Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 03.08.2011 18:07

Mój dorosły synek, który jak się okazało podczytuje sobie moją relację (incognto :)) powiedział mi dzisiaj, że nic nie piszę tylko zdjęcia wklejam. Tak mi się wstyd zrobiło :wink: że coś jednak napiszę, niech sobie poczyta :)

Tak więc...
Po prawej stronie znajduje się Uvala M.Zaraće.
I to jest właśnie ta piękna (naszym zdaniem) plażyczka :)
Zanim wejdziemy na plażę napotkamy kościółek (ja uwielbiam te ich małe kościółki). Później schodkami w dół i jesteśmy na uroczej plaży. Są na niej kamyczki i skałki. Za największą skałką jest plaża FKK - nie wiem czy oficjalna czy "dzika" - w każdym bądź razie patrząc na plażowiczów wyglądało na FKK :cry:
Plaża (ta tekstylna, którą się zachwycam) jest fajnie, naturalnie zacieniona sosenkami. Na samej plaży jest 1 dom, w którym mieszkał jakiś Rosjanin z rodzinką, więc jakoś tak wyszło, że ta plaża została przez nas nazwana nie jakąś "lazurową plażą" czy inną piękną "błękitną laguną", lecz po prostu "plażą u Ruska" :oops:. Na tej plaży oprócz wymienionego Ruska byliśmy tylko my.
Życie podwodne tam ponoć ciekawe (moi chłopcy mi opowiedzieli, bo ja nie nurkuję). Mój młodszy syn był zachwycony, gdy wpłynął w ławicę różnej wielkości ryb. Mówił, że poczuł się jak ich brat, no więc jak się domyślacie potem miał opory, żeby jeść swoich braci :P

I troszkę fotek:

kościółek przed wejściem na plażę

Obrazek

widok na plażę i dom Ruska (a tak swoją drogą to muszę pobuszować po necie, może znajdę namiary na ten dom :))

Obrazek


Obrazek

nie wiem, jak ta sosenka rośnie w tej skale, ale wygląda imponująco

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 04.08.2011 11:59

Goniaa napisał(a):Na samej plaży jest 1 dom, w którym mieszkał jakiś Rosjanin z rodzinką(...)

A może ten domek to należy do tego Ruska... Przynajmniej ja bym go kupił jakbym miał kasiorkę i sposobność :wink:


ps. Pięknie tam... :cry: ... a ja muszę TU być... :evil:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2011 13:58

Ta plaża na ostatnich zdjęciach przypomina mi Zitna z Korculi. Głęboka zatoczka, kolory wody, 1 domek przy samej wodzie, skały wokół 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.08.2011 15:45

W takie piękne miejsce chciałbym kiedyś przeprowadzi się na emeryturę :wink:
Wędka , książki , od czasu do czasu turyści :wink: , żeby nie zapomnieć jak inni ludzie wyglądają :lol: i szum Jadranu 8)

Piękne miejsca nam pokazujesz . . .


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2011 15:48

No tak, Male Zaraće. Byliśmy tam, ale na pierwszym zdjęciu nie poznałam tej cudnej zatoczki :)

Poproszę o więcej pięknych zdjęć :D
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 04.08.2011 20:26

piotrf napisał(a):W takie piękne miejsce chciałbym kiedyś przeprowadzi się na emeryturę :wink:
Wędka , książki , od czasu do czasu turyści :wink: , żeby nie zapomnieć jak inni ludzie wyglądają :lol: i szum Jadranu 8)


To są i moje marzenia!!! :wink:

Ostatnia seria zdjęć wyjątkowo mnie urzekła!!! Te odcienie Jadranu, łódeczka, kościółek, sosenka, skały...... ech-same cuda!!!
Monika Emil
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika Emil » 07.08.2011 17:58

Cudne miejsca ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2011 11:26

Goniaa napisał(a):Obrazek

Posiedzę sobie tu przez chwilę...

Pozdrawiam,
Wojtek
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.08.2011 16:26

Po krótkiej przerwie na związanej z podbojem Bałtyku (łapanie promieni słonecznych to nie lada sztuka :wink: ) jestem znowu na forum i nadrabiam zaległości w czytaniu wszystkich relacji.

Nawiązując do wcześniejszych zdjęć - też chciałabym mieć ten dom przy tej plaży. Nawet mogłabym tam jeździć co roku, bez marudzenia, że wciąż w to samo miejsce :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.08.2011 19:21

Ta zatoczka jest przecudna !!!! że ja tego w czerwcu nie wiedziałam :(
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.08.2011 22:26

CinnamonGirl napisał(a):Ta zatoczka jest przecudna !!!! że ja tego w czerwcu nie wiedziałam :(


... będzie okazja odwiedzić Hvar po raz trzeci :D
Więc nie ma tego złego.
waszpaw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) waszpaw » 15.08.2011 15:01

CinnamonGirl napisał(a):Ta zatoczka jest przecudna !!!! że ja tego w czerwcu nie wiedziałam :(

A ja przy tej okazji napiszę pierwszego posta na forum;-)
Mam to szczęście, że dopiero za tydzień jedziemy na Hvar. Po kilku wizytach w okolicach Orebica na Peliesacu, tym razem wyspa. W ciemno. W związku z tym kataloguję sobie zdjęcia per miejscowość. No i trafiłem na tą zatoczkę... Coś mi mówi, że się tam pojawię;-) Pięknie...
Pozdrawiam
Paweł
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 15.08.2011 15:04

Coś pięknego.... już sam nie wiem gdzie mam jechać....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.08.2011 17:56

Goniaa napisał(a): Najpiękniejsza (moim zdaniem) plaża na jakiej byliśmy

Malo Zaraće 8) było moim odkryciem roku 2006. Wówczas jeszcze nie było domku przy samej plaży (to znaczy budowa była rozpoczęta, ale wyglądała jak raczej porzucony zamysł), spaliśmy :idea: w jedynym wówczas domku w zatoczce , tuż ponad kapliczką.

Do miejsca tego mam wielki sentyment :hearts: , o czym mogą świadczyć moje dwukrotne "powroty" podczas rejsów w roku 2007 oraz 2009.

Goniaa napisał(a): Na tej plaży oprócz wymienionego Ruska byliśmy tylko my.

Mieliście sporo szczęścia :) , skro wpadliście tam tylko na trochę...
My w 2006 najczęściej też byliśmy sami :D , ale podczas tych krótkich przerw w żeglowaniu w 2007 i 2009, jakie przypadły na Malo Zaraće, :? nie było tam już tak bezludnie jak podczas naszego stacjonarnego tygodnia. Ale i tak było super 8) :!: Wcale się więc Ci nie dziwię, że właśnie ta hvarska plażyczka przypadła Ci do gustu. Jeśli kiedyś jeszcze trafię na Hvar, z pewnością :idea: tam właśnie się znajdę...

A jeśli idzie o konoby w Velo Zaraće, to jedaliśmy w dwóch z trzech, które wówczas tam były. Na trzecią po prostu :idea: brakło dni, a nie dlatego, że czuliśmy jakieś zagrożenie. W tych "wylosowanych" konobach jedzonko było smaczne i bezpieczne.

Dziękuję za przywołanie wspomnień z jednej z najładniejszych chorwackich wysp, na jakich byłam. No i za prześliczne 8) fotki, które wywołały wielką tęsknotę...

Pozdrwiam serdecznie, Danka
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 15.08.2011 20:24

Czy do tej przepięknej zatoczki można dojechać od strony Sv.Nedjelji? Tą szutrową drogą prowadzącą do Hvaru?

To miejsce jest naprawdę urocze!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone