Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 08.02.2015 16:20

pablo_ns napisał(a): W związku z powyższym do celu mam około 1200 km i 12-13 h jazdy, będę kierować sam, Wstępnie wybieram się z nawigacją w telefonie Automapa oraz po przestudiowaniu Google Maps następującą trasą: Nowy Sącz- Kosice-Miskolc-Budapeszt- Siófok-Karlovac-Gospić-Sibienik-Tucepi czyli Polska -Słowacja-Węgry-Chorwacja drogi nr E71, A1. Chcę jechać tylko po autostradach aby jak najszybciej dojechać do celu, w internecie kupuje winiety na Słowację i Wegry (koszt do 200 zl).

Witaj, co roku jeżdżę trasą którą wybrałeś, kieruję sam i jadę generalnie nocą. Z Lublina pierwszy postój barwinek, później Forro, następnie za Budapesztem zjeżdżam po gaz i znowu stoję w Varażdinie i następnie aż nad Jadran. Wszystkie postoje góra 15-20 min, dla mnie wystarczy abym jechał bezpiecznie, zresztą preferuję jazdę nocną. Kupno winiet przez internet jak najbardziej ok, płacę na bramkach zwykle gotówką bo najszybciej (zwłaszcza jak jest już dzień w sobotę np), tak jak ci piszą spraw sobie ekuz, wyposaż auto zgodnie z przepisami krajów przez które jedziesz (zostaw jakieś euro na mandat słowacki), kup asistance w gothaer :-) albo rozejrzyj się przed wyjazdem za jakąś lawetą. Generalnie wszystko co Ci pisali sam robiłem, widocznie tak trzeba...:-) Udanego wypoczynku, a przede wszystkim bezpiecznej drogi.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 08.02.2015 16:24

Dziekuje za informację, po przeczytaniu licznych postów na forum wiem juz, że trzeba się dodatkowo ubezpieczyć, dużo osób poleca PZU Voyager i tam się pewnie ubezpieczymy czy konkretnie polecicie mi coś lepszego -na ubezpieczeniu nie chce oszczędzać a jedziemy we dwie osoby wiec koszty będą niskie. Dziękuje również za cenną informację na temat kart z NFZ. Jadę dieslem i na baku zrobię max 900-950 km wiec zatankuje do pełna u nas a następnie dopiero w Chorwacji, bo na Węgry powinno mi starczyć. Czytałem, że na autostradach jest droższe paliwo tzn ile? Bo zastanawiam się czy tankując te 45 litrów jest sens zjeżdżać z autostrady dla oszczędności około 20 zł?. Diesel ma oznaczenie ON ale jakie oznaczenie w Chorwacji i Słowacji ma diesel ulepszony tzn jak u nas Verva oraz na jakich stacjach tankować bo złe paliwo dla mojego diesla może się skończyć lawetą? Dziękuje również za przypomnienie o kamizelkach odblaskowych. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem lodówki turystycznej na 12V i 230V. Bardzo Was proszę o poradę odnośnie tego ubezpieczenia Ergo Hestia
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.02.2015 17:15

Powiem W Chorwacji byłem 7 razy. Żadnego EKUZ nie wyrabiałem. Asisstance owszem bo mam je w pakiecie AC + OC powiedzmy za darmo na kraj i zagranicę. Winiety kupuję na przejściach granicznych, sklepach spożywczych na Słowacji czy we wszystkich stacjach benzynowych. Linka holownicza czy potrzebna nie wiem. Trzeba poczytać przepisy w krajach tranzytowych czy można jej używać. Żeby nie być zatrzymanym jechać zgodnie z przepisami i nie szaleć. Obserwować należy innych kierowców. Czy brać ze sobą CB Radi - tak przydatne w Polsce, Węgrzech czy Czechach i Słowacji do rozmów z kierowcami TIR ale nie we wszystkich krajach prawo zezwala na jego używanie. Jeżdziłem z CB przez wszystkie kraje tranzytowe, jechała Policja i nikt mnie nie zatrzymał. Nie kupuj winiet w internecie bo po cholerę przepłacać. W Chorwacji na bramkach płać kartą Maestro, Mastercard lub Visa abo kunami. Jak nie masz to euro tylko przelicznik gorszy i wydają cwaniaki w kunach. Czasem specjalnie mówią, że karty nie działają i żeby euro zapłacić. Ja mam vise i mastercard jak jedno niby nie działa to drugie działa. Ja zobaczy, że się boisz to Ciebie skubnie na euro. Odpoczynki to nie co 2 godziny tylko jak się zmęczysz co 5 godzin. Jak zaczniesz ziewać albo oczy zaczną się zamykać to zjeżdżaj na parking na dużych stacjach i prześpij się. Chorwacja kraj bezpieczny nie takie dziadostwo jak w kraju. Dużo mógłbym jeszcze pisać ale musiałbyś napisać mi na emeila. Co do noclegu to najgorszy wariant w samochodzie na parkingu oświetlonym albo w przydrożnym pensjonacie lub kwaterze. Ja śpię na Węgrzech nad Balatonem albo na północy Chorwacji w Turanji koło Karlovaca gdzie jest full kwater wynajmowanych na 1 dobę. Wybrałeś wersję noclegów w hotelu może to i dobrze bo ja wolę apartamenty i sam decyduję czy jem kalmary w konobie, swoje jedzenie na tarasie czy nie jem bo mi się nie chce i idę na pyszne lody. Jak zauważyłeś ponad 95% użytkowników forum rezerwuje apartamenty bez wyzywienia. Szczegóły na emeil. Darek1
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.02.2015 17:23

Lodówka bardzo przydatna jest. Mam na prąd i wkłady. Na upały idealna sprawa.
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 08.02.2015 18:47

Zainteresowało mnie ile kosztuje taki pobyt w hotelu w Chorwacji, jadę do Tucepi hotelu ie brałam pod uwage wogóle. Jeśli możesas napisz tu jeżeli nie poprosze o priv. pozd5rawiam
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 08.02.2015 19:33

poszła wiadomość pw. Ile może kosztować pobyt na własną ręke na 7 dni w dwie osoby?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.02.2015 20:20

pablo_ns napisał(a):... Ile może kosztować pobyt na własną ręke na 7 dni w dwie osoby?


Uuuuu temat rzeka :D , nie wywołuj wilków z lasu :D - na dzień dzisiejszy 369 stron lektury :D

Skup się na cenach apartamentów, sam wiesz kiedy i gdzie jedziesz, jakiego standardu oczekujesz, czy chciałbyś się żywić w knajpach, kupować na miejscu w sklepach podstawowe artykuły na śniadanie czy zabrać z PL wszystko ze sobą. Czy lubisz trunki, lody i inne bzdety. Czy chcesz coś zwiedzać, korzystać z jakichś atrakcji na miejscu czy tylko odpoczywać na plaży.
Indywidualne podejście daje dopiero obraz tego "za ile"
Poznaj ceny składowe i ocenisz na co wydasz i ile. :papa:
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 08.02.2015 20:25

No tak... w 2014 roku pierwsza wycieczka do Chorwacji autokarem przez biuro podróży. W 2015 roku też przez biuro tylko ze dojazd własny samochodem. W 2016 kto wie ...
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 08.02.2015 20:31

gusia-a chyba chodziło za pobyt w hotelu :D
Hotel około 50 Euro/osoba, apartament około 20 Euro/osoba :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2015 20:40

pablo_ns napisał(a):poszła wiadomość pw. Ile może kosztować pobyt na własną ręke na 7 dni w dwie osoby?

Do poczytania :idea: >>> koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.02.2015 21:24

jasio napisał(a):gusia-a chyba chodziło za pobyt w hotelu :D


Chyba raczej nie, w hotelu to już pablo_ns był i wybiera się ponownie to wie ile kosztuje :)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 08.02.2015 21:50

gusia-s napisał(a):
jasio napisał(a):gusia-a chyba chodziło za pobyt w hotelu :D


Chyba raczej nie, w hotelu to już pablo_ns był i wybiera się ponownie to wie ile kosztuje :)

Chyba masz rację :oops:
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 08.02.2015 21:52

Tak chodzi mi o apartamenty
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2015 21:59

pablo_ns napisał(a):Tak chodzi mi o apartamenty

Do poczytania >>> noclegi-w-chorwacji-ceny-od-2008-roku-do-dzis-t19195-990.html
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 08.02.2015 22:39

pablo_ns napisał(a):No tak... w 2014 roku pierwsza wycieczka do Chorwacji autokarem przez biuro podróży. W 2015 roku też przez biuro tylko ze dojazd własny samochodem. W 2016 kto wie ...


odpisałam priv
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone