Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 11:20

Prośba o sprawdzone pensjonaty (nie drogie hotele z ceną powyżej 100zł na głowę) w okolicach Mikulova.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?




Pozdrav
Ostatnio edytowano 26.05.2009 02:15 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 29.04.2009 11:26

Alo. Trochę nie w temacie, ale ... nie wolisz sypnąć dalej niż 400 km? Wówczas na drugi dzień masz mniej, co jest zdecydowanie fajniejsze - szybciej się wykąpiesz w Jadranie :wink:

A jeśli chodzi o Mikulov - tam jest mały milion miejsc noclegowych. Sprawdzałeś (choćby tu: http://www.pensionhotel.pl/zakwaterowan ... 11114.html)?

pzdr, K.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2009 11:27

Popiel a Zaglądałeś w tym czeskim wątku?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 11:37

JacYamaha napisał(a):Popiel a Zaglądałeś w tym czeskim wątku?

Zaglądałem i nawet wpisu dokonałem, lecz wywaliłem post, bo chodzi mi tylko i wyłącznie o nocleg w okolicach Mikulova a nie w całych Czechach.
Gdy wyjeżdżamy rano bądź z domu, bądź z Cro, to nocleg w okolicach Mikulova jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Wyszukiwarkę google mam.

Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.04.2009 11:39

Popiel napisał(a):Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.


forum/viewtopic.php?p=252594#252594 :D
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.04.2009 11:45

Popiel, a jedziesz przez Wiedeń - Graz i Słowenię czy byłbyś skłonny odbić z Brna na Bratislavę i drogą 86 przez Węgry ? Jeśli ten drugi wariant by Ci pasował to polecałbym Ci pensjonat w Bukfurdo (jeden z największych kompleksów basenów termalnych) za 20 EUR/pokój dwuosobowy.
Byłbyś późnym popołudniem i jeszcze na kilka godzinek byś się zrelaksował w basenowni. Pomyśl. To jakieś 180 km dalej niz Mikulov.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 23:49 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 12:03

Hvala jorgus111. O takie opinie...
mariusz29 napisał(a):Czechy, Mikulov dwukrotnie spałem tutaj i nie zawiodłem się:
http://www.mbzm.cz/index.php
W cenie zawsze dobre śniadanko, wino na głowę i czasami widok na wzgórze zamkowe.
Za pierwszym razem również pojechałem tam z polecenia znajomego i nie zawiodłem się :)

... mi właśnie chodzi.

To ma być tylko spanie na jedną noc, bo 5godz w aucie osobowym nie zastąpi 2godz w normalnym łóżku. Może z 7godz max będę spał, to żadne luksusy nie są mi potrzebne.
Widziałem namiar na ten nocleg. 1400CZK, to ok 240zł za pokój dwuosobowy. w Polsce są pensjonaty za 50-60zł od głowy i o taki mi chodzi.
Rano herbatka, kawka i dwa marsy na drogę wystarczą. Wino, kobiety i śpiew będą w Cro.
Ostatnio edytowano 29.04.2009 12:19 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.04.2009 12:18

Ja zawsze polecam
http://www.czecot.com/pl/zakwaterowanie ... an-mikulov

Nocowałem kilka razy, ciekawy facet.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 12:48

Popiel. A skąd ruszasz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2009 15:06

Popiel napisał(a):.....chodzi mi tylko i wyłącznie o nocleg w okolicach Mikulova a nie w całych Czechach.....
Proszę o namiary i opinię o pensjonacie te osoby, które w nich gościły.

No to robię wklejkę jeszcze raz :lol: :

http://www.mikulov.cz/turistika/sluzby/ubytovani/
Nocowałem osobiście tu:
http://www.zeleny-strom.unas.cz/
i tu:
http://www.ndc.cz/mach/

Obydwa miejsca polecam. Niedrogo, warunki znośne, a poza tym to tylko noc tranzytowa. Warto jednak trochę wcześniej zarezerwować nocleg, bo czasami obłożenie bywa spore.
Pozdravki
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 15:54

FUX napisał(a):Popiel. A skąd ruszasz?

Jak to skąd?
FUX, jak wyjeżdżam o 7.00 rano, spokojnie nic na wariata, to akurat po południu jestem w okolicy Mikulova. Po pokonaniu Polski i jakoś zawsze deszczowych Czech mam już dość. Austrię jeszcze można śmignąć szybko, ale i tak noc mnie zastanie w Słowenii. Wolę postój w Mikulovie i o 6.00 rano być już na rivierze, by nie piec się na autostradzie. Rok temu Matija się dziwiła, że Polacy to tak wcześnie rano, więc tym razem już tylko się uśmiechnie. :D

Z Cro wyjeżdżamy też rano. W drodze powrotnej, ok 10km od granicy słoweńskiej, w Austrii jest stacja Shell. Mała i niepozorna. Rok temu na niej się zatrzymaliśmy i odkryliśmy super restaurację (-1- -2- -3-). Jemy pyszny obiadek za niewielkie pieniądze, przejeżdżamy Austrię i w Mikulovie nocleg. Taki plan.

Maciek, Slapol dzięki. Właśnie, to tylko noc tranzytowa, a w nocy jak śpisz to bez różnicy czy na podłodze masz marmur czy drewno. Byle myszy nie biegały :twisted:
Ostatnio edytowano 18.05.2009 22:07 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 19:57

Popiel napisał(a):
FUX, jak wyjeżdżam o 7.00 rano, spokojnie nic na wariata, to akurat po południu jestem w okolicy Mikulova. Po pokonaniu Polski i jakoś zawsze deszczowych Czech mam już dość. Austrię jeszcze można śmignąć szybko, ale i tak noc mnie zastanie w Słowenii. Wolę postój w Mikulovie i o 6.00 rano być już na rivierze, by nie piec się na autostradzie. Rok temu Matija się dziwiła, że Polacy to tak wcześnie rano, więc tym razem już tylko się uśmiechnie. :D

Z Cro wyjeżdżamy też rano. W drodze powrotnej, ok 10km od granicy słoweńskiej, w Austrii jest stacja Shell. Mała i niepozorna. Rok temu na niej się zatrzymaliśmy i odkryliśmy super restaurację (-1- -2- -3-). Jemy pyszny obiadek za niewielkie pieniądze, przejeżdżamy Austrię i w Mikulovie nocleg. Taki plan.


To nie lepiej Wam sie do Oekotelu do Wiednia kopnąć lub Grazu?

An i tak polecam trasę przez Krnov i Breclav. Jedź, a nie będziesz żałował; później postawisz rakiję ipomyślisz: dlaczego ja przez ten Boboszów jeżdżę...
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 29.04.2009 21:02

Popiel napisał(a):Widziałem namiar na ten nocleg. 1400CZK, to ok 240zł za pokój dwuosobowy. w Polsce są pensjonaty za 50-60zł od głowy i o taki mi chodzi.

Spałem w tym hotelu, bo akurat ten mi polecono (i nie zawiodłem się) :) W samym Mikulovie miejsc do spania bardzo wiele, z pewnością znajdziesz coś czego szukasz.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 21:46

FUX napisał(a):To nie lepiej Wam sie do Oekotelu do Wiednia kopnąć lub Grazu?
A i tak polecam trasę przez Krnov i Breclav. Jedź, a nie będziesz żałował; później postawisz rakiję ipomyślisz: dlaczego ja przez ten Boboszów jeżdżę...

Noclegu jeszcze na trasie nie brałem, więc jestem ciemny w tym temacie.
Co do Boboszowa to się nie upieram, bo jeszcze przez to miejsce nie jechałem. Kilka razy pokonywałem granicę w Kudowie i Boboszów po paru tu rozmowach wychodziło, że to lepsze rozwiązanie.
Podałeś Krnov. Jak jedziemy od Kalisza to wychodzi nawet ok 40km mniej, lecz jest na drodze Opole. Ile czasu się w nim traci nie wiem, a wolę nawet nadłożyć km niż stać w korkach.

Krnov - Bruntál - Šternberk - Ołomuniec - Brno - (E461)Mikulov (nocleg)
o ile to nie takie pokręcone wiochy, jak przez Nachod-Rychnov-Svitavy

Breclav, na razie odpada, bo wolimy przez Wiedeń niż Bratysławę.

hmm... przez jedno pytanie o nocleg, od początku układanie trasy, gdzie winiety itd :? :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.04.2009 21:50

Z Breclav odbijasz na na Reintal. O Mikulowie zapomnij!
Z Reintal po kilkunastu kilometrach wpadasz na drogę właśniez Mikulowa na Wiedeń; nie robisz koła.
Drogi sa proste, gladkie z kilkoma wioskami. Cisza, spokuj, zero ruchu. Po drodze na wlocie po prawej masz Oekotel...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mikulov - nocleg w drodze do Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone