Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 10:20

Prośba o sprawdzone pensjonaty (nie drogie hotele z ceną powyżej 100zł na głowę) w okolicach Mikulova.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Pozdrav
Ostatnio edytowano 26.05.2009 01:15 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
Krystof
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 29.04.2009 10:26

Alo. Trochę nie w temacie, ale ... nie wolisz sypnąć dalej niż 400 km? Wówczas na drugi dzień masz mniej, co jest zdecydowanie fajniejsze - szybciej się wykąpiesz w Jadranie :wink:

A jeśli chodzi o Mikulov - tam jest mały milion miejsc noclegowych. Sprawdzałeś (choćby tu: http://www.pensionhotel.pl/zakwaterowan ... 11114.html)?

pzdr, K.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2009 10:27

Popiel a Zaglądałeś w tym czeskim wątku?
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 10:37

JacYamaha napisał(a):Popiel a Zaglądałeś w tym czeskim wątku?

Zaglądałem i nawet wpisu dokonałem, lecz wywaliłem post, bo chodzi mi tylko i wyłącznie o nocleg w okolicach Mikulova a nie w całych Czechach.
Gdy wyjeżdżamy rano bądź z domu, bądź z Cro, to nocleg w okolicach Mikulova jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Wyszukiwarkę google mam.

Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.
jorgus111
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.04.2009 10:39

Popiel napisał(a):Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.

forum/viewtopic.php?p=252594#252594 :D
Mosqito
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.04.2009 10:45

Popiel, a jedziesz przez Wiedeń - Graz i Słowenię czy byłbyś skłonny odbić z Brna na Bratislavę i drogą 86 przez Węgry ? Jeśli ten drugi wariant by Ci pasował to polecałbym Ci pensjonat w Bukfurdo (jeden z największych kompleksów basenów termalnych) za 20 EUR/pokój dwuosobowy.
Byłbyś późnym popołudniem i jeszcze na kilka godzinek byś się zrelaksował w basenowni. Pomyśl. To jakieś 180 km dalej niz Mikulov.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 22:49 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 11:03

Hvala jorgus111. O takie opinie...
mariusz29 napisał(a):Czechy, Mikulov dwukrotnie spałem tutaj i nie zawiodłem się:
http://www.mbzm.cz/index.php
W cenie zawsze dobre śniadanko, wino na głowę i czasami widok na wzgórze zamkowe.
Za pierwszym razem również pojechałem tam z polecenia znajomego i nie zawiodłem się :)

... mi właśnie chodzi.

To ma być tylko spanie na jedną noc, bo 5godz w aucie osobowym nie zastąpi 2godz w normalnym łóżku. Może z 7godz max będę spał, to żadne luksusy nie są mi potrzebne.
Widziałem namiar na ten nocleg. 1400CZK, to ok 240zł za pokój dwuosobowy. w Polsce są pensjonaty za 50-60zł od głowy i o taki mi chodzi.
Rano herbatka, kawka i dwa marsy na drogę wystarczą. Wino, kobiety i śpiew będą w Cro.
Ostatnio edytowano 29.04.2009 11:19 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.04.2009 11:18

Ja zawsze polecam
http://www.czecot.com/pl/zakwaterowanie ... an-mikulov

Nocowałem kilka razy, ciekawy facet.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 11:48

Popiel. A skąd ruszasz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2009 14:06

Popiel napisał(a):.....chodzi mi tylko i wyłącznie o nocleg w okolicach Mikulova a nie w całych Czechach.....
Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.

No to robię wklejkę jeszcze raz :lol: :

http://www.mikulov.cz/turistika/sluzby/ubytovani/
Nocowałem osobiście tu:
http://www.zeleny-strom.unas.cz/
i tu:
http://www.ndc.cz/mach/

Obydwa miejsca polecam. Niedrogo, warunki znośne, a poza tym to tylko noc tranzytowa. Warto jednak trochę wcześniej zarezerwować nocleg, bo czasami obłożenie bywa spore.
Pozdravki
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 14:54

FUX napisał(a):Popiel. A skąd ruszasz?

Jak to skąd?
FUX, jak wyjeżdżam o 7.00 rano, spokojnie nic na wariata, to akurat po południu jestem w okolicy Mikulova. Po pokonaniu Polski i jakoś zawsze deszczowych Czech mam już dość. Austrię jeszcze można śmignąć szybko, ale i tak noc mnie zastanie w Słowenii. Wolę postój w Mikulovie i o 6.00 rano być już na rivierze, by nie piec się na autostradzie. Rok temu Matija się dziwiła, że Polacy to tak wcześnie rano, więc tym razem już tylko się uśmiechnie. :D

Z Cro wyjeżdżamy też rano. W drodze powrotnej, ok 10km od granicy słoweńskiej, w Austrii jest stacja Shell. Mała i niepozorna. Rok temu na niej się zatrzymaliśmy i odkryliśmy super restaurację (-1- -2- -3-). Jemy pyszny obiadek za niewielkie pieniądze, przejeżdżamy Austrię i w Mikulovie nocleg. Taki plan.

Maciek, Slapol dzięki. Właśnie, to tylko noc tranzytowa, a w nocy jak śpisz to bez różnicy czy na podłodze masz marmur czy drewno. Byle myszy nie biegały :twisted:
Ostatnio edytowano 18.05.2009 21:07 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 18:57

Popiel napisał(a):
FUX, jak wyjeżdżam o 7.00 rano, spokojnie nic na wariata, to akurat po południu jestem w okolicy Mikulova. Po pokonaniu Polski i jakoś zawsze deszczowych Czech mam już dość. Austrię jeszcze można śmignąć szybko, ale i tak noc mnie zastanie w Słowenii. Wolę postój w Mikulovie i o 6.00 rano być już na rivierze, by nie piec się na autostradzie. Rok temu Matija się dziwiła, że Polacy to tak wcześnie rano, więc tym razem już tylko się uśmiechnie. :D

Z Cro wyjeżdżamy też rano. W drodze powrotnej, ok 10km od granicy słoweńskiej, w Austrii jest stacja Shell. Mała i niepozorna. Rok temu na niej się zatrzymaliśmy i odkryliśmy super restaurację (-1- -2- -3-). Jemy pyszny obiadek za niewielkie pieniądze, przejeżdżamy Austrię i w Mikulovie nocleg. Taki plan.

To nie lepiej Wam sie do Oekotelu do Wiednia kopnąć lub Grazu?

An i tak polecam trasę przez Krnov i Breclav. Jedź, a nie będziesz żałował; później postawisz rakiję ipomyślisz: dlaczego ja przez ten Boboszów jeżdżę...
mariusz29
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 29.04.2009 20:02

Popiel napisał(a):Widziałem namiar na ten nocleg. 1400CZK, to ok 240zł za pokój dwuosobowy. w Polsce są pensjonaty za 50-60zł od głowy i o taki mi chodzi.

Spałem w tym hotelu, bo akurat ten mi polecono (i nie zawiodłem się) :) W samym Mikulovie miejsc do spania bardzo wiele, z pewnością znajdziesz coś czego szukasz.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 20:46

FUX napisał(a):To nie lepiej Wam sie do Oekotelu do Wiednia kopnąć lub Grazu?
A i tak polecam trasę przez Krnov i Breclav. Jedź, a nie będziesz żałował; później postawisz rakiję ipomyślisz: dlaczego ja przez ten Boboszów jeżdżę...

Noclegu jeszcze na trasie nie brałem, więc jestem ciemny w tym temacie.
Co do Boboszowa to się nie upieram, bo jeszcze przez to miejsce nie jechałem. Kilka razy pokonywałem granicę w Kudowie i Boboszów po paru tu rozmowach wychodziło, że to lepsze rozwiązanie.
Podałeś Krnov. Jak jedziemy od Kalisza to wychodzi nawet ok 40km mniej, lecz jest na drodze Opole. Ile czasu się w nim traci nie wiem, a wolę nawet nadłożyć km niż stać w korkach.

Krnov - Bruntál - Šternberk - Ołomuniec - Brno - (E461)Mikulov (nocleg)
o ile to nie takie pokręcone wiochy, jak przez Nachod-Rychnov-Svitavy

Breclav, na razie odpada, bo wolimy przez Wiedeń niż Bratysławę.

hmm... przez jedno pytanie o nocleg, od początku układanie trasy, gdzie winiety itd :? :D
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 20:50

Z Breclav odbijasz na na Reintal. O Mikulowie zapomnij!
Z Reintal po kilkunastu kilometrach wpadasz na drogę właśniez Mikulowa na Wiedeń; nie robisz koła.
Drogi sa proste, gladkie z kilkoma wioskami. Cisza, spokuj, zero ruchu. Po drodze na wlocie po prawej masz Oekotel...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019