Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 12:57

Jeszcze rankiem tego dnia mieliśmy wszyscy ambitne plany, żeby po południu wybrać się na Sveti Vid. Dzieci z matkami od strony Simuni, bo łagodne podejście, a ojcowie ewentualnie ze starszą młodzieżą od strony zaljevu. Ale jak pisała Ann, czasem tak jest, że plany swoją drogą a rzeczywistość swoją... Nie poradzisz.

Jak zwykle zrobiło się nagle późno, zupełnie nie wiadomo kiedy... :roll:
Po długim plażowaniu dzieci już zmęczone, nijak je taszczyć gdzieś na górę...

Mając w głębokim poważaniu równouprawnienie płci i inne zdobycze feminizmu, mówimy mężom: to wy idźcie, a my się dziećmi zajmiemy. :wink:

Większość (całych dwóch) ochoczo na to przystała, ale jeszcze do gospodarzy pukają i pytają, czy Ilija też pójdzie, bo wcześniej się deklarował. Gospodyni, Pavica, natychmiast odpowiada, że nie, on nie może, bo... ale Ilija już biegnie gdzieś za dom i po chwili wraca z parą porządnych żołnierskich butów, po których widać, że niejeden szlak przeszły... Pyta tylko, o której ruszamy.
- O siódmej może być?
Do zmroku jest szansa zdążyć z powrotem, więc może być. :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 13.08.2013 13:53

Mikromir napisał(a):
kamil1929 napisał(a):widze że byliśmy w tym samym terminie na Pagu,jest mój pontonik na płazy na którą nie chcieliście zejść....


Ooo 8O :) Który to?
A stacjonowaliście w tej okolicy, czy tylko pontonikiem dopłynąłeś?
No to się rozminęliśmy... Ale język polski to jednak na Pagu często było słychać, prawda?

Byłem od 13 do 23 lipca a kimanie miałem na Pagu w Pagu :D na te piękne plaże dojeżdzałem codziennie autem...wszystkie zwiedziłem...A Pag niedługo bedzie polską wyspą...niestety :twisted:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 14:39

kamil1929 napisał(a):Byłem od 13 do 23 lipca a kimanie miałem na Pagu w Pagu :D na te piękne plaże dojeżdzałem codziennie autem...wszystkie zwiedziłem...


To pewnie między 17 a 24 lipca nieraz widzieliśmy Twój samochód z balkonu. :wink:

Jak już wsiadasz w samochód, to masz motywację, żeby co dzień w inne piękne miejsce pojechać. Dobry sposób. :)
Nam w Sv. Marko nie bardzo się chciało ruszać gdzie indziej, mieliśmy ten spokój, którego chcieliśmy, na miejscu. Pewnie dlatego podziwiane plaże w Sv. Mariji zobaczyłam dopiero tuż przed wyjazdem... :wink:

Wiem już też, że tydzień na Pagu to za mało - jeszcze pewnie tu wrócę.
Ostatnio edytowano 13.08.2013 23:17 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 15:21

Nasi chłopcy tymczasem ruszyli na Sv. Vid. W ostatniej chwili okazało się, że idą z nimi jeszcze dwie Chorwatki z sąsiedztwa namówione - a jakże - przez Iliję. :)

Podejście z tej strony bardzo strome, ale o tej porze cały stok jest już w cieniu, więc szło się podobno nieźle. Panowie zrobili kilka zdjęć:

Obrazek

Kanał Velebitski wieczorem:

Obrazek

No i są na szczycie:

Obrazek

A tam już widać zachodzące słońce. Najwyższy czas wracać...

Obrazek



P.S. Zainteresowanym wejściem na Sveti Vid polecam ten świetny wątek.
Ostatnio edytowano 20.06.2014 15:33 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 22:58

Wrócili, jak to się pisze, zmęczeni, lecz szczęśliwi.

A tu mały kłopot, bo noc już, a młodzieży nie ma. :( Wyszli sobie wieczorem, niby to ojcom naprzeciw, a naprawdę po klifie pohasać ostatni raz. W hobbitów się pobawić... bo to taka młodsza młodzież, 10-14 lat, z literaturą i filmem obeznana. Zmartwieni, czy aby do jakiego Mordoru dzieci nasze nie dotarły, ruszamy na poszukiwania. :?

Najpierw chcieliśmy wołać, ale jeden ojciec wyjaśnił, że prościej będzie iść po cichu i tylko nasłuchiwać, bo jego córce buzia się nie zamyka, i prędzej ją usłyszymy niż ona nas...

No to słuchamy...

Beee, beee, beee...

To nie oni.

Cyk, cyk, cyk...

Też nie.

Wreszcie słychać głosy - damski najgłośniejszy i nieprzerwany... Zna dobry ojciec dziecko. :D

Znaleźli się. Robiąc groźne miny, udzielamy stanowczo koniecznej reprymendy, bo przed zmrokiem wszystkie hobbity miały przecież wrócić do tutejszego Shire. :x


Ale tak naprawdę... w głębi serca... każdy z nas chciałby mieć znowu 25-30 lat mniej i razem z nimi wędrować po bezdrożach w świetle księżyca... :hearts:


Obrazek
Ostatnio edytowano 20.06.2014 16:17 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 14.08.2013 17:35

DSC_0227.JPG
Mikromir napisał(a):
kamil1929 napisał(a):Byłem od 13 do 23 lipca a kimanie miałem na Pagu w Pagu :D na te piękne plaże dojeżdzałem codziennie autem...wszystkie zwiedziłem...


To pewnie między 17 a 24 lipca nieraz widzieliśmy Twój samochód z balkonu. :wink:

Jak już wsiadasz w samochód, to masz motywację, żeby co dzień w inne piękne miejsce pojechać. Dobry sposób. :)
Nam w Sv. Marko nie bardzo się chciało ruszać gdzie indziej, mieliśmy ten spokój, którego chcieliśmy, na miejscu. Pewnie dlatego podziwiane plaże w Sv. Mariji zobaczyłam dopiero tuż przed wyjazdem... :wink:

Wiem już też, że tydzień na Pagu to za mało - jeszcze pewnie tu wrócę.

Jasne .jak wsiadam do auta to jade i wysiadam tam gdzie mi sie podoba,jak nie ładnie ruszam dalej :D
codziennie byłem na innej plaży,3 razy już na Pagu i mało...bede tam za rok i ruszam poznać inne częsc wyspy...
Taki pojazd widziałeś...to ja i moja familja :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 14.08.2013 20:09

Przysiadam się, ciekawe :)
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 14.08.2013 20:20

Bardzo ciekawa relacja,fajne fotki na przyszły rok mam dylemat Korcula czy Pag?:) Bardzo poproszę o namiar na Wasz apartman- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl-dzięki!!!!!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.08.2013 20:57

Marian, lillylive, witam Was i dziękuję za miłe słowa :-)



lillylive napisał(a):na przyszły rok mam dylemat Korcula czy Pag?:) Bardzo poproszę o namiar na Wasz apartman


O Korculi będzie trochę w późniejszej części relacji. Te wyspy to dwa prawie zupełne przeciwieństwa, więc masz niezły dylemat. :wink:

Namiar poszedł.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.08.2013 21:34

kamil1929 napisał(a):Taki pojazd widziałeś...to ja i moja familja :D


Dość czysty ten pojazd jak na Pag - zdjęcie z początku pobytu ? :D :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.08.2013 22:14

Odcinek 9: Pożegnanie z Pagiem


Ostatniego ranka słońce i adrenalina obudziły mnie wcześnie.
Dzień przeprowadzki, a ja jeszcze nie widziałam pięknych zatoczek w Sv. Mariji, gdzie pół Pagu przyjeżdża plażować...
Ostatnia szansa w tym sezonie - ruszam więc na poranny spacer.

Sv. Marija tuż obok nas, ale różni się od Sv. Marko. Leży bezpośrednio w dębowym lesie (rezerwat Dubrava Hanzine), bardzo tu zielono i przyjemnie.

Przeciwna strona zatoki jeszcze w porannej mgle:

Obrazek

Po drodze mijam kapliczkę:

Obrazek

Zejście na jedną z plaż (jest ich tu kilka w zatoczkach między tą osadą a Dubravą) wśród drzew:

Obrazek

I same zatoczki (zajrzałam do dwóch) rzeczywiście przepiękne - drobny naturalny żwirek i malownicze skały okalające każdą z plaż:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Patrzę z tej strony na "naszą" grupkę domów i morski brzeg:

Obrazek

Ostatni raz spoglądam na okolicę z "naszego" klifu (zdjęcie z innego dnia :wink: )...

Obrazek

Odwiedzam pustą rankiem plażę w Sv. Marko...

Obrazek

Koniec... Za chwilę stąd odjeżdżamy... :cry:
Ostatnio edytowano 20.06.2014 17:01 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.08.2013 00:02

Mikromir napisał(a):
Koniec... Za chwilę stąd odjeżdżamy... :cry:



Witaj :D

W odpowiednim momencie odrobiłem zaległości ( ech , ten pośpiech :roll: ) , żeby razem z Wami opuścić wyspę .
Wiem , wiem . . . jeszcze jakiś czas wszyscy by tam chętnie zostali , zwiedzili pozostałe zatoki , plaże itd. itp :wink: ale coś przecież musi zostać na następny raz 8)
Bo to , że będzie następny raz jest rzeczą pewną - wniosek po oglądaniu Twoich pięknych zdjęć i czytaniu relacji .


Pozdrawiam
Piotr
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 15.08.2013 00:04

Śliczne fotki, myślę, że oddają klimat tych okolic :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.08.2013 09:40

Fajnie, że zdążyłeś, Piotrze... Będzie raźniej wyjeżdżać z Pagu. :wink:

Dziękuję Wam chłopaki za ciepłe słowa, super, że czytacie tę relację. :D
bursztyn
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bursztyn » 15.08.2013 15:22

Dzięki za super relację. Fajnie się czytało. Szerokiej Drogi!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone