Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 31.08.2015 20:33

To może i ja się wcisnę, gdyby była Mysza to pewnie nie dałoby rady (plecak princess też trochę miejsca zajmuje) :mrgreen:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.08.2015 20:45

Kiedyś tam próbowaliśmy już na Nugal trafić, ale zgubiła nas pewność siebie - co tam notatki, na pewno trafimy. Niestety, nie uczymy się na błędach i czasem zdarzają się nam jeszcze podobne wpadki, nawet w tym roku :twisted:

Tym razem się udało :!: Droga do jest całkiem przyjemna, było jeszcze wcześnie, więc upał nie dawał się we znaki - potem było już tylko gorzej :? No lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć, co prawda palące słońce i wysokie temperatury trochę utrudniały poznawanie innych miejsc niż zacienione plaże i chłodne (w porównaniu do powietrza) wody Adriatyku, ale w końcu dla tego ciepełka i dużej dawki witaminy D jedziemy tyle kilometrów...

07.jpg
08.jpg
09.jpg

Zacieniona jeszcze częściowo plaża wyglądała z góry imponująco:

10.jpg

Była to nasza pierwsza oficjalna plaża FKK, nie licząc małych plażyczek w Uvali Vrulja i na Pagu, no ale tam byliśmy zupełnie sami. Trochę się stresowałam i na pierwszy raz wybrałam wersję topless (następnym razem się poprawię :oops: ), ale Krzyś oporów nie miał :boss:
Uważam, że na takich plażach po prostu trzeba się rozebrać i nikt z odwiedzających nie miał z tym problemów. Nawet tekstylni (rzucały się mocno w oczy białe plamy od kostiumów) zrzucali ubrania i nikt nikomu nie przeszkadzał, ani się natrętnie nie przyglądał.
Plaża jest piękna, życie podwodne super nawet tuż przy brzegu, potem już nie było takich atrakcji (zapomnieliśmy jednak zabrać z samochodu szczelnego okienka od kamerki, więc fotek nie było).

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg

Plaża już w pełnym słońcu, jak widać tłumów nie było :mrgreen:

19.jpg

W następnym odcinku cel zostanie osiągnięty :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.08.2015 20:47

Sara76 napisał(a):To może i ja się wcisnę, gdyby była Mysza to pewnie nie dałoby rady (plecak princess też trochę miejsca zajmuje) :mrgreen:

może jutro rano wpadnie, będzie w sam raz do kawki :devil:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 31.08.2015 21:55

Jadę z Wami, jeśli można, dawno nie byłam na półwyspie. Szybko wskoczę, bo nie muszę się pakować :D , jeszcze nie rozpakowana po powrocie jestem :wink:
Można?
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 31.08.2015 22:00

a gdzie dokładnie jest ta plaża?
Bardzo piękna...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.08.2015 22:10

AniaJ. napisał(a):Jadę z Wami, jeśli można, dawno nie byłam na półwyspie. Szybko wskoczę, bo nie muszę się pakować :D , jeszcze nie rozpakowana po powrocie jestem :wink:
Można?

wsiadaj :)

maluszek napisał(a):a gdzie dokładnie jest ta plaża?
Bardzo piękna...

a tutaj:
https://www.google.pl/maps/search/nugal ... .75z?hl=pl
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 31.08.2015 22:12

Ajjjj.. Doczekałam się Waszej relacji.. Uda mi się choć trochę poczytać przed wyjazdem, bo jutro już się pakujemy i w nocy wyjazd.. Właśnie w ten rejon Cro.. ;-) resztę zapewne poczytam już na miejscu albo po powrocie.. Nasyć trochę moje oko zanim sama zobaczę.. ;-)
Ostatnio edytowano 31.08.2015 22:25 przez magdalena.cebularz, łącznie edytowano 1 raz
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 31.08.2015 22:15


Dziękuje bardzo
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.08.2015 22:19

magdalena.cebularz napisał(a):Ajjjj.. Doczekałam się Waszej relacji.. Uda mi się choć trochę poczytać przed wyjazdem, bo jutro już się pakujemy i w nocy wyjazd.. Właśnie w ten rejon Cro.. ;-) resztę zapewne poczytam już na miejscu albo po powrocie.. Nasyć trochę moje okoń zanim sama zobaczę.. ;-)

może jutro wieczorem coś wrzucę z Półwyspu, ale to będzie raczej krótki spacer po okolicy :)
udanego pobytu życzę :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.09.2015 07:40

Oczywiście dołączam,te rejony nam jeszcze nie znane:) Plaża Nugal cudna,ale ja tekstylna...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2015 11:37

loverosa napisał(a):Oczywiście dołączam,te rejony nam jeszcze nie znane:) Plaża Nugal cudna,ale ja tekstylna...

witam :wink:
może warto się przekonać do FKK, kiedyś też nie myślałam, że spodoba mi się opalanie bez białych plam :oczko_usmiech:

tak się nie chce pracować, że chyba wrzucę parę kolejnych zdjęć... na szczęście, jutro podobno ma się ochłodzić (w biurze bez klimy temperatura przekracza już 30 stopni)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.09.2015 11:57

Jestem oczywiście i ja :mrgreen:

Sara76 napisał(a):To może i ja się wcisnę, gdyby była Mysza to pewnie nie dałoby rady (plecak princess też trochę miejsca zajmuje) :mrgreen:

Justyś, czy Ty sugerujesz, że ja tyle miejsca zajmuję :roll: :evil: :wink: .
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2015 12:03

Wybraliśmy drogę przez Ston, jakoś nie braliśmy pod uwagę promu z Ploče. Przecież nigdzie się nie śpieszymy...

Pierwszy widok na Orebić w punkcie widokowym znanym wszystkim odwiedzającym Półwysep :)

20.jpg

Na ul. Trsteničką trafiliśmy bez problemu, zarezerwowaliśmy tam (z polecenia Basiulinka, za co bardzo dziękuję) dwuosobowe studio na poddaszu. Całość okazała się malutka (wg strony 26 m²) - niewielka sypialnia z szafą, łazienka i korytarz z aneksem kuchennym. Początkowo się trochę tym przeraziłam, że się nie pomieścimy i w ogóle :?
Ale po wyjściu na taras wszystkie wątpliwości ustąpiły :mrgreen:

21.jpg

Ostatecznie byliśmy zadowoleni z wybranego miejsca, blisko do głównej ulicy z piekarniami, Studenacem i Konzumem, do centrum spory spacerek, ale bardzo przyjemny, cisza i spokój. Płaciliśmy 30 euro (+ 3 euro za klimę, bez której w tym roku nie dałoby rady wytrzymać, na wcześniejszych wyjazdach rzadko stosowaliśmy). Przy płaceniu spotkała nas też miła niespodzianka - dodatkowy nocleg gratis 8)

Teraz chwila na refleksję czy warto rezerwować coś z góry. Na pewno daje to większy spokój, nie trzeba gnać, by z samego rana ruszać na polowanie :wink: Jednak my jeździmy w takim terminie (pierwsza połowa lipca), że na miejscu raczej nie ma problemów z dostępnymi noclegami, zwłaszcza że szczególnie wybredni nie jesteśmy. Nie zależy nam na pierwszej linii brzegowej, bo plażujemy niemal codziennie w innym miejscu, nie potrzebujemy TV sat (nawet w domu telewizor stoi i się kurzy) i wyposażenia z najnowszego katalogi IKEI. Ważne, by miasteczko nie było zbyt małe, w zasięgu spaceru dostępne świeże pieczywo i dobre lody :oops:
Z powyższych względów padło na Orebić, który dodatkowo jest świetną bazą wypadową, w tym na Korčulę, Ilija do zdobycia i stacja benzynowa z lpg...
Trochę się stresowałam, że nie mamy możliwości zmiany zdania (niby zaliczka nieduża, ale zawsze), wyboru innego kierunku w razie problemów w trasie, wątpliwej pogody czy odgórnego przesunięcia urlopu. Dlatego kolejny raz raczej będzie w ciemno. Doświadczenie maslinki pokazuje, że na wyspach to też jest możliwe :oczko_usmiech:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 01.09.2015 12:06

mysza73 napisał(a):Jestem oczywiście i ja :mrgreen:

w samą porę, bo właśnie na Pelješac dotarliśmy :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.09.2015 12:18

Kasia i Krzyś napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jestem oczywiście i ja :mrgreen:

w samą porę, bo właśnie na Pelješac dotarliśmy :oczko_usmiech:


Dlatego się ujawniłam :oczko_usmiech: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone