Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.06.2014 23:44

gakako napisał(a):
CroAna napisał(a):dobre, dobre, my w tym roku najpierw Istria potem Pag :D znów.Pag :lol:
zatem myślę,że dobrego wyboru dokonaliście :papa:
jak chcesz poczytać jeszcze o Pagu, zapraszam na moje spojrzenie :
wyspy-i-polwyspy-peljesa-pag-i-inne-wycieczki-t43966.html?hilit=wyspy%20
na Istrii coś już wybrane?:papa:

Nie omieszkam zajrzeć. :)
Jeśli chodzi o Istrię to robimy przymiarkę do Vrsar jako bazy. Oczywiście w ciemno bo my turyści wrześniowi. :)

fajnie, powodzonka!
Mikromir, czekam na relację z Montenegro :smo:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.06.2014 23:46

CroAna napisał(a):Mikromir, czekam na relację z Montenegro :smo:

Się zrobi. :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.06.2014 09:06

Czarnogóra piękna jest, choć dane nam było zajrzeć tam tylko na jeden dzień. Na razie jednak nie ciągnie nas nad czarnogórskie wybrzeże, ale marzy nam się Durmitor. Może w końcu w przyszłym roku da się zrealizować ten plan.

Tymczasem jutro wyruszamy na Pag - mam nadzieję zobaczyć także plażę z Twojego avatara :smo:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 09:21

Kasia i Krzyś napisał(a):marzy nam się Durmitor.

I mnie się marzy, ale chyba jeszcze nie w tym roku...

Kasia i Krzyś napisał(a):Tymczasem jutro wyruszamy na Pag - mam nadzieję zobaczyć także plażę z Twojego avatara :smo:

Aż Wam zazdroszczę! Warto pójść na Beritnicę. A może dotrzecie dalej do zatoki Uvala Slana, gdzie mnie się nie udało...
Życzę bardzo udanego wypoczynku i super pogody!
Natko_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 20.03.2015 12:13

No i co Danusiu "narobiłaś"? ;)

Zamiast kempingu będzie apartman, zamiast stałego lądu będzie wyspa, zamiast Senij czy Podacy będzie Sv Marko na Pagu :D
Dzięki wieeeeelkie :D
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.03.2015 16:32

Natko_ napisał(a):No i co Danusiu "narobiłaś"? ;)

Zamiast kempingu będzie apartman, zamiast stałego lądu będzie wyspa, zamiast Senij czy Podacy będzie Sv Marko na Pagu :D
Dzięki wieeeeelkie :D

Ależ nie ma za co... :D

Wiesz, właśnie poczułam, że Ci nawet baaardzo zazdroszczę - i zupełnie nie wiem czego, bo przecież na tym Pagu nic ni ma... :roll:

:mrgreen: :wink:

Super wakacji życzę! :papa:

aaP1150937.JPG
Sv. Marko, 18.07.2013. godz. 15:11
Ostatnio edytowano 21.03.2015 21:19 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2015 10:27

aP1150877.JPG
Sveti Marko, Pag

aP1170033.JPG
Sv. Marko, późne popołudnie

aP1170041.JPG
Sv. Marko, popołudnie

aP1170086.JPG
Widok z 15. południka w stronę Sv. Mariji

I okolice:

aP1170488.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 14:15

aP1170473.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 14:11

aP1170326.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 12:07

aP1170610.JPG
Jedna z plaż w Sv. Mariji o świcie...

A tutaj główne minusy :mrgreen: :

aP1170081.JPG
Sv. Marko, 21.07.2013 godz. 17:43

aP1170034.JPG
Sv. Marko, schody na plażę

Tu info dla smakoszy.

:papa:
czekoladkaaa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 22.03.2015 12:37

Czy do Dubrovnika potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod ?? Chodzi mi o dorosle osoby jak i dzieci
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.03.2015 13:45

czekoladkaaa napisał(a):Czy do Dubrovnika potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod ?? Chodzi mi o dorosle osoby jak i dzieci

Domyślam się, że pytanie tak naprawdę dotyczy odcinka tranzytowego BiH?...
Voilá:
Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką także na podstawie dowodów osobistych. Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union. W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. - data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (generalna zasada - min. 3 mies.) oraz, że dokument nie był uprzednio zgłoszony jako zagubiony lub ukradziony, ponieważ, automatycznie figuruje on na liście INTERPOLU i przy kontroli granicznej może zostać odebrany.
Źródło: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ info o Bośni i Hercegowinie.
Niektórzy używają tylko dowodu, także dla dzieci i działa. Ostrożniejsi wolą paszport z w/w powodów. Osobny wątek jest na forum.
czekoladkaaa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 22.03.2015 13:53

Dziękuje za odpowiedź.

Wlasnie na przelomie czerwca/ lipca mamy w planach Dubrovnik i wybieramy sie z 20 miesiaczna dziewczynką.Wiec jej wyrobimy paszport natomiast my skorzystamy z dowodów.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.03.2015 14:40

czekoladkaaa napisał(a):Wlasnie na przelomie czerwca/ lipca mamy w planach Dubrovnik i wybieramy sie z 20 miesiaczna dziewczynką.

W tym terminie nie powinno być jeszcze tak tłoczno jak w szczycie sezonu, ale i tak unikałabym przekraczania tych granic w weekend, zwłaszcza w sobotę - lubią się korkować. Ostatnio jechaliśmy tamtędy 1 sierpnia, czyli w piątek, około południa zakorkowany był dosłownie cały odcinek tranzytowy. Znacznie luźniej było bliżej środka tygodnia. Być może miało to związek z tym, że wiele osób wybrało podróż wybrzeżem ze względu na niedawne powodzie w głębi lądu.

Bardzo ważne: pamiętajcie o zielonej karcie. Zdecydowanie lepiej załatwić w kraju - zapytać ubezpieczyciela, czy daje gratis. Osobny wątek na forum.

Konieczne jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego (tzw. Zielona Karta). Dotyczy to również tranzytu przez terytorium BiH na odcinku 15 km w Neum.

Miłego pobytu. :papa:
Natko_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 24.03.2015 00:44

Iiiii, mnie już nie wystraszysz, ja w Breli z 8-mio miesięczniakiem byłam ;)

Pięknie, zdjęcia cudne - jeszcze cudniejsze niż wszystko, co do tej pory z tej okolicy widziałam - gdybym dziś rano nie przelała zaliczki Ivanowi, to zrobiła bym to teraz natychmiast :D

I jak tu przeżyć kolejne 145 dni do tego NICZEGO ;)
Ja bardzo lubię takie nic :D
malgos38
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) malgos38 » 23.06.2015 18:00

Pani Danusiu - "dobra robota". Bardzo obrazowo i ciekawie przedstawiła pani relacje ze swojego pobytu na Pagu. Wybieram się z rodziną do Chorwacji 6 raz i mam totalny mętlik w głowie. Do tej pory była Środkowa Dalmacja: Omiś, Krvavica, Mala Duba, Sveti Filip i Jakow. Szukamy miejsca z ładnymi widokami, spokojnego gdzie można odpocząć, zrelaksować się a zarazem miejsca dobrego jako baza wypadowa do zwiedzania. Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2015 19:11

malgos38 napisał(a):... Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
.

Tu się nie ma co zastanawiać tylko trzeba jechać bo Pag z roku na rok zarasta zielskiem a taki zielony Pag to już nie to samo ;)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2015 21:40

malgos38 napisał(a):Pani Danusiu - "dobra robota". Bardzo obrazowo i ciekawie przedstawiła pani relacje ze swojego pobytu na Pagu. Wybieram się z rodziną do Chorwacji 6 raz i mam totalny mętlik w głowie. Do tej pory była Środkowa Dalmacja: Omiś, Krvavica, Mala Duba, Sveti Filip i Jakow. Szukamy miejsca z ładnymi widokami, spokojnego gdzie można odpocząć, zrelaksować się a zarazem miejsca dobrego jako baza wypadowa do zwiedzania. Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za miłe słowa. :D
Szósty raz do Chorwacji, wow, to rzeczywiście najwyższy czas na... wyspy. :wink: Do dziś pamiętam pierwsze niesamowite wrażenie jakie zrobiła na mnie wyspa Pag, gdy wybrałam się tam na wycieczkę z Filipa-Jakova właśnie. W kolejnym roku musiałam na niej spędzić przynajmniej część wakacji... Potem był Hvar... Teraz będzie Brač... Wyspy mają w sobie coś tajemniczego, innego niż stały ląd, czas tam tak nie pędzi, a miejscami w ogóle jakby się zatrzymał... 8)

P.S. Jaka ja tam pani - my tu wszyscy na ty jesteśmy, więc po prostu jestem Danka. :wink:

gusia-s napisał(a):Tu się nie ma co zastanawiać tylko trzeba jechać bo Pag z roku na rok zarasta zielskiem a taki zielony Pag to już nie to samo ;)

:lool:
Zdecydowanie nie to samo. Zielony to może być Hvar albo jakaś inna Korčula, ale Pag? Cały jego urok w tym, że tam ciągle... nic ni ma. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019