Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic i nie tylko, czyli moja inicjacja :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bobik69
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobik69 » 16.08.2010 15:39

Bocian napisał(a):Bo był remont drogi, ale tylko w wyznaczonych godzinach... Sądzę , że dałoby się przejechać... 8)


Pewnie tak... Ale i tak jechaliśmy nie widząc dokładnie gdzie chcemy trafić :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.08.2010 15:52

Skręcając w prawo , droga prowadzi do Podobuce ale samochodem się nie dojedzie...
Bobik69
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobik69 » 16.08.2010 18:40

Dojechałem do miejsca oznaczonego zieloną strzałką :)

Obrazek

Droga bardzo kręta... czasami musiałem zwalniać prawie do "0" żeby skręcić. No i cały czas zastanawiałem się, co będzie jeśli z przeciwka nadjedzie jakiś pojazd większy od malucha :)
Bobik69
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobik69 » 16.08.2010 19:31

Dzień 5

Kolejny dzień był w zasadzie powtórką dnia 3. Spędziliśmy go na plaży Divna :P

Patrząc tak na wyspę pomyślałem, że popłynę na nią. Założyłem więc maskę, płetwy i ruszyłem przed siebie. Przepływając przez przesmyk poczułem że jest tam lekki prąd. Dno było ciągle w zasięgu wzroku, w przeważającej części piaszczyste. Tuż przed wyspą pojawiają się ostre skały

Obrazek

jest też mnóstwo muszelek

Obrazek

Oprócz mniej i bardziej licznych ławic malutkich rybek nie zauważyłem oznak życia :D

Po chwili odpoczynku w trakcie której mogłem podziwiać plażę od strony morza ruszyłem w drogę powrotną

Obrazek

Tradycyjnie - przed snem - spacer nadbrzeżem Orebica

Obrazek

Obrazek

Siedząc w w Bistro Jadran widać, że miejscowość ma także drugie oblicze, co najlepiej ilustruje zdjęcie "bliźniaczej" kamienicy

Obrazek

Ale prawdopodobnie to tylko kwestia czasu, gdy znikną takie "perełki" zlokalizowanie zaledwie kilkadziesiąt metrów od nadbrzeża:

Obrazek
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 17.08.2010 08:45

czekam na dalsze foty a jak sama ochłonę po podróży wrzucę swoje ! Jedno jest pewne chcę tam wrócić!
Bobik69
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobik69 » 18.08.2010 18:26

Dzień 6

Dubrownik. W zasadzie tym jednym słowem mógłbym zakończyć opis tego dnia. :P Może jednak znajdzie się ktoś, kto nie dotarł do informacji, które mogą być przydatne...

Zacznę od spraw z kategorii tych oczywistych, ale nie zawsze uświadamianych: do Dubrownika najlepiej wybrać się w dzień powszedni. Druga sprawa to parking - sądzę, że optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z parkingu podziemnego, którego lokalizację zaznaczyłem na poniższej mapce:

Obrazek

Osobiście polecam wycieczkę na wzgórze Srd, skąd rozpościera się przepiękna panorama. Można tam dotrzeć na nogach, wjechać kolejką linową (tak było w moim przypadku) lub podjąć próbą wjazdu samochodem (widziałem parking, a z mapy wynika, że prowadzi tam "normalna" droga).

Z perspektywy czasu, żałuję, że nie poczekaliśmy do zmierzchu, gdy Dubrownik "rozbłyśnie" tysiącem świateł... już po powrocie dotarłem do nocnych zdjęć tego miasta - coś niesamowitego.

A teraz fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
/tą fontannę upodobały sobie ptaki... zwracam na to uwagę tak na wszelki wypadek - gdyby komuś przyszła ochota napić się wody 8) /

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
/zdjęcie umieszczone w budynku stacji kolejki linowej na wzgórzu Srd/

Obrazek
/zdjęcie umieszczone w budynku stacji kolejki linowej na wzgórzu Srd/

Obrazek
/zdjęcie umieszczone w budynku stacji kolejki linowej na wzgórzu Srd/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 22.02.2011 14:05

a gdzie reszta relacji :( ?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.02.2011 14:55

Niby byłam w ubiegłym roku w tym samym Dubrowniku ale TAKICH zdjęć to ja nie mam :oops: . Piękne ... Chętnie obejrzę więcej ... :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.02.2011 15:44

Właśnie, może pociągnij relację dalej. Domyślam się, że równie pięknych zdjęć masz więcej.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Orebic i nie tylko, czyli moja inicjacja :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone