widziałem, że Maciej87 ma ambitny plan, więc przekazałem mu trochę swojego doświadczenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plan na 12 dniowy wyjazd do Chorwacji. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone