Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 10:13

agneess napisał(a):Slapol lub może ktoś inny odpowie czy w tym http://www.zeleny-strom.unas.cz/ czy można zarezerwować tam nocleg w języku polskim?

Mów po polsku, wtrąć słowo "ubytovanie - nocleg", podaj daty i ilość osób - na pewno zostaniesz zrozumiana.
Powodzenia.
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.05.2009 13:35

Rezerwowałeś telefoniczne czy mailem ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 14:15

Najpierw telefonicznie i potem chyba poprosiłem o potwierdzenie mailem...dokładnie nie pamiętam, bo ostatnio spałem tam chyba 3 - 4 lata temu (teraz jeżdżę w nocy "na jeden raz").
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 14:48

Acha i jeszcze jedno....nie mów, że SZUKASZ ubytovania... :lol: :lol:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.05.2009 15:16

A dlaczego tak mam nie mówić?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 19:27

agneess napisał(a):A dlaczego tak mam nie mówić?

bo "szukać" po czesku to niezbyt kulturalne słowo :wink: :lol:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 08.05.2009 22:50

8O mhm nie wiedziałam...dzięki za radę.
kagro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kagro » 09.05.2009 19:27

Właśnie otrzymałam miłą odpowiedź z hotelu Termal ( tuż przed Mikulovem w miejscowści Pasohlavky nad jeziorem tuż przy drodze do Mikulova i granicy czesko-austrackiej) z potwierdzeniem rezerwacji na noce w drodze do i z Chorwacji w lipcu (www.hoteltermal.cz). Według mnie, jeśli ktoś jedzie w okolice: Istria, Zadar - Split i planuje nocleg, to jest to dobre miejsce. Ale to oczywiście indywidualne decyzje. Pozdrawiam. 8)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 20:54

kagro napisał(a):Właśnie otrzymałam miłą odpowiedź z hotelu Termal ( tuż przed Mikulovem w miejscowści Pasohlavky nad jeziorem tuż przy drodze do Mikulova i granicy czesko-austrackiej) z potwierdzeniem rezerwacji na noce w drodze do i z Chorwacji w lipcu (www.hoteltermal.cz). Według mnie, jeśli ktoś jedzie w okolice: Istria, Zadar - Split i planuje nocleg, to jest to dobre miejsce. Ale to oczywiście indywidualne decyzje. Pozdrawiam. 8)


Tak jak piszesz ze środkowej Chorwacji bardzo dobre miejsce na nocleg i jeszcze jedna zaleta - jak ktoś jedzie na tydzień to się zmieści w 10-dniowej winietce austriackiej.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 13.05.2009 16:17

jak by ktoś pytał o OEKOTEL -e i język polski
Przed chwilą dzwoniłem do
OEKOTEL Kalsdorf/Graz - pani radziecko/polskim dobrze mówi i rozumie
ale miejsc nie było na 26.06
Natomiast w hotelu Föhrenhain - sympatyczna Pani z wyraźnym polskim uprzejmie zarezerwowała nam 2-jeczkę na ten termin.

pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2009 14:43

Tuż przed Mikulovem jest mała spokojna wioseczka (1 km z głównej drogi). Dolni Dunajovice. Jest tam sporo miejsc noclegowych. Zatrzymywałem się tam w drodze do Chorwacji a teraz zatrzymuje się regularnie w drodze do Włoch. Korzystałem z dwóch pensjonatów i z obydwu jestem zadowolony a ceny się wachają (zależy od ilości osób, pory roku, rodzaju noclegu)od 200 do 300Kc.
Jedyni niesympatyczni ludzie w tamtych okolicach jakich spotkałem to pracownicy stacji benzynowych ale to widocznie dlatego bo nigdy na mnie dodatkowo nie zarabiają (płacę w koronach).
Oekotel przed Wiedniem nie ma sensu bo to żadna różnica a drożej i przy głównej drodze. Ten koło Grazu to już bardziej pozwala rozłożyć siły ale jest koło lotniska. Cena noclegu niestety wyższa niż w Czechach. Jak już zwiedziłem tamte okolice preferuje wariant wyjazd w piątek po pracy i nocleg a bladym świtem w sobotę wyjazd.
W komunikacji obowiązuje zasada my mówimy wolno i wyraźnie po Polsku a oni wolno i wyraźnie po Czesku i nie ma problemów ani na miejscu ani przez telefon
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 15.05.2009 15:21

Hejka

Dziecko skończy trzy dni przed przyjazdem do Olkotelu 10 lat,czy zapłacę jak za dorosłego w tym wypadku.Czy sprawdzają ile dziecko ma lat?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 15:30

Nie wiem czy ktoś miał taką samą sytuację jak Twoja ale...
chyba tylko w PL tak dokładnie sprawdzają wiek dziecka - na całym świecie wierzą na słowo.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2009 15:31

Chyba że biorą dokumenty do zameldowania. Wtedy nawet nie muszą pytać.
Ostatnio edytowano 15.05.2009 15:32 przez Łukasz, łącznie edytowano 1 raz
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 15.05.2009 15:32

hmm właśnie doczytałam,że do 12 roku dziecko gratis,ufff....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone