Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 09.02.2015 12:25

Janusz Bajcer napisał(a):
wtopek napisał(a):Droga 68 nie dochodzi do Koszyc, i tak trzeba z niej przed Koszycami wjechać na autostradę.

Jechałem drogą 68 kilka razy :idea: - w którym miejscu trzeba wjechać na autostradę :?: :roll:


Za Budimirem

https://www.google.pl/maps/@48.7875634,21.3056718,14z
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2015 12:38

Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 09.02.2015 12:50

Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)

Ja miałem kontrolę winiety kilka razy i nawet raz płaciłem (ale nie za winietę). Ichniejsze miśki lubią się ustawiać na wjeździe do Koszyc, a także na wylotówce z Koszyc w kierunku węgierskiej granicy. Dwupasmówka, kończy się teren zabudowany, a parę metrów dalej tablica z rozpoczęciem kolejnego obszaru zabudowanego, wielu niemiejscowych sugeruje się pierwszą tablicą końca terenu zabudowanego. Chłopaki stoją w niepozornym miejscu, strzelają z radaru, a kilkaset metrów dalej druga część ekipy zaprasza do zjazdu do zatoczki. Kiedy mnie ustrzelili, w zatoczce stało już z 5 polskich samochodów. Miałem nieco ponad 70 na liczniku więc skończyło się na 20 euro "pokuty" plus moje standardowe teksty, że na wakacje, że dzieci źle się czują, misiek trochę się ulitował :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:03

wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)

Ja miałem kontrolę winiety kilka razy i nawet raz płaciłem (ale nie za winietę). Ichniejsze miśki lubią się ustawiać na wjeździe do Koszyc, a także na wylotówce z Koszyc w kierunku węgierskiej granicy. Dwupasmówka, kończy się teren zabudowany, a parę metrów dalej tablica z rozpoczęciem kolejnego obszaru zabudowanego, wielu niemiejscowych sugeruje się pierwszą tablicą końca terenu zabudowanego. Chłopaki stoją w niepozornym miejscu, strzelają z radaru, a kilkaset metrów dalej druga część ekipy zaprasza do zjazdu do zatoczki. Kiedy mnie ustrzelili, w zatoczce stało już z 5 polskich samochodów. Miałem nieco ponad 70 na liczniku więc skończyło się na 20 euro "pokuty" plus moje standardowe teksty, że na wakacje, że dzieci źle się czują, misiek trochę się ulitował :)


Tak czytam i stwierdzam, że faktycznie się czepiasz... Wielokrotnie od lat i wielokrotnie w ciągu roku jeżdżę tą trasą. Raz tylko zostałem skontrolowany w centrum Preszowa. Nie zauważyłem szczególnych kontroli być może dlatego, że jadę bardzo wcześnie rano.
Natomiast jazda zgodnie z przepisami jest wg Ciebie nie teges ? No tak są wredni bo od biednych polaków wymagają códów ?

Przepisy zatem są by je łamać :mrgreen: .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.02.2015 13:06

wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)

Ja miałem kontrolę winiety kilka razy i nawet raz płaciłem (ale nie za winietę).

Przepraszam, że się czepiam, ale czy w związku z powyższym, na tych kilku km, od węzła 68/D1
do wjazdu do Koszyc, ryzykujemy mandat bez winiety?
EDIT:
Odpowiedź poniższa przyszła w tym samym czasie, co pytanie. :)
Ostatnio edytowano 09.02.2015 13:08 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2015 13:06

wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

Autostrada na odcinku Presov - Koszyce zaczyna się na opłotkach Pesova - a kończy się w Budimir.

http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky

Przejazd za Budimirem przez Koszyce bezpłatny.
Koniec - kropka,
widocznie nie dla wtopka
:wink:

http://www.cdb.sk/files/img/zakladne-ma ... alepky.jpg

:papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:08

wtopek napisał(a):Jak ktoś wyżej napisał, słowacka winietka to tylko 14 euro czyli grosze w stosunku do kosztów całej imprezy. Opłaca się nawet na ten krótki odcinek Preszów-Koszyce.

Droga 68 nie dochodzi do Koszyc, i tak trzeba z niej przed Koszycami wjechać na autostradę.


Coś tu farmazony jakieś widzę. Zdecydowanie ten odcinek autostrady się nie opłaca ! Różnica w czasie to 15-20 min góra.
Owszem wjeżdżasz na autostradę przed Koszycami ale jest to odcinek bezpłatny !

Jak można takie brednie wypisywać nie mając wiedzy 8O :evil: chcesz zabłysnąć ?
Ostatnio edytowano 09.02.2015 13:11 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 09.02.2015 13:11

Mam do was pytanie z racji tego że też pierwszy raz w tym roku jedziemy do Chorwacji o wybór trasy.
Założenie jest takie żeby wyjechać ok 2-3 w nocy i przejechanie Polski nocą z racji tego że mieszkamy pod trójmiastem. W założeniu chcemy nocować gdzieś na trasie następnie zobaczyć Plitvickie Jeziora i albo nocleg albo dalsza drogo do Mimic. Wszystko zależy od tego jaki wariant trasy wybierzemy w jeziorach, który polecacie?

Jak narazie opracowałem 2 trasy:
1. Wariant przez Słowacje i Węgry nocleg pod balatonem

2. Wariant przez Czechy, Austrię i Słowienie z noclegiem w okolicach Graz


którą trasę polecacie? i najlepiej dlaczego :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 09.02.2015 13:12

bluesman napisał(a):
wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)

Ja miałem kontrolę winiety kilka razy i nawet raz płaciłem (ale nie za winietę). Ichniejsze miśki lubią się ustawiać na wjeździe do Koszyc, a także na wylotówce z Koszyc w kierunku węgierskiej granicy. Dwupasmówka, kończy się teren zabudowany, a parę metrów dalej tablica z rozpoczęciem kolejnego obszaru zabudowanego, wielu niemiejscowych sugeruje się pierwszą tablicą końca terenu zabudowanego. Chłopaki stoją w niepozornym miejscu, strzelają z radaru, a kilkaset metrów dalej druga część ekipy zaprasza do zjazdu do zatoczki. Kiedy mnie ustrzelili, w zatoczce stało już z 5 polskich samochodów. Miałem nieco ponad 70 na liczniku więc skończyło się na 20 euro "pokuty" plus moje standardowe teksty, że na wakacje, że dzieci źle się czują, misiek trochę się ulitował :)


Tak czytam i stwierdzam, że faktycznie się czepiasz... Wielokrotnie od lat i wielokrotnie w ciągu roku jeżdżę tą trasą. Raz tylko zostałem skontrolowany w centrum Preszowa. Nie zauważyłem szczególnych kontroli być może dlatego, że jadę bardzo wcześnie rano.
Natomiast jazda zgodnie z przepisami jest wg Ciebie nie teges ? No tak są wredni bo od biednych polaków wymagają códów ?

Przepisy zatem są by je łamać :mrgreen: .


Zauważcie jedną regułę, związaną z jazdą po drogach poza granicami naszego kraju, a której to nie stwierdziłem nigdy w Polsce.

Wszędzie bowiem, kiedy wszyscy jada zgodnie z przepisami, niby to Policji na drogach nie widać.

Ale gdy tylko ktoś za bardzo szarżuje na drodze, nagle jak spod ziemi, pojawia się radiowóz aby takiego delikwenta, stosownie do okoliczności, rozliczyć.

Dziwne, co? :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:14

Łukasz&Gosia napisał(a):Mam do was pytanie z racji tego że też pierwszy raz w tym roku jedziemy do Chorwacji o wybór trasy.
Założenie jest takie żeby wyjechać ok 2-3 w nocy i przejechanie Polski nocą z racji tego że mieszkamy pod trójmiastem. W założeniu chcemy nocować gdzieś na trasie następnie zobaczyć Plitvickie Jeziora i albo nocleg albo dalsza drogo do Mimic. Wszystko zależy od tego jaki wariant trasy wybierzemy w jeziorach, który polecacie?

Jak narazie opracowałem 2 trasy:
1. Wariant przez Słowacje i Węgry nocleg pod balatonem

2. Wariant przez Czechy, Austrię i Słowienie z noclegiem w okolicach Graz


którą trasę polecacie? i najlepiej dlaczego :)


Mam pytanie czy sądzisz, że jesteś jedyną osobą jadąc z tamtych okolic ? Nie chce Ci się poczytać ? To wszystko jest na forum omawiane n razy zadaj sobie odrobinę trudu :papa: .
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:16

lechocz napisał(a):Ale gdy tylko ktoś za bardzo szarżuje na drodze, nagle jak spod ziemi, pojawia się radiowóz aby takiego delikwenta, stosownie do okoliczności, rozliczyć.

Dziwne, co? :papa:


Dziwne ? raczej normalne od tego są, za mało Ci prewencji ? najpierw trzeba Cię postraszyć ? bez tego ani rusz ? :mrgreen:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 09.02.2015 13:18

bluesman napisał(a):
wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)

Ja miałem kontrolę winiety kilka razy i nawet raz płaciłem (ale nie za winietę). Ichniejsze miśki lubią się ustawiać na wjeździe do Koszyc, a także na wylotówce z Koszyc w kierunku węgierskiej granicy. Dwupasmówka, kończy się teren zabudowany, a parę metrów dalej tablica z rozpoczęciem kolejnego obszaru zabudowanego, wielu niemiejscowych sugeruje się pierwszą tablicą końca terenu zabudowanego. Chłopaki stoją w niepozornym miejscu, strzelają z radaru, a kilkaset metrów dalej druga część ekipy zaprasza do zjazdu do zatoczki. Kiedy mnie ustrzelili, w zatoczce stało już z 5 polskich samochodów. Miałem nieco ponad 70 na liczniku więc skończyło się na 20 euro "pokuty" plus moje standardowe teksty, że na wakacje, że dzieci źle się czują, misiek trochę się ulitował :)


Tak czytam i stwierdzam, że faktycznie się czepiasz... Wielokrotnie od lat i wielokrotnie w ciągu roku jeżdżę tą trasą. Raz tylko zostałem skontrolowany w centrum Preszowa. Nie zauważyłem szczególnych kontroli być może dlatego, że jadę bardzo wcześnie rano.
Natomiast jazda zgodnie z przepisami jest wg Ciebie nie teges ? No tak są wredni bo od biednych polaków wymagają códów ? Przepisy zatem są by je łamać :mrgreen: .


A gdzie coś takiego napisałem?

Faktem jest że policja słowacka raczej nie lubi Polaków, od paru lat sytuacja się nieco poprawiła, szczególnie od kiedy coraz mnie samochodów zaczęło jeździć na czarnych tablicach, więc trudniej się zrobiło z daleka wyłapać Polaka.

Zresztą Słowacy to pikuś, przed wejściem do UE na Polakach szczególnie lubili się wyżywać Austriacy, doszło zresztą z tego powodu do kilku protestów dyplomatycznych. Sam widziałem kilka takich przypadków szykan na drodze i granicy i zapewni cię, że nie byli to polscy szybcy i wściekli królowie szos, ani przemytnicy narkotyków :/
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:21

wtopek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez miasto Koszyce jest bez opłat. Nigdy nie płaciłem, nigdy nie miałem kontroli winiety. :idea:


Tylko że 68 wpada do autostrady dobre parę km przed Koszycami.

No dobra, czepiam się :)


Tu się czepiasz i w domyśle do tego co napisał Janusz piszesz nieprawdę ! Odcinek od skrzyżowania drogi 68 z autostradą do Koszyc jest bezpłatny.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.02.2015 13:32

bluesman napisał(a): No tak są wredni bo od biednych polaków wymagają códów ?

A te słowackie to się czymś różnią od polskich?
Tak z ciekawości....... :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 13:33

anakin napisał(a):
bluesman napisał(a): No tak są wredni bo od biednych polaków wymagają códów ?

A te słowackie to się czymś różnią od polskich?
Tak z ciekawości....... :mrgreen:


Kolorem :mrgreen: i pensyjom w EUR :mrgreen:

Hm chyba teraz załapałem o co Ci chodziło lepiej późno niż wcale :mrgreen:
Ostatnio edytowano 09.02.2015 15:55 przez bluesman, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone