Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 12:09

anakin napisał(a):
Mikromir napisał(a):Co tu dużo mówić. Wystarczy rozwiązać zadanie jak z książeczek mojej czterolatki - przypatrz się obrazkom i znajdź różnice:

Ja tam nie widzę żadnej. :lol:


Wiem, że zdjęcia nieostre, ale nie trzeba mi tego tak dosłownie dawać do zrozumienia... :roll: :(

:wink:


Ale jak różnic nie widać, to może znaczy, że niepotrzebnie tak unikasz tej Makarskiej Riwiery... Pag już dobrze znasz... Metajna coraz sławniejsza, też niedługo pewnie jak Makarska będzie... Czas ruszać dalej... :mrgreen: :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 13:51

Czytam sobie pewien równoległy wątek, a tam się straszne rzeczy dzieją :!: 8O
Pogrom jakiś, po prostu... Już wiem, czemu niektórzy z żółtymi ozdobami latają... albo z czerwonymi już nie latają...
:?



Teraz boję się, że coś politycznie niepoprawnego napiszę i też mnie taki los spotka...

No to będę już pisać grzecznie, że wszystko mi się podoba. Bo czemu ma się nie podobać?

Idziemy rano na plażę, a jakże. Bo piękna jest. Jak wszystko w Chorwacji przecież. :roll: Kamienie śliczne, takie jaśniutkie i okrągłe... Woda przejrzysta... Jeżowców nie widać... A miejsca dla każdego tyle, że hej! Prawie cały metr luzu wokół naszego obozowiska mamy... na początku. Słonko świeci... Morze szumi... Dzieci wokół radośnie porykują... Co jakiś czas ktoś obok przebiega robiąc nam milutki prysznic morską wodą, bo upalnie przecież jest... Regularnie między ręcznikami przeciska się jakiś troskliwy młodzieniec wołając głośno (żeby wszyscy głodni usłyszeli): kukuruz :!: :!: :!:
Tak się miło i swojsko zrobiło nagle... Władysławowo mi się przypomniało... I Świnoujście też...
No błogo po prostu jest...

:nice:


Obrazek



:oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 22.06.2014 00:30 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 16:06

Żeby nam za długo tak dobrze nie było (bo od nadmiaru szczęścia człowiek ponoć głupieje) po sjeście poobiedniej nie idziemy na plażę, tylko w kierunku wręcz przeciwnym - w górę, pieszo do Starej Podacy. Można też oczywiście samochodem, ale jeszcze byśmy za wcześnie wrócili i dzieci chciałyby na plażę kolejny raz... :roll:

Obrazek

Gornja Podaca opustoszała całkowicie po trzęsieniu ziemi w 1962 roku. Teraz jest atrakcją turystyczną objętą opieką państwa, sporadycznie odbywają się tam festyny, powoli remontowane są domy i w jednym można już nawet wynajmować apartamenty, jak ktoś lubi mieć z plaży daleko i pod górkę.

Idziemy podziwiając po drodze widoki.

Obrazek

Docieramy do miejsca, gdzie jest parę spokojnych kwater...

Obrazek

...Idziemy dalej robiąc przy okazji zapasy liści laurowych. W oddali kusi nas półwysep Peljesac.

Obrazek

Już niedaleko...

Obrazek

Wreszcie jesteśmy w starej wiosce. Tuż przy wejściu ktoś stuka młotkiem - kolejny dom jest remontowany.

Wioska jest niesamowita. W większości kamienne ruiny porośnięte pnączami, zawalone dachy, gdzieniegdzie walają się sprzęty codziennego użytku porzucone przez mieszkańców. Jednocześnie widać, że coś się tu czasem dzieje. Kościół zadbany, odbywają się w nim niekiedy nabożeństwa. Niektóre budynki są w lepszym stanie, wykorzystywane pewnie w czasie imprez i festynów.
Spokój... Cykady... Zieleń wciskająca się każdym otworem...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zbliża się wieczór. Nasyciwszy się atmosferą tego miejsca i widokami roztaczającymi się z góry, wracamy...

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.06.2014 01:12 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
bursztyn
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bursztyn » 20.08.2013 21:42

Znajoma okolica, miło powspominać...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2013 21:49

Danka, świetna relacja!
Pag bardzo lubię, chociaż nic tam nie ma ;)

A w okolicach Podacy (właściwie w jej dzielnicy zwanej Kapeć ;)) byłam jeszcze wczoraj rano. Też spędziliśmy kilka dni na obrzeżach Makarskiej Riviery, wracając z Hvaru.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 21:59

maslinka napisał(a):A w okolicach Podacy (właściwie w jej dzielnicy zwanej Kapeć ;)) byłam jeszcze wczoraj rano.


Witaj Maslinko, cieszę się bardzo, że tu zerknęłaś. :D

Przechodziliśmy przez Kapeć w drodze do Zaostroga, czyżbyś zatrzymała się na kampie Uvala Borova?

Czekam na Twoją tegoroczną relację. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2013 22:06

Mikromir napisał(a):Przechodziliśmy przez Kapeć w drodze do Zaostroga, czyżbyś zatrzymała się na kampie Uvala Borova?

Dokładnie, Uvala Borova :)

Postaram się jutro zacząć relację...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 22:20

bursztyn napisał(a):Znajoma okolica, miło powspominać...


:)

Bywaliście w samej Podacy, czy gdzieś w okolicy?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 20.08.2013 22:58

Danuśka wiem, że nie powinno się fot cytować ale, przy dwu zaliczyłam opad szczęki... 8O
Cuuudne som... :smo:
Ta:
Mikromir napisał(a):Z jej szczytu widzimy...
Obrazek

... i ta:
Mikromir napisał(a):Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2013 23:07

Anai napisał(a):
Cuuudne som... :smo:


Serdeczne dzięki, Ann. :D
Podnosisz mnie na duchu. :wink:

Jeszcze się kiedyś nauczę ostrzejsze zdjęcia robić - na razie zostaje smarowanie monitora musztardą . :mrgreen: :oczko_usmiech:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 20.08.2013 23:28

Mikromir napisał(a):Jeszcze się kiedyś nauczę ostrzejsze zdjęcia robić - na razie zostaje smarowanie monitora musztardą . :mrgreen: :oczko_usmiech:

Nie przesadzaj - ostre som jak żyletki z Polsilvera... serio, serio :smo:
... a ten turkus na zdjęciu z Trogiru po prostu powalający jest 8O
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 21.08.2013 00:33

Anai napisał(a):Nie przesadzaj - ostre som jak żyletki z Polsilvera... serio, serio :smo:
... a ten turkus na zdjęciu z Trogiru po prostu powalający jest 8O


..potwierdzam , są ostre można monitor skaleczyć :D
...... tak po prostu są super :wink:

ijzk[1].jpg
maciekvw
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekvw » 21.08.2013 02:51

Tak gwoli historycznej dokładności, to filmy o Winnetou są produkcji jugosłowiańsko-włosko-niemieckiej (NRF). Enerdowcy (z Rosjanami, Rumunami) w tym czasie również kręcili podobne filmy, np. Unkas - ostatni Mohikanin, lecz nie umywały się do Winnetou. Nie były kręcone w Chorwacji :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.08.2013 09:45

Mikromir napisał(a):Obrazek


Fajna fotka.

Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2013 15:29

Ann, mervik, Jacek - dziekuję :D
Będzie mi się dużo przyjemniej pisać relację. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone