Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.09.2018 21:04

Piękna Vrboska :hearts: ... muszę podnieść się jakoś na duchu, po Waszych opiniach :wink:
A tak na poważnie, to już nie mogę doczekać się przyszłorocznych wakacji :P
Oczami wyobraźni widzę już poranne spacery po kruh i piękne, skąpane w słońcu i z widokiem na Brać, plaże Vrboskiej :D
No i jeszcze Jelsa tak blisko :idea: Mam nadzieję, że do Starego Gradu i Hvaru z Vrboskiej będzie kursować jakiś PKS :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2018 21:12

Habanero napisał(a):Mam nadzieję, że do Starego Gradu i Hvaru z Vrboskiej będzie kursować jakiś PKS :oczko_usmiech:

Coś chyba kursuje >>> http://www.stari-grad-faros.hr/en/bus-time-table.aspx
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.09.2018 21:15

Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):Mam nadzieję, że do Starego Gradu i Hvaru z Vrboskiej będzie kursować jakiś PKS :oczko_usmiech:

Coś chyba kursuje >>> http://www.stari-grad-faros.hr/en/bus-time-table.aspx

No i cudownie. Dzięki Janusz :papa:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 10.09.2018 00:09

Ja z kolei widziałam jesienna Vrboską. Absolutnym hitem były kwitnące krokusy. Uliczki, mostki też urokliwe. Dla mnie Vrboska jak najbardziej boska ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.09.2018 08:09

Masz rację - brak wiatru to flauta :wink: Martwa cisza.Serdecznie przez nas znienawidzona. :mrgreen:
Staję po stronie V. - zachwyciła mnie od pierwszego razu.
Klimat kanału, mostków - bardzo ją lubię - myślę że duzy wpływa na to ma fakt że zawsze spaceruję po niej po nocy. Oświetlenie mostków dodaje im niezwykłego uroku. Samo położenie portu też jest niezwykle sympatyczne, do tego niezwykle uprzejma obsługa - zdecydowanie na plus :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2018 08:17

pomorzanka zachodnia napisał(a):Za to pokazałaś chyba najwięcej mostków. :D

Widziałam tylko 3, nie wiem nawet czy jest ich więcej we Vrbosce, bo tylko do trzech dotarłam ;)
piekara114 napisał(a):Ja wieczorem też byłam, chciałam dać jej drugą szansę, ale u mnie V. jej nie wykorzystała - będzie o tym w relacji...

Czekam zatem na dalszy ciąg Twojej relacji ;)
Habanero napisał(a):Piękna Vrboska :hearts: ... muszę podnieść się jakoś na duchu, po Waszych opiniach :wink:
A tak na poważnie, to już nie mogę doczekać się przyszłorocznych wakacji :P
Oczami wyobraźni widzę już poranne spacery po kruh i piękne, skąpane w słońcu i z widokiem na Brać, plaże Vrboskiej :D

W którym miejscu najbliżej centrum znajduje się jakaś plaża we Vrbosce? Może jesteś bardziej zorientowany niż ja. Również szukam miejsca na przyszły rok i oprócz wyjazdu na Pag, o czym u Ciebie w relacji pisałam, rozważam również powrót na Hvar, tylko tym razem północna strona wyspy, no i w grę wchodzą apartamenty od ulicy Vitarnja w Jelsie do samej Vrboski. Nawet dostałam już jedną ciekawą ofertę tutaj - apartament SOL za 75 eur od 24 czerwca do 6 lipca, ale boję się rezerwować, bo jeszcze nie wiem czy dokładnie w tym terminie będziemy mogli jechać. Może ktoś chętny jest to rezerwujcie, póki jest wolny. Ja dopiero pewnie w styczniu zacznę zaklepywać miejscówki, więc jeśli nic sensownego nie będzie na Hvarze, to na wyspie Pag, lub Brač jeszcze będę szukać ;)
Igłą pinii napisał(a):Ja z kolei widziałam jesienna Vrboską. Absolutnym hitem były kwitnące krokusy. Uliczki, mostki też urokliwe. Dla mnie Vrboska jak najbardziej boska ;)

beatabm napisał(a):Staję po stronie V. - zachwyciła mnie od pierwszego razu.
Klimat kanału, mostków - bardzo ją lubię - myślę że duzy wpływa na to ma fakt że zawsze spaceruję po niej po nocy. Oświetlenie mostków dodaje im niezwykłego uroku. Samo położenie portu też jest niezwykle sympatyczne, do tego niezwykle uprzejma obsługa - zdecydowanie na plus :papa:

Jak to dobrze, że ile jest osób, tyle opinii ;) Gdyby wszystkim nam podobało się to samo, świat byłby stanowczo zbyt nudny ;)
beatabm napisał(a):Masz rację - brak wiatru to flauta :wink: Martwa cisza.Serdecznie przez nas znienawidzona. :mrgreen:

Rozumiem, pływanie jachtem bez wiatru w żaglach, to co to za pływanie, ale dla takich maleńkich łupinek, to jak spełnienie marzeń. Raz się już trochę strachu najedliśmy, więc woleliśmy w tym roku nie ryzykować
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.09.2018 11:36

agata26061 napisał(a):Jak to mój mąż stwierdził: wszystkie te miasta w Cro są takie same :roll: :roll:

Ktoś inny na przykład stwierdzi, mniej lub bardziej serio, że wszystkie góry są takie same... A to zależy przede wszystkim, co nas bardziej interesuje, w czym znajdziemy więcej istotnych dla siebie szczegółów, w czym się po prostu zalubimy

Pozdrawiam,
Wojtek
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.09.2018 14:11

agata26061 napisał(a):...
W którym miejscu najbliżej centrum znajduje się jakaś plaża we Vrbosce? Może jesteś bardziej zorientowany niż ja. Również szukam miejsca na przyszły rok i oprócz wyjazdu na Pag, o czym u Ciebie w relacji pisałam, rozważam również powrót na Hvar, tylko tym razem północna strona wyspy, no i w grę wchodzą apartamenty od ulicy Vitarnja w Jelsie do samej Vrboski. Nawet dostałam już jedną ciekawą ofertę tutaj - apartament SOL za 75 eur od 24 czerwca do 6 lipca, ale boję się rezerwować, bo jeszcze nie wiem czy dokładnie w tym terminie będziemy mogli jechać. Może ktoś chętny jest to rezerwujcie, póki jest wolny. Ja dopiero pewnie w styczniu zacznę zaklepywać miejscówki, więc jeśli nic sensownego nie będzie na Hvarze, to na wyspie Pag, lub Brač jeszcze będę szukać ;)
...


Jak zdecydujesz się na apartament SOL, to pod domem czekają Cię takie sytuacje :hearts:


Najbliższym miejscem na plażowanie z Vrboskiej wydaje się być Maslinica i Soline.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.09.2018 15:41

Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):Mam nadzieję, że do Starego Gradu i Hvaru z Vrboskiej będzie kursować jakiś PKS :oczko_usmiech:

Coś chyba kursuje >>> http://www.stari-grad-faros.hr/en/bus-time-table.aspx
Korzystałam z tego PKSu na trasie Stari Grad - Jelsa ... powiem tylko, że wrażenia niezapomniane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kierowca się nie cacka :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2018 18:04

Franz napisał(a):
agata26061 napisał(a):Jak to mój mąż stwierdził: wszystkie te miasta w Cro są takie same :roll: :roll:

Ktoś inny na przykład stwierdzi, mniej lub bardziej serio, że wszystkie góry są takie same... A to zależy przede wszystkim, co nas bardziej interesuje, w czym znajdziemy więcej istotnych dla siebie szczegółów, w czym się po prostu zalubimy

Ja też tak uważam. Nie ma na świecie dwóch takich samych miejsc, pomimo tego, że niektóre są do siebie podobne. Dzięki temu każdy znajdzie zawsze i wszędzie coś dla siebie.
Habanero napisał(a):
Jak zdecydujesz się na apartament SOL, to pod domem czekają Cię takie sytuacje :hearts:


OMG pięknie tam :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: Kurcze, gdybym wiedziała, że na pewno ten termin mi będzie odpowiadał, to nie wahałabym się tylko wysyłała zaliczkę...
gusia-s napisał(a): Korzystałam z tego PKSu na trasie Stari Grad - Jelsa ... powiem tylko, że wrażenia niezapomniane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kierowca się nie cacka :mrgreen:

Oooo mogłoby to być ciekawe przeżycie. Dodatkowa wakacyjna atrakcja - ekstremalny przejazd autobusem ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.09.2018 21:51

cześć, dawno tu mnie tu nie było :(
agata26061 napisał(a):....Dochodzimy do kolejnej plaży, na której często plażował M@rek z rodziną:

Podczas pierwszego wyjazdu do ID plażowaliśmy koło campu Paklina, raz doszliśmy do wspomnianej plaży ale wtedy nie przypadła nam do gustu :?
Podczas drugiego pobytu w ID zmieniliśmy zdanie i od tego czasu omijamy szerokim łukiem pozostałe plaże w ID :)
Prawda jest taka że każdy musi znaleźć miejsce dla siebie ... my znaleźliśmy 8) :papa:

Ps. W tym roku znalazłem plażę nad naszym morzem którą "mógłbym zamienić" za te na Hvarze
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.09.2018 21:58

agata26061 napisał(a):Focę również apartamentowiec, do którego wjazd jest z „Jadranki”. To taki jeden „wypasiony” przy tej głównej trasie. Niestety nie pamiętam jego nazwy:
podobno właścicielem jest Polak mieszkający w Niemczech
... ceny kosmiczne 8O

agata26061 napisał(a):Dalej spaceruję tak na „czuja” i natrafiam w końcu na skodę M@rka:
...
Pisał mi w sms, że już nas „upolował” pod Slavinką, więc i ja nie pozostaję dłużna :wink: :oczko_usmiech:
ooooo Tyyyy :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.09.2018 22:17

agata26061 napisał(a):
gusia-s napisał(a): Korzystałam z tego PKSu na trasie Stari Grad - Jelsa ... powiem tylko, że wrażenia niezapomniane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kierowca się nie cacka :mrgreen:

Oooo mogłoby to być ciekawe przeżycie. Dodatkowa wakacyjna atrakcja - ekstremalny przejazd autobusem ;)
żadna osobówka mu nie dorównuje :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.09.2018 22:27

m@rek napisał(a):
agata26061 napisał(a):Dalej spaceruję tak na „czuja” i natrafiam w końcu na skodę M@rka:
...
Pisał mi w sms, że już nas „upolował” pod Slavinką, więc i ja nie pozostaję dłużna :wink: :oczko_usmiech:
ooooo Tyyyy :wink:


:D ależ fajnie mieliście, świetne są takie spotkania...

Ivan Dolac również wspominam, około 10 - 12 lat wstecz, z ogromnym sentymentem...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.09.2018 11:12

m@rek napisał(a):cześć, dawno tu mnie tu nie było :(
agata26061 napisał(a):....Dochodzimy do kolejnej plaży, na której często plażował M@rek z rodziną:

Podczas pierwszego wyjazdu do ID plażowaliśmy koło campu Paklina, raz doszliśmy do wspomnianej plaży ale wtedy nie przypadła nam do gustu :?
Podczas drugiego pobytu w ID zmieniliśmy zdanie i od tego czasu omijamy szerokim łukiem pozostałe plaże w ID :)
Prawda jest taka że każdy musi znaleźć miejsce dla siebie ... my znaleźliśmy 8) :papa:

Ps. W tym roku znalazłem plażę nad naszym morzem którą "mógłbym zamienić" za te na Hvarze

"Wasza" plaża też nam się podobała, ale chyba ze 3 razy do niej podejście robiliśmy i zawsze już była zapełniona :( To było w tych późniejszych dniach, kiedy już była pogoda żyleta, bo na początku to tak średnio.
m@rek napisał(a): podobno właścicielem jest Polak mieszkający w Niemczech
... ceny kosmiczne 8O

No, domyślam się. Cały czas był pod apartmanem zaparkowany smart na polskich blachach i tak się trochę dziwiłam, że z Polski ktoś takim "maluszkiem" do Cro przyjechał, ale jak widać, wszystko jest możliwe. Na hvarskie drogi taki smarcik jak znalazł ;)
agata26061 napisał(a):Dalej spaceruję tak na „czuja” i natrafiam w końcu na skodę M@rka:
...
Pisał mi w sms, że już nas „upolował” pod Slavinką, więc i ja nie pozostaję dłużna :wink: :oczko_usmiech:

m@rek napisał(a):ooooo Tyyyy :wink:

;)
majeczka napisał(a): :D ależ fajnie mieliście, świetne są takie spotkania...

Ivan Dolac również wspominam, około 10 - 12 lat wstecz, z ogromnym sentymentem...

Od tamtego czasu na pewno się wiele zmieniło, ale w porównaniu do niektórych miejsc w Cro, to i tak uważam, że ID jest całkiem dobrą miejscówką. Z czystym sumieniem mogłabym tam jeszcze raz wrócić...
A spotkania Cromaniaków, to naprawdę fajna sprawa. Mnóstwo Polaków było w ID, ale jacyś tacy słabo kontaktowi, nie to co forumowicze...
Właśnie zauważyłam, że na wczasach w Cro raczej Polacy mają do siebie taki stosunek: "nie podchodź, nie dotykaj, nie znam Cię, nie chce mi się z Tobą gadać". Każdy tak jakby się na siebie boczył, a na forum zawsze czytam: "pełno Polaków, nie lubię rodaków w Cro i tak dalej..." Ja tam nie mam nic przeciwko swoim rodakom. Trochę się już ten mit Polaka - imprezowicza zaciera, zresztą nawet jeśli gdzieś tam imprezują, to nie tylko oni, bo inne nacje też nieźle potrafią dać w kość.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone