Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokój z widokiem na Zaglav, Dugi Otok, 2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.08.2020 07:00

Morski Pas napisał(a):zawsze lubiłem mieć jakąś mapę morską przy sobie. W tamtych czasach to był zwykle papier
Papier to mam zawsze na pontonie. Ten, który dawali kiedyś z winietą :wink:
Morski Pas napisał(a):Ja nie mam takiej fotograficznej pamięci
Ja też nie :wink: a nawet zauważam, że jest inaczej niż 30 lat temu :lol: Dlatego staram się aplikować sobie treningi.
Morski Pas napisał(a):poza tym zdarzało mi się płynąć inną trasą niż była zaplanowana.
U mnie na odwrót. Rzaaadko planowałem w ogóle trasę.
Owszem, "plan ogólny" bywał cześciej (przykład Kornati), ale trasa była całkowicie "random". Czy daną wysepkę opłyniemy z lewej czy prawej strony decydował przypadek lub Olga z aparatem w ręku :D
Morski Pas napisał(a):żeby móc popatrzeć na mapę siedząc w konobie.
A do tego używam zwykłe googlemaps. Mam załadowane "mapy offline", więc jest OK. A używam ich i tak tylko do:
- gdzie jestem
- jak daleko od domu
- gdzie by jeszcze można aby zdążyć wrócić przed zmrokiem
Nasz schemat pływania jest bardzo prosty, jak budowa pontonu :wink: :lol:
Lecimy w jakąś stronę "przybrzeżnie" i jeśli jest jakieś ciekawe lądowisko (tu Olga ma zasadniczy głos) to lądujemy i zażywamy kąpieli i snurkowania. Po czym lecimy dalej i... replay.
W okolicznościach Dugiego Otoka możliwości zasadniczo się zwiększają. Po prostu multum okolicznych wysp i wysepek.
Zawsze znajdziesz okazję na "snurk-pauzę". Plażowania jako takiego nie praktykujemy. Chyba nie było "lądowiska" gdzie zostalibyśmy dłużej niż 0,5 - 1 godziny. Przecież to strata czasu :wink: , a dalej może być jeszcze ładniej :hut:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.08.2020 10:52

Odrobiłem zaległości w śledzeniu Twojej relacji i już teraz mogę napisać , że bardzo mi się ona podoba . Dziękuję za przypomnienie o Kassel , gdzie ( podobnie jak w Eisenach ) kiedyś bywałem częstym gościem , widok nocny ( kiedyś to było możliwe ) spod Herkulesa na miasto potrafi zatrzymać na długo :hearts:
Zwróciłem uwagę na to , że mamy podobne podejście do elektronicznych wspomagaczy , ale w moim przypadku to może być również nostalgia za czasami mapowymi i chęć nieustannego ćwiczenia pamięci . . .

Dla Waszego sposobu spędzania czasu na wakacjach wybraliście moim zdaniem idealny rejon Chorwacji , z przyjemnością będę śledził dalszy ciąg :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 09.08.2020 13:21

Puk, puk...
Czy to już koniec tej opowieści? :(
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.08.2020 13:54

Andzik napisał(a):Puk, puk...
Czy to już koniec tej opowieści? :(


Wygląda na to, że nie koniec, ale chyba autor jest na kwarantannie od forum :roll: :?

Też czekam na cd.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 09.08.2020 14:30

A faktycznie... nie zauważyłam :roll:
no to czekam cierpliwie :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.08.2020 18:30

Mała zajaweczka jednego z następnych dni:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2020 05:16

Ale się zastanawiam czy będzie "cdn..." tu (na tym forum).
Powód może niektórych zdziwić:
nie chcę przykładać ręki do propagacji dezinformacji o SARS-Cov-2, a co za tym idzie, do silniejszego rozprzestrzeniania się wirusa.
A to forum to robi.
I nie ma znaczenia, czy dzieje się to w "Hyde Parku" czy w normalnych wątkach.

W pełni zgadzam się z wykluczeniem polityki w postach.
Ale bluzgając na oponenta milionami "ch..ów" czy "ku..w" nie zrobię mu takiej krzywdy, jaką mu uczynię gdy kaszlnę na niego milionem wirusów.
Polityka znika stąd w "5 sekund", a nakłanianie do zarażania ma się dobrze.
Problem w tym, że w społeczeństwie więcej jest owych przysłowiowych "Januszy", którym nie chce się "włączać myślenia" (modny ostatnio zwrot), tylko biorą na wiarę (no i śwagier też potwierdził) brednie różnych "elokwentnych ekspertów".
Czytając niektóre tematy na tym forum, ów wspomniany "Janusz" dostaje dodatkowe potwierdzenie o "zamordyznie, plandemii i świrusie" i zaczyna się odpowiednio zachowywać.
Porwany wielkimi słowami o wolności nie jest w stanie (nigdy nie był) zrozumieć najprostszej jej (wolności) zasady:
--- twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się moja ---

Jeśli wierzysz, że w JHU siedzi kilku kawalarzy i rzucają kostkami, jakie liczby dziś wpisać, to, no cóż... gratuluję, ale nie pomogę.
jhu_cgis.png


Wielu moich znajomych po powrocie z narciarskich urlopów opowiada jak było pięknie.
Pokazują zdjęcia, wspominają, powtórnie się zachwycając.
Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo nie było takiej sytuacji.
Ale teraz gdy się spotykamy, celowo kieruję temat rozmowy na ich zimowy urlop, pytam o zdjęcia...
Okutani w szale i kominiarki mogli tak całymi dniami!
Ani razu nie usłyszałem, że dusili się własnym wydechem, że nałykali się grzybów, pleśni i bakterii.
Było cudownie bo... z własnej woli.
Lecz gdy tylko pojawi się "potrzeba chwili" odgórnie nakazana, zaczyna się astma, autoinfekcja i diabeł wie co jeszcze.
No i oczywiście zamordyzm. Ten przede wszystkim.

Jak dalece społeczeństwo zostało ogłupione przez przeciwników nauki i zdrowego rozsądku, widać po atakach (nawet fizycznych) na zwracających komuś uwagę o obowiązku zakrywania nosa i ust.


Teraz poczekam na odpowiedź z tekstem o wolności wypowiedzi.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.08.2020 06:52

Na ludzką głupotę niestety nie ma lekarstwa, nigdy nie będzie też na nią szczepionki, należy się więc od niej izolować żeby oszczędzić sobie frustracji...
Przestałam już czytać wątek o koronawirusie, teraz zaglądam głównie do relacji, więc mam nadzieję, że Twoja będzie kontynuowana :D
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 16.08.2020 09:27

Boboo. Witaj ja już odliczam do czwartku i wyjazd do Zaglav :lol: Pisz dalej ja i pewnie wielu innych chętnie skorzysta z twoich doświadczeń :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.08.2020 21:18

Dopiero dołączam ... Ale nie przerywaj pisania, to Twój wątek, Twój świat, jeśli komuś nie odpowiada, niech nie czyta ...
Ja w każdym razie czekam na kontynuację.

pozdrawiam, Michał :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.08.2020 05:54

Tak dla jasności:
to nie jest foch ani dąs z mojej strony.
Chodzi o to, że każdy post w relacjach (i nie tylko) zwiększa "atrakcyjność" tego forum w wyszukiwarkach.
Uwierz mi, że mimo tak "wielkich" liczb w statystyce na dole forum, miliony Polaków wciąż nie mają pojęcia o jego istnieniu.
Niestety ze wzrostem owej "atrakcyjności" zwiększa się szansa na odwiedziny, a co za tym idzie, trafienia na "przekonujące" posty o braku zagrożenia.

Krótko: nie chcę przykładać ręki do propagowania niebezpiecznych dla zdrowia i życia bzdur/głupot/kretynizmów*
To nie jest nieszkodliwe pajacowanie o płaskiej Ziemi czy lądowaniu na Księżycu.

Można próbować argumentować, ale jest jeden duży problem:
Wielu próbujących ma dwoje oczu, a wśród ślepców to jednooki jest królem.
Ślepcom bliższy jest jednooki, ze względu na jego częściowe "inwalidztwo/pokrewieństwo".


Wehret den Anfängen.
Nip this in the bud.



Relacja będzie kontynuowana, lecz nie tutaj.
Za kilka dni podam adres/link.


* wybierz sobie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2020 11:42

Wchodzę, nadrabiam zaległości, tyję już 3 kg od pyszności na talerzach, cieszę oczy widokami aż tu nagle 8O
boboo napisał(a): Relacja będzie kontynuowana, lecz nie tutaj.
Za kilka dni podam adres/link.
:(

Olga ma wiele talentów :) pozdrów Ją od nas bo nie wiem czy sama podczytuje tu w relacji :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.08.2020 06:47

Boboo, mam pytanie laika. Czego używasz do rejestrowania przepłyniętej trasy?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.08.2020 17:33

@Koenig,
poszło PW

Relacja:
chyba tak to sobie wyobrażam:
http://chorwacja.kimla.de/
Żadnych cookie, żadnych szpiegów marketingowych, żadnych danych.

Tam będzie kontynuacja. I nie tylko.
Ale powoli, mój puls w akcji to 30 :wink:
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 19.08.2020 18:56

Śledzę Wasz pokój od samego początku i nie zamierzam to zgubić. Pozdrawiam gorąco
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pokój z widokiem na Zaglav, Dugi Otok, 2020 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone