Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.12.2017 13:33

Dzień 10 - 08.07.2017
Trochę pozwiedzamy - Blato z góry, winnice w Smokvicy, a potem plażowanie - Plavina to jednak nie to, ale nie ma tego złego...


Na Korčuli oprócz samej Korčuli :lol: nie ma zbyt wielu miejsc dla "zwiedzaczy". Vela Luka to dla mnie kompletna pomyłka, ale wbrew pozorom na wyspie jest jednak kilka fajnych miejscówek. Nie wszystkie odwiedziliśmy, bo piękna pogoda raczej pchała nas na plaże, ale coś tam zobaczyliśmy :)

Blato jak wiadomo najlepiej prezentuje się z pobliskiej drogi.

IMG_6871.jpg
IMG_6875.jpg


Do Smokvicy zawitaliśmy głównie w celach zakupu wina, ale sama miejscowość ma nie tylko to do zaoferowania.
Głównym punktem jest kościół, który obeszliśmy (i obfotografowaliśmy) z każdej strony.

IMG_6877.jpg
IMG_6878.jpg
IMG_6879.jpg
IMG_6880.jpg
IMG_6882.jpg


Można też wąskimi uliczkami wspiąć się trochę wyżej, mijając na przykład takie atrakcje :wink:

IMG_6883.jpg


Z tej perspektywy Smokvica wygląda równie malowniczo.

IMG_6884.jpg
IMG_6887.jpg


No ale nie po to tam przyjechaliśmy :twisted:
Zakupy poczyniliśmy w winiarni Toreta, która oprócz win wytrawnych oferuje także półsłodkie i słodkie, ceny ok. 60-80 kun za butelkę. Zakupione trunki ze względu na mój obecny stan czekają sobie na lepsze czasy :roll:

IMG_6888.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.12.2017 13:43

Upał dawał się we znaki, więc trzeba było nam szybko do wody.
Wybraliśmy upatrzoną plażę Plavina, gdzie kilka dni wcześniej spotkaliśmy sprzęt nawożący kamyki.

Wyglądała całkiem fajnie...

IMG_6889.jpg
IMG_6891.jpg
IMG_6893.jpg


...ale podłoże okazało się strasznie brudzące, a woda mętna, jakby oleista :roll:
Poza tym na plaży była już grupka ekspresyjnych Włochów, a jak dotarła też tam głośna rodzinka z Polski z małymi dziećmi, to musieliśmy szybko się ewakuować :|

No to gdzie jedziemy? Oczywiście niezawodna Vaja :)

IMG_6901.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.12.2017 14:38

Dzień 11 - 09.07.2017
Bratinija Luka - dłuuuuga droga w dół


Powoli zbliżaliśmy się do końca naszego pobytu na Korčuli. Sporo zatoczek "do odkrycia" jeszcze zostało, ale coś trzeba było wybrać.
Bratinija Luka znajdowałaby się całkiem blisko, gdyby nie długa i wąska droga w jej kierunku, na dodatek z dość niepewną nawierzchnią.

Widoki z drogi są fajne, pasażer ma co oglądać.
W końcu widać zatoczki - pierwsza z nich to Orlanduša, nawet do niej nie zaglądaliśmy, bo na forum czytałam, że bez szału :roll:

IMG_6905.jpg


Momentami trzeba uważać na autko, żeby nie wyglądało tak:

IMG_6906.jpg


Z parkowaniem jest pewien problem, samochodów tam sporo, choć wydaje mi się, że większość stacjonuje w pobliskich robinsonadach, bo na samej plaży luz, a niektóre osoby pojawiały się na chwilę i znikały, po czym znów schodziły na plażę.

Trzeba mocno się przytulić do skał 8)

IMG_20170709_095521_HDR.jpg


Właściciele apartamentów mają ciekawy patent na dostarczanie do domów cięższych pakunków.

IMG_20170709_155313_HDR.jpg


Plaża super, wygodne kamyczki, spokojna woda, cisza i spokój.
Krzyś w jednej ze swoich pływackich wypraw dotarł do sąsiedniej zatoki, ale potwierdziło się, że ta "nasza" lepsza ;)

IMG_6924.jpg
IMG_6927.jpg
IMG_6928.jpg
IMG_6931.jpg
IMG_6932.jpg


Kto miał w domu taką jukę przy telewizorze? :lol:

IMG_6933.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.12.2017 14:42

Wieczorem kolejny ze spacerów po Korčuli - chyba powoli robi się to nudne :oczko_usmiech:

IMG_6937.jpg
IMG_6939.jpg
IMG_6941.jpg


IMG_6984.jpg
IMG_6996.jpg
IMG_6999.jpg


IMG_7004.jpg
IMG_7010.jpg
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.12.2017 16:15

Moja Korčulka :hearts:
Masz jakieś zdjęcia z dojazdu do ostatniej plaży? Ciężko tam? Długo się jedzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2017 17:13

tyniolek napisał(a):Moja Korčulka :hearts:
Masz jakieś zdjęcia z dojazdu do ostatniej plaży? Ciężko tam? Długo się jedzie?

Kiedyś opisywał szczegółowo marsallah
kor-ula-2011-najlepsze-z-najlepszych-t33382-135.html?hilit=korcula

Droga dojazdowa/a raczej powrotna

Widać,że szału nie ma;here maps pokazuje prawie 9 km w 24 minuty :?
Pozdrawiam :papa:

Ps. Będąc w zeszłym roku niestety tam nie dotarłem :oops:
Tak,że Korčulka do poprawki :!:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.12.2017 17:48

nie jest jakoś bardzo źle moim zdaniem, droga równa, ale długo się jedzie, no i strasznie pyli
często trzeba zwalniać, bo krzaki wyłażą na drogę :roll:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.12.2017 17:54

Kasia i Krzyś napisał(a):Kto miał w domu taką jukę przy telewizorze? :lol:

Ja miałem, ale zasłaniała telewizor :twisted: i parę lat temu została pocięta na 20 juk :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.12.2017 22:19

Nadrobiłam jak na razie tylko Korčulę, zaraz wracam na Hvar i kiedyś wrócę do reszty :wink:
Przede wszystkim bardzo gratuluję dzidzia :mrgreen: Fajna pamiątka z Cro, taka na całe życie :oczko_usmiech:

Kasia i Krzyś napisał(a):Wieczorem kolejny ze spacerów po Korčuli - chyba powoli robi się to nudne :oczko_usmiech:


eee mi tam się nie nudzi :D
Już przebieram nóżkami, bo w przyszłym roku zobaczę takie cudne miejsca, zatoki, M. Korčulę i wrócę do M. Hvar- które bardzo mnie zauroczyło :hearts:

edit. i Hvar już przeczytany :D te nocne fotki miasta Hvar przecudowne :mrgreen: Tym razem i ja trafię tam na zachód sońca, przynajmnej mam taką nadzieję :wink:
Również będziemy stacjonowac w Jelsie mimo, że też bardziej spodobał nam się Stari Grad ;) Ale Jelsa wydała się mi w naszym przypadku "wygodniejsza" do zamieszkania :)
Ehhh już nie mogę się doczekać czerwca :wink:
Ostatnio edytowano 20.12.2017 23:28 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.12.2017 23:24

tomekkulach napisał(a):
tyniolek napisał(a):Moja Korčulka :hearts:
Masz jakieś zdjęcia z dojazdu do ostatniej plaży? Ciężko tam? Długo się jedzie?

Kiedyś opisywał szczegółowo marsallah
kor-ula-2011-najlepsze-z-najlepszych-t33382-135.html?hilit=korcula

Droga dojazdowa/a raczej powrotna

Widać,że szału nie ma;here maps pokazuje prawie 9 km w 24 minuty :?
Pozdrawiam :papa:

Ps. Będąc w zeszłym roku niestety tam nie dotarłem :oops:
Tak,że Korčulka do poprawki :!:


Dzięki za odpowiedź :)
Jak mój zobaczy ten szuter to już mam pojechane.. W zeszłym roku też nie zdążyłam tam dotrzeć, chociaż najbardziej to chyba żałuję u. Vaji :(

Także tego, Korčulka do poprawki :oczko_usmiech:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.12.2017 23:36

Cudowna Korcula,aż mi dech zapiera :D Można wiedzieć gdzie stacjonowaliście?
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.12.2017 08:18

lotnikwsk napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):Kto miał w domu taką jukę przy telewizorze? :lol:

Ja miałem, ale zasłaniała telewizor :twisted: i parę lat temu została pocięta na 20 juk :mrgreen:

to pewnie te pocięte też już osiągnęły pokaźne rozmiary :)

wiolek_lp napisał(a):Nadrobiłam jak na razie tylko Korčulę, zaraz wracam na Hvar i kiedyś wrócę do reszty :wink:
Przede wszystkim bardzo gratuluję dzidzia :mrgreen: Fajna pamiątka z Cro, taka na całe życie :oczko_usmiech:

Kasia i Krzyś napisał(a):Wieczorem kolejny ze spacerów po Korčuli - chyba powoli robi się to nudne :oczko_usmiech:


eee mi tam się nie nudzi :D
Już przebieram nóżkami, bo w przyszłym roku zobaczę takie cudne miejsca, zatoki, M. Korčulę i wrócę do M. Hvar- które bardzo mnie zauroczyło :hearts:

edit. i Hvar już przeczytany :D te nocne fotki miasta Hvar przecudowne :mrgreen: Tym razem i ja trafię tam na zachód sońca, przynajmnej mam taką nadzieję :wink:
Również będziemy stacjonowac w Jelsie mimo, że też bardziej spodobał nam się Stari Grad ;) Ale Jelsa wydała się mi w naszym przypadku "wygodniejsza" do zamieszkania :)
Ehhh już nie mogę się doczekać czerwca :wink:

dzięki za gratulacje, jakoś do tej pory nie przywoziliśmy żadnych pamiątek z Cro, oczywiście oprócz zdjęć i płynów, które dość szybko "parowały" :oczko_usmiech:

Jelsa jest fajna na pobyt, jest gdzie pochodzić, gdzie zjeść, ale to Stari Grad skradł nasze serca, oczywiście chcemy jak najszybciej wrócić na Hvar

zazdroszczę czerwcowych planów, zawsze chciałam zobaczyć tę bardziej zieloną Chorwację, ale jakoś nie wyszło
teraz będzie większa motywacja, żeby planować wyjazdy poza upałami lipcowo-sierpniowymi ;)

tyniolek napisał(a):
tomekkulach napisał(a):
tyniolek napisał(a):Moja Korčulka :hearts:
Masz jakieś zdjęcia z dojazdu do ostatniej plaży? Ciężko tam? Długo się jedzie?

Kiedyś opisywał szczegółowo marsallah
kor-ula-2011-najlepsze-z-najlepszych-t33382-135.html?hilit=korcula

Droga dojazdowa/a raczej powrotna

Widać,że szału nie ma;here maps pokazuje prawie 9 km w 24 minuty :?
Pozdrawiam :papa:

Ps. Będąc w zeszłym roku niestety tam nie dotarłem :oops:
Tak,że Korčulka do poprawki :!:


Dzięki za odpowiedź :)
Jak mój zobaczy ten szuter to już mam pojechane.. W zeszłym roku też nie zdążyłam tam dotrzeć, chociaż najbardziej to chyba żałuję u. Vaji :(

Także tego, Korčulka do poprawki :oczko_usmiech:

jak dla mnie ta trasa jest bardziej komfortowa niż dojazd np. do Uvali Samograd, który jest może częściowo utwardzony, ale są większe "hopki" i luźne kamienie

loverosa napisał(a):Cudowna Korcula,aż mi dech zapiera :D Można wiedzieć gdzie stacjonowaliście?

mieszkaliśmy w Korčuli, więcej pisałam tutaj:
nasz-pierwszy-raz-brela-i-mlini-2012-t39215-675.html#p1895304
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 03.01.2018 19:28

Kasia i Krzyś napisał(a):tak, będzie nowy Cromaniak :wink:

zdjęcia z ostatniego wyjazdu to Canon 70d
(i z Hvaru też)


Super :lol: :lol: :lol: Gratulacje

piekara114 napisał(a):Skoro byli na wakacjach w lipcu to pewnie świeżutki malutki Cromaniak pojawi się w kwietniu...więc chyba raczej ciężko wybierać się z takim maluchem w trasę ponad 10 h jazdy (wiem że jeżdżą i to mniejsze problemy niż jazda z 3 latkiem, ale kręgosłup maluszka jest najważniejszy i trzeba o niego dbać)...


Bardzo mądre słowa - dokładnie w takiej samej sytuacji byliśmy w ubiegłym roku w czerwcu (maluch miał 9 miesięcy) .... Po wielu "za" i "przeciw" rozsądek rodziców zdecydował, aby nie narażać maluszka na zbyt długą podróż w foteliku - do Cro pojedziemy w kolejnym roku jak będzie miał prawie 2 latka.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.01.2018 20:03

Nadrabiam sobie właśnie kolejne relacje. Bardzo ładnie pokazujesz tą Korcule :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.01.2018 13:39

Dzień 12 - 10.07.2017
Ostatni spacer, ostatnie plażowanie...


Tym, którzy jeszcze tu zaglądają, dziękuję za wytrwałość. Ostatnio jakoś rzadko mi po drodze z forum, a przecież trzeba w końcu opuścić Korčulę :)

To był nasz ostatni pełny dzień na wyspie. Niekoniecznie mieliśmy ochotę na eksplorację kolejnych zatoczek czy dłuższe eskapady samochodem, sporo kilometrów czekało nas bowiem następnego dnia.
Plażowanie też nam się już trochę znudziło, czego nie można powiedzieć o klimatycznych uliczkach Korčuli 8)
Pomimo tylu spacerów po tym mieście mam wrażenie, że paru zakątków nie odkryliśmy...

Najpierw zajrzeliśmy na pobliską plażę - całkiem przyjemna i to z jakim widokiem :hearts:

IMG_7014.jpg


Jest żwirek, skałki, trochę betonu - każdy znajdzie coś dla siebie. No trochę może przeszkadzać spory ruch na wodzie, ale bywalcy pobliskich raczej nie zwracali na to uwagi. A w zasłyszanej rozmowie Polaków na łajbie na Proizd wybierali się tam z samej Velej Luki.

Trochę się smutno zrobiło, że to już ostatni taki spacer :roll:

IMG_7016.jpg
IMG_7017.jpg
IMG_7018.jpg
IMG_7019.jpg
IMG_7020.jpg
IMG_7021.jpg
IMG_7024.jpg
IMG_7025.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone