Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.04.2009 23:39

By spać spokojnie, to kilka info dla wybierających się przez Mikulov.

LPG w Mikulovie. Foto zrobione rok temu, ale nie tankowałem tam, to nic więcej nie powiem.

Obrazek

Winiety na Austrię. Za Mikulovem granica CZ/AU. Kika metrów za nią, po prawej stronie jest parking i mała, zapyziała stacja BP (chybaBP) na której można kupić winiety. Rok temu winiety tam były. Na szyldzie napisane, że czynna pon-pt 5.00-22.00, a sob-niedz. 6.00-22.00. Czy tak jest nie wiem, bo przejeżdżaliśmy tamtędy w dzień. W Czechach winiety austriackie tylko kilka zł droższe. 5zł nie majątek, więc to również można rozważyć.

Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2009 06:46

Jadąc ta drogą, winieta jest Ci potrzebna dopiero we Wiedniu. Po drodze jest kilka austriackich tankstelli.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 10:56

FUX napisał(a):Z Breclav odbijasz na na Reintal. O Mikulowie zapomnij!
Z Reintal po kilkunastu kilometrach wpadasz na drogę właśniez Mikulowa na Wiedeń; nie robisz koła.
Drogi sa proste, gladkie z kilkoma wioskami. Cisza, spokuj, zero ruchu. Po drodze na wlocie po prawej masz Oekotel...


FUX za Brnem mogę wybrać D2 E65. Trasa - autostrada z pewnością lepsza i szybsza i porządnych stacji paliw więcej. Przemawia za tym, by darować Mikulov.
Nie można przejechać Breclav, bo znajdziemy się zaraz na Węgrzech.

Od Breclav przez Reinthal - Großkrut i wjeżdżamy na E461, która biegnie z Mikulova. To ok 20km, więc jakiś większych trudności nie powinno być.

Rezygnując z noclegu w Mikulovie, 70km dalej, przed Wiedniem skręcamy w prawo i przy A22 jest OEKOTEL w Bisamberg.

Fux racja, różnica nie wielka. D2 od Brna do Breclav bez porównania z drogą E461 do Mikulova, a koszt za pokój dwuosobowy w Oekotel też nie wielki - 22euro.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2009 11:28

Popiel napisał(a):
FUX napisał(a):Z Breclav odbijasz na na Reintal. O Mikulowie zapomnij!
Z Reintal po kilkunastu kilometrach wpadasz na drogę właśniez Mikulowa na Wiedeń; nie robisz koła.
Drogi sa proste, gladkie z kilkoma wioskami. Cisza, spokuj, zero ruchu. Po drodze na wlocie po prawej masz Oekotel...


FUX za Brnem mogę wybrać D2 E65. Trasa - autostrada z pewnością lepsza i szybsza i porządnych stacji paliw więcej. Przemawia za tym, by darować Mikulov.
Nie można przejechać Breclav, bo znajdziemy się zaraz na Węgrzech.

Od Breclav przez Reinthal - Großkrut i wjeżdżamy na E461, która biegnie z Mikulova. To ok 20km, więc jakiś większych trudności nie powinno być.

Rezygnując z noclegu w Mikulovie, 70km dalej, przed Wiedniem skręcamy w prawo i przy A22 jest OEKOTEL w Bisamberg.

Fux racja, różnica nie wielka. D2 od Brna do Breclav bez porównania z drogą E461 do Mikulova, a koszt za pokój dwuosobowy w Oekotel też nie wielki - 22euro.


Miałeś na mysli Słowację, jak mniemam... :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 11:35

FUX napisał(a):Miałeś na mysli Słowację, jak mniemam... :wink:

hehe... A czy Ty musisz mieć zawsze racje? ... najpierw Słowacja by była, a dalej Węgry :wink:
Pozdrav
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.04.2009 11:43

Popiel napisał(a):..... koszt za pokój dwuosobowy w Oekotel też nie wielki - 22euro.


Popiel, uważaj ! tam jest 22 EUR ale od osoby !! (Preise per Person)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 11:49

Mosqito napisał(a):Popiel, uważaj ! tam jest 22 EUR ale od osoby !! (Preise per Person)

Jo, zgadza się - Cena od osoby ze śniadaniem za pokój dwuosobowy 22euro.

No to wracamy do Mikulova :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.04.2009 12:13

Popiel twardy bądź :lol:
Znalazłem Ci coś takiego: http://pohodapenzion.wz.cz/
Jest w Breclaviu, przy granicy więc na trasie jaką Ci FUX polecał.
Kosztuje 250 koron od osoby (jakieś 40zł) i na jedną noc jest gdzie komara przyciąć :lol:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 12:33

Hvala Mosqito. Trzeba być twardym, nie miętkim :lol: :wink:

Fux, coś mnie tu wkręca. Na Słowację i Węgry chce mnie wyprowadzić, a ja tylko pytał o kawałek wyrka w Mikulovie hehe...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 13:00

Popiel napisał(a):Hvala Mosqito. Trzeba być twardym, nie miętkim :lol: :wink:

Fux, coś mnie tu wkręca. Na Słowację i Węgry chce mnie wyprowadzić, a ja tylko pytał o kawałek wyrka w Mikulovie hehe...


Przydałoby się Popielku zrobić z tym porządek...czasami jak o coś zappytasz to się mądrują...i próbują na siłę zmienić Ci plany...już to nieraz przerabialiśmy, nie ? :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 13:10

alessandro1977 napisał(a):Przydałoby się Popielku zrobić z tym porządek...czasami jak o coś zappytasz to się mądrują...i próbują na siłę zmienić Ci plany...już to nieraz przerabialiśmy, nie ? :wink:

Czego się czepiasz? Na razie to widzę, że tylko Ty się tu mądrujesz! Inni życzliwie podpowiadają.
Nocowałeś w Mikulovie i coś polecisz? Jak nie to wypad z tematu :lol: :wink:

Gdzie byłeś kolego jak Cię nie było? Nie żebym się stęsknił, ale zawsze można było się pośmiać z Twojego avatara :wink:
Pozdrawiam Kolegę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 13:38

O Ty zarazo...a przez telefon mówiłeś, że się stęskniłeś... :cry: :cry: :cry:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.04.2009 14:24

alessandro1977, przez telefon to czego to ludzie nie mówią :lol:
Pewno pomyliłem numery i zamiast do Zuzy do Ciebie zadzwoniłem, ale co tam... żeby życie miało smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek :D


FUX hvala za poprawki, które naniosłeś na moją trasę. Oekotel też jeszcze przemyślimy.

Mam już wszystkie niezbędne informacje gdzie spać i z kim spać.
Maćku, dzięki za wszystkie info.

Pozdrav Popiel
kagro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kagro » 03.05.2009 14:51

Co roku w drodze do Chorwacji rezerwuję nocleg w hotelu Termal
( kiedyś U Jezera) tuż przed Mikulovem w pokojach kategorii turystycznej. Jest tam czysto, spokojnie, łazienka w każdym pokoju. I niedrogie pyszne czeskie jedzenie w restauracji tego hotelu. Hotel jest tuż przy drodze w kierunku Mikulova i austriackiej granicy przed wjazdem na drogę przecinającą jezioro. Adres: www.hoteltermal.cz Zawsze płacę koronami czeskimi, ale być może można płacić kartą. Zaraz po zameldowaniu jadę na granicę czesko-austriacką (5-10 minut), bo właśnie tuż za granicą austriacką po prawej stronie na małej stacji kupuję winietki austriackie po cenie urzędowej za euro. Wolę mieć je od razu, bo wyjeżdżam 3-4 w nocy i wtedy ta stacja nie jest czynna, a potem jadę już bez zatrzymywania się i pierwszy postój robimy daleko za Wiedniem. Teraz ten hotel ma możliwość rezerwacji przez ich stronę, ale ja tradycyjnie proszę mailem o rezerwację w języku polskim. Warto skorzystać! :P
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.05.2009 19:11

kagro napisał(a):Co roku w drodze do Chorwacji rezerwuję nocleg w hotelu Termal ... www.hoteltermal.cz

Ile dni wcześniej rezerwujesz pokój w tym hotelu?
Dużo w nim było gości i czy bez wcześniejszej rezerwacji da rade?

kagro napisał(a):Zaraz po zameldowaniu jadę na granicę czesko-austriacką (5-10 minut), bo właśnie tuż za granicą austriacką po prawej stronie na małej stacji kupuję winietki austriackie po cenie urzędowej za euro. Wolę mieć je od razu, bo wyjeżdżam 3-4 w nocy i wtedy ta stacja nie jest czynna, a potem jadę już bez zatrzymywania się i pierwszy postój robimy daleko za Wiedniem. ...

Czyli stacja czynna tak jak podane na szyldzie, o czym wyżej napisałem.
Jak wyjeżdżasz o 3.00-4.00 w nocy to o której jesteś na riwierze (gdzie?)?

W pierwszą stronę troszkę mi nocleg nie pasuje, bo jak liczyłem wyjazd z Mikulova 6.00 to ok 17.00 jestem na omiskiej riwierze, czyli dzień też stracony :( Do tego jazda przez Chorwację w słońcu. Bez noclegu z autostrady mogłem zjechać o 8.00, wiec cały dzień przed nami i jazda nocna w chłodzie. Tu dylemat :?
11 godzin z Mikulova to strzał, bo jeszcze tak nie jechałem. Poprawi mnie ktoś? Nie wliczałem też wielkich korków przed tunelami.

W drodze powrotnej nocleg już obowiązkowo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone