Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 09:13

agneess napisał(a):Slapol lub może ktoś inny odpowie czy w tym http://www.zeleny-strom.unas.cz/ czy można zarezerwować tam nocleg w języku polskim?

Mów po polsku, wtrąć słowo "ubytovanie - nocleg", podaj daty i ilość osób - na pewno zostaniesz zrozumiana.
Powodzenia.
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.05.2009 12:35

Rezerwowałeś telefoniczne czy mailem ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 13:15

Najpierw telefonicznie i potem chyba poprosiłem o potwierdzenie mailem...dokładnie nie pamiętam, bo ostatnio spałem tam chyba 3 - 4 lata temu (teraz jeżdżę w nocy "na jeden raz").
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 13:48

Acha i jeszcze jedno....nie mów, że SZUKASZ ubytovania... :lol: :lol:
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.05.2009 14:16

A dlaczego tak mam nie mówić?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 18:27

agneess napisał(a):A dlaczego tak mam nie mówić?

bo "szukać" po czesku to niezbyt kulturalne słowo :wink: :lol:
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 08.05.2009 21:50

8O mhm nie wiedziałam...dzięki za radę.
kagro
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kagro » 09.05.2009 18:27

Właśnie otrzymałam miłą odpowiedź z hotelu Termal ( tuż przed Mikulovem w miejscowści Pasohlavky nad jeziorem tuż przy drodze do Mikulova i granicy czesko-austrackiej) z potwierdzeniem rezerwacji na noce w drodze do i z Chorwacji w lipcu (www.hoteltermal.cz). Według mnie, jeśli ktoś jedzie w okolice: Istria, Zadar - Split i planuje nocleg, to jest to dobre miejsce. Ale to oczywiście indywidualne decyzje. Pozdrawiam. 8)
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 19:54

kagro napisał(a):Właśnie otrzymałam miłą odpowiedź z hotelu Termal ( tuż przed Mikulovem w miejscowści Pasohlavky nad jeziorem tuż przy drodze do Mikulova i granicy czesko-austrackiej) z potwierdzeniem rezerwacji na noce w drodze do i z Chorwacji w lipcu (www.hoteltermal.cz). Według mnie, jeśli ktoś jedzie w okolice: Istria, Zadar - Split i planuje nocleg, to jest to dobre miejsce. Ale to oczywiście indywidualne decyzje. Pozdrawiam. 8)

Tak jak piszesz ze środkowej Chorwacji bardzo dobre miejsce na nocleg i jeszcze jedna zaleta - jak ktoś jedzie na tydzień to się zmieści w 10-dniowej winietce austriackiej.
jackiller
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 13.05.2009 15:17

jak by ktoś pytał o OEKOTEL -e i język polski
Przed chwilą dzwoniłem do
OEKOTEL Kalsdorf/Graz - pani radziecko/polskim dobrze mówi i rozumie
ale miejsc nie było na 26.06
Natomiast w hotelu Föhrenhain - sympatyczna Pani z wyraźnym polskim uprzejmie zarezerwowała nam 2-jeczkę na ten termin.

pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2009 13:43

Tuż przed Mikulovem jest mała spokojna wioseczka (1 km z głównej drogi). Dolni Dunajovice. Jest tam sporo miejsc noclegowych. Zatrzymywałem się tam w drodze do Chorwacji a teraz zatrzymuje się regularnie w drodze do Włoch. Korzystałem z dwóch pensjonatów i z obydwu jestem zadowolony a ceny się wachają (zależy od ilości osób, pory roku, rodzaju noclegu)od 200 do 300Kc.
Jedyni niesympatyczni ludzie w tamtych okolicach jakich spotkałem to pracownicy stacji benzynowych ale to widocznie dlatego bo nigdy na mnie dodatkowo nie zarabiają (płacę w koronach).
Oekotel przed Wiedniem nie ma sensu bo to żadna różnica a drożej i przy głównej drodze. Ten koło Grazu to już bardziej pozwala rozłożyć siły ale jest koło lotniska. Cena noclegu niestety wyższa niż w Czechach. Jak już zwiedziłem tamte okolice preferuje wariant wyjazd w piątek po pracy i nocleg a bladym świtem w sobotę wyjazd.
W komunikacji obowiązuje zasada my mówimy wolno i wyraźnie po Polsku a oni wolno i wyraźnie po Czesku i nie ma problemów ani na miejscu ani przez telefon
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 15.05.2009 14:21

Hejka

Dziecko skończy trzy dni przed przyjazdem do Olkotelu 10 lat,czy zapłacę jak za dorosłego w tym wypadku.Czy sprawdzają ile dziecko ma lat?
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 14:30

Nie wiem czy ktoś miał taką samą sytuację jak Twoja ale...
chyba tylko w PL tak dokładnie sprawdzają wiek dziecka - na całym świecie wierzą na słowo.
Łukasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2009 14:31

Chyba że biorą dokumenty do zameldowania. Wtedy nawet nie muszą pytać.
Ostatnio edytowano 15.05.2009 14:32 przez Łukasz, łącznie edytowano 1 raz
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 15.05.2009 14:32

hmm właśnie doczytałam,że do 12 roku dziecko gratis,ufff....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019