Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.06.2014 23:44

gakako napisał(a):
CroAna napisał(a):dobre, dobre, my w tym roku najpierw Istria potem Pag :D znów.Pag :lol:
zatem myślę,że dobrego wyboru dokonaliście :papa:
jak chcesz poczytać jeszcze o Pagu, zapraszam na moje spojrzenie :
wyspy-i-polwyspy-peljesa-pag-i-inne-wycieczki-t43966.html?hilit=wyspy%20
na Istrii coś już wybrane?:papa:


Nie omieszkam zajrzeć. :)
Jeśli chodzi o Istrię to robimy przymiarkę do Vrsar jako bazy. Oczywiście w ciemno bo my turyści wrześniowi. :)

fajnie, powodzonka!
Mikromir, czekam na relację z Montenegro :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.06.2014 23:46

CroAna napisał(a):Mikromir, czekam na relację z Montenegro :smo:


Się zrobi. :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.06.2014 09:06

Czarnogóra piękna jest, choć dane nam było zajrzeć tam tylko na jeden dzień. Na razie jednak nie ciągnie nas nad czarnogórskie wybrzeże, ale marzy nam się Durmitor. Może w końcu w przyszłym roku da się zrealizować ten plan.

Tymczasem jutro wyruszamy na Pag - mam nadzieję zobaczyć także plażę z Twojego avatara :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 09:21

Kasia i Krzyś napisał(a):marzy nam się Durmitor.

I mnie się marzy, ale chyba jeszcze nie w tym roku...

Kasia i Krzyś napisał(a):Tymczasem jutro wyruszamy na Pag - mam nadzieję zobaczyć także plażę z Twojego avatara :smo:

Aż Wam zazdroszczę! Warto pójść na Beritnicę. A może dotrzecie dalej do zatoki Uvala Slana, gdzie mnie się nie udało...
Życzę bardzo udanego wypoczynku i super pogody!
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 20.03.2015 12:13

No i co Danusiu "narobiłaś"? ;)

Zamiast kempingu będzie apartman, zamiast stałego lądu będzie wyspa, zamiast Senij czy Podacy będzie Sv Marko na Pagu :D
Dzięki wieeeeelkie :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.03.2015 16:32

Natko_ napisał(a):No i co Danusiu "narobiłaś"? ;)

Zamiast kempingu będzie apartman, zamiast stałego lądu będzie wyspa, zamiast Senij czy Podacy będzie Sv Marko na Pagu :D
Dzięki wieeeeelkie :D

Ależ nie ma za co... :D

Wiesz, właśnie poczułam, że Ci nawet baaardzo zazdroszczę - i zupełnie nie wiem czego, bo przecież na tym Pagu nic ni ma... :roll:

:mrgreen: :wink:

Super wakacji życzę! :papa:

aaP1150937.JPG
Sv. Marko, 18.07.2013. godz. 15:11
Ostatnio edytowano 21.03.2015 21:19 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2015 10:27

aP1150877.JPG
Sveti Marko, Pag


aP1170033.JPG
Sv. Marko, późne popołudnie


aP1170041.JPG
Sv. Marko, popołudnie


aP1170086.JPG
Widok z 15. południka w stronę Sv. Mariji


I okolice:

aP1170488.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 14:15


aP1170473.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 14:11


aP1170326.JPG
Filino, 23.07.2013. godz. 12:07


aP1170610.JPG
Jedna z plaż w Sv. Mariji o świcie...


A tutaj główne minusy :mrgreen: :

aP1170081.JPG
Sv. Marko, 21.07.2013 godz. 17:43


aP1170034.JPG
Sv. Marko, schody na plażę


Tu info dla smakoszy.

:papa:
czekoladkaaa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 22.03.2015 12:37

Czy do Dubrovnika potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod ?? Chodzi mi o dorosle osoby jak i dzieci
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.03.2015 13:45

czekoladkaaa napisał(a):Czy do Dubrovnika potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod ?? Chodzi mi o dorosle osoby jak i dzieci

Domyślam się, że pytanie tak naprawdę dotyczy odcinka tranzytowego BiH?...
Voilá:
Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką także na podstawie dowodów osobistych. Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union. W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. - data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (generalna zasada - min. 3 mies.) oraz, że dokument nie był uprzednio zgłoszony jako zagubiony lub ukradziony, ponieważ, automatycznie figuruje on na liście INTERPOLU i przy kontroli granicznej może zostać odebrany.
Źródło: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ info o Bośni i Hercegowinie.
Niektórzy używają tylko dowodu, także dla dzieci i działa. Ostrożniejsi wolą paszport z w/w powodów. Osobny wątek jest na forum.
czekoladkaaa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 22.03.2015 13:53

Dziękuje za odpowiedź.

Wlasnie na przelomie czerwca/ lipca mamy w planach Dubrovnik i wybieramy sie z 20 miesiaczna dziewczynką.Wiec jej wyrobimy paszport natomiast my skorzystamy z dowodów.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.03.2015 14:40

czekoladkaaa napisał(a):Wlasnie na przelomie czerwca/ lipca mamy w planach Dubrovnik i wybieramy sie z 20 miesiaczna dziewczynką.

W tym terminie nie powinno być jeszcze tak tłoczno jak w szczycie sezonu, ale i tak unikałabym przekraczania tych granic w weekend, zwłaszcza w sobotę - lubią się korkować. Ostatnio jechaliśmy tamtędy 1 sierpnia, czyli w piątek, około południa zakorkowany był dosłownie cały odcinek tranzytowy. Znacznie luźniej było bliżej środka tygodnia. Być może miało to związek z tym, że wiele osób wybrało podróż wybrzeżem ze względu na niedawne powodzie w głębi lądu.

Bardzo ważne: pamiętajcie o zielonej karcie. Zdecydowanie lepiej załatwić w kraju - zapytać ubezpieczyciela, czy daje gratis. Osobny wątek na forum.

Konieczne jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego (tzw. Zielona Karta). Dotyczy to również tranzytu przez terytorium BiH na odcinku 15 km w Neum.


Miłego pobytu. :papa:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 24.03.2015 00:44

Iiiii, mnie już nie wystraszysz, ja w Breli z 8-mio miesięczniakiem byłam ;)

Pięknie, zdjęcia cudne - jeszcze cudniejsze niż wszystko, co do tej pory z tej okolicy widziałam - gdybym dziś rano nie przelała zaliczki Ivanowi, to zrobiła bym to teraz natychmiast :D

I jak tu przeżyć kolejne 145 dni do tego NICZEGO ;)
Ja bardzo lubię takie nic :D
malgos38
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) malgos38 » 23.06.2015 18:00

Pani Danusiu - "dobra robota". Bardzo obrazowo i ciekawie przedstawiła pani relacje ze swojego pobytu na Pagu. Wybieram się z rodziną do Chorwacji 6 raz i mam totalny mętlik w głowie. Do tej pory była Środkowa Dalmacja: Omiś, Krvavica, Mala Duba, Sveti Filip i Jakow. Szukamy miejsca z ładnymi widokami, spokojnego gdzie można odpocząć, zrelaksować się a zarazem miejsca dobrego jako baza wypadowa do zwiedzania. Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2015 19:11

malgos38 napisał(a):... Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
.

Tu się nie ma co zastanawiać tylko trzeba jechać bo Pag z roku na rok zarasta zielskiem a taki zielony Pag to już nie to samo ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2015 21:40

malgos38 napisał(a):Pani Danusiu - "dobra robota". Bardzo obrazowo i ciekawie przedstawiła pani relacje ze swojego pobytu na Pagu. Wybieram się z rodziną do Chorwacji 6 raz i mam totalny mętlik w głowie. Do tej pory była Środkowa Dalmacja: Omiś, Krvavica, Mala Duba, Sveti Filip i Jakow. Szukamy miejsca z ładnymi widokami, spokojnego gdzie można odpocząć, zrelaksować się a zarazem miejsca dobrego jako baza wypadowa do zwiedzania. Oglądam Pani fotorelację już któryś raz z kolei i zastanawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Pag.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za miłe słowa. :D
Szósty raz do Chorwacji, wow, to rzeczywiście najwyższy czas na... wyspy. :wink: Do dziś pamiętam pierwsze niesamowite wrażenie jakie zrobiła na mnie wyspa Pag, gdy wybrałam się tam na wycieczkę z Filipa-Jakova właśnie. W kolejnym roku musiałam na niej spędzić przynajmniej część wakacji... Potem był Hvar... Teraz będzie Brač... Wyspy mają w sobie coś tajemniczego, innego niż stały ląd, czas tam tak nie pędzi, a miejscami w ogóle jakby się zatrzymał... 8)

P.S. Jaka ja tam pani - my tu wszyscy na ty jesteśmy, więc po prostu jestem Danka. :wink:

gusia-s napisał(a):Tu się nie ma co zastanawiać tylko trzeba jechać bo Pag z roku na rok zarasta zielskiem a taki zielony Pag to już nie to samo ;)

:lool:
Zdecydowanie nie to samo. Zielony to może być Hvar albo jakaś inna Korčula, ale Pag? Cały jego urok w tym, że tam ciągle... nic ni ma. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone