Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 18.05.2009 21:58

Ale mimo wszystko jestem ciekawa czy sprawdzają wiek dziecka :roll:
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Nocleg Lądek Zdrój

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 19.05.2009 09:11

Popiel. jezeli jestes zainteresowany noclegiem koło Boboszowa w dosyć przyzwoitych warunkach to moge dać Ci namiary na mój osrodek zakładowy w Ladku Zdroju ( otwarty równiez dla osób z zewnatrz ), kwatera typu apartmani w Cro ( pokój, łazienka z wc i kuchnia ), płatnośc za pokój a nie za osobe np. 1 pokój ( 2+2) 80zł. Pzdr
Ps. Więcej info poprzez adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 19.05.2009 09:35

hmm Myślę,że spora ilość forumowiczów korzystała z Oekotelu,więc zapewne wiedzą czy sprawdzają dokładnie wiek dziecka...

80 zł to naprawdę niedużo.
Ostatnio edytowano 19.05.2009 09:57 przez agneess, łącznie edytowano 2 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.05.2009 09:54

Jeżeli masz w preferowanym wieku, to możesz dla świętego spokoju pokazać paszport. Ja deklarowałem wiek; nikt papierów nie chcial, choć na kartce z wydrukowanymi nrami paszportow, były daty urodzenia.
Staram sie zawsze z takiej formy korzystać. Paszportów do łapy nie daję...
Jeżeli masz dziecko starsze, to już od Ciebie zależy, czy chcesz z tego przywileju korzystać, czy zapłacić. :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Nocleg Lądek Zdrój

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.05.2009 17:48

Pestro napisał(a):Popiel. jezeli jestes zainteresowany noclegiem koło Boboszowa w dosyć przyzwoitych warunkach to moge dać Ci namiary na mój osrodek ...

Zdravo,
Na razie decyzja jest taka. W pierwszą stronę jak to bywało, tylko kimanko 2-3godz na tifon w cro, by do godz 8.00 zjechać z autostrady.
W drodze powrotnej nocleg w Mikulovie, ale bardzo dziękuję. Odezwę się.

Rozważamy jeszcze Krnov, proponowany przez FUXa, ale jeszcze nie wiem ile czasu stracę w Opolu.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.05.2009 18:16

Dlaczego zatrzymujecie się w Mikulowie, to za blisko. Chyba, że ktoś jedzie ze Szczecina, Białegostoku, Gdańska to jeszcze rozumiem. Uważa, że wszyscy z centralnej i południowej Polski winni zatrzymywać się w Rejonie Karlovaca, Plitwickich jezior.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 19.05.2009 18:58

Ja, Darku, zatrzymuję się w Mikulovie. Jestem, wiadomo z jakiego rejonu, ale jestem, już za bramą na urlopie, nie spieszę się, zdążę dojechać. A Mikulov podoba mi się, ma coś w sobie, lubię połazić po uliczkach, zamku, wejść na górę z kościółkiem, podziwiać widok na winnice, miasteczko. Lubię zjeść czeskie danie, wielkie jak "klapa od sedesu" jak mówi mój kolega.
Ot, cała moja tajemnica nocowania w Mikulovie. Do Cro dojadę następnego dnia, czasami dwa dni później, nie ma to dla mnie znaczenia.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.05.2009 19:28

maciek1956 napisał(a):Ja, Darku, zatrzymuję się w Mikulovie. Jestem, wiadomo z jakiego rejonu, ale jestem, już za bramą na urlopie, nie spieszę się, zdążę dojechać. A Mikulov podoba mi się, ma coś w sobie, lubię połazić po uliczkach, zamku, wejść na górę z kościółkiem, podziwiać widok na winnice, miasteczko. Lubię zjeść czeskie danie, wielkie jak "klapa od sedesu" jak mówi mój kolega.
Ot, cała moja tajemnica nocowania w Mikulovie. Do Cro dojadę następnego dnia, czasami dwa dni później, nie ma to dla mnie znaczenia.


W sumie to przyznaję Ci rację. Po co się śpieszyć. W pracy ciągle każdy się śpieszy, a życie krótkie. :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.05.2009 20:15

darek1 napisał(a):Dlaczego zatrzymujecie się w Mikulowie, to za blisko. Chyba, że ktoś jedzie ze Szczecina, Białegostoku, Gdańska to jeszcze rozumiem. Uważa, że wszyscy z centralnej i południowej Polski winni zatrzymywać się w Rejonie Karlovaca, Plitwickich jezior.

Droga powrotna.
Do Karlovaca ile km z riviery? ? ? Troszkę mało. Na drugi dzień do centralnej Polski jeszcze 1000km!
Mikulov jest w sam raz. Autostradą w Cro szybko, później nieszczęsna Słowenia, obiadek w Austrii i w Mikulovie przy granicy spanko.
Gdybym mieszkał w południowej części Polski, noclegu wcale bym nie rozważał, bo . . . . . . . życie stygnie! :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.05.2009 20:48

Popiel napisał(a):
darek1 napisał(a):Dlaczego zatrzymujecie się w Mikulowie, to za blisko. Chyba, że ktoś jedzie ze Szczecina, Białegostoku, Gdańska to jeszcze rozumiem. Uważa, że wszyscy z centralnej i południowej Polski winni zatrzymywać się w Rejonie Karlovaca, Plitwickich jezior.

Droga powrotna.
Do Karlovaca ile km z riviery? ? ? Troszkę mało. Na drugi dzień do centralnej Polski jeszcze 1000km!
Mikulov jest w sam raz. Autostradą w Cro szybko, później nieszczęsna Słowenia, obiadek w Austrii i w Mikulovie przy granicy spanko.
Gdybym mieszkał w południowej części Polski, noclegu wcale bym nie rozważał, bo . . . . . . . życie stygnie! :wink:


Naturalnie, nocleg należy przewidywać koło Karlovaca jadąc z Polski. Natomiast w Mikulov w drodze do Polski z Riviery Makarskiej.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.05.2009 21:16

darek1 napisał(a):Naturalnie, nocleg należy przewidywać koło Karlovaca jadąc z Polski. Natomiast w Mikulov w drodze do Polski z Riviery Makarskiej.


Np w Polsce 400 do granicy, Czechy, Austria, Słowenia i kawałek Chorwacji. Te 400km od Karlovaca do Riviery Makarskiej to warto zostawiać jak najgorsze za nami, a przed nami bajeczna autostrada?

Nocleg koło Karlovaca w drodze do Polski bym wziął gdybym miał zamiar zwiedzić Jeziora Plitvickie, lecz o tym odrębny temat tu, tu lub . . .

A Darek nocuje w drodze do Cro?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.05.2009 21:48

[

Oczywiście, że nocuję tak jak podałem. A Popiel gdzie w takim razie nocuje, chyba nie na autobani???. Skąd ruszasz i gdzie się zatrzymujesz. Wszystko trzeba zgrać optymalnie w czasie.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.05.2009 18:22

Z polecanego przez Maćka pensjonatu, dostałem dziś taką odpowiedź:

"Dzien dobry.
Juz nemame volnego mjesta."


Niemniej jednak Jaromír Crhan podał mi kilka innych namiarów na konkurencję.
W sumie same e-maile i nr tel, ale po tym znalazłem pensjonaty.

Niektóre z jego listy są na tej stronie.

http://www.pensionhotel.pl/zakwaterowan ... 11114.html


Choć w Mikulovie pensjonatów dużo, to trzeba dużo wcześniej nocleg w nich rezerwować lub może w ciemno tam pojechać. Aby tylko nie trafić na jakieś święto, bo wówczas znalezienie noclegu może być dużo trudniejsze.
Ostatnio edytowano 20.05.2009 18:32 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 20.05.2009 18:31

Popiel napisał(a):Z polecanego przez Maćka pensjonatu, dostałem dziś taką odpowiedź:

"Dzien dobry.
Juz nemame volnego mjesta."


Niemniej jednak Jaromír Crhan podał mi kilka innych namiarów na konkurencję.
W sumie same e-maile i nr tel, ale po tym znalazłem pensjonaty.

Niektóre z jego listy są na tej stronie.

http://www.pensionhotel.pl/zakwaterowan ... 11114.html


Choć w Mikulovie pensjonatów dużo, to trzeba dużo wcześniej nocleg w nich rezerwować.
]


Hotel Reva próbowałeś ? Super warunki - centrum miasteczka. Tanio. http://www.hoteleliska.cz/index4b.php
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.05.2009 18:49

Bahama napisał(a):Hotel Reva próbowałeś ? Super warunki - centrum miasteczka. Tanio.
http://www.hoteleliska.cz/index4b.php

Hoteli nie brałem pod uwagę i raczej coś na uboczu, ale poczekam za odpowiedzą z innych pensjonatów trochę tańszych, a w których również oferują śniadania czy w prezencie butelkę wina Chardonnay :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone