Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 03.05.2009 18:17

W Mikulovie polecam hotel Reva w centrum http://www.hoteleliska.cz/index4b.php. Spałem tam w ubiegłym roku. Świetnie oznakowane miasteczko - tabliczki z nazwami hoteli na ulicach.
Obok piękny ryneczek i pałac, jest co zwiedzać !
Na rynku kilka fajnych knajpek, ja trafiłem na "nagrzanego właściela - kelnera" , który nosił gościom co popadło :) Mylił zamówienia a kasował ile łaska :) Fajnie wspominam to miasteczko. Taki polski Kazimierz.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.05.2009 18:22

Bahama o której wyjeżdżałeś a Mikulova i o której byłeś nad Jadranem?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2009 18:25

W 14-15 godzin, to ja robię z okolic Wroclawia rejon Sibenika... 8)
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 03.05.2009 18:26

Popiel napisał(a):Bahama o której wyjeżdżałeś a Mikulova i o której byłeś nad Jadranem?

Odwrotnie - wyjazd z Zadaru - 8.00 - Mikulov - 17.00
(coś pochrzaniłem z nawigacją :) zamiast szybka to włączyłem krótka i tak z godzinkę w Wiedniu straciłem )

W drodze do Chorwacji spałem w hotelu w Krapinie, niedaleko Zagrzebia.

Wyjazd z Jarocina 18.00 - Krapina - 8.00 ( zawsze do jadę nocą - córka śpi), ale w tym roku robię odstępstwo od tej taktyki. Na 3 razy.
Jarocin - Mlynicky Dvur (Czechy)
Młynicky Dvur - Oroslavje - (Chorwacja)
i w sobotę rano - Oroslavje - Makarska
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.05.2009 18:33

FUX napisał(a):W 14-15 godzin, to ja robię z okolic Wroclawia rejon Sibenika... 8)

No, ale nie każdy ma RS6 :wink:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2009 18:56

Popiel napisał(a):
FUX napisał(a):W 14-15 godzin, to ja robię z okolic Wroclawia rejon Sibenika... 8)

No, ale nie każdy ma RS6 :wink:

Oj chcialbym....

A poważnie to jeżdżę Foresterem i nie przekraczam na autostradach 130-140km/h
Reszta trasy raczej zgodnie z przepisami i uwierz, że można!
kagro
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kagro » 03.05.2009 19:33

Jeśli chodzi o hotel Termal ( wcześniej U Jezera) tuż przed Mikulovem, to z noclegu w tym miejscu korzystamy od 8 lat i nie miałam nigdy kłopotów z rezerwacją nawet na kilka dni przed wyjazdem, ale jeśli mogę to rezerwuję pokoje w jedną i drugą stronę na 1-2 miesiące wcześniej. Kilka lat temu źle podaliśmy datę i też znalazł się dla nas pokój, gdy niespodziewanie przyjechaliśmy. Ten postój to już tradycja. W moim przypadku, to mniej więcej połowa drogi. Ten krótszy odcinek przypada na kiepskie drogi polskie i lepsze czeskie, a potem to już sama przyjemność. W tamtym roku wyjechaliśmy ok. 4 rano z hotelu i byliśmy z postojami ( częste karmienie niemowlaka) ok. 13 w Biogradzie na Moru. Zaliczyliśmy bez kłopotów Wiedeń, objazd słoweński bez winietek i tunele na autostradzie chorwackiej, ale był to wtorek, a powrót w czwartek. Jeździliśmy podobnie na Pag i do Orebica. My bardzo lubimy drogę do Chorwacji z tym noclegiem. :P
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.05.2009 21:52

kagro napisał(a):... W tamtym roku wyjechaliśmy ok. 4 rano z hotelu i byliśmy z postojami ( częste karmienie niemowlaka) ok. 13 w Biogradzie na Moru. Zaliczyliśmy bez kłopotów Wiedeń, objazd słoweński bez winietek i tunele na autostradzie chorwackiej, ale był to wtorek, a powrót w czwartek. ...

Hvala,
Mikulov, w tygodniu pobudka o 4.00 i na riwierze omiskiej powinniśmy być do 14.00. Ok, dzień jeszcze nie stracony.
Do tej pory jeździliśmy z poniedziałku na wtorek, jednak, w tym roku właściciele domu wprowadzili rezerwacje od sob/niedz do sob/niedz. Korki na autostradzie w weekend mogą być spore i taki czas nie koniecznie jest do osiągnięcia. hmm...
Jak mam się smażyć na chorwackiej autostradzie, to wolę trasę 1500km przejechać bez noclegu i być na miejscu już wcześnie rano. Musimy to jeszcze przetrawić.
W drodze powrotnej, na pewno skorzystamy z proponowanych tu noclegów.
Pozdrav Popiel
Mosqito
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 03.05.2009 22:50

.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 22:52 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 04.05.2009 16:58

Mikulów Mikulowem, a mało, kto wie, że jakieś 20km. Od granicy po stronie Austriackiej jest mała wieś - miasteczko Falkenstein słynące z bardzo dobrego i taniego wina własnej produkcji, dostępne w prawie każdym gospodarstwie. Nad winnicami Falkenstein góruje wielki zamek (niestety częściowo w ruinie), oraz PRZEPIĘKNA Droga Krzyżowa. Z okolicznych wzgórz widać czeską elektrownię atomową.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.05.2009 17:46

Mosqito napisał(a):Widzisz Popiel, mi się wydaje że po prostu ten nocleg chcesz zrobić za blisko :-)
Dlatego na początku polecałem Ci Bukfurdo. Ja jechałem tak:
1 dzień Poznań 7:00 - Bukfurdo 17:00
2. dzień Bukfurdo 8:00 - (początek autostrady w Chorwacji Cakovec 11:00) - Brela 16:30.

Więc jakbyś zamiast o 8:00 tak jak ja - śpioch :-) wyjechał o 6:00 to byłbyś w okolicach Breli o 13:30 - 14:00

I chyba dobrze Ci się wydaje. :wink:
Na powrót Mikulov ok, lecz na pierwszą stronę to fakt, za blisko (niecałe 600km). Można rozważyć proponowane przez Ciebie termy, albo zrobić jeszcze ok 300km i nocleg w Kalsdorf obok Graz.
Tak czy inaczej za długie spanko to by nie było, a piekarnik przed tunelem w Cro w weekend wysoce prawdopodobny. Mój "Wisławski" mówi, że "tifon" w cro też nie był zły . . . :)
Hvala Mosqito
Mosqito
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.05.2009 21:01

To w razie jakbyś się namyślił polecam Ci obiadek tutaj:
http://sarkanyetterem.freeweb.hu/

a wieczorkiem potaplasz się tutaj:
http://www.bukfurdo.hu/
Pozdrawiam

PS Do Bukfurdo najlepiej jadąc 86tką dojechać do Hegyfalu (duża stacja OMV na krzyżówce), skręcić w prawo w 84kę na Sopron i po kilku kilometrach będzie skręt w lewo na Buk. W samej miejscowości przy markecie w prawo, pierwsza w lewo i druga (albo trzecia) w prawo. Trafisz.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 22:52 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.05.2009 22:06

Mosqito napisał(a):To w razie jakbyś się namyślił polecam Ci ...

Kusiciel Obrazek
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 06.05.2009 18:47

Slapol lub może ktoś inny odpowie czy w tym http://www.zeleny-strom.unas.cz/ czy można zarezerwować tam nocleg w języku polskim?
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.05.2009 19:45

smoki3 napisał(a):Mikulów Mikulowem, a mało, kto wie, że jakieś 20km. Od granicy po stronie Austriackiej jest mała wieś - miasteczko Falkenstein słynące z bardzo dobrego i taniego wina własnej produkcji, dostępne w prawie każdym gospodarstwie. Nad winnicami Falkenstein góruje wielki zamek (niestety częściowo w ruinie), oraz PRZEPIĘKNA Droga Krzyżowa. Z okolicznych wzgórz widać czeską elektrownię atomową.

Ano jechałem przez tę miejscowość, gdy jakiś winny festyn się tam odbywał :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019